Skocz do zawartości
pmcomp

Wpływ "złego prądu" na działanie cyfrowych urządzeń elektronicznych (na przykładzie testu Samsung Ultra HD Blu-ray)

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, że odtwarzacz będzie gorzej ciągnął płytę? Mniej mocy jak za słabe paliwo? Czyli będzie cięła? Coś jeszcze w temacie obrazu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czego nie wiedzą? Czy ja napisałem coś? Bo nie rozumiem. Zadałem pytanie. I nie pytałem się o audio tylko video. MK jak widzę też zapytał tylko o video. Jeden post a ile nieścisłości ;(

Nie wiem co autor miał na myśli, nie ja to napisałem.

Spójrz na zamieszczone przez Ciebie zdjęcie:

16.jpg

Widzisz tu jakiś ekranowanie od wpływu taniego i dziadowskiego impulsowego zasilania?

A dlaczego nawet w zwykłym PC-e także dziadowski zasilacz jest w ekranie metalowej puszki?

A po co jest ono potrzebne zapytasz?

Zapytaj układów cyfrowych, one Ci powiedzą ;).

A dlaczego napięcie ma nie mieć tętnień? A dlaczego 5V powinno wyglądać tak jak powinno?

Na początek odsyłam do zacytowanego wczesniej artykułu o zasilaczach.

Takich pytań jest trochę.

Pozdro

Rozumiem, że odtwarzacz będzie gorzej ciągnął płytę? Mniej mocy jak za słabe paliwo? Czyli będzie cięła? Coś jeszcze w temacie obrazu?

Tak ... i koń się wyprzęgnie i płyta wyleci i wpadnie do rowu :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: .

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem laikiem w temacie zasilania i naprawdę chciałbym się dowiedzieć co się polepszy w obrazie przy lepszym zasilaczu. Nie potrafię sobie wyobrazić co w sygnale cyfrowym może się zmienić na plus bądź minus.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pmcomp, @fgf

Nie chciałbym Was, ani nikogo innego obrażać w tym temacie, ale kurcze pieczone, czy Wy audiofile musicie wszystko co się do Was mówi ekstrapolować na tematy związane z przetwornikami DAC i ich zasilaniem? Pisanie, że się nie znam przychodzi Wam bardzo łatwo, więc mam nadzieję, że równie łatwo przyjdzie wam napisanie teraz gdzie ja się słowem odezwałem o wzmacniaczach audio, interkonektach analogowych, czy innych Waszych nieśmiertelnych tematach?! Wypowiadałem się czarno na białym w temacie: wpływ zasilania odtwarzacza na obraz, który wypuszcza i proszę się tego trzymać w rozmowie.

Więc posłuchajcie teraz ananaski, jeśli myślicie, że jesteście pierwszymi, którzy wmawiają mi jaki to wielki wpływ ma zasilanie na działanie komponentów wideo, to jesteście w bardzo dużym błędzie, bo nie jeden już audiofil chcąc udowodnić mi swoją rację, kazał zmierzyć jakąś sekwencję barw podłączając kondycjoner do telewizora. Spędziłem parę godzin na tego typu testach, bo zawsze wiążą się one z wyznaczeniem błędu względnego przyrządu pomiarowego na danej matrycy. W ten sposób sprawdziłem Panasonic VT30 i Samsunga F6400 (o ile dobrze pamiętam ten drugi) i wiecie co? Z kondycjonerem czy bez, zawsze wartość wychodziła taka sama, w granicach błędu względnego, czyli około 0.2 CIEDE2000 dla LCD i 0.4 CIEDE2000 dla plazmy.

A chyba zgodzicie się ze mną, że kondycjoner przed wyświetlaczem ma znacznie większe znaczenie aniżeli przed źródłem obrazu? No bo jeśli obstawiacie to drugie to powtarzam pytanie - jaki może mieć wpływ?

