Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: Panasonic CX700 / CXM710 / CXE720 50" Ultra HD 4K 3D LED LCD Firefox OS

Rekomendowane odpowiedzi

Ale tv wychodzące od vestela wspólnego z Panasem mają znaczek. Matryce i elektronika są w gestii Kebabów.

Wysłane z mojego Galaxy S7

Edytowane przez mafia35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tv wychodzące od vestela wspólnego z Panasem mają znaczek. Matryce i elektronika są w gestii Kebabów.

Wysłane z mojego Galaxy S7

produkcja produkcją,ale projekt,badania, testy przeprowadzają w siedzibie,laboratoriach panasa i to stamtąd gotowy projekt idzie do produkcji.niestety, widocznie firma panasonic zgarnęła najgorszych nieudaczników z pośredniaka,którzy coś tam słyszeli o telewizorach no i zrobili bubla,bo ci od plazm zwolnili się jak wyczuli co firma ma zamiar wyprodukować

i jeszcze jedno jak pozbyć ie takiego efektu rozrzedzonego powietrza wokół poruszających się postaci ?

Edytowane przez vade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naiwny jestes. Idz i zobacz w sklepie jak swieca Vestele. Ups przepraszam, Panasonici. Japonczyk takiego bubla by nie dal do sprzedazy.

Wysłane z mojego Galaxy S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naiwny jestes. Idz i zobacz w sklepie jak swieca Vestele. Ups przepraszam, Panasonici. Japonczyk takiego bubla by nie dal do sprzedazy.

Wysłane z mojego Galaxy S7

sory,ale trochę nie rozumiem,jak mógłbyś troche jaśniej,i o co chodzi z tym vestelem ?,a w tym panasie jest matryca innolux

Edytowane przez vade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok wszyscy kombinują takie czasy,tansze modele sprzedawane masowo np.do hoteli,czy produkowane pod sieciówki zleca się fabrykom o niższym standardzie z niższymi kosztami produkcji, ten mój to chyba w Czechach składany,a czesi to smieszny naród :) ,ale też nie do końca wiem czy cxm710 to nie przypadkiem model produkowany dla siei MM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukujmy się. Na forum 90% osób to zapaleńcy w mniejszym lub większym stopniu. A my jesteśmy promilem w całym świecie użytkowników tv. Te fakty znamy my. Typowy kowalski mający pensję na poziomie ok. 2000zł brutto nie będzie kupować telewizora UHD z HDRem i innymi bajerami. Kupuje to na co go stać czyli sprzęt 40 calowy w umiarkowanej cenie.

I co? Pójdzie do sklepu i kupi "Panasonica" bo cena atrakcyjna, bo marka itd. A tu taka niespodzianka...

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ci goście, o których piszesz nigdy nie kupią panasa tylko samsung, lg ewentualnie tańszy model sony.mam sporo znajomych i niektórzy zarabiają "trochę"więcej niż 2tys/mc i też mają samsungi i lg bo jak poszli kupić do sklepu to sprzedawca takiego polecił, fakt że wysoki model, a o panasonicu ucichło i co poniektórzy to nawet trochę są zdziwieni jak przychodzą do mnie i widzą panasa na ścianie że ta firma jeszcze coś robi,a że tv to w ogóle szok.ja się jakoś tak wpier...łm w tego panasa,sentyment kiedyś miałem tv jvc ,panasa,sprzęt technicsa,i jakoś tak chciałem mieć coś innego niż ci moi znajomi no to kur...a mam. sory za wulgaryzmy,ale to najlepiej oddaje moją złość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Cię. Ja również lubie Panasonica. Sentyment mam do Sony, a mam Samsunga. Dlaczego? Bo nigdy mnie nie zawiódł, a przewinęło się u mnie już 5 modeli. Najstarszy 32M61B gra do dziś w kuchni. Na tamte czasy (2005r.) wysoki model.

