Skocz do zawartości
Gmeru

To już oficjalne: OLED TV od Philipsa w tym roku!

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem lekkie sprzątanie i myślę, że wszyscy się zgodzą...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mnie ominęło? Awantura beze mnie ???

Ach te wakacje, człowiek czujność traci ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem lekkie sprzątanie i myślę, że wszyscy się zgodzą...

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ptaszek na ekranie OLED, do tego HDR, to może być ciekawe. :lol:;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz pokazywać ptaszka to znajdź sobie jakieś ornitologiczne forum.

Ciesze sie, ze chociaz to zrozumiales, z tego co napisalem. Dobrze byloby gdybys jeszcze rozumial, ze jak wkladasz w czyjes usta slowa, ktorych nie wypowiedzial, to warto sprostowac swoj blad. Byc moze nie zrozumiales, o co chodzilo w mojej wypowiedzi. Powtorze raz jeszcze. Telewizor UHD jest nam potrzebny nie tyle dla 4k, ale dla osiagniecia nowych doznan zwiazanych z kolorem. Na chwile obecna, nie ma szans na odtworzenie video HDR, na wyswietlaczu poprzedniej generacji (umownie nazwijmy go SDR, w tym FHD), bez pomocy specjalnego sprzetu, a jesli nawet uda nam sie taki sygnal wstrzyknac, to efekt przy 8-bitowym panelu bedzie najprawdopodobniej daleki od idealu.

Komercyjne wyswietlacze, reprodukujace pelna przestrzen barwna, opisana przez Rec2020, nie istnieja i niewiele dla nas jako widzow, z tego faktu wynika.

Gdyby bylo inaczej, to z pewnoscia byloby latwiej wszystkim kalibratorom, inzynierom pracujacym przy rozwiazaniach dotyczacych mapowania przestrzeni barwnych i decydentom w instytucjach okrelajacych standardy i wydajacym pieniadze na infrastrukture i sprzet. Wiekszy pozytek dla nas, widzow, przynioslby lepszy chroma subsumpling, ale nie dysponujemy rozwiazaniami zapewniajacymi odpowiedni bandwidth, wiec poki co, musimy obyc sie polsrodkami i klopotliwymi dla wszystkich stron rozwiazaniami.

Jesli telewizory z "pelnym Rec2020" , dostepne dla kazdego Kowalskiego, sa dla Ciebie obligatoryjne, aby dostrzec i dyskutowac nowosci w tej dziedzinie i zamierzasz do czasu ich nadejscia jako standardu, nie zawracac sobie glowy tematem, to miej na wzgledzie, ze moze to potrwac rownie dobrze rok, jak i 5 lat *.

Moze wiec, w takim razie warto rozwazyc moja propozycje. Bedziesz mial na co popatrzec przez ten czas, gdyby Ci sie nudzilo.

To bardzo ladny, kolorowy ptaszek.

* - nie sadze zeby z marketingowego punktu widzenia, taki produkt, na polce entry level, mial sens przed wejsciem UHD phase 2. Pomijajac oczywiscie fakt, czy jest to wogole mozliwe, aby wyprodukowac ekran o takich wlasciwosciach w technologii LG OLED WRGB, jesli mamy odniesc sie scisle do topicu.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niemiecki OLED - to bedzie cos dorbego,

zywotnosc TV phillipsa (mimo ze software jest baardzo slaby) jest 2 razy dluzsza niz np samsungow;

wiec w przypadku oled tez powinnismy sie tego spodziewac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niemiecki OLED - to bedzie cos dorbego,

zywotnosc TV phillipsa (mimo ze software jest baardzo slaby) jest 2 razy dluzsza niz np samsungow;

wiec w przypadku oled tez powinnismy sie tego spodziewac

niemiecki ???

... chciales powiedzieć chiński ;).

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dzis rozwolnienie i bylem juz 4x na tronie i musialem sie tym podzielic na forum bo by mi zylka pekla :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak oglądałeś coś ciekawego inaczej byś powiedział" duupy nie urywa". Normalnie taśmowa robota. icon_mrgreen.gifŁączę się z Tobą w smutku i bólu!. :lol::D:P;)10829950064b6964f2e0cfd.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dzis rozwolnienie i bylem juz 4x na tronie i musialem sie tym podzielic na forum bo by mi zylka pekla :).

