Skocz do zawartości
pmcomp

Nowe amplitunery kina domowego, a Dolby Atmos i DTS X / Onkyo PR-SC5530

Rekomendowane odpowiedzi

pcomp nie wiem cos za jeden ze masz tyle pieniedzy zeby wydac o tak sobie na kawal elektroniki tyle pieniedzy :-) jednym kiwnieciem palca choc znam takich co mieszkają w oborze a jezdzą Mercedesem klasą S ale mniejsza z tym

Ja bym tego swinstwa za tyle nie kupił :-) gdybym mial taką gotowke przeznaczyc na sprzet dzisiaj , ja juz jestem w porzadne klocki uposazony ale uposazalem sie w to latami he he

wolał bym Yamahe Z11 bo jak widze ONKYO to mnie krew zalewa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To dobrze, że nie wiesz com za jeden. I vice versa. Chyba nie miałbym przyjemności :wacko: .

Ale dam Ci jedną dobrą, darmową radę na całe życie ... nigdy nie zaglądaj nikomu do kieszeni. Tak jak ja nie zaglądam do Twojej.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W większości mamy pokoje około 20-25m2 , sądzę , że takie śmieszne RZ 900 wyśmienicie spiesze się w takich warunkach . Ważne , aby głośniki były wysokoefektywne w dB . Sam właśnie nabyłem 900 i zdrowy rozsądek podpowiedział l, że to jest i tak sprzęt na 3-4 lata .

Do tego jeden klocek ma swoje plusy .

A , że pmcomp masz galerię do napędzenia , to inny temat .

Jestem zmęczony 25 kablami :) Koszt tylko konektorów do końcówek , procesora może zrobić już wrażenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Staram się unikać kompromisów jesli chodzi o dźwięk. A dobry dźwięk kosztuje niestety.

I zawsze system dzielony czyli procesor + oddzielne końcówki, najlepiej monobloki będzie grac lepiej od wszystkiego zapakowanego do jednego pudełka. wtedy mamy kompromisy bo zaczyna brakować miejsca. Stąd gorszy zasilacz, stąd wzmacniacze w klasie D.

BTW część cyfrowa 900-ki może być lepsza od części cyfrowej 5530. Część analogowa już niekoniecznie. A zasilanie na pewno gorsze.

900-ka niby jest DTS X ready i oby tak było. Jeśli kupię 5530 to kiedyś braku DTS X mogę żałować i znowu będę musiał wymieniać klocek.

Oczywiście na widoku jest Marantz AV8802A:

marantz_av8802a_13_2_channel_preamp_1169

Marantz_AV8802a_rear.jpeg

Trzynaście analogowych modułów HDAM robi wrażenie. To specjalność Marantza od lat. Choć przestali je już ekranować w miedzianych puszkach. Zasilanie wygląda tu duzo słabiej niż w Onkyo 5530. Ale maszyna pięknie zbudowana. Zgodnie z zasadami sztuki. Przemyślana konstrukcja.

top_inside.jpg

No i ma wszystko na dzisiaj czyli Dolby Atmos oraz gotowość przyjęcia DTS X i Auro 3D.

Tylko ... cena ... najtaniej na dziś 3.000 EUR.

Dla przypomnienia Onkyo 5530 znalazłem za 1.700 EUR.

U Denona procesora/przedwzmacniacza brak. A jak napisałem niepotrzebnych i słabych końcówek mocy nie potrzebuję. U Yamahy jest ale słaby. U Arcama brak nowych dekoderów dźwięku.

I masz babo placek.

???

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Cierpliwosc..

opowiedziec Ci bajke o 2 bykach? ;)

BTW Kupilem niedawno Marantza 7010, dla szybkich testow i na przeczekanie.

Generalnie ludzie pisza, ze pomimo innych dac-ow i braku xlr, jako procesor KD, to to samo co procesory tej firmy. Powiem Ci tak. O ile zaczynam sie przekonywac sie co do muzyki, o tyle do kina przekonac sie nie moge. Jest ladnie i klarownie, pozna nawet przyzwyczaic sie do ograniczen ustawien, czy brakow wzgledem brzminia Onkyo (wypelnienia dzwiekiem, nie chodzi o to, ze Marantz produkuje dzeiek czysty pozbawiony zaklocen czy rezonansow, ale daje mi poczucie sztucznosci chwilami pustke, przy Onkyo zawsze pokoj byl pelen dzwiekow i powietrza) ale dialog dla mnie to porazka (w KD ciagle mam te same diabelki , co Ty i jak pewnie sam wiesz ciezko im zarzucic cokolwiek moze poza urods). Brakuje mi tricku z dialog enhancerem z Onkyo. Marantz nie ma funkcji podbicia "pasma dialogowego" 1-3 kHz i nie daje zadnej korekty wysokosci (przy nisko osadzonym centralem pod duzym ekranem to moze byc przydatna funcja). Jedyne co mozna zrobic, to pobic sobie wszystko recznie dla centrala.