Wysłane z mojego Galaxy S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda że nie zaglądają tu właściciele serii cx700 i nie podziela się wrażeniami jak im się żyje z tym modelem,czy pierwszy zachwyt już im minął itd.choć pewnie większość z niewielu którzy nabyli ten model postawiła go w pokoju i patrzy nie zastanawiając się co złe co dobre czy kalibrować itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz wywołasz wilka z lasu i znów zaczniemy się przepychać...

Wysłane z mojego Galaxy S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zażenowany płynnością w scenach dynamicznych. Jedyny (ogromny) minus.

Wspomniał ktoś o Sony 809. Widziałem go w sklepie - mega muł.

Jeśli sam miałbym brać inny TV do 4 tysiaków to tylko Sony 755.

A jeszcze co do spraw przyjemnych -

kupiłem sobie pakiet Eleven w Playerze, ale kurva, aplikacja w TV nie ogarnia jej w szczegółach. Jest jakiś patent (prócz podpisania komputera bądź smartphona) na to, żeby to działało?

Oraz

TV ogarniają wtyczki Silverlight? %) Pewnie nie, ale nuż ktoś ma patent ;-)

Edytowane przez Castellano89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Negatywne komentarze o panasonicu cx700 na 100% wymyslone bo mam mozliwosc porownania plynnosci obrazu ze znacznie drozszym telewizorem oled LG full-hd.Plynnosc obrazu z dvb-t na takim samym poziomie w 55 calowym oled lg full-hd i panasonicu cx700 .Funkcja IFC w panasonicu ustawiona na minimum. Poziom czerni w oled lg jest zdecydowanie lepszy to jedyna roznica na plus dla oled.Pod wzgledem odtwarzania plikow filmowych z zewnetrznego zrodla czyli np pendrive lub dysku twardego wygrywa zdecydowanie panasonic bo odtwarza wiekszosc plikow filmowych a oled lg nie radzi sobie ze wszystkimi plikami filmowymi np z plikami TS nagranych z tunera satlitarnego.Panasonic odtwarza pliki TS bez problemu.Plynnosc z nagranych plikow TS W panasonicu bardzo dobra.

Jeszcze jedno , na avforums cx680 czyli teoretycznie gorszy od cx700 ma dobre komentarze. Przez wielu uzytkownikow avforums panasonic cx680 jest porownywalny z bardzo dobra plazma panasonica .przyklad nizej .Plynnosc i jakosc czerni w cx680 na bardzo dobrym poziomie.

Hi all,

I picked up a 50" 680B on Friday, initially hesitant moving to 4K from my 42" Plasma, as I have no UHD content, and was just really using it for Apple TV/Plex streaming & gaming on the PS4.

However I have to say I am absolutely blown away with the picture quality, it is so much better than I expected, my PS4 games look so bright and vibrant, no stuttering or ghosting playing PES or Driveclub, and The Witcher looks amazing.
Movie/TV Show wise it's superb, the upscaling looks cracking, and the blacks are really nice and deep, and I've only tried a few 4K YouTube demos but they look stunning.

I have used the AVForums settings mentioned earlier in the thread, copied those settings to all inputs, then slightly editied the PS4 input to increase the colour and change the colour temperate & backlight.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten dostał bana na hdtv*com to teraz tu wypisuje te swoje głupoty za szekle.Człowieku przestań kłamać bo nie tylko ty widziałeś te Panasłoiki.Ludzie ci piszą że są zawiedzeni a ty dalej w zaparte.W kółko te same teksty i fotki.Powinieneś się udać do specjalisty od głowy bo to przestaje być zabawne.

Mam nadzieję że tu też szybko się na tobie poznają i pokażą gdzie twoje miejsce.

