Skocz do zawartości
Gmeru

To już oficjalne: OLED TV od Philipsa w tym roku!

Rekomendowane odpowiedzi

Jesteśmy właśnie na konwencji firmy Philips w Brukseli. Relację dotyczącą nowości na ten rok jeszcze przeczytacie natomiast mamy dla Was bardzo ważną informację odnośnie OLED! Firma oficjalnie zapowiedziała, że jeszcze w tym roku pojawi się w ofercie telewizor wykonany w tej technologii. Na więcej szczegółów będziemy musieli poczekać (np. czy będzie oparty na androidzie oraz czy będzie więcej modeli niż jeden) jednak to bardzo dobra wiadomość dla fanów najlepszego obrazu do kina domowego.

Na pokazie zaprezentowano także (znane nam już) różnice między LCD a OLED. Oczywiście skupiono się na niesamowitej czerni jaką są w stanie dostarczyć telewizory OLED.

Kliknij tutaj aby zobaczyć całą treść artykułu

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne po co się podniecać jak ceny kosmiczne. Obudzimy się w tym temacie jak ceny zejdą na nasz poziom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy cena za 55" FHD czyli 7-8kPLN to dużo?Nie sądzę.

Patrząc na sprzedaż 65" 4K OLED też są chętni...więc to trochę jałowa rozmowa...

Ale możecie poczekać aż Manta pokaże swojego OLEDa;)

Na pewno będzie tanio ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko super, tylko po co komu 4K w 55". Bo różnice między FullHD a 4K dostrzeżesz tylko wtedy, jeśli będziesz go przy tak małym rozmiarze oglądać z metra. Z większej odległości percepcja Twojego oka nie wyłapie różnicy. Niestety większe OLEDy to już jest faktycznie cena auta. No i o tak niskiej cenie mówimy tylko w przypadku LG.

Panasonic nie zszedł do tak niskiego pułapu, nie sądzę by Phillips postąpił inaczej.

Ale news jak najbardziej pozytywny. Za pare lat ceny się może w końcu znormalizują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudźcie mnie gdy OLED nie będzie w cenie samochodu.

@radier jaki to samochód możesz kupić za 7600 pln ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko super, tylko po co komu 4K w 55". Bo różnice między FullHD a 4K dostrzeżesz tylko wtedy, jeśli będziesz go przy tak małym rozmiarze oglądać z metra. Z większej odległości percepcja Twojego oka nie wyłapie różnicy. Niestety większe OLEDy to już jest faktycznie cena auta. No i o tak niskiej cenie mówimy tylko w przypadku LG.

Panasonic nie zszedł do tak niskiego pułapu, nie sądzę by Phillips postąpił inaczej.

Ale news jak najbardziej pozytywny. Za pare lat ceny się może w końcu znormalizują.

A jak inaczej chcialbys ogladac UHD?

Nie pisze teraz o 4k, ale o 10bit, HDR, WCG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy cena za 55" FHD czyli 7-8kPLN to dużo?Nie sądzę.

Patrząc na sprzedaż 65" 4K OLED też są chętni...więc to trochę jałowa rozmowa...

Ale możecie poczekać aż Manta pokaże swojego OLEDa;)

Na pewno będzie tanio ;)

DUŻO !! ja za swoją plazmę 65 cali VT60 dałem 9900 zł i to ponad 2 lata temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radier jaki to samochód możesz kupić za 7600 pln ;)

np. siedem maluchów - a w cenie jednego chyba nigdy nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak inaczej chcialbys ogladac UHD?

Nie pisze teraz o 4k, ale o 10bit, HDR, WCG.

Oczywiście, zgadzam się z Tobą, że UHD to nie tylko rozdzielczość ale też kolory, HDR itd. To jest na plus owszem. Odniosłem się jedynie do samej rozdzielczości. Według mnie i dla mnie, UHD, którego częścią składową jest 4K ma sens dopiero na większych ekranach, przy założeniu, że jestem od nich usadowiony w odległości 2-3 metrów.

Dlatego też ja osobiście czekam bardziej na projektor UHD z prawdziwego zdarzenia. Jako telewizor w zupełności wystarczy mi moja plazma 50".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, zgadzam się z Tobą, że UHD to nie tylko rozdzielczość ale też kolory, HDR itd. To jest na plus owszem. Odniosłem się jedynie do samej rozdzielczości. Według mnie i dla mnie, UHD, którego częścią składową jest 4K ma sens dopiero na większych ekranach, przy założeniu, że jestem od nich usadowiony w odległości 2-3 metrów.

Dlatego też ja osobiście czekam bardziej na projektor UHD z prawdziwego zdarzenia. Jako telewizor w zupełności wystarczy mi moja plazma 50".

No dobra. W takim razie prosto z mostu

Obraz na ekranie 4k nie wyglada gorzej niz na FHD, a czesto lepiej, natomiast ma te zalete, ze jesli jest odpowiednio nowy (i dobry) moze wyswietlic pozostale rzeczy, o ktorych wspomnialem, zas telewizor FHD nie moze i raczej mogl nie bedzie. I tyle w temacie dlaczego nowy 4k, a nie stary FHD.