Nie probowalem, ale podejrzewam, ze mozna z tym zyc. Sam wypatruje nowych Onkyo, ale polecam ciepliwosc. Nawrt jesli Ci pili na wykonanie adaptacji i wykorzystania sufitu.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To moja druga ulubiona, często ja opowiadam ;).

Cierpliwość jest cnotą.

Ale mam jeszcze jedną ... Binary nie bierz tego do Siebie, po prostu mi się skojarzyło :);)

Ta jest pierwsza ulubiona:

Posiadam stareńkiego Onkyo TX-NR905.

DSC_3323.jpg

On ma jeszcze HDMI 1.3 na pokładzie. Nie przepuszcza sygnałów z 3D.

Jak na tamte czasy bardzo dobrze wykonany. I koncówki miały jeszcze odpowiednio dużą moc przy obciążeniu wszystkich kanałów. To trafo i zasilacz sie wyrabiały:

Onkyo_TX-SR_905_17.jpg

Aż strach sobie przypominać ile już u mnie stoi. To był kiedyś flagowy model amplitunera. A zaraz po nim wyszła w USA wersja samego procesora/przedwzmacniacza, na początku niedostepna w Europie.

I ciągle musze robić coś na okrętkę. A to switche HDMI, a to oddzielnie audio i video. Brrrr, niewygodne. Czas na zmiany.

Myślę o tym 5530 jako modelu przejściowym. Twierdzę, że dołożenie DTS X to pierwszy kroczek. Za chwile przyjdą nowe wersje HDMI i inne bajery i nawet model 2016 będzie stary. Na pewno Onkyo przygotuje coś fajnego w 2016 bo oni flagowce wypuszczają teraz co dwa lata. A 5530 to model 2014. I zaraz może się okazać, że za 6 miesięcy ten najnowszy model 2016 będzie ... już stary i czegoś nie będzie obsługiwał.

Wybieram tylko dwie marki: Marantz i Onkyo.

No i cena. Obawiam się, że taki flagowiec z 2016 będzie kosztował ok. 4000 EUR. Popatrzmy na cene Marantza. Gdyby Marantz kosztował 2.000 EUR to już by stał u mnie.

Dlatego 1.700 EUR za Onkyo traktuje jako przejściówkę.

BTW miałem Onkyo TX-DS838, miałem amplituner wszechczasów Onkyo TX-DS939, miałem Denona AVC-A10SE, miałem Marantza AV9000/MM9000, miałem Marantza SR14, mam ciągle Tag McLarena AV32R. Teraz uzywam wspomnianego Onkyo TX-NR905. Jak widać wszystkie te rozwiązania to ówczesna najwyższa albo wręcz topowa półka i dźwiękowa i cenowa.

Co najlepiej grało?

Bez dwóch zdań Tag McLaren. Niestety ma tylko wejście 5.1. Gdyby miał 7.1 to korzystałbym z niego ciągle. To bajka.

Czas na zmiany ;).

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moja druga ulubiona, często ja opowiadam ;).

Cierpliwość jest cnotą.

Ale mam jeszcze jedną ... Binary nie bierz tego do Siebie, po prostu mi się skojarzyło :);)

Ta jest pierwsza ulubiona:

Posiadam stareńkiego Onkyo TX-NR905.

DSC_3323.jpg

On ma jeszcze HDMI 1.3 na pokładzie. Nie przepuszcza sygnałów z 3D.

Jak na tamte czasy bardzo dobrze wykonany. I koncówki miały jeszcze odpowiednio dużą moc przy obciążeniu wszystkich kanałów. To trafo i zasilacz sie wyrabiały:

Onkyo_TX-SR_905_17.jpg

Aż strach sobie przypominać ile już u mnie stoi. To był kiedyś flagowy model amplitunera. A zaraz po nim wyszła w USA wersja samego procesora/przedwzmacniacza, na początku niedostepna w Europie.