1. Odszyfrowuje HDCP i zmienia wartości tak, że obraz wydaje się gorszy?

2. Wprowadza taki jitter, że obraz się robi mniej płynny?

3. Przenosi do wyświetlacza zakłócenia elektromagnetyczne?

Oczywiście opcje 1. i 2. są groteskowe i miejsca mieć nie mogą, chyba, że wg. Was rzucając garść piachu w powietrze jest realna szansa, że po opadnięciu ułoży się on przypadkowo w trójwymiarowy zamek i tak 100 razy pod rząd... No, a co do opcji 3. to powiem wam tak: jeśli kondycjoner podłączony do telewizora nie był w stanie wprowadzić różnicy, to liczenie, że przeniosą się zakłócenia przez źródło i wpłyną na TV jest na takim samym poziomie, jak uwzględnianie efektu wiatrów słonecznych, promieniowania kosmicznego i radioaktywnego zanieczyszczenia z Czarnobyla.

  • Lubię 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macieju,

ja nie pisałem o kondycjonerach tylko o bardzo kiepeskiej jakości zasilaczach wewnętrznych używanych dzisiaj w tanim sprzęcie audio/video, czego przykładem jest ten Samsung.

Czy mozna zbudowac dobry zasilacz impulsowy? Oczywiście, że tak:

136659966.jpg

To zasilacz LINN Dynamik, umieszczany dodatkowo w ekranującej puszce jak na zdjęciu poniżej, po lewej stronie:

RenewDS_11.jpg

Różnice widać gołym okiem ale najlepiej oba zasilacze po prostu pomierzyć.

Ale skoro Ty twierdzisz, że w układach cyfrowych jakość zasilania nie ma znaczenia to ... ja nic nie poradzę. Mnie przez kilka lat studiów na Wydziale Elektorniki PW uczono czegoś innego i wyniki na laborkach także pokazywały coś innego.

Dla mnie możecie używać nawet takich wspaniałych zasilaczy:

5158711300_1359494086.jpg

tylko lepiej nie do zastosowań audio/video. Nawet jak są zaaplikowane na zewnątrz obudowy urządzenia.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pmcomp ma racje a Gmeru i Maciej Koper nie wiedzą jak jest ważne zasilanie w kinie domowym i dla dźwięku i dla obrazu, zakup porządnego kondycjonera sieciowego np. Gigawatt PC-3 EVO + odpowiednie przewody zasilające od rozdzielni po bezpieczniki i do gniazdka w ścianie i od gniazdka ze ściany najlepiej do kondycjonera kabel Gigawatt LC 3 MK3, a od rozdzielni do gniazdka pod które ma być to kino podłączonone to kabel instalacyjny LC-Y MK2.

Zrobiłem tak jak mówisz, tylko nie podłączyłem komponentów Gigawatt do kina domowego, a do... lodówki w kuchni. Teraz jedzenie jest smaczniejsze, do tego o wiele lepiej chłodzone. Potem poszedłem krok dalej i podłączyłem toster. Wyszły najlepsze tosty jakie jadłem. Wszystko dokładnie zmierzyłem moimi kubkami smakowymi, więc nie ma tu mowy o przypadku.

Edytowane przez Maciej Koper
przypadkowe cytowanie całego testu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co zacytowałeś cały test nic pod nim nie pisząc ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro Ty twierdzisz, że w układach cyfrowych jakość zasilania nie ma znaczenia to ... ja nic nie poradzę. Mnie przez kilka lat studiów na Wydziale Elektorniki PW uczono czegoś innego i wyniki na laborkach także pokazywały coś innego.

No i znowu to robisz. Pmcomp, po raz kolejny powtórzę: napisałem konkretnie o wpływie prądu (w tym zasilaczy) na odtwarzacze Blu-Ray, nie na działanie wszystkich komponentów cyfrowych jakie istnieją. Czy ty to widzisz? No kurczę przecież, masz czarno na białym co napisałem, wiec ustosunkuj się proszę... Chyba, że na laborkach testowaliście jak zmienia się obraz pod wpływem słabych zasilaczy impulsowych w odtwarzaczu blu-ray, to proszę napisz wnioski i przede wszystkim opisz przyczynę.

