Skocz do zawartości
pmcomp

Wpływ "złego prądu" na działanie cyfrowych urządzeń elektronicznych (na przykładzie testu Samsung Ultra HD Blu-ray)

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, pierwsze koty za płoty w pierwszym poście. CD nastąpi.

No to zza płota ;).

Pytanko: czy ten wiatrak hałasuje?

Do MINUSÓW dorzucam:

- jak przewidywałem zasilacz to totalna porażka :angry::angry::angry: . Nie ma dobrego prądu to nie ma dobrego grania i świecenia :(.

25.jpg

A nie można było np. tak? :

105_ref_under_boards.jpg

- No i plastik fantastik. Gdzie te czasy gdy pierwsze klocki danego formatu budowano z najlepszych komponentów, w aluminiowo-stalowych antywibracyjnych chasis ?

A dzisiaj ma być TANIO !!!

Ehhhh. Pozdro.

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wnętrze ciekawsze... :)

7711ca%C5%82y.jpg

Zasilanie duzo słabsze niż w moim przykładzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na razie On ma rację bo to plastiko z VW520 na razie nie gada.

Poza tym każdy na prawo do sowjego zdania, tym bardziej że kolega przytoczył trochę merytorycznych argumentów.

A Ty o Vibovicie. To taka przenośnia?

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Nie ma dobrego prądu to nie ma dobrego grania i świecenia :(

Rozumiem, że od prądu będzie zależeć dobre świecenie tzn. lepsza jakość obrazu?

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że od prądu będzie zależeć dobre świecenie tzn. lepsza jakość obrazu?

Podłącz "zły prąd" i sam się przekonaj.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam ^_^

Też potwierdzam...Vibovit jest najlepszy -pomarańczowy i dobrze daje po warach. :D:P;)

(5'22" )

proszki wziąłeś zgodnie z grafikiem?

Vibovit mogą brać tylko uprzywilejowani, jemu polecam Acnosan, wypali krosty w przełyku. :lol::D;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącz "zły prąd" i sam się przekonaj.

Ale o czym się mam przekonywać? Czy zły prąd jest mi w stanie odszyfrować HDCP 2.2 i pomerdać w kolorach, czy jest w stanie wygenerować taki jitter, że obraz dostanie juddera? Po co tak prowokujesz pmcomp? Później się Tworzą zabobony...

  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec wlasnie. Vibovit jest dla przyjemnosci. Niektorym, tak jak i na "zly prad" nie pomoze. W beznadziejnych przypadkach, mozna jedynie lagodzic symptomy .

Edytowane przez binary
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem lodówkę "IGLO", czy jakoś tak, która "siała".

Nawet na SONY TRINITRON KV-DX29TD pokazywały się anomalia dziś zwane artefaktami.

Po uziemieniu żeliwnej wanny (do kaloryfera żeliwnego w bloku) efekt zanikł.

Tak, to był zły prąd.

Edytowane przez 2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o czym się mam przekonywać? Czy zły prąd jest mi w stanie odszyfrować HDCP 2.2 i pomerdać w kolorach, czy jest w stanie wygenerować taki jitter, że obraz dostanie juddera? Po co tak prowokujesz pmcomp? Później się Tworzą zabobony...

Odsyłam do dziedziny wiedzy pt. jak działają zasilacze.

Po zaliczeniu teorii przyda sie troszkę laborek i doświadczeń.

Na dodatkowy fakultet nigdy nie jest za późno. Jak się ma chęć.

Na początek można zacząć od tego krótkiego wprowadzenia: http://livesound.pl/tutoriale/artykuly/3786-w-swiecie-pradow-i-napiec-zasilacze-w-urzadzeniach-audio?limitstart=0

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaa.

A ja ide dac na msze, zeby Kolege pusila amnezja i warte JEDNEGO DOLARA zasilacze z Dune, czy Mede8era wroicily do lask, a za nimi obraz, z tychze odtwarzaczy.

Inaczej trzeba bedzie na smietnik wyrzucic je chyba.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze lepsze jest wrogiem dobrego.

Do Dune czy Mode8era zawsze możesz podłączyć porządne zasilacze liniowe i porównać .Do tego własnie zachęcam. Porównać i aspekty audio i aspekty video. A jak nie zobaczysz/usłyszysz różnicy to nie warto przepłacać. To takie proste. Każdy ma wybór i swoją własną drogę.

To, że 99% pewnej grupy ludzi czegoś gdzieś nie widzi lub czegos tam gdzieś nie słyszy nie oznacza wcale, że tego tam nie ma.