I ciągle musze robić coś na okrętkę. A to switche HDMI, a to oddzielnie audio i video. Brrrr, niewygodne. Czas na zmiany.

Myślę o tym 5530 jako modelu przejściowym. Twierdzę, że dołożenie DTS X to pierwszy kroczek. Za chwile przyjdą nowe wersje HDMI i inne bajery i nawet model 2016 będzie stary. Na pewno Onkyo przygotuje coś fajnego w 2016 bo oni flagowce wypuszczają teraz co dwa lata. A 5530 to model 2014. I zaraz może się okazać, że za 6 miesięcy ten najnowszy model 2016 będzie ... już stary i czegoś nie będzie obsługiwał.

Wybieram tylko dwie marki: Marantz i Onkyo.

No i cena. Obawiam się, że taki flagowiec z 2016 będzie kosztował ok. 4000 EUR. Popatrzmy na cene Marantza. Gdyby Marantz kosztował 2.000 EUR to już by stał u mnie.

Dlatego 1.700 EUR za Onkyo traktuje jako przejściówkę.

BTW miałem Onkyo TX-DS838, miałem amplituner wszechczasów Onkyo TX-DS939, miałem Denona

AVC-A10SE, miałem Marantza AV9000/MM9000, miałem Marantza SR14, mam ciągle Tag McLarena AV32R. Teraz uzywam wspomnianego Onkyo TX-NR905. Jak widać wszystkie te rozwiązania to ówczesna najwyższa albo wręcz topowa półka i dźwiękowa i cenowa.

Co najlepiej grało?

Bez dwóch zdań Tag McLaren. Niestety ma tylko wejście 5.1. Gdyby miał 7.1 to korzystałbym z niego ciągle. To bajka.

Czas na zmiany ;).

Pozdro

Nietrudno sie domyslic, w koncu tyle osob Ci ja opowiada. ;)

Tylko nie bierz tego do siebie. Tez mi sie tak skojarzylo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nietrudno sie domyslic, w koncu tyle osob Ci ja opowiada. ;)

Tylko nie bierz tego do siebie. Tez mi sie tak skojarzylo..

Przyzwyczaiłem się.

W moim wieku człowiek zaczyna mieć opinie innych na swój temat głęboko w ... :). Ja na szczęście już nic w życiu nie muszę udowadniać. I kocham nic nie musieć.

Poza tym czasem lubię prowokować ;) na zasadzie ... Jack, opowiedz mi bajkę ...

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nakrzycze, tylko sprostuje w ozmaczonej gwiazdka czesci. *Upmikser Dolby Surround dzialal na Onkyo z kazdym cyfrowym sygnalem od wiekow*, az do teraz. Ja mialem ampa z przedostaniej serii: 636, ciagle mam 818 i tam Dolby Surround (i DTS NeoX) upmiksuja kazdy sygnal cyfrowy na

wszystkie procesowane glosniki ( koncowek mocy jest tylko 7, ale sa wszystkie pre-outy, w sumie 11. Ja moge potwierdzic processing 9).

Zaznaczam, ze chodzi o kazdy sygnal cyfrowy, bo ni3 pamietam jak bylo z analogiem.

Binary sto procent zgody, tak było w sprzęcie do zeszłego roku.

W sprzęcie tegoroczny, (a dokładnie w aktualnych modelach) jest tak że Dolby Surround Upmixer działa tylko z sygnałem DD, natomiast DTS Neural:X działa z sygnałami DTS i PCM. Jednocześnie wszelakie Dolby Prologic i DTS Neo:X z tegorocznych modeli zostały usunięte.

Dlaczego taka zmiana nie mam zielonego pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jasiek_31

Tak. "..az do teraz" oznacza, ze juz nie dziala w modelach zostatniego line-upu. Nie jest to zadna nowosc dla mnie. W modelach, ktore wymienilem 636 i 818 nic sie nie zmienilo, nadal dziala ;)

W zacytowanym przez Ciebie zdaniu, wazne dla mnie bylo, ze upmikser Dolby Surround, nie jest czyms nowym, "wprowadznonym teraz", a tak mozna bylo zrozumiec Twoja wypowiedz. W amplitunerach Onkyo dzialal tak odkad pamietam, rowniaz dla glosnikow FH i FW. I tylko tyle mialem na mysli.

