Skocz do zawartości
marekwar

SEK-3500U UHD Evolution Kit 2015

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję. Ja również w tzw. międzyczasie skontaktowałem się z Samsung Polska i otrzymałem podobną odpowiedź.

Skontaktowałem się również ze sklepem (w Niemczech) w którym w zeszłym roku kupiłem swojego SEK-2500U i wygląda na to, że SEK-3500U ma być u nich dostępny pod koniec przyszłego lub na początku kolejnego tygodnia. Jeśli tak faktycznie będzie, to najprawdopodobniej zdecyduję się na zakup wersji na rynek niemiecki - nie było u mnie problemów z instalacją i działaniem SEK-2500U z Niemiec więc zakładam, że z SEK-3500U będzie podobnie.

pozdrawiam,

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja niemiecka ma duży plus - ma dwa sloty CI co powinno umożliwić jednoczesne nagrywanie jednego kanału kodowanego i oglądanie drugiego, też kodowanego.

Wersja polska ma mieć tylko jeden slot .

Jeśli uda Ci się kupić w Niemczech to daj znać jak to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Mój SEK-2500U ma również dwa sloty na karty CI. Szczerze mówiąć, nie miałem możliwości sprawdzić czy równoległe nagrywanie działa ponieważ aktualnie wykorzytuje tylko jeden ze slotów w którym "siedzi" karta CI+ od UPC.

Dam znać jeśli uda mi się kupić SEK-3500U z Niemiec i sprawdzić czy bez problemu działa ona z moim UE55F9000 (i kartą UPC).

Pozdrawiam,

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak niemiecki SEK-2500 radzi sobie z polskimi aplikacjami w Smart Hub?

Czy są np. polskie aplikacje VOD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to nie wiem :-)

Ja jakiś czas temu zmieniłem ustawienia tv (i SmartTV) na USA po to aby oglądać Netflix'a i.... tak już zostało.

Nie brakuje mi jakoś szczególnie polskich aplikacji w SmartHub'ie, ale z tego co pamiętam to zaraz po instalacji SEK-2500U (a przed zmianą kraju na USA), były one widoczne/dostępne.

pozdrawiam,

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja niemiecka ma duży plus - ma dwa sloty CI co powinno umożliwić jednoczesne nagrywanie jednego kanału kodowanego i oglądanie drugiego, też kodowanego.

Wersja polska ma mieć tylko jeden slot .

Jeśli uda Ci się kupić w Niemczech to daj znać jak to działa.

Żeby działało jednoczesne nagrywanie i oglądanie kodowanych kanałów nie trzeba mieć dwóch slotów i modułów dostępu, wystarczy jeden moduł CI ale wielostrumieniowy.

Pamiętać też należy że dwa sloty CI to potrzeba posiadania dwóch modułów dostępu i dwóch kart kodowych.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby działało jednoczesne nagrywanie i oglądanie kodowanych kanałów nie trzeba mieć dwóch slotów i modułów dostępu, wystarczy jeden moduł CI ale wielostrumieniowy.

Ta funkcjonalność jest oczywiście dostępna aktualnie w SEK-2500U, który w moim przypadku współpracuję z jedną kartą CI z UPC.

Bez problemu mogę nagrywać jeden kanał i w tym samym czasie oglądać inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby działało jednoczesne nagrywanie i oglądanie kodowanych kanałów nie trzeba mieć dwóch slotów i modułów dostępu, wystarczy jeden moduł CI ale wielostrumieniowy.

Pamiętać też należy że dwa sloty CI to potrzeba posiadania dwóch modułów dostępu i dwóch kart kodowych.

Pozdrawiam.

Niestety. Przerabiałem to na własnym HU7500. Testowałem moduły wielostrumieniowe i straciłem niepotrzebnie czas. Samsung wyjaśnił mi że żaden TV z 2015 roku z dwoma tunerami nie może jednocześnie nagrywać i odbierać dwóch różnych kanałów kodowanych. Moduły wielostrumieniowe nic tu nie pomogą. Wystarczyło abym na końcu instrukcji obsługi przeczytał o tym ograniczeniu a zoszczędziłbym cenny czas.

Jeśli Tobie to się udało to na jakim TV i module CI?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, myliłem się w moim poprzednim poście.

