Skocz do zawartości
marekwar

SEK-3500U UHD Evolution Kit 2015

Rekomendowane odpowiedzi

Tak na szybko. Dzisiaj przyszedł EVOLUTION KIT SEK-3500U/ZG. Instalacja bezproblemowa zgodnie z kreatorem. Następnie wybór języka i aktualizacja oprogramowania. Wszystko działa, jest polski SMART HUB.

Zakup na EBAY z tego niemieckiego sklepu ( http://www.ebay.pl/itm/Samsung-SEK-3500U-ZG-UHD-Evolution-Kit-/301749365467?hash=item4641a9eadb:g:2isAAOSwsB9WA6kV ) , po dzisiejszym kursie i płatnością kartą wychodzi jakieś 1350 zł + koszt wysyłki 9,95 EUR. Sprzedawca stanął na wysokości zadania i dzisiaj otrzymałem przesyłkę kurierem DHL, super zapakowaną i z rachunkiem.

Nie zauważam znaczącej zmiany szybkości działalnia, jest szata graficzna znanz z tegorocznych telewizorów Samsunga, natomiast zauważyłem brak zacięć przy odtwarzaniu materiału 4K z kamery GOPRO HERO4 Black streamowanego z mojego domowego serwera NAS. W starej wersji taki materiał czasem się zacinał lub szatkował.

Moje obawy że coś nie zadziała, że wykryje niezgodność rynków przeznaczenia padły, więc jak nie widać różnicy to po co przepłacać....

Edytowane przez aro_d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z ulepszeń pozostaje sprawdzić czy na Youtube działa 4K.

Tu trzeba mieć minimum 30-50Mb/s i to najlepiej po kablu a nie wifi.

Ponadto czy obraz jest lepszy?

I jedna ciekawostka - hbbtv na TVP1HD lub TVP2HD.

Czy w teście 4K można odpalić pliki 4K z wyrazem DASH w nazwie.

U mnie nie da rady na HU7500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w SEK-3500U kupionym z rynku niemieckiego jest słyszalny wentylator?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...więc jak nie widać różnicy to po co przepłacać....

Czy to oznacza, że nie widzisz żadnego polepszenia, zwłaszcza obrazu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oznacza, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.

Taptaptap Mlais M52

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wytłumacz mi co autor miał na myśli - jakie miał inne opcje (poza kupnem nowego TV) - oczywiście droższe, skoro nie warto przepłacać?
W którym miejscu, w który poście autor te opcje podje. Nadmieniam, że kupił chyba najtaniej w Europie a w Polsce nie ma jeszcze dystrybucji.
Teraz kumasz?

Edytowane przez marekwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to oznacza, że nie widzisz żadnego polepszenia, zwłaszcza obrazu?

Nie widać różnicy w sprzęcie na rynek Niemiecki a na rynek Polski. te na rynek Niemiecki kosztują 312 EUR na u nas 400 EUR....

To z ulepszeń pozostaje sprawdzić czy na Youtube działa 4K.

Tu trzeba mieć minimum 30-50Mb/s i to najlepiej po kablu a nie wifi.

Ponadto czy obraz jest lepszy?

I jedna ciekawostka - hbbtv na TVP1HD lub TVP2HD.

Czy w teście 4K można odpalić pliki 4K z wyrazem DASH w nazwie.

U mnie nie da rady na HU7500

Filmy 4K z Youtube odtwarza mi a jakości Full HD ale pewnie dlatego że łącze mam max 20 mb/s

Moje oczy nie znajdują różnicy w jakości obrazu

HBBTV na TVP 1 HD i na TVP2HD i pozostałych też działa bardzo dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sprawdzenie.

Gdzie znalazłeś dystrybutora w Polsce? Pytałem się niedawno Samsunga i stwierdzili, że nie ma dystrybucji w Polsce i nie wiadomo czy będzie. Na polskiej stronie jest opis ale po wejściu w opcję sprawdzenia ceny podaje info jak wyżej.

Udało Ci się sprawdzić czy działa nagrywanie programów TV?

No i podstawowe pytanie - czy poleciłbyś zakup SEK-3500U/ZG?

Dlaczego gdy tak lub dlaczego gdy nie?

Edytowane przez marekwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do @ aro_d

,, Filmy 4K z Youtube odtwarza mi a jakości Full HD ale pewnie dlatego że łącze mam max 20 mb/s ,,

ale czy jak wejdziesz w ustawienia ( na youtube ) i opcje wyświetlania filmiku to widzisz możliwość ustawienia jakości 2160p4k ?. Chętnie podam Ci adres do mojej strony gdzie mam pliki 4k w pełnej wersji i Ty po ściągnięciu sprawdził byś czy TV odtworzy te pliki. Na moim Samsungu 55F9000 nie mogę ich odtworzyć , w komputerze oglądam je bez problemu.