P.S. Zmiana (bilateralna, bo odwrotnie tez nie dziala), zostala prawdopodobnie wymuszona przez DTS Inc. Skoro wczeasniej Dolby Surrond operowal na DTS i DTS-MA, a teraz juz nie...

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasiek_31

Tak. "..az do teraz" oznacza, ze juz nie dziala w modelach zostatniego line-upu. Nie jest to zadna nowosc dla mnie. W modelach, ktore wymienilem 636 i 818 nic sie nie zmienilo, nadal dziala ;)

W zacytowanym przez Ciebie zdaniu, wazne dla mnie bylo, ze upmikser Dolby Surround, nie jest czyms nowym, "wprowadznonym teraz", a tak mozna bylo zrozumiec Twoja wypowiedz. W amplitunerach Onkyo dzialal tak odkad pamietam, rowniaz dla glosnikow FH i FW. I tylko tyle mialem na mysli.

P.S. Zmiana (bilateralna, bo odwrotnie tez nie dziala), zostala prawdopodobnie wymuszona przez DTS Inc. Skoro wczeasniej Dolby Surrond operowal na DTS i DTS-MA, a teraz juz nie...

Nie do końca działało.

W amplitunerze który mam i jest z aktualnego line-up nawet przed aktualizacją do DTS:X Dolby Upmixer nie działał już dla ścieżek zakodowanych w DTS.

Wychodzi więc że działa w sprzętach z jednego rocznika ale czy będzie po tym jak otrzymają one aktualizację do DTS:X (o ile otrzymają) tego nie wiemy i nie dowiemy się dopóki to się nie stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na czym dziala, a na czym nie dziala, wiadomo juz od polowy ubieglego roku, a nie od momentu kiedy kupiles sobie nowego ampa. Ja pisalem o sprzecie na ktorym Dolby Surround dziala bez restrykcji, wyraznie wyszczegolniajac modele. Naprawde nie widze zrodla nieporozumienia.

Jeszcze raz powtorze, bo nie zauwazasz kontektu. Dzialolo i DZIALA w amplitunerach z poprzednich nine-upow, nie obslugujacych DTS:X

Twoj NOWY amplituner, nie kwalifikuje sie do tej grupy, wiec nie wiem dlaczego uzywasz tego jako argumentu. Poza tym wyraznie napisalem, ze restrykcje wymuszone sa zapewne przez firme DTS Inc, NIE zas, jak najwyrazniej zrozumiales, UPDATE, ktorego wiekszosc amplitunerow z 2015r jeszcze nie dostala, a ktore rowniez wykazuja wspomnianea restrykcje, co nie jest niczym nowym od pol roku, dzieki informacjom zglaszanym przez uzytkownikow. Na nowych amplitunerach NIGDY NIE DZIALALO.

Nie wiem, czy niedokladnie czytasz to co pisze, czy moze na sile chcesz znalezc cos, o czym w Twoim wyobrazeniu nie wiem.

Sorry ale dla mnie to koniec tego tematu.

FYI: Nie krzycze, Na przekor netykiecie, podkreslem capitalem, zamiast bolda, zawsze i wszedzie, jest tak wygodniej i czytelniej

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem ofertę na 5530 za 1.700 EUR.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Fajnie...

Moze jednak warto rzucic okiem, chocby dla swiadomosci zalet i ograniczen.

http://www.avsforum.com/forum/90-receivers-amps-processors/1796473-minidsp-ddrc-88a-official-thread-8-channel-ai-ao-dirac-live-box.html#/forumsite/3207/topics/1796473?page=1

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki za link. Podsumowuje całe zagadnienie equalizacji.

Jak pisałem wczesniej moje obserwacje dot. zastosowania tego miniDSP są prawidłowe.

Podłącza się go jako dodatek do istniejącego amplitunera (wyjścia pre out) czy procesora, a potem do końcówek mocyw celu zewnętrznej equalizacji. Mógłbym go dokupic do dzisiejszego Onkyo 905.

I pracuje max. z sygnałami 7.1 czyli do Atmosa, Auro czy DTS X potrzeba dwóch takich klocków.

