Skocz do zawartości
marekwar

SEK-3500U UHD Evolution Kit 2015

Rekomendowane odpowiedzi

Do @DiGo

1. - Masz taki wybór jeżeli instalujesz kanały automatycznie :

a - Naziemne

b - Satelitarne

c - nc+/nc+Mix

d - n na kartę

2. - Tak

3. - Nie wiem jak u innych , ale u mnie jest słyszalny tylko wtedy gdy mam całkowicie wyłączoną fonię. Oglądam TV z odległości 1-1,5 m. Jeżeli masz

włączony dźwięk nawet na 3 to już nie słyszysz wentylatorka. Dla mnie osobiście wcale to nie przeszkadza i nie zwracam na to uwagi. Sek leży za TV ( dzisiaj żona położyła go na małej flaneli i Sek jest prawie niesłyszalny, dba o meble :P ) TV mam podłączony do soundbara Samsunga i ten szum Sek-a jest porównywalny do szumu soundbara gdy wyłączysz fonię w TV. Ja nie żałuję wydanych pieniędzy , walczyłem o tego Sek-a prawie rok czasu , pisałem po różnych forach na ten temat , pisałem do Samsung Polska ,pisałem do Korei ( nie otrzymałem odpowiedzi ) i już straciłem nadzieję, ale dzięki koledze @aro_d zdecydowałem się i nie żałuję. Na początku raziło mnie inne menu i już po jednym dniu użytkowania opanowałem je i jest ok. Decyzja należy do Ciebie , to będą Twoje pieniążki wydane. Posłuchaj Kolegi @aro_d i udaj się do sklepu i sprawdzisz naocznie ( dousznie , jeżeli tak można powiedzieć ) wtedy łatwiej Ci będzie.

Edytowane przez Ariel-1801

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do marekwar O widzisz! to jest jakiś trop, bo ja mam identyczną wersję - tyle że 64 cali. Zastanawiam się tylko czy nie byłoby bezpieczniej za kupić boxa w "naszej wersji SEK-3500u/XC który jest oerowany w Czechach, na Słowacji czy we Francji?

http://www.webdistrib.com/Accessoire-SAMSUNG-SEK-3500U-XC-__p_1001853.html?site=idealo&utm_source=idealo&utm_medium=shopbot&utm_term=Accessoire+SAMSUNG+SEK-3500U%2FXC&utm_content=lien-texte&utm_campaign=flux-produits

Teoretycznie wersja na Polskę to na pewno XC czyli z jednym slotem CI. Problem że nie ma jej w dystrybucji u nas.

Ponad rok temu gdy rozpoczęto sprzedaż SEK-2500 to Amazon.de miał dużo zwrotów z rynków, gdzie Samsung nie odblokował funkcjonalności One connect. Dopiero kolejne aktualizacje firmware pomogły.

W USA była też sytuacja odwrotna - niektóre aktualizacje blokowały już pracujące SEK-2500.

Czyli jest ryzyko, że dla Polski i sąsiadujących krajów nie odblokowano tej funkcji i nawet nie ma napięcia na gnieździe One connect. To tłumaczyłoby, że u mnie nawet wiatrak nie działał.

Spytałem się tego gościa z AVS forum z jakiego kraju pochodzi. Czekam na odpowiedź , może to coś wyjaśni. Np. to, że może ustawić Niemcy podczas wyboru kraju przed strojeniem kanałów.

Oczywiście jest prawdopodobne, że dostałem niesprawny sprzęt lub kabel One connect nie działał. Na razie czekam na zwrot kasy - dostałem już e-fakturę korygującą. Czekam jednak teraz na polską dystrybucję aby móc w razie czego wezwać serwis do kompletu: SEK i telewizor. Na razie nie podejmuję ryzyka chyba że znajdzie się ktoś w Łodzi lub okolicach kto dałby sprzęt do sprawdzenia.

Wysłane z mojego SM-T800 przy użyciu Tapatalka

moje oczy nie zauwazają różnic w jakości obrazu. sądzę że trzeba by postawić obok siebie dwa takie same telewizory jeden z SEK-3500 drugi bez i porównywac szczegóły żeby coś powiedzieć w tej kwestii.

Czy Tizen jest płynny, szczególnie przy otwieraniu menu oraz smart hub i aplikacji? Jest pod tym względem lepiej?