Też jestem bardzo zainteresowany tym Sek-35000 i na pewno kupię go , ale podał byś więcej detali o jego funkcjonowaniu. Wiem , że Samsungi z 2015r. odbierają wszystkie pliki z YouTuba , sprawdzałem w sklepie , a TV z 2014r. już nie widzą filmików z Youtuba w 4k.

Edytowane przez Ariel-1801

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przejrzeniu kilku tysięcy wpisów na AVS forum w tym temacie wiadomo, że elektronika z topowego JS9500 z 2015, która siedzi w środku SEK, pozwala na:

- odtwarzanie wszystkich plików 4K zgodnych z najnowszym standardem HEVC. Już TV z 2014 r. czyli kolegi HU8500 jak i mój HU7500 to umożliwiają

- odtwarzanie plików 4K z Youtube dzięki zgodności z nowym kodekiem VP9. Telewizory z 2014r. obsługują VP8 dlatego pliki 4K z Youtube są wyświetlane tylko jako HD bardzo dobrej jakości.

Podczas odtwarzania nie ma możliwości wyboru rozdziałki - po prawej stronie tytułu na początku wideo widać w małym kwadracie napis HD lub 4K jeśli przepływność jest wystarczająca

- przeglądarka internetowa może odtwarzać pliki 4K co jest niemożliwe w TV z 2014

Edytowane przez marekwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do aro_d:

Powiedz mi czy do tego niemieckiego SEK-3500U/ZG podłączałeś antenę od naziemnej?? Czy działają normalnie wszystkie kanały DVB-T??

Czyli instalację tego niemieckiego BOXa przeprowadziłeś normalnie tak jak po zakupie telewizora w Polsce?? Zmiana języka, region, przeszukiwanie itp.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do aro_d:

Powiedz mi czy do tego niemieckiego SEK-3500U/ZG podłączałeś antenę od naziemnej?? Czy działają normalnie wszystkie kanały DVB-T??

Czyli instalację tego niemieckiego BOXa przeprowadziłeś normalnie tak jak po zakupie telewizora w Polsce?? Zmiana języka, region, przeszukiwanie itp.?

Kolego wszystko działa idealnie. Naziemna działa, dodatkowo wspiera też standard DVB-T2, HBBTV działa,

Po wykonaniu kopii ustawień w menu telewizora kreator przeprowadzi cię przez proces wymiany EVOLUTION KIT. Po wymianie uruchomi się po angielsku ale zmieniasz język na polski i hula. następnie pobiera nową wersję firmware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może sprawdzałeś 4K na Hbbtv TVP ale te pliki z DASH w nazwie?

W TV z 2014 to było niemożliwe.

Czy działa time shift?

Pewnie nie tylko ja czekam na opinię kolegi czy jest zauważalna poprawa obrazu.

Edytowane przez marekwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje oczy nie zauwazają różnic w jakości obrazu. sądzę że trzeba by postawić obok siebie dwa takie same telewizory jeden z SEK-3500 drugi bez i porównywac szczegóły żeby coś powiedzieć w tej kwestii.

Test 4K w HBBTV TVP się odpala i działa

Nie wiem o co chodzi Ci z tymi plikami DASH....TV ich nie odtwarzał czy youtube? jaki problem zmienić sobie nazwę pliku jak nie odtwarza?

timeshift działa automatycznie czyli cały czas zrzuca materił do pamięci i można sobie cofnąć, pauzować itp.

Edytowane przez aro_d
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test 4K w HBBTV TVP się odpala i działa

Nie wiem o co chodzi Ci z tymi plikami DASH....TV ich nie odtwarzał czy youtube? jaki problem zmienić sobie nazwę pliku jak nie odtwarza?

timeshift działa automatycznie czyli cały czas zrzuca materił do pamięci i można sobie cofnąć, pauzować itp.

Po otwarciu hbbtv na TVP1 i wejściu do aplikacji test 4K masz do wyboru wiele plików testowych HD i 4K.

Testowe wideo 4K mają różne nazwy ale nie tylko. Różnią się też standardami dźwięku i strumieniowania.

Te z z nazwą DASH mają najwyższe i adaptatywne przepływności. Próba ich odtworzenia za każdym razem kończy się zwisem telewizora.

Jeśli DASH będzie przyjęty w transmisji HEVC to SEK3500 byłby bardzo ważnym upgrade'm. Inaczej telewizory z 2014 mogą w przyszłości nie obsługiwać niektórych serwisów mimo formalnej obsługi kodeka HEVC.

Dodam, że pliki nie-DASH działają poprawnie bez SEK. Probem dotyczy wyłącznie hbbtv na TVP i tylko testu 4K, który jest tam zawarty.

To jeszcze pozostaje pytanie - czy możesz nagrywać programy z TV na dysku HDD i gdzie jest on podpięty - do USB w TV czy USB w SEK-3500?