Gdyby rozważyć jakość zasilacza samym wyświetlaczu, to z pewnością miałaby ona jakieś tam znaczenie, czy to dla błędu bezwzględnego, czy (co jest bardziej prawdopodobne) dla względnego i może tym samym ten błąd wyniósłby 0.15 dE, zamiast 0.2 dE, co pozostałoby równie bez znaczenia, ale jak wspomniałem, nie o zasilaniu wyświetlacza tu mowa... Mowa o zasilaniu odtwarzacza blu-ray, który wpinasz przez kabel hdmi do telewizora. Pytam o różnice w tym przypadku nie w innym przypadku. Wplatanie tu pomiarów charakterystyk prądowych czegoś-tam, wnosi tyle samo co mierzenie swojego przyrodzenia :)

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i znowu to robisz. Pmcomp, po raz kolejny powtórzę: napisałem konkretnie o wpływie prądu (w tym zasilaczy) na odtwarzacze Blu-Ray, nie na działanie wszystkich komponentów cyfrowych jakie istnieją. Czy ty to widzisz? No kurczę przecież, masz czarno na białym co napisałem, wiec ustosunkuj się proszę... Chyba, że na laborkach testowaliście jak zmienia się obraz pod wpływem słabych zasilaczy impulsowych w odtwarzaczu blu-ray, to proszę napisz wnioski i przede wszystkim opisz przyczynę.

Gdyby rozważyć jakość zasilacza samym wyświetlaczu, to z pewnością miałaby ona jakieś tam znaczenie, czy to dla błędu bezwzględnego, czy (co jest bardziej prawdopodobne) dla względnego i może tym samym ten błąd wyniósłby 0.15 dE, zamiast 0.2 dE, co pozostałoby równie bez znaczenia, ale jak wspomniałem, nie o zasilaniu wyświetlacza tu mowa... Mowa o zasilaniu odtwarzacza blu-ray, który wpinasz przez kabel hdmi do telewizora. Pytam o różnice w tym przypadku nie w innym przypadku. Wplatanie tu pomiarów charakterystyk prądowych czegoś-tam, wnosi tyle samo co mierzenie swojego przyrodzenia :)

Z ciekawości zapytam, zrobiłeś kiedys taką próbę wymieniając taki badziwny zasilacz w klocku AV na taki porządny i dokonałeś pomiarów?

Proponuję doświadczenie: podłącz tego Samsunga do telewizora długim kablem HDMI. Takim 10m np. Potem zmień w nim ten zasilacz na porządny, liniowy. Nie jest to trudna operacja. Wystarczy mieć kilka podstawowych narzędzi, lutownicę oraz przede wszystkim porządny, stabilizowany zasilacz laboratoryjny z ustawianymi płynnie napięciami i regulowaną wydajnością prądową. Wtedy możesz się bawić ustawieniami zasilacza. A potem wymień kabel HDMI na taki 20m. I jeszcze żeby było ciekawiej zmieniaj zmienne napięcie zasilania powiedzmy od 210 do 250V, a takie bywa w naszych domach. Sam bardzo często mam 246V.

Jestem ciekaw Twoich doświadczeń.

BTW obserwowałem osobiście z 5 lat temu takie zabawy w R&D Technisata w Dreźnie. Bardzo pouczająca wycieczka.

Elektornika i jej pomiary to nie tylko kolorymetr czy spektrograf i oprogramowanie kalibracyjne ;).

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co zacytowałeś cały test nic pod nim nie pisząc ???

TapaTalk zwariował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem (jeśli to jest problem ;) ) rozwiąże ślepy test .