Jesteś zadowolony z nowego pilota?

Wysłane z mojego SM-T800 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV tylko chwilę po uruchomieniu się "namyśla" i trzeba zaczekać np na włączenie SMART(tak jakby system musiał w pełni wystartować), ale to kwestia sekund. Potem już działa OK.

Pilot jak pilot - swoją funkcję spełnia dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kanały UHD z satelity z Astry i Hot Birda odbiera bez problemów.

Czy mógłbyś sprawdzić czy można nagrać programy na kanałach UHD? A jeśli to możliwe - czy jest to rzeczywiście nagrane w 4K?

Pytam się, bo żaden z TV z 2014 nie może ani nagrać kanałów UHD ani uruchomić na nich time shift'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam kolejną ciekawostkę.

Gdyby tak się zdarzyło że z jakiegoś powodu chcemy podłączyć stary ONE CONNECT(usterka czy jakieś inne powody) to można go bezproblemowo podłączyć zamiast SEK-3500. Obydwa działają zamiennie i to na tym samym kablu. malo tego pamiętają suatwienia i nie trzeba robić kreatora pierwszego uruchomienia.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aro_d

Ja Ci bardzo dziękuję za testy i cierpliwość, nie biorę udziału, ale pilnie czytam, bo bardzo mnie korci ta zabawka :)

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mrstatler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś sprawdzić czy można nagrać programy na kanałach UHD? A jeśli to możliwe - czy jest to rzeczywiście nagrane w 4K?

Pytam się, bo żaden z TV z 2014 nie może ani nagrać kanałów UHD ani uruchomić na nich time shift'a.

Tak można nagrywać programy na kanałach UHD i jest to nagranie w rzeczywistym 4K. Time shift także pracuje bez problemów. Tu jest kilka zdjęć, nie są najlepsze , ale nie mam czasu się bawić:

<a href=http://zapodaj.net/943362d9df758.jpg.html>100_3874.JPG</a>

<a href=http://zapodaj.net/75048af9a55bb.jpg.html>100_3875.JPG</a>

<a href=http://zapodaj.net/a4c8ddfa2010a.jpg.html>100_3877.JPG</a>

<a href=http://zapodaj.net/651b2e18e6f43.jpg.html>100_3879.JPG</a>

<a href=http://zapodaj.net/f1da17bed2cd2.jpg.html>100_3880.JPG</a>

<a href=http://zapodaj.net/4905965222469.jpg.html>100_3881.JPG</a>

<a href=http://zapodaj.net/2762bc0c693a6.jpg.html>100_3884.JPG</a>

<a href=http://zapodaj.net/d3c3d6e43990c.jpg.html>100_3885.JPG</a>

<a href=http://zapodaj.net/6bf6d35543378.jpg.html>100_3886.JPG</a>

<a href=http://zapodaj.net/02a7d77847d8b.jpg.html>100_3882.JPG</a>

Edytowane przez Ariel-1801

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za test. Zdjęcia z ekranu super.

To w sumie do potwierdzenia zostały tylko dwie rzeczy - PIP gdzie widać obraz dwóch różnych kanałów kodowanych - bez SEK z dwoma slotami CI jest to niemożliwe.

A druga rzecz to HDR. Jeśli matryca jest 10 bitowa to ta funkcja ponoć działa o ile materiał jest HDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDR = High Dynamic Range.

Najnowsze topowe telewizory Samsunga serii JS z technologią sUHD mogą odtwarzać materiał HDR. Oznacza to znacznie szerszą paletę kolorów, większy kontrast i jasność.

Taki materiał jest dostępny w serwisie streamingowym Amazon a niedługo będzie na Netflixie.

Jest to następny krok do polepszenia jakości obrazu. Ponoć wygląda to rewelacyjnie.

Ponieważ SEK3500 to jest to samo co One Connect Box, dołączany do topowego modelu JS9500, to można oczekiwać, że na TV z 2014 r. np. HU8500 oraz z 2013 serii 9000 będzie odtwarzany materiał UHD HDR. To ulepszenie dotyczy ponoć tylko matryc 10 bitowych. Niestety nawet w tym samym typie Samsung stosował matryce zarówno 10 jak i 8 bitowe, które sygnału HDR nie odtworzą.

