Skocz do zawartości
pmcomp

Wpływ "złego prądu" na działanie cyfrowych urządzeń elektronicznych (na przykładzie testu Samsung Ultra HD Blu-ray)

Rekomendowane odpowiedzi

Nie spycham nic na inny tor. To raz.

Dwa to Ty napisałeś nt. jedynie ... jakości obrazu, a ja pisze o jakości zasilania i jego wpływu na pracę urządzenia. A jakość obrazu jest tylko jedym z wielu parametrów. Z ciekawości zapytam ... jak rozumiem masz jednak na mysli mierzalną jakośc obrazu, a nie subiektywne wrażenia oka? Także zmienną w czasie? Także zależną od wahania napięcia wejściowego AC? Czy masz także na myśli jakość dźwieku? Tą mierzalną? A także stabilność pracy urządzenia, jego trwałość i niezawodność?

Ty zacząłeś temat od propozycji podpinania złego prądu odtwarzacza, więc napisałem, że na jakość obrazu nie ma to wpływu. Nie wpływa na wierność przekazu obrazu, a więc zarówno na jakość subiektywną jak i obiektywną. Gdy po stronie odbiornika dostajesz dokładnie to samo co na płycie to nie można zaobserwować różnic, bez względu na to jak duże problemy z zasilaniem byłby po stronie źródła, oczywiście do czasu gdy działa, bo przy zbyt dużym problemie natury prądu zwyczajnie zniknie nam obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie maja sensu na chwile obecna zadne dywagacje na temat polepszenia konstrukcji i jakosci, bo poki co sa 2, w tym tylko jedna doatepna 1. Napewno kiedys, w miare przybywania nowych modeli, kolejnych generacji, bedzie na to stosowny czas.

A ja myslę, że mają. Skoro ten player nie działa z topowym projektorem 4K to coś jest na rzeczy.

Konstrukcja też pozostawia wiele do zyczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pmcomp,za bardzo się wymądrzasz i przechwalasz,a nie potrafisz rozmawiać po ludzku,dlatego większość osób ma z ciebie bekę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty zacząłeś temat od propozycji podpinania złego prądu odtwarzacza, więc napisałem, że na jakość obrazu nie ma to wpływu. Nie wpływa na wierność przekazu obrazu, a więc zarówno na jakość subiektywną jak i obiektywną. Gdy po stronie odbiornika dostajesz dokładnie to samo co na płycie to nie można zaobserwować różnic, bez względu na to jak duże problemy z zasilaniem byłby po stronie źródła, oczywiście do czasu gdy działa, bo przy zbyt dużym problemie natury prądu zwyczajnie zniknie nam obraz.

Macku, robiłeś jakieś pomiary laboratoryjne czy tylko tak twierdzisz?

Wydaje mi się że opisałem krótko metodologię jak to można sprawdzić. Wymieniając zasilacz na inny, lepszy oraz na laboratoryjny o zmiennych parametrach. I dopiero na podstawie takich doświadczeń i pomiarów mozna stwierdzić czy zasilanie ma wpływ na wszystkie parametry odtwarzania odtwarzacza, W TYM na jakość obrazu.

Wybacz, jestes dla mnie wielkim autorytetem nt. kalibracji obrazu, jego parametrów itp. ale nt. elektroniki czy budowy i działania urządzeń elektronicznych niestety nie.

Pozdro

Pmcomp,za bardzo się wymądrzasz i przechwalasz,a nie potrafisz rozmawiać po ludzku,dlatego większość osób ma z ciebie bekę ;)

Chyba wiesz gdzie ja to mam?

I nie większość jak twierdzisz tylko kilku moich zagorzałych fanbojów, łącznie z tobą ... wszyscy chyba już wystapili w tym wątku :).

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiesz gdzie ja to mam?

Kolejny dowód że brakuje Ci dystansu do siebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja to napisałem ???

