Skocz do zawartości
pmcomp

Nowe amplitunery kina domowego, a Dolby Atmos i DTS X / Onkyo PR-SC5530

Rekomendowane odpowiedzi

hej,

Mieszam :) dzieki za czujność. O MX5000 napisałem bo cały czas o nim myślę. Bardzo bym chciał kupić właśnie tę konkretną końcówkę mocy, ale na razie negocjucję cenę.

Procesor to oczywiście CX-A5100 rownież od Yamahy. Z przodu są Tannoy'e, w suficie prawdopodobnie będą ostatecznie 4drożne JBLe w tej płaskiej obudowie.

2 suby to są (bo już stoją) KEFy.

Edytowane przez kotlet_schabowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej kupić uzywana wielokanałową koncówkę mocy dowolnej dobrej firmy za powiedzmy 50% ceny tej MX5000?
MX5000 raczej na pewno nie jest od nich lepsza, a czesto dzwiekowo może być gorsza.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ona na pewno nie jest odzwonię nich lepsza, a czesto dzwiekowo gorsza.

czy możesz rozwinąć tę myśl? bo chyba zadziałała Ci autokorekta i zupełnie nie rozumiem co miałeś na myśli :)

co do pytania to tak, rozważam też taką wersję. Mam tylko problem estetyczny, bo chciałem aby oba urządzenia były w pięknym stalowym kolorze o takim samym odcieniu. Może być tak, że ostatecznie z niego zrezygnuję.

Mam jednak nagrane dwie takie sztuki (tego MX5000), jadę koło maja do Niemiec na targi to przy okazji zobacze je a żywo i ponegocjuję. Niestety kursy walut nie pomagają nam w tym okresie podczas takich modernizacji :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem. To jak się pisze z ipada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam tak jak mam czyli oddzielne monofoniczne końcówki ew. końcówki stereofoniczne.

Tylko to więcej kosztuje i zajmuje w pyte miejsca.

Ostatnio polecałem gdzieś chyba nawet końcówki Yamahy, chyba na moim blogu.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat miejsca to mam pod dostatkiem, bo to pomieszczenie stricte kinowe o dużej przestrzeni. Tu zazdroszczę ojcowi, bo sam też mam osobne pomieszczenie kinowe, ale gnieżdżę się na 25m2 a tutaj jest blisko drugie tyle.

będę się rozglądać, jak będzie update projektu i pierwszy montaż to dam znać. W zasadzie sam montaż to nic, ale faktyczna kalibracja tego potem to będzie męczarnia. (tak zakładam). Chyba, że na pierwszy strzał ten system kalibracji po mikrofonach kierunkowych w procesorze będzie w miarę okej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klocek przyjechał:

MbFVgE.jpg

Od tego momentu zapraszam na mój blog: http://hdtvpolska.com/topic/32905-muza-filmy-i-sprzet-pmcompa-jest-nirvana/?p=380105 gdzię będę kontynuował relację z moich bojów z rozbudową systemu do konfiguracji 11.2 z Dolby Atmos i DTS X :).

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pocaluj zabke w lapke

Albo rybke....

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rybke to chyba w pyszczek ;).

Rybka lubi pływać. Idę to oblać :).

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pcomp nie wiem cos za jeden ze masz tyle pieniedzy zeby wydac o tak sobie na kawal elektroniki tyle pieniedzy :-) jednym kiwnieciem palca choc znam takich co mieszkają w oborze a jezdzą Mercedesem klasą S ale mniejsza z tym

Ja bym tego swinstwa za tyle nie kupił :-) gdybym mial taką gotowke przeznaczyc na sprzet dzisiaj , ja juz jestem w porzadne klocki uposazony ale uposazalem sie w to latami he he

wolał bym Yamahe Z11 bo jak widze ONKYO to mnie krew zalewa

Wiesz co ? Każdy kupuje taki sprzęt na jaki go stać i jaki mu się podoba i nic nam do tego. Jeden kupi drogi sprzęt i będzie zadowolony, a drugi kupi tańszy sprzęt i też będzie zadowolony. Bo czasami droższy wcale nie znaczy lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testuje dzisiaj DTS: Neural na filmie Phantom z 2013 (ten o lodzi podwodnej) i musze przyznac ze generalnie wypada bardzo dobrze, jednak w porownaniu do DTS:Neo, czy Dolby PLIIZ z glosnikami FH scena sie wyraznie skurczyla. Mysle, ze gdyby wymienic TF na FH byloby lepiej, moze nawet idealnie. Chyba trzeba miec 13 glosnikow i zalaczac odpowiednia pare, w zaleznosci od okolicznosci, tj filmu i kodeka. Dla Atmos TF/TR, a dla DTS:X/Neural - FH /TR (albo TM albo nawet FR)