Edytowane przez marekwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem te pliki DASH i przy próbie ich otwarcia nic się nie dzieje. Telewizor się nie zawiesza ale plików nie odtwarza. inne 4K działają OK. W zwykłych 4K w okienku po lewej poajwia się otwieranie, buforowanie itp, natomiast w DASH zupełnie nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za test. Być może skopany jest hbbtv w TVP. W moim HU7500 ta funkcja działa albo z błędami albo wcale. Dotyczy to głównie TVP.

Sorry, że jestem nudny ale byłbym wdzięczny za próbę nagrywania programu TV na zewnętrznym dysku.

Nie kupiłbym SEK gdyby tej funkcji nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do @aro-d

Czy po instalacji nowego Sek 3500 działa normalnie kamerka zainstalowana w TV?, czy jest funkcja w nowym Sek 3500 do upskalowania kanałów do rozdzielczości UHD?.

Ja mam Samsunga 55F9000 i gdy pytałem w serwisie Samsunga czy będzie działał ten Sek to odpowiedzieli , że wbudowana kamerka w TV napewno nie bedzie działała i kanały naziemne także nie będą chodziły. Czy działa Tobie nadal wejście na moduł CI zainstalowany w TV , czy tylko w Sek 3500? , czy w tym Sek-u są dwa wejścia na moduły i czy dwa działają ?. Jak mogę sie skontaktować z Tobą prywatnie?. Jestem zdecydowany kupić ten Sek i chcę Twojej pomocy.

Mój adres e-mail to mirko181@wp.pl proszę o kontakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do @aro-d

Czy po instalacji nowego Sek 3500 działa normalnie kamerka zainstalowana w TV?, czy jest funkcja w nowym Sek 3500 do upskalowania kanałów do rozdzielczości UHD?.

Ja mam Samsunga 55F9000 i gdy pytałem w serwisie Samsunga czy będzie działał ten Sek to odpowiedzieli , że wbudowana kamerka w TV napewno nie bedzie działała i kanały naziemne także nie będą chodziły. Czy działa Tobie nadal wejście na moduł CI zainstalowany w TV , czy tylko w Sek 3500? , czy w tym Sek-u są dwa wejścia na moduły i czy dwa działają ?. Jak mogę sie skontaktować z Tobą prywatnie?. Jestem zdecydowany kupić ten Sek i chcę Twojej pomocy.

Mój adres e-mail to mirko181@wp.pl proszę o kontakt.

Ja mam 65HU8500 i z początku kamera nie chciała działać, jednak po rozłaczeniu SEK z TV i restarcie zadziałała i działa poprawnie.

Nie znalazłem funkcji włączania lub wylaczania upscalingu - chyba działa to automatycznie

Kanały naziemne działają super i nie wiem czemu miałyby nie działać....

Mój TV nie ma żanych złacz w ekranie - wszystko było w one connect

W SEK-3500U/ZG są 2 złacza CI

Nie sprawdze modułu CI poniewaz mam zewnętrzny dekoder satelitarny

Nie udzielam pomocy na telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki aro_d!

Zaryzykuję więc kupię gdzieś w Niemczech w necie SEK-3500U/ZG. W Polsce wciąż dziwna cisza, a TV wciąż nie powieszony z uwagi na ciągłe oczekiwanie one connnect boxa.

Rozumiem że w pudełku jest kabel one connect do TV? Mam nadzieję że będzie ten box działał z moim UE65HU7500... ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, w pudełku jest EVO KIT, przewód I nowy pilot. jak byś chciał mogę sprzedać ONE CONNECT boxa sprzed wymiany - czyli odpowiednik SEK-2500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten 2500 niestety nie działał - sprawdzałem. Nawet nie odpalił się TV. On jest do starszych telewizorów z serii 9 z 2012-13 roku. Do HU6500 tylko ten nowy box działa.

P.S Już zamówiłem kit'a w Niemczech ;-) I to bez VATu ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykuję więc kupię gdzieś w Niemczech w necie SEK-3500U/ZG. Mam nadzieję że będzie ten box działał z moim UE65HU7500... ??

Jaki masz aktualny numer oprogramowania? Na moim HU7500 mam 1050.

Pytam dlatego, że soft zaczynający się na 1 dotyczy chipsetu Novatek a soft zaczynający się od cyfry 2 to chipset Golf. Część HU7500 ma tak i tak. Prawdopodobnie Golfa miały pierwsze partie z wiatraczkami, które potem wyelinowano wraz z nowym chipsetem.

Z tego co wyczytałem na forum AVS chipset Novatek jest gorszy od Golfa i niektórzy użytownicy mieli problemy z uruchomiemiem SEK wersji amerykańskiej ZA.

Jaki masz chipset można sprawdzić: Menu > Pomoc techniczna > Kontakt z firmą Samsung > i tu należy przewinąć ekran kursorem w dół.

Wersja oprogramowania u mnie to T-NT14UDEUC-1050.1

Litery NT na początku mówią, że to chipset NovaTek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...