Takie opinie można spotkać na forum AVS dot. SEK3500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauważam że po instalacji SEK czasem nie dział mi kamera do SKYPE. Nie wiem od czego to zależy, ale czasem nie jest wykrywana i pomaga tylko wyłączenie z prądu...ma ktoś TV z wbudowaną kamerką i SEK-3500??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauważam że po instalacji SEK czasem nie dział mi kamera do SKYPE. Nie wiem od czego to zależy, ale czasem nie jest wykrywana i pomaga tylko wyłączenie z prądu...ma ktoś TV z wbudowaną kamerką i SEK-3500??

Przecież wiesz , że tylko nas dwoje w Polsce ma tego Sek-a. W moim Samsungu UE55F9000 kamerka ( wbudowana oczywiście ) i skype chodzi teraz lepiej niż przed zamianą Sek-a. Na poprzednim Sek-u kamera bez instalacji dysku twardego nie chciała mi nagrywać ani robić zdjęć na pamięć wewnętrzną TV, a teraz nagrywa i robi zdjęcia na dysk i na pamięć wbudowaną w TV, w zależności co ja wybiorę - zewnętrzny dysk twardy lub wbudowany w TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ariel-1801 za wcześniejsze konkretne odpowiedzi.

do aro_d

Mam HU 8500L z wbudowaną kamerą. Zainstalowałem SEK-3500 wczoraj. Kamera nie działa prawidłowo. Obraz przy teście rozpoznawania ruchu jest widoczny i to wszystko. Wysuniecie kamery wsuniecie nie daje żadnego komunikatu, a powinno. Rozpoznawanie ruchów zero efektu. W poprzedniej wersji to działało. Będę jeszcze testował.

Moje subiektywne pierwsze wrażenia po instalacji SEK-3500:

-jakość obrazu była rewelacyjna wcześniej i wydaje mi się, że jest jeszcze lepsza. To może być subiektywne odczucie.

-zmiana kanałów satelitarnych o wiele wolniejsza niż w poprzedniej wersji ( używam ASTON i nc+)

-ergonomia sterowania telewizorem przy użyciu smart pilota dla mnie irytująca i niewygodna. Poprzednia wersja była lepsza.

-szum wentylatora trochę mniejszy niż w poprzedniej wersji ( mam problem ze słuchem bo słyszę kota idącego po puszystym dywanie) Zastosuję metodę żony Ariel-1801 :) lub bardziej brutalną, czyli dodatkową obudowę i wentylator większej średnicy niskoobrotowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DiGo - jaką masz wersję - ZG czy XC i gdzie kupiłeś?

Edytowane przez marekwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do marekwar,

Wersja ZG kupiona na eBay-u niemieckim

Zamówiłem w piątek dostałem wczoraj. SEK-3500 fabrycznie nowy z oryginalnymi plombami. Instalacja bez problemów. Cena z dostawą 1400PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ariel-1801 za wcześniejsze konkretne odpowiedzi.

do aro_d

Mam HU 8500L z wbudowaną kamerą. Zainstalowałem SEK-3500 wczoraj. Kamera nie działa prawidłowo. Obraz przy teście rozpoznawania ruchu jest widoczny i to wszystko. Wysuniecie kamery wsuniecie nie daje żadnego komunikatu, a powinno. Rozpoznawanie ruchów zero efektu. W poprzedniej wersji to działało. Będę jeszcze testował.

Moje subiektywne pierwsze wrażenia po instalacji SEK-3500:

-jakość obrazu była rewelacyjna wcześniej i wydaje mi się, że jest jeszcze lepsza. To może być subiektywne odczucie.

-zmiana kanałów satelitarnych o wiele wolniejsza niż w poprzedniej wersji ( używam ASTON i nc+)

-ergonomia sterowania telewizorem przy użyciu smart pilota dla mnie irytująca i niewygodna. Poprzednia wersja była lepsza.

-szum wentylatora trochę mniejszy niż w poprzedniej wersji ( mam problem ze słuchem bo słyszę kota idącego po puszystym dywanie) Zastosuję metodę żony Ariel-1801 :) lub bardziej brutalną, czyli dodatkową obudowę i wentylator większej średnicy niskoobrotowy.

najwyraźniej muszą to jeszcze z kamerą poprawić. kamera Ci zadziała jak rozepniesz zasilanie i SEK i odpalisz ponownie, ale później po którymś restarcie znowu znika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym ja był w podobnej sytuacji podłączyłbym stary OCB, sprawdziłbym czy nie ma aktualizacji firmware, zrobił fabryczny reset po aktualizacji software jeśli była. Podłączyłbym SEK3500, sprawdziłbym czy nie ma nowego firmware i zrobiłbym fabryczny reset nowego SEKa.