BTW Macieju, parametry zasilaczy impulsowych i liniowych jest bardzo łatwo zmierzyć i porównać. Na mierniku, na oscyloskopie. To coś co bardzo lubisz. Nie jest potrzebne ani oko ani ucho. Także parametry prądu AC i DC.

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alez oczywiscie.

Zwlaszcza w kwestii sluchania.

Bitstream Dolby TrueHD z odtwarzacza, do amplitiunera, z powodu tego impulsowowego zasilacza, po prostu lezy i kwiczy.

..ze smiechu

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nie chce mi się już z tobą więcej gadać ... nie ma o czym. Oglądaj, słuchaj i się ciesz jak szczerbaty do sucharów. Jest super. Widocznie brytyjska pogoda rzuca ci się za bardzo.

Proponuję żebyś się dodatkowo oflagował. Albo poszedł na manifestację.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pmcomp ma racje a Gmeru i Maciej Koper nie wiedzą jak jest ważne zasilanie w kinie domowym i dla dźwięku i dla obrazu, zakup porządnego kondycjonera sieciowego np. Gigawatt PC-3 EVO + odpowiednie przewody zasilające od rozdzielni po bezpieczniki i do gniazdka w ścianie i od gniazdka ze ściany najlepiej do kondycjonera kabel Gigawatt LC 3 MK3, a od rozdzielni do gniazdka pod które ma być to kino podłączonone to kabel instalacyjny LC-Y MK2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najbardziej martwi mnie to, że wiedza o zasilaniu jest bardzo prosta do ogarnięcia. To czysta matematyka. Na poziomie szkoły średniej. Nie ma tam żadnej magii.

I wszystko można pomierzyć, obejrzeć, porównać. Małe częstotliwości, małe napięcia.

Echhhh. :mellow:

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha zaczyna się. Ja powiem wam tak. Kupcie sobie:

1. Stolik Gigawatt PC-3 EVO Deluxe pozłacany

2. Postawcie na to klocka Gigawatt PC-3 EVO najlepiej w platynie

3. W to wsadźcie sobie zasilanie Gigawatt LC 3 MK5 LC PRO DELUXE HIPER i wtedy wszystko zmieszajcie i wsadzcie do tego bluraya samsunga. Na pewno da wam to dużo lepszy obraz video. Może i nawet hdr zadziała na lg czy tez sony. Ja jestem pewny! A i nie zapomnijcie tego kabla hdmi Gigawatt LCXO1239655 bo na nim też zobaczycie lepszą jakość obrazu. I napiszcie jeszcze jakie aspekty obrazu będą lepsze. Czernie? ziarno zniknie z filmów? kolory rec2020 będą jeszcze bardziej 2020? Serio pytam.

Ja pierd... skąd wy się bierzecie?

Edytowane przez MarcinC
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ... zaczyna się. Przyleciał mój fanboj.

Ale w temcie o głosnikach do Atmos nie odpowiedziałeś ... piszę z małym wyrzutem. Chciałem się pośmiać.

:).

Na dobrym prądzie i zasilaczach też się znasz? Słuchamy.

Tylko nie zapomnij najpierw opisać nam swojego systemu audio i video.

Bo wiesz, do prodiża wystarczy ci sznur od żelazka taki z bakelitową wtyczką, ołowiane żyły w oplocie papierowym a potem w bawełnie i zwykłe gniazdko 220V.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To napisz nam jakie aspekty obrazu się pogorszą albo poprawią dzięki lepszemu zasilaniu. Konkrety. A nie odsyłanie do nauki. Naucz nas. Naprawdę chcę się tego nauczyć. Ziarno zniknie? Kolory będą bardziej reco2020? Lepsza czerń? HDR będziemy mocniejszy?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pmcomp ma racje a Gmeru i Maciej Koper nie wiedzą jak jest ważne zasilanie w kinie domowym i dla dźwięku i dla obrazu, zakup porządnego kondycjonera sieciowego np. Gigawatt PC-3 EVO + odpowiednie przewody zasilające od rozdzielni po bezpieczniki i do gniazdka w ścianie i od gniazdka ze ściany najlepiej do kondycjonera kabel Gigawatt LC 3 MK3, a od rozdzielni do gniazdka pod które ma być to kino podłączonone to kabel instalacyjny LC-Y MK2.

Ale czego nie wiedzą? Czy ja napisałem coś? Bo nie rozumiem. Zadałem pytanie. I nie pytałem się o audio tylko video. MK jak widzę też zapytał tylko o video. Jeden post a ile nieścisłości ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nalej sobie do baku swojego samochodu (zakładam, że masz samochód) gorszego paliwa, a potem lepszego. I porównaj.

Jestem przekonany, że na twoim poziomie takie porównanie najzupełniej wystarczy.

To najlepsza nauka. Na własnej skórze.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...