Skocz do zawartości
marekwar

SEK-3500U UHD Evolution Kit 2015

Rekomendowane odpowiedzi

Bank mi przeliczył ze wszystkim na 1.170,19 PLN koszt przelewu za boxa.

Ja mam HU7500L ver. no 1, ale kompletnie nie wiem jaki firmware był na początku, bo przed podłączeniem boxa musiałem zaktualizować TV. Musiał być stary, bo aktualizował chyba z 10 minut. Potem zrobienie kopii zapasowej i podłączenie skrzynki i odpalenie TV bez problemu.

SEK-3500U/XC najszybciej kupisz we Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Portugalii itp (czyli tam gdzie występuje wersja XC w tym w Polsce), np tu:

http://www.boulanger.com/ref/1061184#xtor=CS3-2084&utm_source=idealo&utm_term=Accessoire+SAMSUNG+Boitier+One+Connect+S&utm_medium=comparateurs&utm_campaign=CS3-2084

http://www.blauden.com/samsung-one-evolution-kit-sek-3500-4k-uhd
http://www.electronicamaher.com/accesorios-es/uhd-evolution-kit-samsung-sek-3500uxc
https://www.alzashop.com/samsung39s-evolution-kit-sec-3500-d2419837.htm?layoutAutoChange=1

Nawiasem mówiąc kompletnie nie rozumiem Samsunga czemu w Polsce robi takie cyrki z dostępnością SEK-3500U/XC. Przecież ludzie głupi nie są i kupią go po prostu gdzie indziej na terenie Unii.

Edytowane przez linksys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam pecha. Ja mam HU7500L ver.2. To jest TV na chipsecie Novatek, z którym są problemy.

Ty masz pewnie chipset Golf. Jest prawdopodobne, że Samsung ma problemy z dostosowaniem SEK do tego hardware.

Co do dostępności to brak SEK-3500 jest problemem ogólnoświatowym.

Np. do dzisiaj nie ma oficjalnej dystrybucji w Wielkiej Brytanii.

Właściwie z tego co obserwuję to tylko USA mają oficjalną dystrybucję (SEK-3500U/ZA) oraz Niemcy (SEK-3500U/ZG).

Wersja XC krąży po Europie jak jakaś wersja beta bez oficjalnego wsparcia Samsunga.

Może nie nadążają z produkcją TV z 2015 serii JS9000 i JS9500 które mają identyczne box'y jako integralną część zestawu.

Ja zamierzam zgłosić sprawę do urzędu ochrony konkurencji i konsumenta. Obietnica wypuszczenia Evolution Kit do dzisiaj wisi na ich stronie.

Edytowane przez marekwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem wersję niemiecka. Działa z HU8200 v. 2 bez problemu.

Jedyny problem, to szybkość reakcji pilota. Poza ty, wszystko w porzadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sek pobrał nową aktualizację - nie wiem co nowego wnosi ta aktualizacja. Jeżeli ktoś z posiadaczy zauważył jakieś różnice to proszę o opis. a2f953e5f1d3ef7d.jpg

Edytowane przez Ariel-1801

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś się u mnie popierniczyło i z podpiętym SEK, tv nie chce się włączać. Uruchamia się, tzn. dioda czuwania miga kilka razy i tv się wyłącza. TV udaje się uruchomić normalnym pilotem naciskając kanał w górę...

Dziwne, bo wszystko grało. Podejrzewam moduł CAM z nc+. Do jego instalacji wszystko było ok...

Ktoś spotkał się z podobnym problemem? Po odpięciu SEK, wszystko działa ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poswiecile, cala sobote na lekture niemieckich forow i okazuje sie, ze problem z wlaczaniem tv jest znany. Rozwiazaniem, ktore na razie dziala jest reset fabryczny obu urzadzen (factory reset via service menu).

Kombinowalem z modulem cam od nc+ i byc moze, cos sie popierniczylo. Grunt, ze teraz dziala ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj bawiłem się TV i zresetowałem ustawienia Smart TV. Gdy telewizor ponownie konfigurowałem to nie mogę uzyskać dostępu do Smart TV, telewizor pokazuje błąd 999 (brak stabilnego łącza) , a telewizor jest podpięty do routera kablem i mam szybkie stałe łącze 60 Mb/s. Odłączałem od prądu i robiłem różne kombinacje , ale TV pokonał mnie w dniu dzisiejszym. Oprócz funkcji Smart TV wszystko chodzi tak jak chodziło tz. tv naziemna, satelitarna z modułem CP i podłączony tuner TechniSat z nc+.

Czy spotkał się ktoś z takim problemem , do Samsunga już nie dzwoniłem bo jest już dzisiaj nie czynny serwis. Proszę o podpowiedzi jak rozwiązać ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórym pomagała tymczasowa ręczna zmiana serwera DNS z np. 192.x.x.x na 8.8.4.4 lub 8.8.8.8 w opcjach sieciowych TV.