W linku jest wyraxnie podkreślone, że zastosowanie tego miniDSP to dodatkowa podwójna konwersja cyfra analog, co nie wychodzi dźwiękowi na dobre. Dlatego rozwiązanie przez port HDMI jest lepsze z punktu widzenia jakości dźwięku ale pgraniczone tylko do jednego wejścia na procesorze i max. do 7.1 na dziś.

Wiem na podstawie własnych doświadczeń z equalizacją basu w moim systemie stereo w oparciu o procesor DSP dbx480, że taka equalizacja przynosi fantastyczne efekty dźwiękowe. Daje całkowitą linearyzację pasma przenoszenia. Ja miałem płaską charakterystykę w zakresie 30-300 Hz bo o taką mi chodziło. Procesor zlikwidował wszystkie mody pomieszczenia. I bas zaczął grać a nie dudnić. Po adaptacji akustycznej pomieszczenia wyłączyłem tą equalizację bo nie była już potrzebna. Dlatego zanim kupię takie miniDSP najpier pomierzę pomieszczenie z systemu kina domowego i zobaczę co wychodzi, a potem będę podejmował decyzję. Bo kupowanie tego na pałę nie ma sensu.

Natomiast ja chcę na początek zmienić procesor na coś z wieloma wejściami HDMI, z HDMI 2.0 i HDCP2.2 oraz z Dolby Atmos i najlepiej ready for DTS X. Onkyo 5530 nie spełnia tylko tego ostatniego warunku. Moje warunki spełnia na dziś Marantz 8802A ale ... jest prawie dwa razy droższy. I zapewne nowy Onkyo z 2016 taż będzie ponad dwa razy droższy.

I tak.

A te miniDSP zawsze zdążę dokupić :).

Albo inaczej: Onkyo 5530 + 2xminiDSP = Marantz 8802A

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czym dziala, a na czym nie dziala, wiadomo juz od polowy ubieglego roku, a nie od momentu kiedy kupiles sobie nowego ampa. Ja pisalem o sprzecie na ktorym Dolby Surround dziala bez restrykcji, wyraznie wyszczegolniajac modele. Naprawde nie widze zrodla nieporozumienia.

Jeszcze raz powtorze, bo nie zauwazasz kontektu. Dzialolo i DZIALA w amplitunerach z poprzednich nine-upow, nie obslugujacych DTS:X

Twoj NOWY amplituner, nie kwalifikuje sie do tej grupy, wiec nie wiem dlaczego uzywasz tego jako argumentu. Poza tym wyraznie napisalem, ze restrykcje wymuszone sa zapewne przez firme DTS Inc, NIE zas, jak najwyrazniej zrozumiales, UPDATE, ktorego wiekszosc amplitunerow z 2015r jeszcze nie dostala, a ktore rowniez wykazuja wspomnianea restrykcje, co nie jest niczym nowym od pol roku, dzieki informacjom zglaszanym przez uzytkownikow. Na nowych amplitunerach NIGDY NIE DZIALALO.

Nie wiem, czy niedokladnie czytasz to co pisze, czy moze na sile chcesz znalezc cos, o czym w Twoim wyobrazeniu nie wiem.

Sorry ale dla mnie to koniec tego tematu.

FYI: Nie krzycze, Na przekor netykiecie, podkreslem capitalem, zamiast bolda, zawsze i wszedzie, jest tak wygodniej i czytelniej

Dobrze binary, masz rację.

A jak potraktować Denon AVR-X7200W który jest modelem z poprzedniej serii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kluczem jest mozliwosc (licencja) dekodowania DTS:X, myslalem, ze to oczywiste.

Zeby juz uciac niepotrzebne pytania polecam posty z pazdziernika ub.roku:

https://www.avforums.com/threads/denon-avr-x7200w-owners-thread.1961588/page-29

wyraznie widac, ze goscie wiedza z oficjalnych zrodel, ze update dts:x zakonczy dzialanie DSU na DTS.

Chyba, ze chcesz mi powiedziec, ze pomimo update'u 7200w potrafi upmiksowac DTS przy pomocy DSU.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Uppps, wygląda na to, że 5530 ma HDMI 2.0, a dopiero HDMI 2.0a przepuszcza HDR.

Najnowsze amplitunery Onkyo z 2015 czyli model 900 i 800 maja HDMI 2.0a.

Fuck.

Pozdro


Marantz AV7702mk2 ???