Kto prawidłowo rozpozna wszystkie rodzaje zasilania napędu blu-ray po obrazie na ekranie telewizora :

1. Z najprostszym zasilaniem impulsowym .

2. Z zasilaniem impulsowym z separacją transformatorową .

3. Z zasilaniem impulsowym ze specjalistycznymi US LM XXXX

4. Z zasilaniem transformatorowym z miedzi beztlenowej , z rozbudowanym układem tłumienia tętnień i przydźwięków .

Kto rozpozna i prawidłowo wskaże który jest który po samym wyświetlanym obrazie , wygrywa blu-ray UHD .

@ Gmeru może zorganizujesz konkurs ? :)

Edytowane przez garydm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie trzeba czekać...tylko że smutno będzie bez spinek... :lol::D;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co jakies wynurzenia na tematy pozostajace w odleglej relacji i spoilowanie watku dyskusjami od czapki?

Tobie to słowo się na mózg rzuciło :angry: .

Sam piszesz: Paramount Pictures wlasnie zapowiedzial dolaczenie do peletonu ( ceny ok 50 USD), albo kwestie nosnik vs streaming w kontekscie rozwoju HDR. Czy tez szczegoly HDR i colorgradingu. Czy znacie np jakis dostepny material komercyjny, ktory byl masterowany w Rec2020?. Albo sygnaly i nowinki swiadczace o nadejsciu UHD phase 2, nowe urzadzenia i ich zgodnosc z HDR.

A co to jest? Jakiego słowa należy użyć? Pitolenie nie na temat? Chcesz o tym dyskutować to załóż oddzielny wątek bo TU dyskutujemy o Samsungu K8500.

Przypominam tytuł wątku:

Samsung Ultra HD Blu-ray UBD-K8500. TEST, wrażenia, opinie

Wyrażam swoje zdanie nt. kiepskiej jakości zasilacza w tym Samsungu. Macałem prototyp na IFA. Wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Plastik. Tanizna, ze juz nie użyję innego słowa na T. To, że urządzenie ma w srodku zaawansowny procesor i oprogramowanie dla nowego formatu nie uprawnia do samych achów i ochów. Zrobione jest po taniości. A do tego nie działa z projektorem z matrycą o natywnej rozdziałce 4K. Takie są fakty.

I takie sa moje wrażenia. Wolno mi.

A że Tobie nie podoba się moje zdanie to trudno. Tez Ci wolno.

Juz sie przyzwyczaiłem, że negujesz wszystko co napiszę. Będę z tym żyć :).

pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zapytam, zrobiłeś kiedys taką próbę wymieniając taki badziwny zasilacz w klocku AV na taki porządny i dokonałeś pomiarów?

Proponuję doświadczenie: podłącz tego Samsunga do telewizora długim kablem HDMI. Takim 10m np. Potem zmień w nim ten zasilacz na porządny, liniowy. Nie jest to trudna operacja. Wystarczy mieć kilka podstawowych narzędzi, lutownicę oraz przede wszystkim porządny, stabilizowany zasilacz laboratoryjny z ustawianymi płynnie napięciami i regulowaną wydajnością prądową. Wtedy możesz się bawić ustawieniami zasilacza. A potem wymień kabel HDMI na taki 20m. I jeszcze żeby było ciekawiej zmieniaj zmienne napięcie zasilania powiedzmy od 210 do 250V, a takie bywa w naszych domach. Sam bardzo często mam 246V.

Jestem ciekaw Twoich doświadczeń.

BTW obserwowałem osobiście z 5 lat temu takie zabawy w R&D Technisata w Dreźnie. Bardzo pouczająca wycieczka.

Elektornika i jej pomiary to nie tylko kolorymetr czy spektrograf i oprogramowanie kalibracyjne ;).

