Skocz do zawartości
Maciej Koper

Porównanie serii ST60 / GT60 / VT60 / ZT60

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, działa.

Telewizor musiał się wygrzać widocznie. Przyszła ciemność, 30h przepracowane i jest czerń. Odpaliłem film Barry Lyndon, na początku jest czarno-białe logo warner bross na czarnym tle i czarny jest na takim poziomie, że o więcej się nie potrzebuję prosić. Wcześniej czarny wyglądał typu lcd pod kątem. Oczywiście przesadzam, ale wyglądało podobnie, tylko nie tak intensywnie, teraz jest bardzo, bardzo dobrze. Czerni absolutnej nie ma, ale przy średnio jasnych scenach czarny jest czarny(minimalnie widać jak się przyglądam), a przy ciemnych jest na bardzo akceptowalnym poziomie. Dziękuję za odpowiedzi.

Teraz został problem tylko z zielonkawym zabarwieniem gdzie niegdzie, ale jest to do ustawienie, możliwości są kosmiczne. Jeszcze zaczekam do 100h i zobaczę jak będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na Kuro praktycznie każdy program ma głęboką-soczystą czerń - albo jego panel jest tak dużo lepszy albo lepiej sobie radzi z różnymi typami sygnału że potrafi wyciągnąć max z czerni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W panasoniku, nawet moim starym py80 czarny jest tak samo czany na kazdym trybie. Jedynie jak zwiekszysz jasnosc na tyle, ze powstaja artefakty czern stanie sie jasniejsza. Od trybu moze ewentualnie zalezec ogolna jasnosc obrazu. W poprzednim ustawialem jasnosc na max, ewentualnie -1 do momentu kiedy na czarnym pojawiaja sie artefakty, ze wzgledu na szczegoly w ciemnych miejscach. W gt60 moge ustawic nizsza i detale sa dalej widoczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@bankroot - dokonałem korekcji jasności w moim TV przy wykorzystaniu wzorca. Pomogło, dzięki za radę.

Teraz czarny jest czarny. użyłem szablonów Burosch. Obraz przepiękny (po prostu bajka). Myślę jednak,

że gdy pozostawię ten egzemplarz TV to skorzystam z profesjonalnej kalibracji z uwagi na duże możliwości

konfiguracyjne drzemiące w tym modelu. Przekłamania w kolorach też trochę poprawiłem. Pozostało kilka

parametrów, które wymagają poprawy, jednak na chwile obecną jest całkiem nieźle.

P.S. Jednak w dalszym ciągu niepokoją mnie te kąty widzenia (góra - dół), zdjęcia poglądowe zawarłem powyżej.

Znajdzie się osoba, która mi wytłumaczy mi ten efekt. Będę wdzięczny.

Pozdrawiam

P.S. Temperatura barwowa - Normalny, Gama kolorów - Natywny. Ustawienia luminacji panelu - Pośrednie, Adaptacja kor. gamma - 6, Korekcja czerni - 6, Gamma - 2.2.

Ustawienia na ekranie: 16:9 Overscan - Wyłączony, Wymiar poziomy - H- Wymiar1, Panel boczny - Pośrednie, Przesuw pixela - Auto.

Wszystkie "polepszacze" maja status - Wyłączony.

Wyłącz ta adaptacje gammy i korekcję czerni. Gama kolorów na normalny. Kombinuj bez tego.

Wysłane z mojego LG-P880 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na Kuro praktycznie każdy program ma głęboką-soczystą czerń - albo jego panel jest tak dużo lepszy albo lepiej sobie radzi z różnymi typami sygnału że potrafi wyciągnąć max z czerni.

Jak dla mnie to panel nie powinien nic wyciągać, tylko pokazywać maksymalnie wiernie sygnał, który dostał na wejściu. A że sygnał bywa jaki bywa, "kalibrowanie" telewizora za pomocą czegoś innego niż specjalnie przygotowane plansze (a więc filmy Blu-Ray czy też, o zgrozo, sygnał telewizyjny) mija się całkowicie z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy ten Przesuw pixela pozostawić na AUTO. Jakość obrazu tak jak pisałem wcześniej

jest na bardzo dobrym poziomie. Dokonałem jeszcze korekty ustawień zgodnie z sugestią @maderos.