Edytowane przez Prosument
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisz swoje komentarze a ja bede pisal swoje.To na razie na tyle :D .Demokracja. Prosument to kolega adam z dvhk?.Pozdrawiam kolege :D.Do kompletu brakuje jeszcze kolegi Tdx ,ten to ma talent do negatywnych komentarzy.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie ja trafiłem tutaj bo szukałem opinii o tym tv,swoje żale i złości wywaliłem w postach powyżej,nie jestem fanem żadnej marki,sprzet oceniam tak jak widzę,a widzę że mam na ścianie niezłą foto ramkę za ok 4tyś.kąty do doopy,ruch też no i sam obraz nędza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten dostał bana na hdtv*com to teraz tu wypisuje te swoje głupoty za szekle.Człowieku przestań kłamać bo nie tylko ty widziałeś te Panasłoiki.Ludzie ci piszą że są zawiedzeni a ty dalej w zaparte.W kółko te same teksty i fotki.Powinieneś się udać do specjalisty od głowy bo to przestaje być zabawne.

Mam nadzieję że tu też szybko się na tobie poznają i pokażą gdzie twoje miejsce.

Już się poznali i nawet nie dyskutują. Panowie spokojnie, niech sobie pisze co chce. I tak nikt nie bierze tego na powaznie, bo jak można polegać na zdaniu użytkownika, który najwidoczniej ma problemy ze wzrokiem i czytaniem ze zrozumieniem.

Wysłane z mojego Galaxy S7

Edytowane przez mafia35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ja mam problemy ze wzrokiem to masz ty masz jeszcze wieksze problemy ze wzrokiem i czytaniem ze zrozumieniem.

Podobne wymyslone negatywne komentarze byly w przeszlosci dotyczyly plazm panasonica. Prawda jest taka ze plazmy panasonica sa najlepsze zaraz po plazmach pioneera..

cdn :D

zacytuje kolege Prosument

Plazmy migają jak stare CRT, ale chyba już wiesz.Jakość obrazu plazmy to mit powielany przez fanatyków.Po kalibracji jakość i ilość szczegółów większa jest w lcd z racji większej ostrości, a z tymi prześwietlonymi fotkami to wiesz co możesz zrobić?.Plazma to taki rozmemłany obraz.No i to migotanie to jakiś koszmar.No ale dla kasy też opowiadałbym bzdury o niesamowitym panasonicu który sprzedaje po 17 kafli telewizor z ciemnymi pasami, albo plazmy ZT60 za 18 000 z odklejającą się szybą.Żenada.To ma być jakość?taki sam bubel jak reszta.

jeszcze jeden cytat

Myślisz że mnie to nie denerwuje że on ciągle wyjeżdża z tymi plazmami?

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bla bla bla... Nie mam problemów ze wzrokiem. Od razu widzę, że ten model jest średni, a działanie upłynniacza odstaje od telewizorów nawet 4-5 letnich. Rozumiem, że jesteś miłośnikiem Panasa ale bez przesady. Przyjmij to na klatę, posyp głowę popiołem i przyjmij krytykę innych użytkowników. Jak na razie widzę, że chcesz być wyrocznią i wmawiasz ludziom coś czego ten model nie ma.

Wysłane z mojego Galaxy S7

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już nie warto zostawić w spokoju tego modelu bo chyba przez ten rok wszystko zostało napisane i potwierdzone testami... gdyż właśnie wchodzą bezpośredni następcy, którzy mają pełen custom w ustawieniu płynności. W tym momencie powinien trafić w gust chyba każdego...

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rozdzielczość w ruchu będzie miała więcej niż 560 linii to może ;)

Wysłane z mojego Galaxy S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak badamy ruch w naszych testach. Nie jest to liczenie linii ale bardziej życiowe podejście do tematu. Linie liczyliśmy kilka lat temu ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z tym Playerem? Da się jakoś zapuścić wykupione pakiety w HD na tym TV?

Wysłane z mojego X600 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak badamy ruch w naszych testach. Nie jest to liczenie linii ale bardziej życiowe podejście do tematu. Linie liczyliśmy kilka lat temu ; )

Ale Maciej podał w teście ok. 550 linii. Więc chyba jednak coś tam mierzone było i pokrywa się z zagranicznymi testami ;)

Wysłane z mojego Galaxy S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak... teraz to dowaliłem ; ) Co nie zmienia faktu, że bardziej obrazki mają przemawiać ale oczywiście linie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...