W dalszym ciągu nie odpowiedziałeś mi na pytanie, które powtarzałem w trzech ostatnich postach i o które toczy się dyskusja, za to widzę, że zamiatasz temat pod dywan, spychając go na jakiś dziwny tor. Nie potrzebuję robić żadnych eksperymentów, bo to nie ja, tylko Ty postawiłeś tezę, że zachodzi jakieś zjawisko, więc teraz je udowodnij sam. To, że będzie działać dłuższy kabel na lepszym zasilaczu nie ma nic wspólnego z jakością obrazu, który dotrze tą drogą do wyświetlacza, a przypominam, że o tym rozmawiamy. Z blu-ray obraz jest zaszyfrowany przez HDCP, więc może mieć tylko dwa stany - przeszedł idealnie, albo nie przeszedł wcale. Nie ma, że pogorszyła mu się jakość. Zwyczajnie nie ma co mierzyć, tak samo jak nie ma co mierzyć, czy woda, aby na pewno wrze w ok. 100 stopniach, bo są to rzeczy oczywiste. Prądy sobie możesz mierzyć w dowolnych miejscach, podobnie jak temperaturę wnętrza odtwarzaczy, wilgotność i inne parametry i nikt nie przeczy, że będą inne przy różnych komponentach, ale ja do diabła mówię tylko o jakości obrazu(!!). Jeśli Ci lepiej z tym, że masz lepsze prądy w swoim blu-ray, to napisz to jasno, a nie sugeruj, że na wyświetlaczu się coś zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Binary,nie używaj określeń "wynurzenia" i "jak zwykle" bo stresujesz niektórych :lol::D;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dalszym ciągu nie odpowiedziałeś mi na pytanie, które powtarzałem w trzech ostatnich postach i o które toczy się dyskusja, za to widzę, że zamiatasz temat pod dywan, spychając go na jakiś dziwny tor. Nie potrzebuję robić żadnych eksperymentów, bo to nie ja, tylko Ty postawiłeś tezę, że zachodzi jakieś zjawisko, więc teraz je udowodnij sam. To, że będzie działać dłuższy kabel na lepszym zasilaczu nie ma nic wspólnego z jakością obrazu, który dotrze tą drogą do wyświetlacza, a przypominam, że o tym rozmawiamy. Z blu-ray obraz jest zaszyfrowany przez HDCP, więc może mieć tylko dwa stany - przeszedł idealnie, albo nie przeszedł wcale. Nie ma, że pogorszyła mu się jakość. Zwyczajnie nie ma co mierzyć, tak samo jak nie ma co mierzyć, czy woda, aby na pewno wrze w ok. 100 stopniach, bo są to rzeczy oczywiste. Prądy sobie możesz mierzyć w dowolnych miejscach, podobnie jak temperaturę wnętrza odtwarzaczy, wilgotność i inne parametry i nikt nie przeczy, że będą inne przy różnych komponentach, ale ja do diabła mówię tylko o jakości obrazu(!!). Jeśli Ci lepiej z tym, że masz lepsze prądy w swoim blu-ray, to napisz to jasno, a nie sugeruj, że na wyświetlaczu się coś zmieni.

Nie spycham nic na inny tor. To raz.

Dwa to Ty napisałeś nt. jedynie ... jakości obrazu, a ja pisze o jakości zasilania i jego wpływu na pracę urządzenia. A jakość obrazu jest tylko jedym z wielu parametrów. Z ciekawości zapytam ... jak rozumiem masz jednak na mysli mierzalną jakośc obrazu, a nie subiektywne wrażenia oka? Także zmienną w czasie? Także zależną od wahania napięcia wejściowego AC? Czy masz także na myśli jakość dźwieku? Tą mierzalną? A także stabilność pracy urządzenia, jego trwałość i niezawodność?

???

Zauważam, że zawsze bierzesz pod uwagę jedynie jakość obrazu, tą mierzalną. I zapominasz o wielu innych aspektach działania urządzeń audio/video.

Nie spotkałeś się nigdy z wadliwym działaniem wyświetlaczy plazmowych związanych z wadliwymi zasilaczami impulsowymi? W necie jest trochę informacji. A nie spotkałes się nigdy np. z problemem zbyt dużego wydzielania ciepła przez zasilacze, co powodowało przedwczesne starzenie się elementów elektronicznych np. wysychających kondensatorów elektrolitycznych?