Nadmienię, że mam ustawienia własne, nie używam żadnych ustawień producenta.

Proszę o informacje na temat "ściemnianiu się" obrazu przy podchodzeniu do ekranu telewizora

(zdjęcia poglądowe zawarłem w kilka postów wcześniej). Nie wiem, czy uznać to za wadę telewizora,

czy też jest to normalne zjawisko przy tego typu modelu.

@spoon - cieszę się! Jednak myślę, że w moim modelu TV filtr zbyt przyciemnia obraz wyświetlany na jego ekranie.

http://bitshare.com/?f=zdvunkuz

Do pobrania:

http://bitshare.com/files/zdvunkuz/P42GT60.RAR.html

Edytowane przez GameKeeper71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W miarę jak podchodzisz do telewizora patrzysz na niego z coraz większego kąta pionowego. Ściemnianie się telewizora jest standardowym zjawiskiem spowodowanym filtrem, który ma absorbować światło zewnętrzne, nie pozwalać na odbicia i w rezultacie dać szansę naszej plazmie na godne wyświetlanie także w jasne dni.

Ciesz się najlepszym dostępnym obecnie na rynku obrazem (nie wliczając oled) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wybór TV Panasonic TX-P42GT60E okazał się nietrafionym wyborem. Poza tym, że stwierdziłem braki w wyposażeniu (brak dwóch par okularów 3D) to okazało się, że dostarczony mi egzemplarz pochodzi z drugiej ręki. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że opakowanie było oryginalnie zaklejone przez producenta (folia klejąca). Muszę przyznać, że trochę to dziwne. Jednak czytając tematy na forum dowiedziałem się, że jest "wietrzenie" magazynów i mogą zdarzać się przypadki braków w wyposażeniu. Za każdym razem oprócz sprawdzenia uszkodzeń mechanicznych należy sprawdzić kompletność wyposażenia. Oczywiście skorzystałem z opcji "ZWROT 10 DNI". Moja sytuacja miała również pozytywne strony, a mianowicie zdecydowała o wyborze większego modelu TV, tj. TX-P50GT60E.

P.S. Osobom nie mogących się zdecydować co do zakupu nowego TV (Plazma, LED) zdecydowanie polecam Plazmę. Sprzęt wart każdej wydanej złotówki.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój z kolei był dość niechlujnie spakowany, ale na liczniku miał 0 godzin i włączeń :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...stwierdziłem braki w wyposażeniu (brak dwóch par okularów 3D)

W tych plazmach okulary są przyklejone taśmą do tylnej ścianki TV. Czasem w gorączce pozakupowej można nie znaleźć ;)

Edytowane przez dyzioo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych plazmach okulary są przyklejone taśmą do tylnej ścianki TV. Czasem w gorączce pozakupowej można nie znaleźć ;)

W moim przypadku nie było mowy o żadnej "gorączce pozakupowej". Należność kwotowa została już zwrócona na moje konto, nowy model zamówiony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Gravity" - masz czerń i masz ruch w dobrej jakości HD :). Jeśli chcesz jakieś żywe kolorki, szukaj wśród animacji pewnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w rtv euro agd brak juz GT60 i wyszedłem Z VT60 :huh:;)

test w sklepie zakończony powodzeniem migotania nie zauważyłem tylko boje się o te wiatraki w VT60 :blush:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać koniecznie jak wrażenia, bo też planuję się wybrać do sklepu w weekend:) Jak z ceną, półkowa, czy udało się coś urwać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.
To pytanko zadałem na innym wątku ale nie uzyskałem konkretnej odpowiedzi.

