Skocz do zawartości
marekwar

SEK-3500U UHD Evolution Kit 2015

Rekomendowane odpowiedzi

timeshift działa automatycznie czyli cały czas zrzuca materił do pamięci i można sobie cofnąć, pauzować itp.

W innym poście piszesz, że odbierasz kanały telewizyjne poprzez dekoder satelitarny. Czy time shift, o którym piszesz, dotyczy dekodera satelitarnego z HDD czy SEK-3500 z podczepionym twardym dyskiem do jego portu USB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to że odbieram TV SAT nie znaczy że nie mam podpiętej anteny naziemnej...czy sądziSz że pisałbym o timeshift dekodera SAT skoro temat jest o SEK-3500??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staram się zrozumieć jak działa SEK i czy wspiera time shift oraz nagrywanie programów TV. Nie znalazłem nigdzie do tej pory jednoznacznej odpowiedzi.

Te dwie fukcje działają tylko po podłączeniu twardego dysku i jego sformatowaniu przez urządzenie - u mnie jest to telewizor bo nie mam SEKa.

Domyślam się, że ponieważ masz time shift, to twardy dysk podłączyłeś do SEK-3500 ?

Byłbym wdzięczny za sprawdzenie chociaż krótkiego nagrania programu TV odbieranego przez głowicę SEK na zewnętrznym dysku HDD.

Brak pewności w tym zakresie wstzymuje mnie przed kupnem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytaj ze zrozumieniem:

cyt. "timeshift działa automatycznie czyli cały czas zrzuca materił do pamięci i można sobie cofnąć, pauzować itp."

Dysku TV nie sformatował, odczytał dysk NTFS sformatowany przez windowsa i na nim nagrywał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim HU7500 jest to niemożliwe. TV formatuje bezwzględnie HDD i nie jest potem możliwy odczyt na PC.

Co więcej - nie widać w Windowsie litery dysku.

Do którego portu USB w SEK-3500 podłączyłeś HDD? Czy jest jakiś dedykowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja akurat podłączyłem do gniazda USB 3.0 ponieważ ma najwyśzą wydajnośc prądową. Dysk 2,5" w obudowie zewnętrznej. Sformatowany pod windows jako NTFS. Była na nim inna zawartość i TV stworzył na nim tylko sawój folder CONTENTS. TV go wykrył i w momencie kiedy wcisnąłem przycisk nagrywania zapytał się czy na nim nagrywać. Co do timeshift to po wciśnięciu na pilocie pauzy zapytał czy timeshift w przyszłości ma być uruchamiany automatycznie. zaznaczyłem TAK i teraz po zmianie kanału na inny automatycznie wrzuca materiał do bufora. więc można cofać, pauzować itp.

Po odłączeniu i podpięciu z powrotem do kompa nie straciłem żadnych danych z dysku, ale materiału nagranego przez TV (rozszerzenie SRF nie można odtworzyć na kompie ani na innym TV samsunga (mam inny model z 2015 r). pojawia się komunikat o zabezpieczeniach DRM

Edytowane przez aro_d
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musiałbym firmware, ale sprawdzałem w sklepie na podpiętym boxie 2500 i w ogóle nie poszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten 2500 niestety nie działał - sprawdzałem. Nawet nie odpalił się TV. On jest do starszych telewizorów z serii 9 z 2012-13 roku. Do HU6500 tylko ten nowy box działa.

P.S Już zamówiłem kit'a w Niemczech ;-) I to bez VATu ;-)

Jak to bez VATu? masz firmę i VAT UE??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja akurat podłączyłem do gniazda USB 3.0 ponieważ ma najwyśzą wydajnośc prądową. Dysk 2,5" w obudowie zewnętrznej. Sformatowany pod windows jako NTFS. Była na nim inna zawartość i TV stworzył na nim tylko sawój folder CONTENTS. TV go wykrył i w momencie kiedy wcisnąłem przycisk nagrywania zapytał się czy na nim nagrywać. Co do timeshift to po wciśnięciu na pilocie pauzy zapytał czy timeshift w przyszłości ma być uruchamiany automatycznie. zaznaczyłem TAK i teraz po zmianie kanału na inny automatycznie wrzuca materiał do bufora. więc można cofać, pauzować itp.

Super wiadomość. To jest ulepszona funkcjonalność. Np. na moim TV działanie timeshift muszę wymuszać ręcznie, nie ma automatyki.

Dobra wiadomość dla tych co chcą i nagrywać i przenosić pliki z PC - można to zrobić mając jeden HDD.

Ja i tak mam dwa, gdyż ten do nagrywania typu WD AV/TV mam zamontowany pionowo w specjalnej kieszeni z tyłu TV w pozycji pionowej.

