Skocz do zawartości
Gmeru

Pokaz projektora Epson EH-LS10000 - laserowe źródło światła - mamy dla Was dwa zaproszenia do Warszawy!

Rekomendowane odpowiedzi

Jest jeden istotny wniosek ,który zobaczyłem parę lata temu . Brak dobrej jakości materiału 1,875K (FHD) na całym świecie ,a wystarczy bitrate podnieść na 80-150Mbits +10 zł za blu ray więcej .Podkreślę - od pewnej wielkości ekranu gęstsze filmy są potrzebne !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Veto.

I co? Nie dales rady znalezc dobrego materialu FHD, przez tych ostatnich kilka lat i zmienic swoje przemyslenia ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jak nakręcę i obrobię tak - filmy na blu ray żaden - ekran 128" w 2,39:1 . Nie lubię dyskutować z dyletantami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Binary skończ dyskusję, laiku zakichany, nie znasz się to nie dyskutuj. Skoro nie ma, to znaczy , że nie ma, " polihistor" wie co pisze. :lol:;)

Swoją drogą jak żyć w świecie kiepskich materiałów FHD... straszne. :D;)

Edytowane przez artomoher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przeciez skonczylem.

Nie wierze, zeby ktokolwiek mogl nie wpasc na dobry material BD, zwlaszcza po 2011.

Zeby nie bylo, ze nie mam porownania. Mam probki Cineform i ProRes (rowniez 4 k, o bitrate 650 Mbps). Uwazam, ze lepsza chroma i 50/60 fpsow sprawiaja, ze obraz wyglada o niebo lepiej, niz na BD.

Jesli jednak ktos narzeka na jakosc video na BD, to chyba mozna tylko zaproponowac mu ostatecznie projektor o lepszej optyce i kontrascie, ewentualnie z polepszaczami typu Darbee, E-shift, czy Super Resolution.

Okulista, czy inny doktor, raczej nie pomoga. A materialow zrodlowych, czyli z kompresja 3-5x, nikt dystrybulowal nie bedzie. UHD wprowadza jeszcze wiekszy stopien kompresji, a wyglada mniamniusnie.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja muślę, że dobry transfer z BD rzędu 50-60 Mbps jest znakomitym rozwiązaniem na dzieś. OLED FullHD (od bidy plazma Panasa) albo projektor FullHD z wyższej półki i jesteśmy w kinowym niebie.

Mnie na razie 4K z projektora SONY na ziemię nie rzuciło. Szczęka tkwiła na swoim miejscu. Z dema ;) bo filmów w 4K brak. Z odpowiednim bitratem oczywiście. Jak pisałem streaming jest przyszłością ale sprawy 4K nam nie załatwi i nie rozwiąże. Dopoero fizyczny nośnik.

Ostatnio szczęka częściej wypada mi z powodu audio, a nie video i to do tego z powodu starych klocków, a nie najnowszych wynalazków.

Ostatnia szczeka video wyleciala mi w pomieszczeniu u sprzedawcy mojego JVCa pod Piasecznem. Pokaz na ok. 130" w przystosowanym pokoju i to tylko na ekranie namlowanym na ścianie.

pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pmcomp potestuj sony hmz t3w to imersja z oglądanego np horroru spowoduje wypadnięcie szczęki he he

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pmcomp.

Szkoda dalej robic OT, ale przyjrzyj sie mediainfo.

General

CompleteName : \\N54L\video\movies\4K\TimeScapes_The_Movie_4k_Cineform_4096_x_2304\TimeScapes 4k CineForm\TimeScapes 4k CineForm\TimeScapes 4k CineForm.avi
Format : AVI
Format/Info : Audio Video Interleave
Format_Profile : OpenDML
FileSize/String : 307 GiB
Duration/String : 48mn 22s
OverallBitRate/String : 909 Mbps
Video
ID/String : 0
Format : CineForm
CodecID : CFHD
CodecID/Info : CineForm 10-bit Visually Perfect HD (Wavelet)
Duration/String : 48mn 21s
BitRate/String : 908 Mbps
Width/String : 4096 pixel3
Height/String : 2304 pixel2
DisplayAspectRatio/String : 16:9
FrameRate/String : 23.976 fps2
ScanType/String : Progressive
Bits-(Pixel*Frame) : 4.013
StreamSize/String : 307 GiB (100%)
Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super,

dla jednego czy kilku filmów mam wydawać kilkadziesiæt tysięcy złotych ???

Już tak robiłem 10 lat temu ... starczy.

Teraz jest mnóstwo młodszych ode mnie early adopters fryerów ... ja wysiadłem ;).