:angry: :angry: :angry:

Klasyk powiedział: czep sie lepiej swojej baby. Siedź sobie na tej swojej emigracji i udzielaj się tam. Może zdobędziesz więcej szacunku i poważania bo tu merytorycznych treści w twoich postach nie ma.

I możesz sie ode mnie osobiście odp....lić !!!

Ja mam swoje zdanie, Ty masz swoje. I tak niech pozostanie. Tylko ty jakoś nie możesz tego przeboleć.

A co do Twojej rzeczonej WIEDZY ... mam wątpliwości, nie wiem bo nogdzie jej odzwierciedlenia na tym forum nie widzę.

A o mojej świadczy mój ulubiony przez Ciebie blog.

Od tego sie wszystko zaczelo, a dokladnie Twoj wywod. Kiedy zwrocono Ci uwage ze zasilacz ma znikome znaczenie dla jakosci obrazu, a z punktu widzenia czytelnikow tego watku, na chwile obecna zadne i ze Twoje audiofilskie rozwazania nie maja znaczenia, ani sensu. Ty zamiast sie z tego wycofac brniesz w zaparte.

Moge Ci tak samo napisac, ze [beeep]mnie obchodzi, co myslisz na temat zasilaczy, testow labolatoryjnych i wycieczek do Deutchelandu. Mnie interesuje jak dziala odtwarzacz BDUHD z wyswietlaczami HDR, bo osobiscie takiego nie posiadam i nie zamierzam kupic, by stwierdzic, ze jednak nie dziala wcale. Po za tym mam te przewage nad Toba, ze widzialem komercyjne UHD BD na zywo. Tylko ten temat mnie interesuje, nie zas pierdolenie tetryka ignoranta o jego wydumanych problemach.

Zgaduje, ze pozostalych, ktorzy jeszcze nie widzieli, interesuje jeszcze bardziej. Oczywiscie poza tym smiesznym kolesiem fgf, ktory chyba wyraznie dal do zrozumienia, ze go to nie interesuje. Kwestia zasilania nie zniknie, ale przerabialismy ja w kazdym playerze i jakos zyjemy.

Beda lepsze klocki, to sobie kupisz i napiszesz nam dlaczego tak wybrales, strzelisz wyklad i bedziemy Ci wdzieczni. Teraz nie mozesz liczyc na takie uczucia, bo spoilujesz watek, nie dostrzegajac, ze nikogo, to nie interesuje co piszesz. Poza tym niepotrzebnie robisz wycieczki osobiste. Ja mam na tyle dobra pamiec, aby wykazac, ze jestes w tym co piszesz hipokryta, bo pomimo tych utyskiwan, swiadomie korzystales z urzadzen wyposazonych w rownie "slabe" zasilacze. A nawet jesli po drodze je wymieniles, ich wplyw na psucie dzwieku byl i tak mniejszy od innych elementow Twojego setupu KD. Przyklad z archaicznym systemem kalibracji Onkyo 905 i "dziurami w surroundzie" jest tego oczywistym nawet dla kazdego laika przykladem. Proponuje Ci nie isc wiecej droga dzicinnej personalnej konfrontacji. Nie zaczalem sie Ciebie czepiac. Nie szukaj wiec specjalnej atencji z mojej strony.

Edit 2

Nie bardzo mam czas Ci odpowiadac, bo jestem w terenie, ale zastanow sie sam, jak prezentujesz swoj status, takim porownaniem. Zwazywszy, ze pierwszy projektor kupiles w ubieglym roku i "jestes juz fachowcem", KD w ubieglym tygodniu (odswierzyles po 6 latach), zas Twoja wiedza teoretyczna w zakresie UHD jest zerowa. Ja dla odmiany mam 4k w domu od 2,5 roku i jakies 20 filmow ( telewizji, sampli i streammingu nie licze). Instalacje Atmos od poltora roku i 50 filmow (wliczajac dtsx). Ty juz stales sie fachowcem po weekendzie. Musisz miec sie za geniusza, a moze wszystkich wokol za idiotow..

