Skocz do zawartości
slimak

LG OLED TV 4K 55EG960V - nowy król!

Rekomendowane odpowiedzi

Na hdtvtest.co.uk ukazał się test LG OLED TV 4K 55EG960V

http://www.hdtvtest.co.uk/news/55eg960v-201504224046.htm
i mamy obecnie nowego króla zeby.GIF

"At the end of the day, there’s no perfect display, and for most people the LG 55EG960V/ 55EG9600 will provide the best overall picture quality among TVs available to buy new on the market at this time of writing."

A jak LG wprowadzi uaktualnienie czytające HDR, to pewnie pozostanie królem do końca roku.

"True, the picture put out by this 4K OLED TV was HDR-like enough as it was, anchored by its 0 cd/m2 blacks, but what many people overlook about HDR-mastered content is that there are extra gradation and detail that’s simply not available in the corresponding non-HDR material. If a 4K TV doesn’t have the capability to read HDR metadata in the video stream, then you’ll be missing out on those additional nuances and subtleties, however good the native dynamic range of the display may be."

Edytowane przez slimak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena wyjściowa 3800funtów to za rok bedzie za połowę ceny - oby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i takiego 65" poproszę :).

Tylko nieskurwionego.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja 85 cali PŁASKI!!!!!! za max 30 kawałków !!! :o:D Tylko pod marką Panasonic.Chyba to mażenie spełni się dopiero za 5 lat. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy test na naszym forum?

Edytowane przez wery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tamten Ci nie wystarczy na początek? Metodologia bardzo podobna.

Jeszcze ich w Polsce nie widzieli a ty już chcesz test. Mogę ci napisać krótko ... będzie zaje-biś-cie :).

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy test na naszym forum?

Gdy tylko pojawią się egzemplarze przeznaczone dla testerów, co zazwyczaj zbiega się z datą premiery w Polsce ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno ten model produkowany jest w Polsce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pewnie tak jest :) Bo LG wspominało, że OLEDy są z PL. Ja już nie mogę się doczekać... w końcu idealny TV? Doczekaliśmy tych czasów? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna robić się ciekawie. Ale półka cenowa jak dla 55 cali będzie abstrakcyjna. Nie wróżę sukcesu sprzedażowego. Przesiewając cały ten marketingowy bełkot i porównując do innych 55 4K (choć nie OLEDów bo tych jak na lekarstwo) nie sądzę że różnica jakiściowa będzie aż tak wymierna.

Medal dla LG i pogadamy za 2-3 lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest powalająca. Tutaj chodzi głównie o czerń. To jest przepaść warta każdej ceny by doznać czegoś nowego, świeżego. Kupując OLEDa ma się wrażenie doświadczenia innej epoki a nie "kolejnego lcd trochę lepszego". Codziennie jak odpalam wieczorem swojego to jest efekt "wow".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z efektem "wow" się nie polemizuje. Sugeruję tylko że obecna cena tv w tej technologii jest trż z innej epoki. A to że w słupkach będzie lepszy to zrozumiałe.

Gmeru - kalibrowałeś to cudo? Bo czerń jest tam taka wyraźna że może reżyser chciał więcej szarości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh nie wiem o co Ci chodzi ;) ale to, że to będzie najlepszy TV tego roku to więcej niż pewne ;p A cena? W najlepszych wyświetlaczach zawsze tak było. Za jakość się płaci. Kiedyś Kuro teraz OLED> Zawsze drogo ale jest jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam pierwsza plazma Panasonica 65", HD Ready czyli nawet nie fullHD kosztowała coś ok. 50-60 tys zł. I wszyscy w Miedia Markt zbierali przed nią opad szczęki.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja kupowałem Sony projekcyjny 50 cali..to plazma 42" w sklepie po 30k+ chodziła :)

Fajny tv ,ale jednak postarzałem się i teraz jak kupować to na dłużej.

Czyli HDR,65",oled,4k.

Pewnie za 2 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z efektem "wow" się nie polemizuje. Sugeruję tylko że obecna cena tv w tej technologii jest trż z innej epoki. A to że w słupkach będzie lepszy to zrozumiałe.

Gmeru - kalibrowałeś to cudo? Bo czerń jest tam taka wyraźna że może reżyser chciał więcej szarości

Tak, gmera oled jest skalibrowany ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A jak LG wprowadzi uaktualnienie czytające HDR, to pewnie pozostanie królem do końca roku.[/size]

http://www.flatpanels.dk/nyhed.php?subaction=showfull&id=1432199875

"LG potwierdza, że EG960V OLED dostanie aktualizację oprogramowania układowego jeszcze w tym roku, która dodaje wsparcie dla HDR (high dynamic range)"

"aktualizacja umożliwi użytkownikom na odtwarzanie zawartości HDR "transmitowane za pośrednictwem Smart TV partnerskich aplikacji firmy LG lub dostarczane za pośrednictwem innych urządzeń poprzez interfejs IP telewizora,"

"LG nie jest jeszcze potwierdzone HDR będą również wspierane przez port HDMI, który w tym przypadku będzie wymagać aktualizacji do HDMI 2.0a"

"LG również powiedział nam, że jasność ekranu zostanie podniesiona podczas aktualizacji, ponieważ jest to niezbędne do odtworzenia HDR."

Edytowane przez slimak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh nie wiem o co Ci chodzi ;) ale to, że to będzie najlepszy TV tego roku to więcej niż pewne ;p A cena? W najlepszych wyświetlaczach zawsze tak było. Za jakość się płaci. Kiedyś Kuro teraz OLED> Zawsze drogo ale jest jakość.

Czy OLED jest drogi? To oczywiście zależy jak na to patrzeć :) Jak sobie przypominam ceny pierwszych plazm to wydaje mi się, że oledy przy całej swojej innowacyjności są nawet tanie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat: 65EG960V najlepszym telewizorem roku wg EISA. Link do newsa:

http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/newsy/cztery-nagrody-eisa-w-rekach-lg-r1490

Fantastycznie się zapowiada ten telewizor, chociaż mam nadzieję, że LG zwiększy trochę podaż oledów w Europie, bo oczekiwania są spore, potencjalnych nabywców też, tylko jakoś odbiorników do kupienia niewiele ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55 cali do 4K to trochę mało (liczę średnią odległość oglądania 3m+ ).

65 cali to już jest lepszy sens....

Ale,czy lepiej jest wydać na "fantastyczny/zayebisty" (pomijająć trwałość) obraz OLED 4K 65-80 cali,czy na projektor np. Sony 4K 130-150 cali ?

(jeśli ktoś mało ogląda TV i ma możliwość zamontowania projektora) ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z projektorami jest tak, że jak już go kupisz to zaczniesz inwestować w dodatki :) Wiem po sobie - wyciemnienie, płótno, nagłośnienie... To nie jest tak, że da się porównać cenowo projektor z telewizorem, bo to kompletnie różne produkty. Szczerze to wolałbym OLEDa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...