Ostatnio wolę muzykę. Tam płacę za zawartość i adekwatną jakość, a nie za napompowany marketing.

Za kwotę powiedzmy ok. 6000-10000 zł kupuję magnetofon studyjny mam jakosć dźwięku nie do pobicia przez żaden system cyfrowy. To tak jakbym dzisiaj w domu zastosował projektor kinowy za powiedzmy 100 tys USD. Oczywiście słuchając muzy, która była realizowana w analogu czyli powiedzmy do konca lat 80-ych ubiegłego wieku.

Pozdro

Pmcomp potestuj sony hmz t3w to imersja z oglądanego np horroru spowoduje wypadnięcie szczęki he he

Zapomnij.

To tak jak słuchawki. Wielkie kompromisy i ograniczenia. Od wielkiego dzwonu.

To tak jak kochać się z kobietą w ... kasku motocyklowym. Powodzenia.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(od bidy plazma Panas

Ja do dzisiaj nie rozumiem osób,które jarają się Plazmą jeśli chodzi o bitrate czy ostrość.Przecież na niej to nie 'istnieje".

Ok. kolory czy naturalny ruch...ale to raczej tylko... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do dzisiaj nie rozumiem osób,które jarają się Plazmą jeśli chodzi o bitrate czy ostrość.Przecież na niej to nie 'istnieje".

Ok. kolory czy naturalny ruch...ale to raczej tylko... ;)

Ja lubię jabłka, Ty zapewne gruszki :) ... i niech tak pozostanie. Oba za[beeep]iste owoce.

W domu wiszą trzy plazmy i nigdy żaden LCDek (czy marketingowo LED jak go zwą) nigdy tu nie zawiśnie. He, he, he ...

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pmcomp.

Chyba Ci watek umknal. To nie jest temat o 4k, projektorach 4k, czy sensie kupowania 4k. Wklejona zajawka jest krotkim komentarzem na Twoje oraz Veto marudzenia.

Ten projektor jest fajny i dobrze ze jest. Jak by kosztowal 3k euro, a nie 7k, to pewnie nie jeden by go kupil wlacznie ze mna. Ty chociaz nie widziales go na oczy, masz z wypowiadajacych sie w tym watku najwiecej do powiedzenia. Nieatety od rzeczy.

Zadalem Ci proste pytanie, czy wymienilbys swoje "stare"JVC, gdyby ktos zaoferowal Ci taka wymiane za darmo, ale nie raczyles odpowiedziec.

Trudno traktowac powaznie to co piszesz , skoro sam podchodzisz do tego tak niepowaznie. Moze lepiej zarzucaj dow[beeep]ami, bedzie z tego jakis pozytek dla wszystkich czytelnikow, zamiast kontestowac swoje niezadowolenie, ze nie zostales wytypowany na goscia pokazu, czy generalnie na caly swiat, ktory posuwa sie nie po Twojej mysli, w watku, w ktorym nie masz nic do napisanie. Jakbym chcial czytac o tym co sadzisz o starszych ode mnie magnetofonach to bym czytak Twojego bloga. Lasrowe projektory to zupelnie inna tematyka. A zeby zrozumiec dlaczego jest tak wazna dla innych, musisz najpierw pouzywac swoj projektor przez kilkaset godzin i zobaczyc jak jego obraz sie zmienil. Wtedy byc moze sam zrozumiesz zaciekawienie innych, tematem, ktory tak niemilosiernie spamujesz.

Edytowane przez binary
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba Ci watek umknal.

Projektor jest fajny i dobrze ze jest. Jak by kosztowal 3k euro, a nie 7k, to pewnie nie jeden by go kupil wlacznie ze mna. Ty chociaz nie widziales go na oczy, masz z wypowiadajacych sie w tym watku najwiecej do powiedzenia. Nieatety od rzeczy.

Zadalem Ci proste pytanie, czy wymienilbys swoje "stare"JVC, gdyby ktos zaoferowal Ci taka wymiane za darmo, ale nie raczyles odpowiedziec. Trudno traktowac powaznie to co piszesz , akoro sam podchodzisz do tego tak niepowaznie. Moze lepiej zarzucaj dow[beeep]ami, bedzie z tego jakis pozytek dla wszystkich czytelnikow, zamiast kontestowac swoje niezadowolenie, ze nie zostales wytypowany na goscia pokazu, czy generalnie na caly swiat, ktory posuwa sie nie po Twojej mysli, w watku, w ktorym nie masz nic do napisanie. Jakbym chcial czytac o tym co sadzisz o starszych ode mnie magnetofonach to bym czytak Twojego bloga. Lasrowe projektory to zupelnie inna tematyka. A zeby zrozumiec dlaczego jest tak wazna dla innych, musisz najpierw pouzywac swoj projektor przez kilkaset godzin i zobaczyc jak jego obraz sie zmienil. Wtedy byc moze sam zrozumiesz zaciekawienie innych, tematem, ktory tak niemilosiernie spamujesz.