Edytowane przez binary
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje sie, ze nikt nie ma juz watpliwosci, jak to juz jest z optymalnym rozmieszczeniem glosnikow dla DTS:X w ukladzie x.1.4

Rysunki ukazujace elewacje http://58.64.214.132/wordpress/?p=92868, oraz wystepujace mapowanie dzwieku pomiedzy glosnikami grajacymi w obu osiach - poziomej i pionowej, w przypadku TF I TR, ktorego brak w przypadku ukladu FH i RH *, silnie sugeruja (jesli nie jednoznacznie), ze domyslnym ustawieniem dla DTS:X/Neural :X jest jednak FH i RH. Po wczorajszej probie (patrz post wyzej), osobiscie wnioskuje, ze prawdopodobnie OPTYMALNYM, zgodnie z tym, co zostalo juz napisane na ten temat, przez wielu uzytkownikow D+M, ktorzy mieli mozliwosc bezzwlocznego porownania tego samego materialu na obu ukladach glosnikow optymalnym

23 marca zobaczymy jak to bedzie sie prezentowac w przypadku klockow Yamahy.

Kto nie zrobil jeszcze dziur w suficie lepiej niech sie nie spieszy, zwlaszcza jesli planuje uklad x.x.4 ( dla x.x.2 bez znaczenia). Chyba ze ma zmotoryzowane, uchylne glosniki i duze pomieszczenie.

* - krotkie podsumowanie tego co pisze sie od tygodni w poswieconym DTS:x watku na AVS (j. ang)

Yes, it's been discussed ad nauseum in this thread. It was first reported by Sanjay, Marc (Filmmixer) and Scott Simonian when they tested the DTS:X update on Marc's setup (which incidentally is also 5.1.4 with Dolby-enabled for the heights) right when the DTS:X update was released.

Search for the term "bleed" in this thread and you'll find dozens of posts.

As I mentioned in the Denon thread, this has been confirmed by DTS/D+M to be "as designed" behavior, as the 7.1.4 channel callouts are intended for a FH+RH speaker assignment. Anything other than a 7.1.4 layout with FH+RH as the overhead assignment will produce multi-speaker "bleed" when the callout doesn't match the speaker designation, as DTS:X attempt to phantom image the intended location.

For example, if you have a 7.1.4 setup with "Top" instead of "Height" designation, DTS:X assumes that the speakers are at a higher elevation than what is intended. So it mixes the signal into up to 4 speakers to attempt to reposition the phantom image.

Based on reports like yours and Marc's, it appears to be exacerbated on a 5.1.4 setup since there is even less spatial resolution and the phantom can't utilize side vs. rear surrounds. Scott referred to it as a "mono-ization" of the sounds. With a 7.1.4 setup it really just affects the perception of the overhead locations.

All that said, I don't think anyone has really reported much issue with real world program content. However, the consensus at this point appears to be that FH+RH overhead assignment is optimal as it works best with DTS:X without compromising Atmos. For those with upward-firing Dolby enabled speakers.... ummm.... good luck?

Edytowane przez binary
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest sens szukać amplitunera dzisiaj..czy poczekać na koniec roku i zobaczyć czy wszystko już "unormowane" ?

DTS-X,Atmos etc...budżet max do 2k euro...w promocjach da się -500 euro zrobić.

Zastąpi Onkyo 906.

Przykładowe promocje w Lutym z Niemieckiego rynku.

Denon AVR-X6200W 1555€

Marantz SR7010 1.111,00

Pioneer SC-LX 59K 999,00

Ps.

Binary

Kilka pytań:

5.1.2 vs 5.1.4

W wersji 2 głośników to umieszczamy je nad frontami?

Dużo przestrzenniej jest 2 vs 4?

Mam w szafie JBL e20..więc pewnie mógłbym użyć.

