Skocz do zawartości
marekwar

SEK-3500U UHD Evolution Kit 2015

Rekomendowane odpowiedzi

Najpierw uruchomiłem kreatora kopii zapasowej, potem wylaczyłem TV, rozłączylem kable, podpiąłem SEK i tyle. Poszło do strzała....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem do Samsunga. Otrzymałem odpowiedź że niemiecka wersja ZG może nie działać z polskimi telewizorami.

Z moim HU7500 zachowuje się jak cegła. W poniedziałek odsyłam do Amazon.de.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolegi aro_d działa choć jego HU8500 pochodzi z polskiej dystrybucji.

Może więc mam pecha i mam felerny egzemplarz lub kabel One Connect. Teoretycznie może mam walnięte gniazdo w swoim TV.

Jaki masz numer oprogramowania?

Zobacz mój post #75.

Edytowane przez marekwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesądzę... Boję się że to coś nie tak z tym niemieckim kitem do HU7500. Tak samo martwy był jak podłączałem starszy sek-2500. Zero reakcji.

Ciekawe bo w Czechach i na Słowacji można już kupić sek-3500u - to chyba ten sam co będzie w Polsce, aczkolwiek nie widzę tam żadnego gniazda cl.

Edytowane przez linksys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że nie widzisz gniazda CI i na dodatek widzisz tylko jedno wejście antenowe to tylko bałagan spowodowany przez Samsunga.

Na ich stronach są bardzo mylące zdjęcia. Wersja bez gniazda CI to ZA sprzedawana tylko w USA.

Wersja z dwoma CI to SEK na Niemcy, Austrię i chyba Szwajcarię.

Trzecia i ostatnia wersja XC to SEK z jednym gniazdem CI na inne kraje Europy, w tym Polskę. Ale uwaga - nie wiadomo czy w obrębie jednego typu np. XC Samsung nie wprowadził podtypu dla danego kraju.

Być może telewizory z 2014 na rynek niemiecki miały inny chipset. Ich nazwy kończyły się na 90 a nie 00 np. HU7590 w Niemczech to to samo (?) co HU7500 w Polsce. Dlatego pytałem się Ciebie o pełną nazwę oprogramowania TV.

Może być tak, że w polskim telewizorze jest blokada w menu serwisowym, która nie pozwala na start innej wersji SEK-a niż XC.

Najgorzej, że OCB pudełko po podłączeniu jest całkowicie martwe - nie słychać wiatraczka w środku. Nie wiem więc czy nie jest uszkodzone gniazdo One Connect w telewizorze, które podaje napięcie zasilania na SEK.

Przecież nie musicie kupować na Amazonie czy ebayu. Wystarczy poszukać i to taniej. Ja kupiłem tu poniżej. Przy zakupie na firmę wyszło mnie to 265,03 EUR netto z wysyłką do Polski (normalnie kosztuje 303,49 EUR brutto + 10 EUR koszty wysyłki do Polski):

http://www.alles-mit-stecker.de/Unterhaltungselektronik/Fernseher/Zubehoer-TV/Samsung-SEK-3500U-UHD-Evolution-Kit::313089.html?MODsid=sinq5oigjbp239n8k3adga14q5e0vocq

http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/4742476_-sek-3500u-uhd-evolution-kit-samsung.html

Na kiedy masz awizowaną dostawę? Ciekawe czy będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak przed zakupem dzowniłęm do Samsunga to też mi mówiono że Niemieckie SEK mogą nie działąć z Polskimi TV, ale zaryzykowałem i wszystko pięknie działa. no ale ja mam 65HU8500, może sa jakieś inne wnetrzności. tak przy okazji to u mnie działa SEK i na starym kablu od ONE CONNECT i na nowym....więc kabel chyba nie robi róznicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie zrezygnowałem z zamówienia. Kupiłbym gdybym miał pewność ze zadziała, a tak po twoich perypetiach jestem pewien że nie zadziała z HU7500. Sprawdzę firmware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podejrzenie, że żaden SEK nie będzie działał z HU7500 w naszym regionie dopóki Samsung nie odblokuje tej funkcji w nowym oprogramowaniu układowym. Teraz wygląda na to, że złącze OneConnect w TV jest całkowicie nieaktywne. Tak było w przypadku SEK-2500 rok wcześniej.