Otóż trafiłem na okazję zakupu Panasonica TX-P50VT50E w cenie 3690 pln. Jak wiecie jest to model z 2012 r. i jest on z ekspozycji w EUROAGD. Sprawdziłem w menu serwisowym i wiem, że egzemplarz ten przepracował 3170 godzin. co daje ok 8 godzin dzienne przez rok ( 380 włączeń i wyłączeń). Mam pytanko czy warto zakupić ten egzemplarz w tej cenie (w końcu to VT) czy ilość godzin przeparcowanych może mieć znaczący wpływ na żywotność panelu. W tej cenie można kupić TX-P50ST60E ale parametry zupełnie nieporównywalne z VT. Aha zapomniałem dodać, że w sklepie dają mi jeszcze w pakiecie 300 pln gratis na zakup osprzętu tzn. wieszaka. kabla HDMI itp. Trafiłem przypadkiem na tą wyprzedaż więc wstępnie zarezerwowałem sobie ten egzemplarz i mam mało czasu na podjęcie decyzji, wstępnie planowałem zakup TX-P50GT60E ale cen jak na razie dla mnie zbyt duża 5199 pln w EUROAGD.
Ilość godzin można powiedzieć, że w normie bo wychodzi 8 godzin dziennie. Mojemu synowi kupiłem w 2012 r Panasonica TX-P42GT30E i po 20 miesiącach użytkowania ma 2600 godzin pracy z czego 1/4 tego czasu na konsoli. Jeśli chodzi o ST60 to rzeczywiście testy same mówią za siebie że warto ale nie wiem czy lepiej świeci niż VT (inny panel, więcej możliwości ustawień mniejszy inputlag wiele by tego wymieniać). Sam już nie wiem czy brać czy czekać na promocję np. na GT60 chociaż jest ryzyko że w końcu zabraknie egzemplarzy z pudła i same będą z ekspozycji bo przecież Panasonic zaprzestał już produkcji plazm.

Bardzo proszę o radę.
Z góry wielkie dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GT60 chociaż jest ryzyko że w końcu zabraknie egzemplarzy z pudła i same będą z ekspozycji bo przecież Panasonic zaprzestał już produkcji plazm.

GT60 w Szczecinie brak w Euro AGD tydzień temu chciałem nabyć a wyszedłem z VT60

jeśli jest takie info

"Dostępność: w wybranych sklepach

Produkt obecnie niedostępny w sklepie internetowym euro.com.pl."

tzn. że już zostały tylko powystawowe

Edytowane przez VIRUS21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bart251-za ta cenę nawet bym nie spojrzał na ten TV. Za te pieniądze masz nowke sztukę 50st60.

Wysłane z mojego LG-P880 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu jestem posiadaczem modelu Panasonic TX-P50GT60E. Obraz robi wrażenie, jakość obrazu super. Dźwięk bez szału, który rekompensuje kinem domowym. Jednak nie jest idealnie. Musze przyznać, że w mim modelu występują fałszywe kontry. Z posiadanej przeze mnie wiedzy wynika, że jest to norma w współczesnych plazmach. Fałszywe kontury to uboczny skutek działania zastosowanego układu SFD 600 Hz, tj. pojawianie się w obszarach, które powinny cechować się bezstopniową gradacją odcieni, odrębnych obszarów oddzielonych konturami, których po prostu nie ma w obrazie źródłowym. Jest to szczególnie widoczne w przypadku wyświetlania ruchomych źródeł światła. Poza tym widoczne są przesuwające się pixele (w zależności od źródła sygnału).

Chciałem się dowiedzieć, czy jest sposób na zminimalizowanie tego efektu, który nie ukrywam, że mi przeszkadza w oglądaniu. Nie wiem, czy można to reklamować w serwisie. Liczę na merytoryczne wypowiedzi i rady.

Pozdrawiam

Edytowane przez GameKeeper71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dodać, że odcień skóry jest nienaturalny, plastyczny z uwydatnionymi fałszywymi konturami. Poza tym występuje poszarzanie bieli i mrowienie, smugi, artefakty procesu skalowania oraz schodkowania linii ukośnych. Powyższe uwydatniło się po aktualizacji oprogramowania do wersji 3.875. Przymierzam się do skorzystania z usługi kalibracji TV. Jednak nie wiem, czy w tym stanie technicznym będzie to możliwe (da oczekiwane rezultaty). Mam nadzieje, że nie jest to wina panelu tylko coś z zasilaczem.