Jeśli nie pomoże to zresetowałbym router. A jak nie pomoże to odłączenie SEK-3500 i sprawdzenie bez niego.
Dalsze kroki to reset fabryczny TV i SEK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź , Smart naprawił się sam - rano wstaję i ponowna aktualizacja przebiegła bez dalszych problemów, Smart działa tak jak powinien.

Ja od początku do obsługi internetu w telewizorze używałem klawiatury i myszy bezprzewodowej , wszystko jest ok. , ale chciałem spróbować jak działa ten pilot od Smarta i tu klapa , pilot działa tylko na zasadzie , że pozwala włączyć i wyłączyć TV i nic poza tym. Kilka dni temu była u nas w gościach córka z dziećmi i dzieci bawiły się Smartem w TV - wszystko działało pilot również , ale wczoraj i dzisiaj pilot zdechł ( baterie dobre ) , może ktoś coś poradzić w jaki sposób przywrócić mu życie ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak zresetuje Sek to mogę mieć znowu problemy z pobraniem aplikacji Smart. Nie ma innego sposobu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli tv bedzie mial polaczenie z siecia, to powinien sie zaktualizowac. Restart usunie tez ew. bugi, ktore mogles miec w systemie.

Niektórym pomagała tymczasowa ręczna zmiana serwera DNS z np. 192.x.x.x na 8.8.4.4 lub 8.8.8.8 w opcjach sieciowych TV.

Jeśli nie pomoże to zresetowałbym router. A jak nie pomoże to odłączenie SEK-3500 i sprawdzenie bez niego.

Dalsze kroki to reset fabryczny TV i SEK.

Jak robisz restart fabryczny? Jest jakas inna droga poza service menu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli działa Ci tylko power to oznacza, że musisz ponownie sparować pilot z tv. Tak jak na początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy jak sparować pilot ? ja nigdy nie parowałem pilota z TV. jak to zrobić - napisz tak na chłopski rozum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

U mnie przesiadka na 65KS9000. Mega doznania...:)

W związku z powyższym mój SEK jest do sprzedania. Cena atrakcyjna :) StaryTV już poszedł.

Edytowane przez Tomek_1974

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem od kolegi @Tomek_1974 rzeczonego SEK-3500. Z samym urządzenie wszystko jest ok ale po pdołączeniu do TV 65HU7200 nie działa jedna opcja - regulacja podświetlania. Wszystkie inne opcje są w porządku. Co gorsza, podświetlenie jest ustawione na minimum. U poprzedniego właściciela z TV HU8200 wszystko działało bez zarzutu. Robiłem dwa zay reset, zrobiłem kopie zapasową. Ktoś ma jakiś pomysł na rozwiązanie problemu? Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej mam pytanie: mam Samsung UE55F9000 i zastanawiam się nad zakupem SEK-3500U. Mam kilka pytań może ktoś będzie potrafił mi pomóc:

1. Czy jest kompatybilny z tym modelem TV (niektóre źródła mówią że tak niektóre że nie)?

2. Czy ktoś testował Netflix w UHD i czy działa na tym Evolution Kit z modelami TV z 2013?

3. Czy amazon.de wchodzi w grę przy zakupie? Czytałem o problemach ze zmianą lokalizacji Smart Hub na niemieckich wersjach na kilku forach ale były to dyskusje z 2015 roku więc może się coś zmieniło?

Będę wdzięczny za jakiekolwiek podpowiedzi. Może ktoś miał doświadczenia z tym właśnie modelem TV i może coś podpowiedzieć.

Z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak evolution kit to nie Yeti :) Kupiłem, podłączyłem i ... działa. Na początku cały telewizor strasznie przymulał. Wskoczył jeden update i o dziwo zaczęło to sprawnie śmigać. YouTube w 4k działa bez problemu, menu się zmieniło. Więcej rzeczy na pierwszy rzut oka nie zauważyłem. Pilot dalej "strzela" w telewizor wiec nie trzeba EK trzymać na wierzchu. Mój leży za telewizorem.

Seria którą mam to ZG. Telewizor UE65H7500.

IMG_6560.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak wrażenia? Wszystko działa poprawnie?Kupiłeś go jako nowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na ebayu z Bułgarii jako "w super stanie używkę" :) Pudełko było otwarte, ale kable i sam EK zabezpieczony foliami i wyglądały jak nowe. Czy wszystko działa poprawnie... hmm. Zapytaj o dokładną rzecz to sprawdzę. Na pierwszy rzut oka wszystko gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w info wyswietla się Twój model TV? Czy działa regulacja podświetlenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...