A co z rozwiązaniem stawiania głośników na kolumnach?..skierowanych w sufit(efekt odbicia dźwięku)?

Dużo się traci w porównaniu do normalnie zawieszonych?

Edytowane przez Newren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje sie, ze nikt nie ma juz watpliwosci, jak to juz jest z optymalnym rozmieszczeniem glosnikow dla DTS:X w ukladzie x.1.4

Rysunki ukazujace elewacje http://58.64.214.132/wordpress/?p=92868, oraz wystepujace mapowanie dzwieku pomiedzy glosnikami grajacymi w obu osiach - poziomej i pionowej, w przypadku TF I TR, ktorego brak w przypadku ukladu FH i RH *, silnie sugeruja (jesli nie jednoznacznie), ze domyslnym ustawieniem dla DTS:X/Neural :X jest jednak FH i RH. Po wczorajszej probie (patrz post wyzej), osobiscie wnioskuje, ze prawdopodobnie OPTYMALNYM, zgodnie z tym, co zostalo juz napisane na ten temat, przez wielu uzytkownikow D+M, ktorzy mieli mozliwosc bezzwlocznego porownania tego samego materialu na obu ukladach glosnikow optymalnym

23 marca zobaczymy jak to bedzie sie prezentowac w przypadku klockow Yamahy.

Kto nie zrobil jeszcze dziur w suficie lepiej niech sie nie spieszy, zwlaszcza jesli planuje uklad x.x.4 ( dla x.x.2 bez znaczenia). Chyba ze ma zmotoryzowane, uchylne glosniki i duze pomieszczenie.

* - krotkie podsumowanie tego co pisze sie od tygodni w poswieconym DTS:x watku na AVS (j. ang)

Ja na razie pozostanę z dziurami w suficie, zresztą i tak mam konfig 5.1.2 więc za wiele bym nie uzyskał.

Niestety w przyszłości czekają mnie znów negocjację z rodzinką na temat zmiany tego ułożenia przy remoncie ;)

A co z rozwiązaniem stawiania głośników na kolumnach?..skierowanych w sufit(efekt odbicia dźwięku)?

Dużo się traci w porównaniu do normalnie zawieszonych?

Z tego co udało mi się wyczytać w sieci to taka konfiguracja "szału nie robi", no i to konfiguracja do Atmosa i chyba nikt na niej nie testował DTS:X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Newren

Dla Dolby Atmos w ukladzie glosnikow x.x.2 optymalne polozenie to Top Front albo Top Middle, czyli nieco z przodu, albo nad glowa. W przypadku DTS:X/Neural :X to moze byc tez Front Hight z odpowiednia elewacja (katem natarcia wobec pozycji sluchacza) uzytkownicy raportuja, ze Dolby Atmos tez daje dobre efekty w takim ukladzie. Ja tego ostatniego potwierdzic, poki co, nie moge.

Jest zauwazalna roznica pomiedzy ukladem 5.x.2, a 5.x.4, ale uwidacznia sie ona w zaleznosci od ogladanego materialu. Nie wiem jeszcze, czy w przypadku ukladu 7.x.2 , a 7.x.4 bylaby ona zauwazalna/porownywalna, przy wszystkich mozliwych ukladach glosnikow (na suficie , na scianie tylniej, na scianie bocznej).

Co do ukladow wykorzystujacych glosniki Dolby Enabled aie nie wypowiem.

Czy warto sie szarpnac teraz na upgrade, tego tez nie powiem. Warto natomiast wiedziec, ze dobry mix surround, odtwarzany na przyzwoitym i dobrze ustawionym sprzecie brzmi prawie tak samo dobrze Oczywiscie sa roznice, ale te spektakularnie odczuwalne wystepuja moze w 10% wydawnictw. Warto tez pamietac, ze o ile tych wydawnictw (czy zrodel materialu) bedzie przybywac w sposob lawinowy, moze to niekoniecznie wszyscy musza zyskac w rownym stopniu, bo moze sie okazac, ze miksy ze sciezkami Dolby Atmos, czy DTS:X, generalnie zarezerwowane beda dla nowego nosnika. Poczciwy i zhakowany BD bedzie dostawal tylko gole tradycyjne formaty.