W ten sposób wykluczyłbym pozostanie bugów po aktualizacjach, co się czasem zdarza.

Jeśli nie pomoże to ostatnia szansa to reset Smart Huba, skąd pochodzi Skype.

Być może od tego trzeba zacząć.

Warto również wyłączyć funkcję szybkiego startu. Jeśli jest włączona to telewizor nie wyłącza się całkowicie poprzez pilota a wszelkie bugi pozostają w pamięci. Dlatego tak magicznie działa wyjęcie wtyczki jeśli ta opcja szybkiego startu jest aktywna.

Edytowane przez marekwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym ja był w podobnej sytuacji podłączyłbym stary OCB, sprawdziłbym czy nie ma aktualizacji firmware, zrobił fabryczny reset po aktualizacji software jeśli była. Podłączyłbym SEK3500, sprawdziłbym czy nie ma nowego firmware i zrobiłbym fabryczny reset nowego SEKa.

W ten sposób wykluczyłbym pozostanie bugów po aktualizacjach, co się czasem zdarza.

Jeśli nie pomoże to ostatnia szansa to reset Smart Huba, skąd pochodzi Skype.

Być może od tego trzeba zacząć.

Warto również wyłączyć funkcję szybkiego startu. Jeśli jest włączona to telewizor nie wyłącza się całkowicie poprzez pilota a wszelkie bugi pozostają w pamięci. Dlatego tak magicznie działa wyjęcie wtyczki jeśli ta opcja szybkiego startu jest aktywna.

marekwar, jesteś genialny. wyłączenie szybkiego startu rozwiązało problem kamery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mój TV pobrał nową aktualizację i teraz jest 1421, a było 1411 - nie zauważyłem aby ta aktualizacja coś nowego wnosiła , ale nie mam czasu sprawdzać szczegółowo telewizora. Może coś Wy zauważycie.

Link do fotki z nową aktualizacją : <a href=http://zapodaj.net/3db9141819045.jpg.html>IMG_20151210_211343.jpg</a>

4a78bd96dc2c.jpg

Edytowane przez Ariel-1801

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wychodzi na to, że jestem trzecim użytkownikiem SEK-3500 :)

Przywieziony dzisiaj z Niemiec, podłączony do HU8200 i działa. Różnica w jakości obrazu zauważalna.

Miałem obawy po lekturze forum, czy SEK w ogóle ruszy, ale niepotrzebnie. Wszystko działa.

Edytowane przez Tomek_1974

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum poniżej jest dyskusja ,która chyba doszła do skutku z Samsungiem we Włoszech i dla użytkowników modelu HU7500 z chipsetem NT-14P Samsung prawdopodobnie za darmo będzie wysyłał SEK-3500

http://www.avmagazine.it/forum/126-discussioni-generali-su-4k-e-8k/272480-samsung-serie-hu7500-hu8200-chipset-nuovo-quot-castrato-quot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki miałeś numer firmware przed podłączeniem SEK - zaczynający się od cyfry 2 czy cyfry 1? Ja mam obecnie firmware 1050.1 bez SEKa.

Ile Cię kosztowało ze wszystkim w złotówkach, z VAT i po przeliczeniu kursowym?

Edytowane przez marekwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Uprzejmie donoszę, że zakupiony poza Polską SEK-3500 XC działa bez żadnych problemów z moim 65HU7500. Swojego SEK-3500U/XC zakupiłem w Portugalii za 262,81 EUR bez VATu z wysyłką!

http://www.supersonido.es/p/samsung-sek3500u

Mógłbyś spojrzeć na nalepkę z tyłu telewizora - jaką masz wersję HU7500L - ver.1 czy ver.2 ? Jak TV z tyłu ciężko dostępny można zrobić zdjęcie smartfonem.

Byłbym również wdzięczny za odpowiedź na mój post powyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do Supersonido wg podanego linka w sprawie dostępności SEK-3500U/XC i otrzymałem odpowiedź, że wyprzedano i więcej prawdopodobnie nie będzie.

Jest to sklep hiszpański a nie portugalski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...