Nie chciej abyśmy robili oględziny tyłka :lol::D;)

Edytowane przez Bingooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panie binary trochę prościej bo nie łapie tych pana fachowych terminów a bardzo się staram. :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Volvo też jest Chińskie i co?

I nic.To już nie ta marka i nie te samochody.

Tylko, ze Philips jest teraz chiński (nie Chiński !!!) ale NIGDY nie byl niemiecki.

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nic.To już nie ta marka i nie te samochody.

Tylko, ze Philips jest teraz chiński (nie Chiński !!!) ale NIGDY nie byl niemiecki.

Pierdu, pierdu.

Pisząc z telefonu, poprawia sobie, lepeij nie wytykaj błędów,bo to jest pikuś w stosunku do Twoich notorycznych "byków" ortograficznych itp.

Nawet w Miele są podzespoły produkowane u Żółtków więc nie bij już piany, to norma w dzisiejszych żydo rynkowych czasach.

Pozdrowionka. :)

Na marginesie...Philips jest montowany w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... skasowałem wpis, nic nie napiszę. Szkoda mojego czasu na zajmowanie się twoją osobą.

Jak powiedział klasyk ... nie chce mi się z robą gadać.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli te porównania sa miedzy prototypem oleda Philipsa i LCd Philipsa to dopiero widac jakie słabe LCD robi Philips

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... skasowałem wpis, nic nie napiszę. Szkoda mojego czasu na zajmowanie się twoją osobą.

Jak powiedział klasyk ... nie chce mi się z robą gadać.

Jako erudyta, powinieneś wiedzieć , że pisze się Twoją (formy zaimków osobowych odnoszących się do adresata piszemy wielką literą) i nie wiem co to znaczy z robą ???

Widzisz jak łatwo kogoś poprawiać? Taki inny klasyk powiedział: чудаки украшают мир .

jesli te porównania sa miedzy prototypem oleda Philipsa i LCd Philipsa to dopiero widac jakie słabe LCD robi Philips

Po za czasami kulejącym( nie wszystkim) oprogramowaniem, to obraz w Philips'ie jest naprawdę dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry czy nie dobry to rzecz subiektywna

Ja tylko odniosłem sie do tego porównania

ccs-1-0-36650800-1455792472.jpg

Musieli tu zestawić oba swoje telewizory bo innego producenta nie mogli.Więc jesli tak to wniosek jest jeden Philips robi fatalnie podświetlone LCD

Edytowane przez Piteron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zdjęcie niczego nie dowodzi, to kwestia ustawienia aparatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zdjęcie niczego nie dowodzi, to kwestia ustawienia aparatu.

Jakie ustawienia??Proszę nie rozśmieszaj nas tutaj.;)

Co zmienisz w ustawieniach,żeby TV po lewej miał taką czerń jak po prawej?

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa tylko nie zaczynajcie znowu ze zdjęciami ; ) Wybrałem takie jakie mi pasowało. A telewizor nie był z logiem Philipsa tylko zabudowany ekran - dodatkowo to chyba oczywiste, że tak ustawiony aby oled go zjadał bez mrugnięcia okiem. Mam jeszcze 5 innych zdjęć gdzie jest albo lepiej albo gorzej ;p Ale to oddawało w miarę rzeczywistość. Wydaje mi się, że nie trzeba tutaj nikomu nic udowadniać. Dobrze wiemy, że OLED zmiażdży pod tym względem co widać (podświetlenie, czerń) praktycznie każdego LCD. Prawie bo liczę na wyjątki np. w postaci DX900 (ponad 500 stref...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co zmienisz w ustawieniach,żeby TV po lewej miał taką czerń jak po prawej?

wystarczy skrócić czas naświetlania - zrobienie zdjęcia by obraz z projektora lub lcd miał czerń jak oled nie jest zadnym problemem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak skrócisz czas naświetlania to może i obraz na LCD będzie jak na Oledzie,za to po prawej będzie tylko czerń-nic więcej...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...