To pewne, że mój TV ma ograniczenia regionalne. W wykazie krajów, które się deklaruje przy strojeniu, nie ma np. Niemiec a są tylko kraje Europy centralno-wschodniej.

Mój HU7500L to wersja 2 wg naklejki z tyłu TV a obecne oprogramowanie to 1050.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy odesłałeś ten swój box??? Może bym sprawdził u siebie?? Ja mam HU7500L ver. no 1

Edytowane przez linksys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dzisiaj rano odesłałem.

Sprawdziłem jak zachowuje się telewizor po wykonaniu procedury backupu i przygotowania do upgrade'u bez OCB. Po wyłączeniu z sieci i ponownym uruchomieniu powinien pokazać się komunikat o braku podłączonego boxa.

U mnie nic się nie dzieje. Mam coraz większe podejrzenie, że ta funkcjonalność dla naszego regionu jest zablokowana. Ponieważ oprogramowanie układowe jest chyba takie same np. dla Niemiec jak i Polski (przynajmniej ma ten sam numer i ilość bitów) to może jest blokada w menu serwisowym którą można zdjąć.

Napisałem do Samsunga kiedy będzie u nas SEK i dostałem taką, skandaliczną merytorycznie odpowiedź:

"Rozumiem Pana lecz obecnie brak jest planów wprowadzenia modułu SEK3500 na rynek polski.

Nie mogę zagwarantować, że w przyszłości moduł taki będzie dostępny."

To jest łajdactwo. Tym kusili w reklamach i wiele osób już nie czekało jak ja na telewizory z 2015, zwłaszcza, że wyższe modele są kurwed. :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację , że to jest łajdactwo. Pisałem o tym już na początku roku na różnych stronach oraz na facebook-u Samsunga , ale olali to. Ja za mojego Samsunga Ue55F9000 zapłaciłem grubo ponad dychę i jak kupowałem ten TV to był to najwyższy model , a po kilku miesiącach okazało się , że nie ma zainstalowanego kodeka H.265/HEVC.

Tu jest link do jednej ze stron na których opisywałem ten temat, poczytaj bo warto - http://forum.satkurier.pl/topic/11348-problem-z-kana%C5%82ami-uhd-4k/

Narobiłeś strachu , a ja mam jutro mieć dostawę tego Sek-a.

Sprawdzałem i w moim TV jest możliwość zmiany na język niemiecki. Gdzie Twój TV został wyprodukowany ( na etykiecie z tyłu TV ) mój zrobiony jest w ,,Made in Slovakia,,.

Na forum tym pisze jako mirko1801.

Edytowane przez Ariel-1801

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wyprodukowany w Słowacji.

Tu nie chodzi o wybór języka, bo też mam niemiecki.

Dopiero idąc dalej po przywróceniu ustawień fabrycznych trzeba zadeklarować kraj w którym się mieszka. I tu w moim TV wybór jest bardzo ubogi i ogranicza się wyłącznie do krajów środkowo-wschodniej Europy.

Jest jakieś prawdopodobieństwo, że otrzymałem niesprawny sprzęt. Niestety zwrot a nie reklamacja była jedyną opcją jaką miałem w tej sytuacji.

W Twoim przypadku jest duża szansa, że będzie działać gdyż już teraz oprogramowanie wspiera SEK-2500. Przynajmniej jest zasilanie na złączu One Connect

Edytowane przez marekwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do @aro-d

Właśnie przed chwilą kurier przywiózł Sek-a i ma prośbę do Ciebie , abyś opisał krok po kroku proces instalacji na Twoim TV. Boję się , że zrobię coś nie tak i po ptakach.

Druga sprawa to mam obawy czy nie będzie podobnej sytuacji jaką miał kolega @marekwar. Wstrzymam się do instalacji , aż odpiszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw sprawdź czy są aktualizacje orpogramowania,

jak nie ma to w menu -> system robisz kopię zapasową UHD EVOLUTION KIT.

