Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: Panasonic CX700 / CXM710 / CXE720 50" Ultra HD 4K 3D LED LCD Firefox OS

Rekomendowane odpowiedzi

Czy telewizory serii CX700, CX750 lub CX800 mają funkcję Timeshift gdy podepnie się twardy dysk przez USB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z nagrywania na dysk nie korzystam, a ta funkcja jest w cx700, natomiast o timeshift nie słyszałem;/ w Samsungu h6400 był :P

W ogóle to mam jeszcze takie wtrącenie w temat. Mam takie subiektywne wrażenie, że filmy puszczone z dysku za pośrednictwem USB w odtwarzaczu z włączonym auto przy ramka 24 kl./s po prostu wyglądają lepiej, a sam ruch jakby mniej rozmazany (mam wtedy ustawione smooth film na minimum).

Może dopracowali smooth film, a może puszczenie materiału w oryginalnym 24p daje lepszy efekty. W sumie wtedy przy matrycy 120hz mamy prostą matematykę odświeżania (5x24 = 120).

Edytowane przez Maniek086
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic DX780E, co o nim sadzicie? seriale, filmy i sport - pod tym katem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj sobie spokój z panasoniciem,a jak już to weź przetestuj dokładnie, i przy najmniejszych wątpliwościach oddaj i nie żałuj

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic DX780E, co o nim sadzicie? seriale, filmy i sport - pod tym katem?

Witam

W holenderskim tescie panasonic dx780 ma bardzo dobre wyniki Na plus wysoki kontrast , poziom czerni, ruch .Ruch i ostrosc na bardzo dobrym poziomie.Panel va 100 hz.

Translator

https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=nl&u=http://www.fwdmagazine.nl/fwd/163976/test-panasonic-tx-50dx780e/&prev=search

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej to akurat czerń w tym tv jest ok mnie wmurza ruch ten efekt gorącego powietrza wokół postaci,brak płynności w czasie oglądania np piłki nożnej, mrowiace tło szczególnie ciemne, kolory sa ok.ale np twarze albo czerwone, albo blade, ktoś pewnie napisze kalibracja pomoże, próbowałem po swojemu to ogarnąć coś tam pomogło choć nie za wiele, no i te kąty, siedząc na wprost ok, ale mały ruch w prawo lub lewo i po zamiatane. tu matryca va ips byłby lepszy, no ale inne tv też mają va i tak źle nie jest itd itd można by jeszcze po narzekać, ale to nic nie zmieni

Witam jako nowy.

Kupiłem ten telewizor głównie przez zamieszczone tu testy, miał najwięcej plusów. Oczywiście w sklepie też go sprawdzałem, przeważnie na materiałach 4K, które robiły oszałamiające wrażenie.

Jednak w rzeczywistości po dłuższym użytkowaniu stwierdzam to samo co powyższy użytkownik - ten tv jest kichą totalną. Od 3 miesięcy nie mogę go ustawić tak aby kolory były odpowiednie. Najgorzej jest chyba z czerwonym, jest go za dużo a dodatkowo jest kiepsko odzwierciedlony, brak mu wyrazistości. Najbardziej jest to widoczne na twarzach które w starych nagraniach są czerwone, zaś w nowych blade. Ciuchy w tym kolorze są jakieś dziwne, jakby ktoś maznął jedną barwą i brakowało cieni (ciężko to opisać). Oczywiście potwierdzam problem z kątami i "gorącym powietrzem".

Widziałem wiele telewizorów, jednak tak źle ustawionego seryjnie nie widziałem nigdy. Sprzedawałem sprzęt komputerowy i nie pamiętam monitora LCD który miałby tak skopane ustawienia, w większości przypadków puszczany materiał wyglądał bardzo podobnie. Więc chyba da się takie coś wykonać seryjnie?

Dlatego zwracam się do użytkowników tego telewizora z prośbą czy możecie udostępnić swoje kalibracje? Może któraś podpasuje na tyle pod mój egzemplarz, że będę mógł bezstresowo oglądać TV.