Umknęło, przepraszam.

Już odpowiadam.

Nie wiem.

Gdybym porównał u siebie w domu łeb w łeb to dostałbyś odpowiedź na swoje pytanie. Jeśli byłby lepszy to tak, jeśli gorszy to nie.

A tak to czyste dywagacje.

Podobnie jak takie pokazy i porównania do projektorów kinowych. Sprytny marketing, tego mogę pogratulować, ktoś to znakomicie wymyślił.

Audio mnie jednego nauczyło. Nie ma klocków bezwzględnie najlepszych. Grają kompletne systemy, cYli zbiory połączonych klocków w całość, gdzie częścią systemu jest pomieszczenie odsłuchowe.

Nie załaapałem się mówisz ? He, he, he, he, he ... nich i tak będzie. Wolę "się załapywać" na to na co JA mam ochotę, a nie ktoś.

A to o czym piszę na blogu to moja prywatna sprawa, czytać nie musisz, musu nie ma. Ja cię nie ciągnę na siłę. Mamy wolny kraj. Nikt nie płaci mi za ilość odwiedzin czy odsłon. BTW skoro wiesz o czym tam pisuję to jednak tam zaglądasz. Kradzione jabłka od księdza najlepsiejsze przecież ;).

Prawda?

I będę marudził ile będę chciał .... To jest internet !!! :);)

Ś.p. Falco powiedział kiedyś .. It's showbiz ... A tu podobnie.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię jabłka, Ty zapewne gruszki :)

Dooopki w gruszkę,też są fajne ;)

(Consored :D;) ).

Edytowane przez Bingooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre produkty potrzebuja marketingu jak wszystki inne.

I tym cliche koncze temat. Hrabia Dracula mowi, ze juz czas na seans i pora rozgrzac lampe. W laserze ten problem chyba nie istnieje.

Edytowane przez binary
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE !!!

Dobre produkty bronią się same.

To słabe potrzebują wsparcia. Albo zachłanni dystrybutorzy potrzebujący kasy jak dżdżu.

Na co VWowi potrzebny był ten soft? Głupota i zachłanność ludzka nie zna granic.

PS. Czy moja odpowiedź nt. potencjalne zamiany cię usatysfakcjonowała?

Pozdro

Niech będzie ... słabe. Wolałem ch w oryginalnej pisowni ;). Ch dodaje więcej emocji ;).

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by nie mówić, to LS 10000 obsługuje rozszerzone zakresy kolorów (Adobe RGB i P3), tego Sony i JVC nie ma. Jednak za 6000 funciaków czy w USA 8000$ , to ciężko będzie wydać nie jednemu maniakowi i to dosyć duży i ciężki sprzęcior.

Laserowy potrzebuje do startu dwadzieścia kilka sekund , a lampowy około 40. :D

Edytowane przez artomoher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pmcomp,tak obiektywnie Ci powiem,że sam zauważyłem,iż na jakąś "ostrzejszą" dyskusję,wrzucasz obrazki sprzętu niezwiązane z tematem,twierdząc że byłeś od 2006 r na forum...

Trochę to śmieszne jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I do tego VW :lol: , plazma oprócz czerni , jest cienka jak rosół z torebki. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pośmiejmy się razem ...

Ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha ... ha.

Śmiech łagodzi obyczaje

I do tego VW :lol: , plazma oprócz czerni , jest cienka jak rosół z torebki. ;)

Śmiejemy się dalej.

Ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha ...

Tylko z czego ... albo z kogo?

Ja mogę jeszcze z projektorów za pińcet ;).

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pmcomp,tak obiektywnie Ci powiem,że sam zauważyłem,iż na jakąś "ostrzejszą" dyskusję,wrzucasz obrazki sprzętu niezwiązane z tematem,twierdząc że byłeś od 2006 r na forum...

Trochę to śmieszne jest ;)

No widzisz, a ty tylko cztery miesiące.

Znaczy mało masz do powiedzenia, a dużo do poczytania i nauczenia się :).

Bingo !

Tego Ci życzę.

Wszystko przed tobą.

;)

Licznik bije, oglądalność wzrasta, kasa leci.

Poproszę więcej takich merytorycznych postów :) :) :).

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to tylko potwierdza moje zdanie.

Brak Ci chłopaku dystansu do siebie i poczucia humoru ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...