Wracaj moze lepiej do swoich rupieci.

Edytowane przez binary
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macku, robiłeś jakieś pomiary laboratoryjne czy tylko tak twierdzisz?

Wydaje mi się że opisałem krótko metodologię jak to można sprawdzić. Wymieniając zasilacz na inny, lepszy oraz na laboratoryjny o zmiennych parametrach. I dopiero na podstawie takich doświadczeń i pomiarów mozna stwierdzić czy zasilanie ma wpływ na wszystkie parametry odtwarzania odtwarzacza, W TYM na jakość obrazu.

Wybacz, jestes dla mnie wielkim autorytetem nt. kalibracji obrazu, jego parametrów itp. ale nt. elektroniki czy budowy i działania urządzeń elektronicznych niestety nie.

Co mam zmierzyć? Wartości RGB po drugiej stronie kabla?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej było wyjść na dwór,na ładną pogodę,tylko odpisywać na posty kogoś,kto nawet nie testował u siebie UHD ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dowód że brakuje Ci dystansu do siebie ;)

Nie, to jest dowód, że mam bardzo duży.

...nie zas pierdolenie tetryka ignoranta o jego wydumanych problemach. ...

I jesteś Pan Cham ... jak mawiał klasyk. Co widać powyżej.

I proszę nie odpisuj na mój post, ten, poprzednie ani żaden inny. Oferuję wzajemność.

Nie mam ochoty ani przyjemnosci z twoją osobą.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pmcomp (poważnie pytam) ,zapisujesz jakieś dane z bloga,w razie jakby strona padła ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównajcie architekturę wewnętrzną starego Popcorna (C-200) do tego, jak to twierdzi binary, cuda techniki od Samsunga:

cloud-media-popcorn-hour-c-200.jpg

psu200.jpg

Jak na swoje czasy było on cudem techniki, a kosztował 1000 zł, a nie 2000 zł.

Mozna zrobić dobrze?

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ekhm.. gwoli ścisłości, nigdzie nie wyczytałem, żeby binary napisał, że opisywany w tym temacie (już coraz mniej) Samsung był cudem techniki...

Ok widzę, że już zedytowane więc nvm.

Dyskusja jakże zażarta, skonsumowałem wraz z popcornem ;)

Podsumowując zgodzę się na pewno z jednym.

Tak jak napisał Maciej Koper, nie ma najmniejszej opcji, żeby jakość zasilacza użyta w odtwarzaczu Blu-ray miała jakikolwiek wpływ na jakość obrazu wypluwaną na ekran.

O ile tego typu rzeczy mają często duży wpływ przy okazji sygnałów analogowych - sam jestem audiofanem (nie mylić z chorobą zwaną audiofilizmem) i lubię posłuchać dobrego sprzętu, a nawet nie tyle sprzętu co muzyki odtwarzanej przez dobrej jakości sprzęt, tak w przypadku obrazu puszczanego przez HDMI tak jak napisał Maciej sygnał albo będzie, albo go nie będzie jeśli coś po drodze w jakimkolwiek elemencie elektroniki będzie zawodziło. I tyle w temacie ;)

Edytowane przez spoon
  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównajcie architekturę wewnętrzną starego Popcorna (C-200) do tego, jak to twierdzi binary, cuda techniki ....

Nie nazywalem niczego cudem techniki.

Dlaczego probujesz przypisywac mi jakies tresci, z ktorymi nie mam nic do czynienia i mnie zaczepiasz?

Czy za chwile zaczniesz mnie edukowac na temat jitteru w transmisji cyfrowej, bo nie zrozumiales mojej wczorajszej aluzji?

Juz sie cieszylem, z narysowanej na piasku linii, ktorej mialem nadzieje nie bedziesz przekraczal. Czy mam Ci upuscic krwi, zebys zrozumial zasady gry?