Sprawdziłem przed chwilą i mój F9000 z SEK-2500U i kartą CI+ od UPC nie pozwala na jednoczesne nagrywanie kanału i oglądanie innego kanału. Po uruchomieniu nagrywania i przełaczenia na inny kanał wyświetlany jest komunikat "Sygnał zakodowany" :-(

Musiałem zasugerować się tym, że taka funkcjonalność była dostępna w dekoderze NC+ (TurboBox) z którego aktualnie rezygnuję.

Jeszcze raz sorry za zamieszanie.

pozdrawiam,

Tomek

Edytowane przez tomekzdu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też początkowo myślałem, że wszystko OK ale poruszałem się w zakresie 16 kanałów DVB-T, które moja kablówka nadaje i można je i tak odbierać po wyjęciu modułu CI.

Ale z kanałami np. z paczki Discovery już nie uda się jednoczesne nagrywanie i oglądanie. Dotyczy to niestety również PIP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Tobie to się udało to na jakim TV i module CI?

U mnie to działa na Dreamboxie ale znajomy który ma Panasonica TX-55CX750E z modułem Aston i kartą cyfry mówi że mu to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na tym forum mówimy o telewizorach Samsunga, które mają dwa tunery. Dla nich Twoja uwaga nie ma zastosowania.

Telewizory Samsunga nie pozwalają na jednoczesne oglądanie i nagrywanie dwóch różnych kanałów kodowanych i nic nie da zastosowanie wielostrumieniowego modułu CI co sprawdziłem.

Niemiecki Evolution kit SEK-3500U wersja ZG daje nadzieję na taką funkcję gdyż pozwala na instalację dwóch modułów CI z kartami dekodującymi. Ale to wymaga potwierdzenia przez użytkownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, pytałeś na czym działa to Ci odpowiedziałem, że Tobie nie działa na Samsungu to że tak powiem już Twój problem, trzeba było sprawdzać przed zakupem.

A zastosowanie dwóch modułów i dwóch kart, wybacz ale jest mało opłacalne, to już lepiej po prostu wziąć dekoder od operatora który takie bajery ma w standardzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zareagowałem na Twój pierwszy wpis ponieważ może skierować kogoś w ślepą uliczkę i narazić na niepotrzebne koszty - moduł wielostrumieniowy nie zadziała.

Niestety, podczas wyboru TV takie niuanse nie są do wychwycenia. Samsung podaje w specyfikacji 2 tunery bez wskazania żadnych ograniczeń. Na forach też nic nie dało się znaleźć prawie rok temu przed zakupem.

Dlatego bazując na swoim przypadku ostrzegam tych, którym zależy na dwóch w pełni funkcjonalnych tunerach, aby upewniali się u Samsunga, że to działa.

Natomiast w sypialni mam Soniaka i dekoder Technisata Digicorder K2, który potrafi np. jednocześnie nagrywać dwa kodowane kanały. Oczywiście nagrywanie i oglądanie dwóch różnych programów kodowanych nie stanowi problemu.

Jeśli Evolution Kit SEK-3500U/ZG to umożliwi to kupię i po temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.

W takim razie życzę Ci powodzenia.

Ja bym przeliczył koszty całej operacji, bo jeszcze chwilę się okaże że po prostu taniej wyjdzie Ci kupno nowego TV który jest już pozbawiony tych wad.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszt znany. Około 400 EUR vs. nowy TV około 5500PLN lub więcej w zależności od cali. Moduły CI mam.

Czyli jakieś 30% nowego TV.

Też się waham.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plus dwa abonamenty u dostawcy TV, no chyba że masz multiroom od nc+ na dwóch Cameleonach to troszkę drożej niż jeden abonament.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kablówka cyfrowa Retsat w Łodzi. Abonament 25 zł za 104 kanały w tym wszystkie popularne HD niezależnie od ilości TV.

Za każdą kartę do modułu CI 3 złote miesięcznie.

Czyli dodatkowy koszt po zakupie SEK-3500U/ZG to 3 zł.

A właściwie zero bo już mam moduł Conax w monitorze a TV na nim nie oglądam, mogę przełożyć do Evolution kit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forum orientuje się czy SEK-3500U/XC dostępny w Niemczech lub Hiszpanii ma menu w języku polskim i czy będzie działał z Samsung UE 55F9000 ?.