Po zrobieniu kopii wyłaczasz TV i odlaczasz kabel zasialania a następnie odłączasz One Connect

podłączasz EVO KITi właczas kabel zasilający a nastepmie TV zpilota

po uruchomieniu masz kreator pierwszego uruchomienia

SEK zaktualizuje oprohgramowanie na aktualne

Napisz czy się udalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według użytkowników w USA - krytyczne jest utworzenie kopii Evolution Kit przed podłączeniem SEK. Inaczej można uzyskać obraz do góry nogami. Przed utworzeniem kopii nie należy niczego odłączać od TV. Ma być podłączona antena lub dekoder ustawiony na konkretny kanał. Inaczej telewizor może zgubić datę kopii Evolution Kit.

Do tworzenia kopii nie potrzeba żadnego zewnętrznego dysku.

Ważne też aby po utworzeniu kopii wyłączyć TV z sieci przez wyjęcie wtyczki i pozostawienie ns 5 - 10 minut. Rozładowanie napięcia trwa długo. Dopiero potem podłącza się SEK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mam podłączony , wszystko działa , ale mam pytanie - czy u Ciebie w systemie Smart TV pilot działa za pomocą diody ( świecący punkt na ekranie ) czy poruszasz się po menu za pomocą czterech przycisków ( prawo - lewo i góra - dół ) piszę o tym nowym pilocie. Teraz mam wersję oprogramowania 1411 , kamera działała od razu bez żadnych problemów. Tak jak pisali na innych forach , u mnie słychać pracę Sek-a , nie głośno ale słyszę cichy szum. W starym nic nie słyszałem ( nie miał wiatraczków ) , ale za to grzał się. Menu ( moim zdaniem ) jest gorsze od poprzedniego i słychać każde przejście w pod menu (ciche kliknięcie ) , odnośnie obrazu ( na starym Sek ) miałem obraz wspaniały i każdy kto tylko widział nie mógł się na dziwić , że tak może odbierać telewizor - nie miałem i nie mam absolutnie żadnego cloudingu w obrazie. Przy ustawieniach obrazu :

obraz - standartowy

oszczędzanie energii - średni

to w tej chwili jest na prawdę super - znacząca poprawa odbioru w stosunku do poprzedniego One Conet. Filmiki z YouTube odbiera wszystkie bez zająknięcia ( ultra HD 2160p ) i mam możliwość wyboru jaką chcę jakość. Kanały UHD z satelity z Astry i Hot Birda odbiera bez problemów. Po za tym odbiera mi wszystkie filmy w UHD z dysku twardego , na starym nie wszystkie odbierały ( nie miałem zainstalowanego kodeka H.265/HEVC ). Jak na razie to takie pierwsze wrażenia.

Edytowane przez Ariel-1801

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy odesłałeś ten swój box??? Może bym sprawdził u siebie?? Ja mam HU7500L ver. no 1

No więc widać różnicę w wersji. Znalazłem wpis gościa na AVS forum który ma taką samą wersję jak Ty i u niego SEK-3500U/ZG zadziałał.

W swoim poście wkleił zdjęcie nalepki, wygląda że jest to nasz region bo jest tekst m.in. po polsku.

http://www.avsforum.com/forum/166-lcd-flat-panel-displays/1990706-2015-samsung-sek-3500u-za-evolution-kit-388.html#post39048114

Edytowane przez marekwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mam podłączony , wszystko działa , ale mam pytanie - czy u Ciebie w systemie Smart TV pilot działa za pomocą diody ( świecący punkt na ekranie ) czy poruszasz się po menu za pomocą czterech przycisków ( prawo - lewo i góra - dół ) piszę o tym nowym pilocie. Teraz mam wersję oprogramowania 1411 , kamera działała od razu bez żadnych problemów. Tak jak pisali na innych forach , u mnie słychać pracę Sek-a , nie głośno ale słyszę cichy szum. W starym nic nie słyszałem ( nie miał wiatraczków ) , ale za to grzał się. Menu ( moim zdaniem ) jest gorsze od poprzedniego i słychać każde przejście w pod menu (ciche kliknięcie ) , odnośnie obrazu ( na starym Sek ) miałem obraz wspaniały i każdy kto tylko widział nie mógł się na dziwić , że tak może odbierać telewizor - nie miałem i nie mam absolutnie żadnego cloudingu w obrazie. Przy ustawieniach obrazu :

obraz - standartowy

oszczędzanie energii - średni

to w tej chwili jest na prawdę super - znacząca poprawa odbioru w stosunku do poprzedniego One Conet. Filmiki z YouTube odbiera wszystkie bez zająknięcia ( ultra HD 2160p ) i mam możliwość wyboru jaką chcę jakość. Kanały UHD z satelity z Astry i Hot Birda odbiera bez problemów. Po za tym odbiera mi wszystkie filmy w UHD z dysku twardego , na starym nie wszystkie odbierały ( nie miałem zainstalowanego kodeka H.265/HEVC ). Jak na razie to takie pierwsze wrażenia.