Prosisz zeby sie odstosunkowac i nie czynic nawiazan do tego co piszesz, wiec chyba zakladasz, ze bedziesz postepowal tak samo.

Dlugo sielanka nie trwala.

Zapomniales juz ilu pajacow doprowadzilem do rozpaczy, wylacznie cytujac ich madrosci? Poniewaz jestes wyjatkowy, moge dolozyc, do Twoich ciekawostek, jeszcze kilka slow komentarza.

Jest takie powiedzenie What goes around comes around. Wczoraj wkleiles innemu Koledze grundiga z komentarzem. Jak dalej bedziesz sie tak wydurnial, to moze Ty tez zaczniesz dostawac laurki z komentarzem.

Tymczasem jak szukasz kogos, kto Cie szybko sponiewiera, to idz naublizaj zulom pod budke z piwem. Ja nie mam dzisiaj czasu na przyslugi.

Edytowane przez binary
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nazywalem niczego cudem techniki.

Dlaczego probujesz przypisywac mi jakies tresci, z ktorymi nie mam nic do czynienia i mnie zaczepiasz?

Czy za chwile zaczniesz mnie edukowac na temat jitteru w transmisji cyfrowej, bo nie zrozumiales mojej wczorajszej aluzji?

Juz sie cieszylem, z narysowanej na piasku linii, ktorej mialem nadzieje nie bedziesz przekraczal. Czy mam Ci upuscic krwi, zebys zrozumial zasady gry?

Prosisz zeby sie odstosunkowac i nie czynic nawiazan do tego co piszesz, wiec chyba zakladasz, ze bedziesz postepowal tak samo.

Dlugo sielanka nie trwala.

Zapomniales juz ilu pajacow doprowadzilem do rozpaczy, wylacznie cytujac ich madrosci? Poniewaz jestes wyjatkowy, moge dolozyc, do Twoich ciekawostek, jeszcze kilka slow komentarza.

Jest takie powiedzenie What goes around comes around. Wczoraj wkleiles innemu Koledze grundiga z komentarzem. Jak dalej bedziesz sie tak wydurnial, to moze Ty tez zaczniesz dostawac laurki z komentarzem.

Tymczasem jak szukasz kogos, kto Cie szybko sponiewiera, to idz naublizaj zulom pod budke z piwem. Ja nie mam dzisiaj czasu na przyslugi.

Straszysz czy obiecujesz ... ?

Faceta podobno poznaje się po tym co robi, a nie co gada.

Też Ci cos napiszę, zapamiętaj polskie przysłowie o kiju, który ma dwa końce i drugie o wojowaniu mieczem.

Straszyć możesz kolesiów w pubie w Manachesterze czy w Belfaście :angry: .

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kondyncjonery sieciowe oraz kable zasilające wysokiej klasy stosuje się w systemach stereo i kina domowego klasy referencyjnej powyżej 100-200 tys zł. Nikt przecież nie kupi kondyncjonera sieciowego za 10 000zł i podłączy go do kina domowego czy systemu stereo za 5 000zł wszystko trzeba robić z głową. Tak samo jak ktośkupi wzmacniacz stereo za np. 20 000zł i parę kolumn przednich podłogowych za 40 000zł to nie podepnie do listwy za 500 zł tylko podłączy kablami zasilającymi za 1000zł za metr do tego kondyncjonera, do tego kupi pięknie zakonfekcjonowane przewody głośnikowe za np. 4 000zł za odcinek 2x3m. Na tym polega prawdziwy świat audio.

