Skocz do zawartości
Gmeru

Pokaz projektora Epson EH-LS10000 - laserowe źródło światła - mamy dla Was dwa zaproszenia do Warszawy!

Rekomendowane odpowiedzi

@pmcomp

Po co zadajesz pytania w wątku o projektorze za 500 zł skoro jest mało podniecający, może właśnie ta niska cena podnieca ? Skoro nie możesz pomóc bo to nie Twoja półka to pozostaje zająć się przedwzmacniaczem za 91,99 k zł w promocji który po podłączeniu do aparatury pomiarowej wykaże że podniecająca jest jedynie jego cena oraz niedoścignione wrażenia odsłuchowe których nikt nie usłyszał :)

Czy masz coś przeciwko mnie? Jeśli tak to wal śmiało, przyjmę na klatę. A jak się wstydzisz to proponuję na PW.

Zadałem tam grzeczne pytanie: Mam pytanie ... czego spodziewasz się chcąc kupić projektor za 500 zł?

Na czym Ci zależy?

Nie uzyskałem odpowiedzi więc moja dalsza aktywność tamże umarła. A bardzo ciekawiło mnie co świecącego można kupić za 500 zł. Bo autor wątku już jeden chiński wynalazek zakupił.

A dla twojej informacji będę pisał gdzie będę chciał i co będę chciał ;).

:P

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekontrolowanych warunkach?!

Przecież test był przeprowadzony w certyfikowanym (m.in. przez THX oraz Baselight) screening roomie. Trudno o jeszcze lepsze warunki. Oba projektory świeciły dokładnie z tego samego mastera DCDM (przeszło 2,5TB danych wideo). Nie było żadnych sztuczek po drodze. Osobiście dostarczałem przetwornik SDI -> HDMI żeby wpiąć Epsona, a zaraz po nim Christie. No i co najważniejsze, przed pokazem byłem trzy razy w tym miejscu, żeby skalibrować LS10000 do przestrzeni barwnej Christie, na czym spędziłem prawie 5 godzin.

Porównania były na wyrywkowo wybranych scenach z filmu.

Zapewniam Cię, że to było chyba najlepsze porównanie w historii premier urządzeń w tym kraju.

Dzień dobry wszystkim!

Maciek, czy przy okazji miałeś czas przeanalizować natywny gamut tego laserowca? Zakładam, Epson dysponuje większą przestrzenią barwną, zapewne trzeba go było "ciąć" by dopasować do Christie - sprawdzałeś jak wyglądało pokrycie DCI/Rec.2020 w jednym i drugim przypadku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pmcomp

A dla twojej informacji będę pisał gdzie będę chciał i co będę chciał ;).

Skoro piszesz do mnie z małej litery to znaczy że mnie nie szanujesz to i ja nie muszę ciebie szanować a dla twojej informacji za 500 zł można kupić bardzo fajne świecące rzeczy i nie muszą to być jak proponujesz telewizory za pięć stów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pmcomp :P [EOT]

Edytowane przez artomoher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi panowie.

Skoro nikt nie może udzielić informacji do jakiego projektora porównywany był rzeczony Epson to cały ten pokaz i opis oceniam jako niewiarygodne.

:angry::wacko::blush: .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macku, zapytam ponownie, jaki był to model Christie? W końcu chciałbym się dowiedzieć co od czego zaświeciło lepiej :P .

Christie CP2220

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, myślałem że sie nie doczekam.

Czy był upgradeowany do 4K?

Trzeba było dokonać porównania z ekranem o przekątnej 21 metrów. Wtedy byłoby ciekawie. Nie jestem specem ale byc może mały ekran i mała od niego odległość niwelowały zalety tego proja. On ma 22000 lumenów vs. 1500 u Epsona.

I trzeba by go ustawić tak 30 metrów od ekranu :).

To tak jak porównywać Porsche 911, Porsche Cayene 2 i Porsche Panamera Turbo.

Zapytuję ... który najlepszy ???

Porównywano projektor kinowy do projektora domowego. Jak z tymi Porsche.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pmcomp.

Ja mysle, ze bez ogladania przytulilbys tego Epsona, gdyby ktos zaproponowalby Ci wymiane. I chyba nie wylacznie z czystej ciekawosci ;).

Promocja, to promocja. Nie ma sie co burzyc, chyba, ze jestes wlascicielem kina i ktos Ci chce go na sile wcisnac, zamiast Christie ;)

Mysle, ze lepiej zeby byly takie imprezy, niz zeby ich nie bylo.

Imaxz z tego z nie zrobisz, a klocic sie z tymi, co widzieli nie ma najmniejszego sensu, bo maja taka przewage, ze widzieli. :)

Odprez sie, otwoz butelke i pomysl, ze w 2020 bedziemy mieli w domach nie gorsze sprzety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim!

Maciek, czy przy okazji miałeś czas przeanalizować natywny gamut tego laserowca? Zakładam, Epson dysponuje większą przestrzenią barwną, zapewne trzeba go było "ciąć" by dopasować do Christie - sprawdzałeś jak wyglądało pokrycie DCI/Rec.2020 w jednym i drugim przypadku?