Edytowane przez binary
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudźcie mnie gdy OLED nie będzie w cenie samochodu.

Ten kto kupuje OLED-a, ten nie jeździ samochodem za 20tys. ;) A już sporo takich powyżej 100tys. jeździ po polskich drogach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to tylko tak dla zasady, bo w tym wzgledzie tez nie jestem racjonalista, mam telewizor, a do filmow UHD, tez chcialbym projektor UHD. Jednak forum czytaja rowniez osoby technicznie nieuswiadomionee, o innych potrzebach, czy napietym harmonogramie ich spelniania, stad ta "pouczanka".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

binary: jeszcze raz powtórzę, że w pełni się z Tobą zgadzam, że telewizor Full HD nie ogarnie reszty rzeczy związanych z UHD. Ja po prostu zawieszam sobie poprzeczkę nieco wyżej i niestety wiem, że to co obecnie mogłoby spełniać choć trochę moje wymagania nie kosztuje 8k tylko np. 40 ;) 55" LG OLED tych wymagań niestety nie spełnia w moim przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra. W takim razie prosto z mostu

Obraz na ekranie 4k nie wyglada gorzej niz na FHD, a czesto lepiej, natomiast ma te zalete, ze jesli jest odpowiednio nowy (i dobry) moze wyswietlic pozostale rzeczy, o ktorych wspomnialem, zas telewizor FHD nie moze i raczej mogl nie bedzie. I tyle w temacie dlaczego nowy 4k, a nie stary FHD.

To pokaż te telewizory potrafiące wyświetlić przestrzeń barw rec.2020, albo spełniające wymagania dolby vision. Zgodzę się z Tobą jeśli zamienisz słowo "jest" na "kiedyś w przyszłości będzie" i "może wyświetlić" na "będzie mógł wyświetlić". Na dzień dzisiejszy te "pozostałe rzeczy" strasznie kuleją.

Edytowane przez maciek1707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę jeszcze tak- ci co mają śmigłowce i parkingi pow 2 mil też nie mają oledów . Ja jestem za topieniem technologii LCD i dopracowaniem OLED . A inaczej -kalibrujący na tym forum podkreślają -żeby wyglądało jak reżyser miał na myśli ,i tu uwaga ! Czy ktoś na tym forum ma w domu materiał DCI i telewizor pod to skalibrowany D63,2.6-48cd/m2 ,gamut DCI ,200-400GB film ,2K (2048x1080 ,...)?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pokaż te telewizory potrafiące wyświetlić przestrzeń barw rec.2020, albo spełniające wymagania dolby vision. Zgodzę się z Tobą jeśli zamienisz słowo "jest" na "kiedyś w przyszłości będzie" i "może wyświetlić" na "będzie mógł wyświetlić". Na dzień dzisiejszy te "pozostałe rzeczy" strasznie kuleją.

A pokazac Ci moze ptaszka?

Gdzie widzisz w mojej wypowiedzi telewizory wyswietlajace pelna przestrzen REC2020? Z jakich zrodel? ;)

Don Kiszocie chcesz walczyc z wiatrakami, to prosze bardzo. Mnie do tego nie potrzebujesz.

@Spoon.

Ja nie komentowalem Twojego podejscia, tym bardziej ze sam mam podobne, tylko konkrektna wypowiedz, w konkretnym kontekscie i w konkretnym, to jest czysto informacyjnym celu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Spoon.

Ja nie komentowalem Twojego podejscia, tym bardziej ze sam mam podobne, tylko konkrektna wypowiedz, w konkretnym kontekscie i w konkretnym, to jest czysto informacyjnym celu.

Got it :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kto kupuje OLED-a, ten nie jeździ samochodem za 20tys. ;) A już sporo takich powyżej 100tys. jeździ po polskich drogach...

Święte słowa ,dlatego ta średnia krajowa taka jest jeden ma 10 koła na miesiąc drugi 2 tys i średnio mają 6 koła ,z tym ze ten co ma 10 ma auto za 100 i stać go wyłożyć na tv 7 koła, a ten co ma 2 tyś stać go na bilet autobusowy a nie na auto za 20 tyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<nie na temat>

swoja drogą ja za VT30 w 2011 roku dałem kolo 8 tys i to 55 cali ale obraz do dzisiaj to referencja

w innym pokoju mam KURO Pioneera , i te dwa TV ciezko pobic obrazem do dnia dzisiejszego

Edytowane przez Gmeru
Chyba nie to forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ale dla mnie tv 50 lub 55 cali to oglądanie przez dziurkę od klucza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deling z tymi politycznymi komentarzami to żałosny jesteś ale skoro musisz to idź na miesięcznice i tam sobie to wykrzycz . Tu jest forum hd a nie miejsce obrażania innych ludzi. Do admina mam prośbę o usuwanie takich wpisów i blokowanie takich użytkowników.

  • Lubię 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...