Ma ktoś jakieś informacje . kiedy SEK-3500U/XC pojawi się na naszym rynku ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, w Niemczech masz wersję SEK-3500U/ZG a nie XC

Dzisiaj zamówiłem do swojego UE65HU8500 i jak przyjdzie to napiszę czy działa i co z Polskimi usługami SMART. Język Polski jest na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, w Niemczech masz wersję SEK-3500U/ZG a nie XC

Dzisiaj zamówiłem do swojego UE65HU8500 i jak przyjdzie to napiszę czy działa i co z Polskimi usługami SMART. Język Polski jest na 100%

Bawiłem się z usługą SMART na moim HU7500 i bez problemu można zmieniać kraj, co zmienia zawartość Smart Hub. Jest prawie pewne, że Smart będzie polski.

Będziesz chyba pierwszym użytkownikiem SEK-3500 w Polsce. Mimo poszukiwań w Internecie nadal nie ma odpowiedzi na trzy pytania:

1. Czy dzięki dwóm slotom CI i dwóm modułom z kartami można jednocześnie nagrywać jeden kanał kodowany i odtwarzać drugi kanał kodowany.

2. Czy działa time shift i nagrywanie kanałów telewizyjnych na zewnętrznym dysku HDD. Jeśli tak to gdzie go się podłącza - do USB w TV czy USB w SEK-3500.

3. Co się dzieje z profesjonalną kalibracją TV, czy SEK-3500 wymusza nową kalibrację jeśli chce się mieć możliwie wierny rzeczywistości obraz.

Życzę powodzenia i czekam z niecierpliwością na wrażenia po instalacji.

PS. W necie można znaleźć przypadki niepowodzeń w instalacji - najczęściej rezultatem jest obraz do góry nogami. Koniecznie należy zrobić backup Evolution KIt przed instalacją - czyli zgodnie z instrukcją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niestety na pytanie 1 Ci nie odpowiem ponieważ nie mam modułów do płatnej telewizji - używam dekodera satelitarnego

na pytanie 2 postaram się sprawdzić. mój TV ma USB tylko w One Connect

co do kalibracji to nie sprawdzę bo nie wykonywalem profesjonalnej.

Zakup wykonałem na ebay w niemczech, planowany termin dostawy mam ok 20 listopada więc się odezwę

Edytowane przez aro_d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się z usługą SMART na moim HU7500 i bez problemu można zmieniać kraj, co zmienia zawartość Smart Hub. Jest prawie pewne, że Smart będzie polski.

Będziesz chyba pierwszym użytkownikiem SEK-3500 w Polsce.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tu tylko mogłem wkleic adres e-maila,

https://www.alternate.pl/html/product/1191074

Czy mozna wiedzieć , skąd miałeś ten Sek do zabawy?. Ja dzwoniłem do tej firmy ( adres wkleiłem wyżej ) , ale miła pani nie miała pojęcia o danych technicznych tego Sek-a. i bałem się zaryzykować kupno w ciemno.

Edytowane przez Ariel-1801

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem i nie mam SEK. Napisałem, że bawiłem się usługą SMART na telewizorze. Jest to łatwe aczkolwiek ukryte w menu telewizora.

Przez podobieństwo można spekulować, że SEK-3500 umożliwi to samo jeśli TV nie wykryje automatycznie kraju.

Tak próbowałem uzyskać Netflix przełączając na Wielką Brytanię, ale serwis rozpoznaje polski adres IP i blokuje tę usługę.

Ten SEK-3500 jest niemal identyczny z dołączanym do flagowca Samsunga z 2015r. - JS9500. Nazwany jest tu OCB - One Connect Box i ma całą elektronikę wyniesioną poza telewizor. Pod względem możliwości SEK-3500 oraz OCB to to samo. Co więcej, przy pewnych problemach z instalacją SEK-3500 telewizor po upgradzie zgłasza się jako JS9500 a nie HU7500.

Niestety nie ma jeszcze dystrybucji w Polsce i nie wiadomo czy będzie. Czekam na pierwsze opinie kolegi aro_d, który zamówił i czeka na dostawę.

Edytowane przez marekwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...