No czołem Marcin, wreszcie zagościłeś u nas na portalu oficjalnie! :)

Przedpremierowo powiem Ci, że gamut jest spory, ale nie jest też jakiś spektakularny. DCI pokrywa w 98%. Czerwień i zieleń praktycznie w punkt. Brakuje tych 2% w błękitach. Pasmo lasera niebieskiego jest bardzo wąskie, ale pozostały obszar w miarę płaski, bo drugi laser świeci przecież w luminofor.

Trzeba było dokonać porównania z ekranem o przekątnej 21 metrów. Wtedy byłoby ciekawie. Nie jestem specem ale byc może mały ekran i mała od niego odległość niwelowały zalety tego proja. On ma 22000 lumenów vs. 1500 u Epsona.

I trzeba by go ustawić tak 30 metrów od ekranu :).

To tak jak porównywać Porsche 911, Porsche Cayene 2 i Porsche Panamera Turbo.

Zapytuję ... który najlepszy ???

Nie to w ogóle nie jest tak.

Rozmawiamy o projektorach, a nie o samochodach, kobietach, czy sztuce. Tu sprawa jest prosta - jest pewna referencja. Obraz, który ogląda autor. Takowy możesz zobaczyć np. w D35 na projektorze Christie. Im lepiej pasuje do niego inny projektor tym lepiej świadczy to o nim. Niemniej, niektóre walory może mieć lepsze, np. czerń, ostrość itp. Tak jest właśnie z Epsonem. Ten test nie miał jednak pokazywać różnicy w czerniach między projektorami, ale przede wszystkim to, że Epsona można tak skalibrować, że nie da się odróżnić jednego obrazu od drugiego (w szerokim tego słowa znaczeniu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 30 tysięcy bym go nie przytulił. Za 15 i owszem gdyby był 4K.

A dobry projektor fullHD juz mam i na razie mi wystarczy.

O powodach pisalem nie raz.

:).

Pokaz, super ze sie odbyl tylko porownywano na nim gruszki do jablek. A potem czytasz w CHIPie takie dyrdymały.

Pozdro

A mi się wydaje,, ze myslą przewodnią Epsona było pokazanie, ze ich projektor świeci tak samo dobrze jak ten kinowy. I po to był ten pokaz.

Skoro można tak samo dobrze tylko taniej to tak jak z Dosią, po co przepłacać?

To niech go wstawią do dużej sali kinowej i wtedy dokonają porównania. Ja nazywam takie coś marketingową manipulacją.

Wypuść Porsche 911 Turbo do lasu na cross i dokonaj porównania do Land Rovera, a potem oba puść na Tor Nuerburgring, wracajæc do moich samochodowych porównań.

A porównywać do SONY czy JVC im nie wypadało ;). A to byłoby ciekawsze i miarodajne bo wszytakie "jeździłyby" w takich samych warunkach.

Z mojej strony koniec w temacie. Zaraz zapuszczę sobie Jurrasic World ... z projektora ;).

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pmcomp

Ja nie mowilem o wydaniu kasy, tylko wymianie Twojego JVC, na tego Epsona - sztuka za sztuke.

Nie wydaje mi sie, zeby ktos chcial namawiac kiniarzy do zakupu Epsona, ani ze ktos chce przekonac rozwazajacych zakup profesjonalnego, kinowego projektora do kina domowego, ze "wystarczy" im Epson, bo tacy nie istnieja w przyrodzie, a przynajmniej nie pomiedzy Odra, a Bugiem. IMHO chodzi raczej o przekonanie ich zeby nie kupowali Sony, Sima, czy JVC, ale wybrali Epsona ktory dorownuje "w domu" profesjonalnemu projektorowi kinowemu, a wlasciwie to "bije go kontrastem". Tak zaplanowano akcje promocyjna. Moze testu porownawczego sie doczekasz, jak nowe Sony wejda do sprzedarzy

Zrozum to, bo walczysz z wiatrakami. To nie sa smoki;)

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie macie na co tracić czasu,tylko na przkomażanie się ?

Mi to już trochę przeszło...

Poczekajcie z rok/2 lata... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy był upgradeowany do 4K?

Ponawiam pytanie odnośnie projektora Christie użytego do porównania do Epsona.

Maćku? W końcu wyświetlany był materiał źródłowy. Obawiam się, że to był projektor 2K.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maciej koper napisał "Rozmawiamy o projektorach, a nie o samochodach, kobietach, czy sztuce. Tu sprawa jest prosta - jest pewna referencja. Obraz, który ogląda autor. Takowy możesz zobaczyć np. w D35 na projektorze Christie. Im lepiej pasuje do niego inny projektor tym lepiej świadczy to o nim. Niemniej, niektóre walory może mieć lepsze, np. czerń, ostrość itp. Tak jest właśnie z Epsonem. Ten test nie miał jednak pokazywać różnicy w czerniach między projektorami, ale przede wszystkim to, że Epsona można tak skalibrować, że nie da się odróżnić jednego obrazu od drugiego (w szerokim tego słowa znaczeniu)."

szkoda ,że w notce reklamującej ten pokaz tego nie napisaliście ...