Tak, są profesjonalne kalibracje, ale nie znalazłem firmy która zapuszcza się w moje rejony (granica z obwodem kaliningradzkim).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W linku nizej sa zaawanasowane ustawienia obrazu dla cx700.

http://hdtvpolska.com/topic/36637-optymalne-ustawienia-obrazu-panasonic-tx-55cx700e/

Dziękuję, za linka. Testowałem te ustawienia jak i inne znalezione w necie, ale żadne nie spełniają oczekiwań.

Jedno się potwierdza, że chyba wszystkie egzemplarze mają przesunięcie ku czerwieni. Jeśli nie idzie tego wyregulować żadnymi podanymi ustawieniami chociaż w pewnym stopniu. Oznacza to, że jest duży rozstrzał w parametrach, a to moim zdaniem źle świadczy o firmie. To tak jakby każdy z nas kupił całkowicie inny model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Forumowicze, gdzie można obecnie kupić testowany TV, jestem zainteresowany zakupem, ale google daje 0 odpowiedzi. Może ktoś z obecnych na forum zawodowo trudni się profesją, która pozwoli mi na zakup tego TV:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3400 zł za 55 cali, to jest jakiś absurd cenowy! ;) W każdym razie jeśli model cx710 niczym in minus się nie różni, to jest to mega okazja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, za linka. Testowałem te ustawienia jak i inne znalezione w necie, ale żadne nie spełniają oczekiwań.

Co wiecej - zadne nie spelnia. Daremny twoj trud. Chcesz miec lepszy obraz, sorry musisz zrobic/zlecic prawdziwa kalibracje swojego egzemplarza. Innej opcji nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cougar po coś to kupił? Ustawienie nawet profesjonalne nic ci nie da.Napisałem wszystko o tym dziadostwie.Ci co piszą opinie np.na ceneo to chyba są podstawieni przez panasa. A w testy nie wierz. po prostu panasonic nie umie zrobić średnio budżetowego tv. te tańsze to już w ogóle szrot,nie wiem jak te z najwyższej półki cenowej to się nie wypowiadam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vade napisz co jest dokladnie nie tak z twoim egzeplarzem, jaki masz tor, na jakich ustawieniach i na jakim materiale wystepuja konkretne problemy. Moze uda sie pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, za linka. Testowałem te ustawienia jak i inne znalezione w necie, ale żadne nie spełniają oczekiwań.

Jedno się potwierdza, że chyba wszystkie egzemplarze mają przesunięcie ku czerwieni. Jeśli nie idzie tego wyregulować żadnymi podanymi ustawieniami chociaż w pewnym stopniu. Oznacza to, że jest duży rozstrzał w parametrach, a to moim zdaniem źle świadczy o firmie. To tak jakby każdy z nas kupił całkowicie inny model.

Ustawienia z kalibracji avforums dla mnie były bardzo pomocne. Oczywiście sporo elementów się różni, m.in. mam podświetlanie ustawione na 27, ale ustawienia balansu bieli oraz zarządzania kolorami pozwoliło mi zniwelować przy obrazie Ciepły2 chociażby zbyt "czerwone" twarze. Ustawienia te też lekko pod siebie modyfikowałem, bo jednak powodowały z kolei lekkie przejście czerwonego w pomarańczowy, ale były dobrą podstawą do dalszych manewrów. Obecnie jestem zadowolony, ale chyba jak więcej czasu będę miał to zaproszę tutejszego speca od kalibracji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vade to jak opiszesz jaki masz problem/problemy ze swoim tv i jaki masz tor? :)

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vade


Ja posiadam ten model 50 cali i złego słowa nie dam Ci powiedzieć na ten TV.


5 powodów dla których bym kupił jeszcze raz:


obraz


obraz


obraz


obraz


i jeszcze raz obraz.


Fakt,że pierwszy wymieniłem,bo po miesiącu wyskoczył biały badpixel i ten z wymiany jest jeszcze lepszy pod względem wyświetlanego obrazu od tego pierwszego.