Patrząc na telewizor patrzysz jedynie pod kątem mierzalnych parametrów wyświetlanego obrazu. No cóż, zapewne to takie zboczenie zawodowe ;), rozumiem. proponuję popatrz troszkę z szerszej perspektywy na cały telewizor, odtwarzacz czy amplituner jako ... urządzenie elektroniczne.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pmcomp,to są dopiero początki i dobrze że w ogóle coś się dzieje w tym kierunku...

Nie szkoda Ci czasu na te rozkminki ?

No ale to przecież Samsung,to trzeba drążyć... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego początki? chyba permanentnych oszczędności jakie za każdym razem fundują nam producenci elektroniki użytkowej. Wszyscy bez wyjątku.

Chcesz inne przykłady? Bardzo proszę: telewizory Philips i SONY z niedopracowanym softem. Czarna kreska w telewizorach Toshiba. Zakurzone matryce. Powertuj forum wstecz to doszukasz sie mnóstwa takich kwiatków.

Jak napisałeś wyżej ty wolisz urządzenie tańsze niż lepsze. Twój wybór.

Ja pokazuję, a każdy ma swoje oczy i swój rozum.

Producenci zapominają, że internet jak np. ten portal nie jest tylko miejscem reklamy i marketingu. Ale są także miejscem gdzie konsumenci wymieniają się informacjami nt. cech dobrych i nt. dania doopy. Tylko na zachodnich forach takie dyskusje przebiegają spokojnie, a u nas zawsze huzia na Józia. I tam poziom merytoryczny jest zupełnie inny. Zawsze z Gmerem mówlismy, że wzorcem jest AVSForum.

Ciekawe ilu adwersarzy z tego wątku, napiszę delikatnie, odnosi benefity w tym przypadku z Samsunga? Bo bronią go jak Częstochowy.

A jeśli nie rozumiecie wpływu zasilania na jakość urządzenia i jego funkcjonalności to ja nic na to nie poradzę. Dałem link wo podstaw wiedzy, nikt nawet nie skomentował, pewnie nikt nie zajrzał.

Użyję innego porównania: mozna jeść zdrowe i dobre jedzenia, a mozna karmić się goownem napompowanym wodą, chemikaliami, barwnikami i sam nie wiem czym jeszcze !!!

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałeś wyżej ty wolisz urządzenie tańsze niż lepsze. Twój wybór.

Gdzie tak napisałem ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tak napisałem ? ;)

Tu: Wiadomo,że chciałoby się aby sprzęt RTV fajnie wyglądał...,jednak (czysto teoretycznie),gdybym miał do kupienia świetnie wykonane PS4 za 7 tyś zł. i plastikowe PS5 za 1.5 tys zł. ,to wybrałbym tą drugą opcję ;)

Post #81.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że plastikowe PS5,byłoby gorsze od jak najdroższego PS4,pod względem,do jakiego zostało stworzone ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pmcomp jezeli ktos chce pisac, o porsche albo lambo, dlatego ze jest na forum motoryzacyjnym, to nie wydaje sie to niestosownym.. Jezeli jadnak chce o samochodach tych marek pisac w sekcji, czy watku poswieconym Off-Road, czy RV, to znaczy, ze jest cos z nim nie tak, bo pomimo zaawansowania technologicznego, osiagow, jakosci, stylu, czy prestizu konstrukcji tych marek , nie spelniaja one warunku koniecznego aby zaistniec we wspomnianych wyzej grupach.