Edytowane przez GameKeeper71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dodać, że odcień skóry jest nienaturalny, plastyczny z uwydatnionymi fałszywymi konturami.

to jest klasyczny problem Panasoniców - FC i lekka posteryzacja

wymuś na tunerze sat sygnał 60hz a problem zniknie. albo IFC na MAX.

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tuner posiadam UPC Mediabox HD, więc chyba brak możliwości przejścia na 60Hz. Ustawienia obrazu 1080i. W kinie domowym Panasonic SA-BT 330 też nie znalazłem takiej opcji. Dzisiaj zrobiłem kilka zdjęć obrazu ze studia TVN HD (na żywo). Obraz nie zachwyca (zdjęcia w załączeniu - do pobrania). Myślę, że mam wadliwy panel. W poprzednim modelu 42" tego typu problemy z jakością wyświetlanego obrazu nie występowały.

http://egofiles.com/Hx3iujellZ7gS1JR/P50GT60E.rar

Liczę na konstruktywne opinie i podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziwi mnie troszke ze nikt nie pisze o roznicach w wyswietlaniu plynnosci ruchu miedzy trybem thx (oraz "gra" w starszym gt30) a innymi trybami.

Otoz w tym starszym modelu tryb thx ma lepsza a dokladniej mowiac wrecz idealna plynnosc ruchu w szybkich scenach, mam tu na mysli zwlaszcza mecz pilkarski (testowalem w skrotach meczow oraz w samym meczu) natomiast inne tryby (poza gra ale w nowych plazmach tego jako tryb juz nie ma) nawet po wylaczeniu ifc (ktore jak dla mnie tylko wyraznie psuje plynnosc ruchu tworzac przeskoki/artefakty, wystaczy np. spojrzec na pilke w locie) nadal obraz nie jest do konca plynny (thx ma oczywiscie standardowo ifc wylaczone). Ja to widze odrazu po przelaczeniu trybu. Testowane na dwoch roznych gt30 w roznych rozmiarach.

Podejrzewam ze tak samo jest w najnowszych plazmach tylko ze nikt na to jakos nie zwraca uwagi wiec pewnie sie nie dowiem ale jednak pisze o tym aby zwrocic wasza uwage.

No wiec pytanie czy jest jakikolwiek sposob aby bez poziadania mozliwosci wlaczenia trybu thx (w plazmach ktore go nie maja) ustawic tv tak aby uzyskakac ta sama idealna plynnosc? (nie wiem moze przez menu serwisowe?)

Sam watpie ze sie da ale byloby swietnie.

ps- tak jestem troszke maniakiem plynnosci i wyraznosci obrazu w ruchu dlatego min. lcd nawet nie tykam.

ps2- jak dziala opcja (juz nie tryb) gra w nowych plazmach oprocz tego ze ma obnizac input lag?

Edytowane przez Alamar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płynność obrazu determinuje przede wszystkim materiał jaki odtwarzasz. To od niego głównie zależy czy będziesz postrzegał ruch skokowo czy też nie. Przykładowo filmy nagrane w 24 klatkach skaczą z natury, bo tak niewielka ilość informacji nie jest w stanie odwzorować zjawisk płynnie. Wyświetlacz może jedynie ruch popsuć - dodać judder przez np. niepoprawne czasy ekspozycji klatek. Charakterystyczny przykład tego to wyświetlanie treści 24p w 60Hz. Wymusza to konwersję 3:2 pulldown, w której klatki nieparzyste są wyświetlane dłużej niż parzyste i widać mikroprzycięcia przy ruchach horyzontalnych.

Jednak prawie żaden nowoczesny TV nie ma takich problemów jeśli podasz mu obraz przez HDMI. Ani GT30, ani ST60. Myślę więc, że niepoprawnie używasz słowa płynność. Tym bardziej jestem przekonany, bo napisałeś, ze skreślasz LCD przez ich słabą płynność obrazu, a płynność na nich jest w zasadzie identyczna jak na plazmach. Opisz dokładnie o co Ci chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...