te filmiki 4K z youtube to w przeglądarce masz wybrór jakości czy z wbudowanego w smart pluginu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga na filmiki 4K z Youtube - po przejściu z kodeka VP8 na VP9 mnóstwo plików wideo z 4K lub UHD w tytule nie ma wcale opcji 4k jeśli chodzi o rozdzielczość.

Z tego co wiem w apce Smart Hub pojawia się na prawo od tytułu napis w kwadracie : HD lub 4K. Jeśli są problemy z przepływnością to 4K zamienia się na HD.

Nie mam SEK ale z wpisów na AVS wynika, że w przeglądarce internetowej jest wybór tak jak oglądając Youtube na PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do @aro_d

Ja nie używam wbudowanej aplikacji YouTube , ale dla sprawdzenia uruchomiłem ją i widzę , że nie ma w niej możliwości skalowania jakości obrazu do 4k Ultra HD. Mam konto na YouTube i wchodzę bezpośrednio przez przeglądarkę , na koncie mam swoje subskrypcje i przez to nie mam tyle spamu . Bezpośrednio w przeglądarce jest możliwość skalowania obrazu. Mi obrazu nic nie rwie , ani nie przerywa ( łączę się po wi-fi ) internet mam łączu kablowym 60 Mb i nie mam żadnych problemów z odtwarzaniem.

Na poprzednim Sek-u miałem zrobioną kopię wszystkich list kanałów ( naziemne i satelitarne - 6 list ) i chciałem wgrać tą kopię - niestety TV nie widzi tego pliku na pendrivie , ale na szybkiego zrobiłem aktualną kopię i tą już TV widzi. Tak więc po zmianie wszystkie listy muszę robić od początku.

Kolego aro_d , jeżeli możesz i chcesz odpowiedzieć , ja zapłaciłem razem z dostawą 1485 zł. ile Ciebie wyniosła ta zamiana?.

Edytowane przez Ariel-1801

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Ariel-1801

Prośba o pomoc w podjęciu decyzji

-czy w menu jest dostępny wybór strojenia kanałów satelitarnych cyfry+

- czy gniazda CI w SEK-3550 działają prawidłowo z modułem dostępu ASTON i karty NC+

-w poprzednim poście pojawiła się informacja o słyszalnym wentylatorze czy z odległości 2m jest to słyszalne?

Moje zainteresowanie SEK-3500 wynika głównie z hałasu mojej obecnej wersji model 2014 UE55HU8500L.

U mnie wentylator jest wyraźnie słyszalny. Jestem zdecydowany wydać pieniądze, żeby to wyeliminować.

Tylko czy SEK-3500 rozwiąże ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co wy macie z tym hałasem....ten hałas to pojęcie bardzo względne. u jednego to norma o innego hałasuje, kolega Ci napisze że jest głośno i mu uwierzysz na słowo,a dla innego może to być ciche. Jak chcesz to sprawdzić to idź sobie do Media Marktu i posłuchaj telewizorów z 2015 r tam jest ten sam moduł co SEK i będzisz wiedział. Np dla mnie ten hałas jest praktycznie niesłyszalny i mi nie przeszkadza, dodatkowo dźwięki z telewizji to zagłuszają. No chyba że masz ucho muzyka i drażni cię w szum w cichych scenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do marekwar O widzisz! to jest jakiś trop, bo ja mam identyczną wersję - tyle że 64 cali. Zastanawiam się tylko czy nie byłoby bezpieczniej za kupić boxa w "naszej wersji SEK-3500u/XC który jest oerowany w Czechach, na Słowacji czy we Francji?

http://www.webdistrib.com/Accessoire-SAMSUNG-SEK-3500U-XC-__p_1001853.html?site=idealo&utm_source=idealo&utm_medium=shopbot&utm_term=Accessoire+SAMSUNG+SEK-3500U%2FXC&utm_content=lien-texte&utm_campaign=flux-produits

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...