A teraz po ostatnim update 3228,mam wrażenie,że poprawiła się płynność obrazu oraz jego jakość wyświetlania.


Włączyłem specjalnie mecz i jak dla mnie jest poprawa.


Edytowane przez vipers33
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra oferta w MM - 3800 zł za ten model to naprawdę mega okazja.

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-panasonic-tx-55cxm710

Właśnie ten model testowałem w listopadzie przez tydzień. Obraz b.ładny, nie można się przyczepić do niczego. Oddałem go tylko ze względu, że nie radził sobie z dużymi rozmiarowo HEVCami z dysku zewnętrznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz po ostatnim update 3228,mam wrażenie,że poprawiła się płynność obrazu oraz jego jakość wyświetlania.

Włączyłem specjalnie mecz i jak dla mnie jest poprawa.

W płynności żadnej różnicy ja akurat nie zaobserwowałem. Determinuje ją ustawienie systemu IFC i nadal występują te same zależności, które opisałem w teście. Po którymś update softu poprawiła się jednak sprawność poruszania po menu obrazu i teraz się przyjemniej kalibruje te telewizory ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vade to jak opiszesz jaki masz problem/problemy ze swoim tv i jaki masz tor? :)

wszystko opisałem w postach powyżej,i o co chodzi z tym torem,sory że powtarzam pytanie,które zadałem niejako równocześnie w wątku dotyczącym dx700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mafia35 wyjście świeci na czerwono.

Dzięki grundig za wyjaśnienie tematu. Pozostaje więc podłączenie tylko za pomocą interkonektu z TV do wzmacniacza aby uzyskać dźwięk. Zastanawia mnie tylko po co jest w takim razie to wejście w DCD710, ale to już inna kwestia. Dziękuję bardzo Wszystkim za zainteresowanie się tematem i odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Witam.

Mario wyslales pytanie ktore dotyczy mozliwosci podlaczenia telewizora do wzmacniacza denon.We wzmacniaczu denon 1510AE sa tylko wejscia chincz,brak wejscia optycznego i hdmi.Jedyne rozwiazanie aby we wzmacniaczu byl dzwiek z telewizora to wykorzystanie gniazda euro w telewizorze czyli kupno kabla SCART OUT / 2RCA ( Audio ) kanal lewy i prawy. Wtyczke euro podlaczasz do telewizora a chinche do wzmacniacza.

Z gniazda euro w telewizorze jest wysylany sygnal audio, kanal lewy i prawy (62 strona w instrukcji telewizora ,plik pdf).Czyli potrzebny bedzie taki kabelek.

http://allegro.pl/show_item.php?item=6031397995

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W płynności żadnej różnicy ja akurat nie zaobserwowałem. Determinuje ją ustawienie systemu IFC i nadal występują te same zależności, które opisałem w teście. Po którymś update softu poprawiła się jednak sprawność poruszania po menu obrazu i teraz się przyjemniej kalibruje te telewizory ;)

Czyli plotki o poprawie rozdzielczości w ruchu Maciek dementujesz? Rozumiem, że temat w międzyczasie został przez Ciebie zbadany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie także wydawało się, że obraz jest płynniejszy. Wchodzę na forum i widzę, że Lud ma podobne odczucia.

Wysłane z mojego X600 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vade

Ja posiadam ten model 50 cali i złego słowa nie dam Ci powiedzieć na ten TV.

5 powodów dla których bym kupił jeszcze raz:

obraz

obraz

obraz

obraz

i jeszcze raz obraz.

Fakt,że pierwszy wymieniłem,bo po miesiącu wyskoczył biały badpixel i ten z wymiany jest jeszcze lepszy pod względem wyświetlanego obrazu od tego pierwszego.

A teraz po ostatnim update 3228,mam wrażenie,że poprawiła się płynność obrazu oraz jego jakość wyświetlania.

Włączyłem specjalnie mecz i jak dla mnie jest poprawa.

To wymień jeszcze raz,a będziesz miał jeszcze lepszy po kilku razach dojdziesz do ideału :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...