To jest HDD dedykowany przez Western Digital do nagrywania z TV.

Dzięki za testy i informację.

Inny temat - co do obrazu i czy jest lepszy na SEK3500. Według jednego z wpisów na forum AVS porównanie skalibrowanego TV przed instalacją i TV z SEK3500 poddanemu ponownej kalibracji uwidacznia sens zakupu nowego OCB. SEK3500 polepsza jakość obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuję na firmę - jesteśmy w Unii Europejskiej, więc kupując w unii na firmę płacisz netto ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i przenosić pliki z PC - można to zrobić mając jeden HDD.

Bez nowego SEK też można, wystarczy podzielić HDD Edytowane przez slimak
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy będziesz używał dwóch modułów CI?

Jeśli masz taką możliwość będę wdzięczny za próbę jednoczesnego nagrywania i oglądania dwóch różnych kanałów kodowanych.

Mam HU7500 i to nie działa. Podobnie jak nie można podglądać na PIP dwóch różnych kanałów kodowanych.

Pewnie będziesz drugim Polakiem który będzie miał SEK3500 - stąd tak cenne opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko będę już miał Sek-a to sprawdzę i opiszę jak działają wejścia na moduły. Mam dwa moduły więc będę mógł sprawdzić , czy chodzą dwa wejścia jednocześnie. Druga sprawa jest taka , że w moim TV Samsung UHD UE55F9000 wejście na moduł jest zainstalowane bezpośrednio w TV i nie wiem jak to będzie po instalacji nowego Sek-a, gdyż okaże się , że będą trzy wejścia na moduły CI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do Aro czy w sek 3500 jest funkcja piłka nożna. Dzięki

Nie ma trybu piłka nożna ale jest tryb SPORT, z tym że jak przedz mianą jak dla mnie obras jest zbyt przekoloryzowany i ciężko się to ogląda. Natomiast na nowym pilocie SMART nie ma osobnego guzika jak było w starym. Stary pilot SMART też po sparowaniu też nie działa z pełną funkcjonalnością. Nie dopuści też do sparowania 2 pilotow starego nowego

Też tu kupiłem i miałem SEK w 3 dni robocze. Przyszło kurierem DHL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tu kupiłem i miałem SEK w 3 dni robocze. Przyszło kurierem DHL

Kto jest gwarantem i jaki jest proces jak coś ( odpukać) się zepsuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co się orientuję w EU obowiązuje gwarancja Samsunga, nieważne gdzie kupisz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu zamówiłem u oficjalnego dystrybutora Samsunga czyli Amazon.de.

Termin dostawy 30 listopada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie musicie kupować na Amazonie czy ebayu. Wystarczy poszukać i to taniej. Ja kupiłem tu poniżej. Przy zakupie na firmę wyszło mnie to 265,03 EUR netto z wysyłką do Polski (normalnie kosztuje 303,49 EUR brutto + 10 EUR koszty wysyłki do Polski):

http://www.alles-mit-stecker.de/Unterhaltungselektronik/Fernseher/Zubehoer-TV/Samsung-SEK-3500U-UHD-Evolution-Kit::313089.html?MODsid=sinq5oigjbp239n8k3adga14q5e0vocq

http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/4742476_-sek-3500u-uhd-evolution-kit-samsung.html

Edytowane przez linksys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już za późno

Wczoraj zamówiłem w Amazon.de 319EUR brutto, transport za darmo, właśnie żona dzwoniła do mnie do pracy, że kurier DHL przywiózł SEK-a.

W jedną dobę z Niemiec do Łodzi!

Za kilkanaście EUR więcej mam pewność, ż pochodzi od oficjalnego dystrybutora Samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już się nie mogę doczekać! TV stoi w pudle nie rozpakowany od roku!! bo nie miałem motywacji podlączać tych wszystkich kabli... To tak się mówi ale w sumie u mnie kabli jest sporo: 3x hdmi, 3x antenowe, 1x do splitera cyfry, 1x optyczny, 2x USB, 1 zasilający, 1x ethernet, 1x audio analog. A teraz z boxem to będzie bajka!!! ;-)

Przy okazji - czy zna ktoś uchwyt ścienny linkowy (dla 65 cali) któryinstaluje TV na bliżej niż 15mm od ściany? Teraz z boxem możliwe jest zamontowanie telewizora bliżej ściany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko. Dzisiaj przyszedł EVOLUTION KIT SEK-3500U/ZG. Instalacja bezproblemowa zgodnie z kreatorem. Następnie wybór języka i aktualizacja oprogramowania. Wszystko działa.

U mnie po podłączeniu nic nie działa. Nie słychać nawet wentylatora.

Czy mocno wciskałeś kabel łączący SEK z TV? Boję się przyłożyć większej siły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...