To jest pomysł.

http://manuals.marantz.com/AV7702MK2/NA/EN/GFNFSYxkcmyvmq.php

Nie moge sie doczytać jakie ma HDMI. 2.0 czy 2.0a?

EDIT: ma 2.0a: http://us.marantz.com/us/products/pages/ProductDetails.aspx?CatId=avseparates&ProductId=AV7702mkII

I to jest opcja, która daje wszystko co potrzebuję na dziś. Zupełnie zapomniałem o tym modelu, w głowie miałem jedynie 8802. Dzieki binary :). A cena wyższa od Onkyo tylko o 100 EUR.

Zła wiadomość jest taka, że stawiam że jeszcze w tym roku zobaczymy HDMI 2.0b albo 2.1 :). To jest neverending story.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kluczem jest mozliwosc (licencja) dekodowania DTS:X, myslalem, ze to oczywiste.

Zeby juz uciac niepotrzebne pytania polecam posty z pazdziernika ub.roku:

https://www.avforums.com/threads/denon-avr-x7200w-owners-thread.1961588/page-29

wyraznie widac, ze goscie wiedza z oficjalnych zrodel, ze update dts:x zakonczy dzialanie DSU na DTS.

Chyba, ze chcesz mi powiedziec, ze pomimo update'u 7200w potrafi upmiksowac DTS przy pomocy DSU.

Nie binary, nie chce tego powiedzieć.

Chciałem tylko zaznaczyć że nie jest tak czarno biało jak to przedstawiłeś i niekoniecznie tylko najnowsze modele dostają update do DTS:X i co za tym idzie zmianę w możliwości procesorów.

Dobra nie ma co się spierać, jak widać sytuacja nadal jest dynamiczna i można się spodziewać że sprzęt będzie się przez parę kolejnych lat zmieniał nie tylko pod względem dodatków ale niestety także pod względem podstawowej funkcjonalności i bazy sprzętowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Niestety.

Amen.

Na 99% wchodzę w Marantza AV7702 MkII :).

I zabawa się zaczyna ponieważ wychodzi na to, że ten zainstalowany już extender HDMI: http://www.gefen.com/kvm/ext-uhd-cat5-elrpol.jsp?prod_id=15119 i tak będę musiał wymienić w przyszłości na jakiś z HDMI 2.0a lub wyżej, który przepuści mi sygnał Z HDR.

Masakra !!! :angry::(:P:huh:

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pmcomp.

No to teraz zobacz co pisza o roznicach pomiedzy AV7702mkIi a SR7010 i zastanow sie czy warto wkladac kase, na cos co za 2 lata i tak bedziesz chcial wymienic. Nie chodzi mi o roznice w cenie, bo ta moze byc zadna lub pomijalna, ale o wartosc, czy raczej latwosc odsprzedarzy klocka z 9 wzmacniaczami na pokladzie.

Czytalem jak paru gosci, majacych aktualnie systemy pre-pro, doszlo do wniosku, ze wyjdzie lepiej w takim ukladzie z ampem. Nie jest to jakis koronny argument ale cos w tym musi byc. Dostrzega te druga strone medalu i wcale nie zamierzam Cie urabiac.

To co naprawde mysle, to to, ze jesli czujesz potrzebe pogmerania przy KD, chcialbys eksplorowac Atmosa i jwestei pre-pro i poznac brzmienie innej marki, to moze najlepszym ukladem jest 7702 poprzedniej generacji. DTS:X na BD na chwile obecna praktycznie nie istnieje. Nie wiedomo co z tego bedzie. W zamian za to pozostanie Ci dzialajacy na sygnale DTS upmikser Dolby. A wymienic klocek i tak trzeba bedzie predzej, czy pozniej. Uwolnione fundusze lepiej spelnia sie wydane na lepsze glosniki sufitowe i adaptacje akustyczna. Byc moze nie bedziessz w 100% zadowolony ze zmiany. Tak bym to tlumaczyl komus innemu niz Tobie., od samego poczatku ;).

I tak cos czuje, ze w KD wrocimy do Onkyo.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam z doświadczenia, że wersja z końcówkami na pokładzie "gra gorzej" niż bez.

Napisałem już dlaczego.

Natomiast z punktu widzenia kasy zapewne masz rację.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumeim ten argument jak i te niewypowiedziane. Frajda z wymiany poniekad gwarantowana ale I tak Ci nie zazdroszcze koniwcznosci dokonania wyboru w tej chwili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...