Ostatnio montowałem u kuzyna projektor JVC X9000 i podpinałem go do kabla HDMI Wireworld Starligh7 który kosztuje ponad 4000zł za odcinek 15-17m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale prawda jest też taka, że taki kabel nic ale nic już nie zmieni w tym torze a kasa mogła iść na cokolwiek innego ;) . Można było spokojnie kupić np. WireWorld Ultraviolet 7 HDMI i byłoby to aż nadto albo... drugi w miarę nowy sposób to kabel światłowodowy z modulatorem we wtyczce gdzie 100m = 2K zł . Sam mam taki WireWorld Ultraviolet 7 i też dałem za niego ponad 1K zł. Ale zrobiłem to tylko dla świętego spokoju bo 10m to nie przelewki pod 4K a poszło na stałe w ścianę - dlatego taki kupiłem. Ale wszystko wyżej to już takie robienie w jajo, że szkoda mi tych biednych klientów, którzy często wierzą w magię oferowaną przez sprzedawców i firmy. Ale wiadomo: na kablach się zarabia od zawsze ;-). Inaczej świat byłby nudny. I o ile w audio nie będę dyskutował bo tam to każdy usłyszy co chce o tyle video to sprawa jasna i klarowna.

Ty zacząłeś temat od propozycji podpinania złego prądu odtwarzacza, więc napisałem, że na jakość obrazu nie ma to wpływu. Nie wpływa na wierność przekazu obrazu, a więc zarówno na jakość subiektywną jak i obiektywną. Gdy po stronie odbiornika dostajesz dokładnie to samo co na płycie to nie można zaobserwować różnic, bez względu na to jak duże problemy z zasilaniem byłby po stronie źródła, oczywiście do czasu gdy działa, bo przy zbyt dużym problemie natury prądu zwyczajnie zniknie nam obraz.

AMEN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale prawda jest też taka, że taki kabel nic ale nic już nie zmieni w tym torze a kasa mogła iść na cokolwiek innego ;) . Można było spokojnie kupić np. WireWorld Ultraviolet 7 HDMI i byłoby to aż nadto albo... drugi w miarę nowy sposób to kabel światłowodowy z modulatorem we wtyczce gdzie 100m = 2K zł . Sam mam taki WireWorld Ultraviolet 7 i też dałem za niego ponad 1K zł. Ale zrobiłem to tylko dla świętego spokoju bo 10m to nie przelewki pod 4K a poszło na stałe w ścianę - dlatego taki kupiłem. Ale wszystko wyżej to już takie robienie w jajo, że szkoda mi tych biednych klientów, którzy często wierzą w magię oferowaną przez sprzedawców i firmy. Ale wiadomo: na kablach się zarabia od zawsze ;-). Inaczej świat byłby nudny. I o ile w audio nie będę dyskutował bo tam to każdy usłyszy co chce o tyle video to sprawa jasna i klarowna.

Ten kabel światłowodowy jest chyba tylko do 1080p. Czyli ma mniejszą przepływność.

Np. ten http://www.ebay.de/itm/Ophit-HDM-B075-HDMI-Optical-Extender-Fiber-Cable-75m-247ft-1080p-HDCP-/201006088468?hash=item2ecce58114:g:gu0AAOxydlFSsSWi a kosztuje niemało.

Albo ten, niby do 4K ale tylko HDMI 1.4: http://www.ebay.de/itm/PureLink-EZH-100-EZ-HDMI-over-Fiber-Cable-with-TotalWire-Technology-100m-/401085209265?hash=item5d628a9ab1:g:fRkAAOSwh-1W35wU

Na te światłowody trzeba uważać.

Mój extender Gefena na kabel cat.5 jest 4K, ma HDMI2.0 i HDCP2.2 ale nie wiadomo jak będzie z HDR. Bo nie wyspecyfikowali czy nie jest 2.0a. Trzeba cholernie uważać z tymi kablami bo może byc wtopa, a nie kosztują mało.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden pan tutaj to taki nieuk i polinteligent, ktory twierdzi, ze jak sie zmieni zasilacz na inny to to co w zrodle jest 2x2 zamieni sie na wyswietlaczu na 2x3 albo inaczej... Na jednym zasilaczu 2x2=4 a na innym 2x2=5....