Paradoksalnie z Atmosa skorzystac moga tez low-endowcy, ogladajacy materialy rippwane z telewizji, czy internetu ( bo DD+ przenosi metadate) Niedofinansowany "szarak" z ambicjami bycia legalnym, lub ktos, kto polega na "dozwolonym uzytku", moga w pewnym momencie poczuc ze ich inwestycje w upgrade, o ile satysfakcjonujace od strony technicznej, nie daly stopy zwrotu jakiego sie spodziewali.

Ja osobiscie bylbym chory, gdybym nie potestowal sam, ale polecam wstrzemiezliwosc tym, ktorzy nie musza, bo im sie sprzet sypie, czy wlasnie robia/planuja remont. Lepiej zainwestowac w dobra butelczyne i wprosic sie na seans do przyjaciela, ktory juz upgrade zaliczyl i chetnie sie pochwali najciekawszymi kawalkami. A prawda jest taka, ze spektakularnie zmikowane obiektowo filmy z szybka akcja brzmia bosko, ale ogladajac Game of Thrones i tak prawdopodobnie nie zwrocimy uwagi na roznice w tym skad dobiega dzwiek. Pewnie najwiekszy zysk beda mieli Ci, ktorzy zachca na nowo odkrywac przyjemnosc ogladania starych upmiksowanych filmow, ale Ci z zalozenia sa juz "bogatsi", skoro dysponuja wolnym czasem, ktory moga temu poswiecic.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Jest o czym pomyśleć.

Jeszcze jest kwestia jak to zamontować.

Nie mam komfortu własnego domu,więc muszą być kompromisy.Mieszkanie.

Dodatkowo mam ekran wysuwany, zamontowany na suficie..i odsunięty od ściany aby nie kolidował z ekranem telewizora.

Nie mam podwieszanego sufitu.

Głośniki będą musiały iść bardziej na bok aby ekran nie zasłaniał ich.

Czy ktoś może miał do czynienia z takim produktem?

http://www.amazon.co.uk/Sewell-Super-Adhesive-Speaker-Conductor/dp/B005TK0PN8/ref=sr_1_1?s=electronics&ie=UTF8&qid=1458146038&sr=1-1&keywords=Sewell+Super+Flat+Adhesive+Speaker+Wire

Sprawdza się to?.

Edytowane przez Newren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach przemyśleń.

Chyba jednak się wstrzymam.

Na koniec 2016 podejmę temat ponownie.

Aktualnie jestem zadowolony z tego co mam,sprawdzało się przez ostatnie kilka lat b.dobrze.

Na tyle że nie było potrzeby zmiany.Dlatego teraz chciałbym zakup zrobić podobny na kilka lat(do czasu wejścia nowych DD,DTS.)

Bezpieczniej będzie poczekać.Choć ochota na nowość jest spora czytając Wasze wpisy tutaj :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie zakupilem na eBay z USA szpulke 250 stóp kabla IXOS 607. Z przesylką wychodzi ok. 200 USD. Mam juz ten kabel na tyłach i jest OK.

c.jpg

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc chłopaki czesc pmcomp gratuluje zabawki a powiedz mi dla amatora jak ja taki zestaw mi wystarczy bo nie znam sie i nie mam czasu na wybieranie miesiacami ;} Onkyo HT-S9700THX do tego sie przymierzam pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

To jest średnia półka amplitunera.

Głosniki Onkyo? Nie znam, nie słuchałem. Jestem pełen obaw. BTW głosniki maja baaardzo niska skutecznośc w granicach 81-83 dB/W/m.

Nie wiem jak wbudowane końcówki sobie z tym poradzą. Bo na moc. 7x100W z niego bym nie liczył choć tyle powinny dawać skoro jest certyfikat THX.

A skoro cały amplituner waży tylko 10 kg to nie ma tam raczej transformatora o mocy 1-1,2 kW. Chyba, że na pokładzie są koncówki w klasie D.

Amplituner ma Dolby Atmos ale nie ma DTS X. Dziś to może mało znaczący problem ale za rok może byc inaczej. A nie kupujesz amplitunera na rok.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za odp to z tych trzech który i kupuje bo mi szkoda filmow nie ogladac

Onkyo TX-RZ710 i TX-RZ810 czy,onkyo-tx-rz900.html krótka piłka ;}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...