Ktos, kto mi pisze, ze powinienem uzywac z dobrym projektorem 4k"HDR", topowy odtwarzacz BD, poniewaz nie przystoi mi uzywac "plastkowego" wyrobu, nizszej generacji, ktory z pewnoscia ustepuje jakoscia zastosowanych podzespolow i byc moze ustepuje (kwestia dyskusyjna /ewentualnie percepcji widza) jakoscia obrazu, musi miec powazne problemy w ocenie rzeczywistosci. Zaproponowany player BD

nie jest zdolny do odczytania plyt nowego standardu, czy wyswietlania UHD HDR, czyli nie spelnia podstawowej funkcji jaka nas interesuje. Usilowanie przejecia tematu, dla dyskusji na temat jakosci zasilania, w watku w ktorym interesuja czytelnikow wylacznie zjawiska nowe, rzeczy przyszlosci, a nie przeszlosci, ktore omawiane byly dziesiatki razy na tym forum i nie pasuja do tematu, a juz zwlaszcza na tym stadium jego rozwoju, jest dzialaniem nie tylko nieodpowiedzialnym, ale budzacym watpliwosc, co do kondycji mentalnej sprawcow.

Rozumiem, ze bardzo chcesz zaistniec w dyskusji ale opowiadanie o [beeep]e maryni, taknjak przedwczorajsze postulaty zastosowania HDMI 2.1, o ktorym nic nie wiadomo do dzisiaj, w urzadzeniu projektowanym jakis czas temu, ktore nie tylko nie potrzebuje lepszej specyfikacji HDMI, do zadan, ktorych zostal stworzony i mozliwosci jakie mu inzynierowie dali, ale na chwile obecna nie moze nawet w prlni wykorzystac mozliwosci standardu zlacza HDMI jakie mu zaimplementowano.

Ja chetnie poczytam rzeczy na ktorych sie znasz, przynajmniej w zakresie ktory mnie interesuje, ale udowadnianie Ci braku konsekwencj, czy racji, albo co gorsza, hipokryzji i ignorancji, nie przynosi mi satysfakcji ani thrillu. Wolabym poczytac watek, wolny od pipi niezwiazanych z tematem i koniecznosci przypominania Ci, ze takimi wlasnie sa. Sorry, za te rozlazla i forme, ktora posluzylem sie aby oddac Ci szacunek. Jezeli jednak jest ona nieprzyswajalna, to mam w zapasie prosta, kolokwialna wersje - wez Niepierdol, ale maksymalna dawke.

W tym watku chodzi o przyblizenie czytelnikom informacji na temat dostepnych w tym momencie playera i plyt UHDBD. Zdania relacji z obcowania z nimi, opisanie doawiadczen. W przyszlosci bedzie mozliwosc porownania z innymi urzadzeniami, wydaniami plyt, czy materialem streamowanym/broadcastowanym. Nie maja sensu na chwile obecna zadne dywagacje na temat polepszenia konstrukcji i jakosci, bo poki co sa 2, w tym tylko jedna doatepna 1. Napewno kiedys, w miare przybywania nowych modeli, kolejnych generacji, bedzie na to stosowny czas.

Edytowane przez binary
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos, kto mi pisze, ze powinienem uzywac z dobrym projektorem 4k"HDR", topowy odtwarzacz BD, poniewaz nie przystoi mi uzywac "plastkowego" wyrobu, nizszej generacji, ktory z pewnoscia ustepuje jakoscia zastosowanych podzespolow i byc moze ustepuje (kwestia dyskusyjna /ewentualnie percepcji widza) jakoscia obrazu, musi miec powazne problemy w ocenie rzeczywistosci.

Czy ja to napisałem ???

:angry: :angry: :angry:

Klasyk powiedział: czep sie lepiej swojej baby. Siedź sobie na tej swojej emigracji i udzielaj się tam. Może zdobędziesz więcej szacunku i poważania bo tu merytorycznych treści w twoich postach nie ma.

I możesz sie ode mnie osobiście odp....lić !!!

Ja mam swoje zdanie, Ty masz swoje. I tak niech pozostanie. Tylko ty jakoś nie możesz tego przeboleć.

A co do Twojej rzeczonej WIEDZY ... mam wątpliwości, nie wiem bo nogdzie jej odzwierciedlenia na tym forum nie widzę.

A o mojej świadczy mój ulubiony przez Ciebie blog.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...