Projektor może być ciekawy ze względu na laserowe wyswietlanie obrazu ale fajnie byłoby zobaczyc porównanie z konkurentami z tej samej półki cenowej sony czy jvc.ale wyświetlające obraz w tradycyjny sposób

Edytowane przez llukk
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedpremierowo powiem Ci, że gamut jest spory, ale nie jest też jakiś spektakularny. DCI pokrywa w 98%. Czerwień i zieleń praktycznie w punkt. Brakuje tych 2% w błękitach. Pasmo lasera niebieskiego jest bardzo wąskie, ale pozostały obszar w miarę płaski, bo drugi laser świeci przecież w luminofor.

Serdeczne dzięki - nie miałem jeszcze przyjemności pobawić się laserówką, nie wiem dokładnie jak i czym toto świeci, ale wyobrażałem sobie właśnie, że ma spory potencjał z uwagi na wąskie pasma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie odnośnie projektora Christie użytego do porównania do Epsona.

Maćku? W końcu wyświetlany był materiał źródłowy. Obawiam się, że to był projektor 2K.

Pozdro

Nie ma to znaczenia, bo master filmu też był w 2K.

szkoda ,że w notce reklamującej ten pokaz tego nie napisaliście ...

Projektor może być ciekawy ze względu na laserowe wyswietlanie obrazu ale fajnie byłoby zobaczyc porównanie z konkurentami z tej samej półki cenowej sony czy jvc.ale wyświetlające obraz w tradycyjny sposób

Nie napisaliśmy? Ja czytam w notce:

Epson postanowił to sprawdzić. W szranki stanie najnowsze dziecko firmy w zakresie projekcji obrazów wideo - projektor EH-LS10000. Urządzenie z laserowym źródłem światła wydaje się być idealnym partnerem w takim teście. W referencyjnych warunkach studia gradingowego, na tym samym ekranie, przy zachowaniu jak najwyższej jakości sygnału, porównamy obraz EH-LS10000 oraz z referencyjnego projektora Christie.

Odniesienia do bezpośredniej konkurencji będą w teście tego produktu za jakiś. Póki co można było zobaczyć na pokazie coś czego nie zobaczy się w żadnym salonie audio video, czyli porównanie do projektora na którym filmy się tworzy.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym prawdopodobnie najlepszym projektorem świata to ktoś lekko pojechał, samo Christie ma topową laserową serię 6P. Chociaż referencyjny studyjny projektor DCI raczej jest lepszy niż te z kin, to musi całkiem nieźle świadczyć o tym Epsonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to ja tak aby przerwać dyskusję i wyluzować temat wrzucam opinię braavoo w formie wideo : )

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli okazuje sie, ze porownania "leb w leb", pomimo wolnej przestrzeni na ekranie nie bylo. Czy obraz o wielkosci 1/4 ekranu byl za maly, obiektyw Christie na to nie pozwalal, czy byly jakies inne ograniczenia, ze zdecydowaliscie sie na takie porownanie?

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

binary

Porównania "łeb w łeb" nie było. Dlaczego ? Przeczytaj moje wypowiedzi od samego początku w tym temacie. Nie ma sensu po kilka razy pisać to samo.

Na Twoje pytanie dotyczące puszczania obrazów na części tylko ekranu najbardziej fachowo zapewne odpowie Maciej.

To co ja mogę wrzucić do ogródka.

To był pierwszy eksperyment, który miał za zadanie:

"pokazanie jak można skalibrować Epsona (z wykorzystaniem jego maksymalnych możliwości) żeby nie odstawał od bardzo profesjonalnego Christie i jednocześnie odwzorowanie w jak najlepszej jakości obrazu to co chciał przekazać reżyser filmu Bogowie"

To co jest wiadome od samego początku to to, że Epson nie jest przeznaczony do sal kinowych tylko do sal kina domowego. Przy powiekszeniu na cały ekran kinowy obraz zapewne wyglądałby co najmniej kiepsko (chodzi m.in o jasność lampy).

Pozdrawiam

braavoo

Edytowane przez braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bla bla bla.

Czy jak gdzies proponuje puszczanie na caly ekran?

Testy porownawcze przeznaczone dla publicznosci, a nie urzadzen pomiarowych, polegaja na tym, ze klonujesz ten sam obraz lub dzielisz go na 2 porownywane projektory. Ja widzialem takie porownania i zapewniam Cie, ze kazdy z wypowiadajacych sie tutaj. Jezeli wolisz inaczej, to jest to Twoja prywatna sprawa.Jesli cos przegapilem, przez swa nieuwage, to przepraszam. Nie mniej jednak, prosze nie probuj przekonywac mnie , ze tak powinno byc, tym bardziej stosujac niezasadne argumenty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisano co wiadomo patrząc tylko na parametry. Jedynym prawdziwym projektorem 4K jest SONY i basta.

4K eshift w Epsonie i JVC to marketingowe oszustwo.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo w testach 520 : ) więc zobaczymy na co ją stać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...