Jesli ktos nie rozjmie, ze jesli matematyka czegos nie pdzewiduje to nie ma to prawa istniec w rzeczywistosci to nie da sie do takiego nieuka dotrzec :).

Dwa - kwestia wentylatora: wczesniej czy pozniej kazdy staje sie glosny :).

Trzy - vibowit: nieuki, nie bylo zadnego pomaranczowego vibovitu. Pomaranczowy byl visolvit. Roznily sie tym, ze vibovit byl dla maluchow a visolvit dla starszych dzieci :). Visolvit oczywiscie mocniej musowal i byl pomaranczowy takze w smaku :) do tego zawartosc zaszetki byla ok. 2x wieksza niz vibowitu :).

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieuk i polinteligent,

http://ling.pl/slownik/w%C5%82osko-polski/cretino ... dobry nick ... adekwatny do twojej kultury i wypowiedzi. Dobrze, że chociaż dodawać do czterech już potrafisz. Przynajmniej dając sobie taki nick podchodzisz do siebie na luzie.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE !!!

Poproszę o WYLUZOWANIE ! Od paru dni czytam w tym Wątku jak Dajecie Sobie do PIECA !

Mam wrażenie jak bym czytał jakieś forum Polityczne ?!

Wiem że wiele Osób jest nerwowych ale po co !

Mamy miłe Zainteresowania i tego się Trzymajmy !

Nie przenośmy waśni na tak MIŁE FORUM :)

Bardzo CENIĘ binary i pmcomp wiele się od WAS nauczyłem i bardzo Cenię Wasze Wypowiedzi :)

Dlatego pozwoliłem sobie coś w tym temacie napisać :)

Pozdrawiam Wiosennie i Słonecznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na podsumowanie dodam ze podłączam starusienkiego 15 letniego pioneera AX10 do starusienkich 20 letnich

glosników , technics SB-M800 - 1000 uruchamiam film z zwykłym DTS lub Dolby digital , i te atmosy i inne jajca na tych waszych amplitunerkach za 1500 zl z media markt wachąja mi kija , panowie doswiadczeni Audio HD fani

Edytowane przez deling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chopcy, skończcie się wadzić bo to do niczego nie prowadzi. Jak na razie UHD BD sprawia wrażenie że jest niedopracowany i wypuszczony na szybko żeby po prostu był. A w przeszłości już tak postępowano i dobrze się to nie kończyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat o odtwarzaczu i formacie UHD, a w komentarzach czytam kilka stron o rzeczy wręcz niewiarygodnej, bo jak to możliwe, aby zasilacz miał wpływ na obraz cyfrowy? Ot przy ewentualnym problemie kolory nie mogą być gorsze, co najwyżej obrazu nie będzie wcale i tyle.

Bo TY tak twierdzisz czy nie zauważysz różnicy? Od zauważania różnic są przyrządy pomiarowe.

Jaż raz napisałem, powtórzę, jeśli ktoś nie widzi albo nie słyszy różnicy to nie znaczy, że jej tam nie ma.

Odsyłam do teorii jak działa bramka logiczna: https://pl.wikipedia.org/wiki/Transistor-transistor_logic Już z samej zasady działania widać jaki jest wpływ zasilania na jej działanie.

To jeszcze jeden przykład, charakterystyka przejściowa bramki NAND:

chprzejbr.jpg

I tu widać jaki wpływ na jej działanie ma zasilanie. Ktoś nie widzi? :)

A tu poziomy napięć zgodnie z opisem z wiki powyżej:

poznap.jpg

A z czego składają się nowoczesne CYFROWE procesory ???

Szkoda mi z Wami gadać. Wy wiecie swoje bo ... nie widzicie różnicy.

A to tylko pierwsze lepsze rysunki i opisy zaczerpnięte z netu. Kiedyś netu nie było i trzeba było sie tego wszystkiego nauczyć. Dziś znaFcą może być każdy.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...