Skocz do zawartości
Maciej Koper

Porównanie serii ST60 / GT60 / VT60 / ZT60

Rekomendowane odpowiedzi

tzn. twój PV80 ma z tym problem?

ja już w PV60 nie widziałem jakiegoś problemu z tymi tematami i ostatnio spędziłem 2 tygodnie oglądając tylko obraz HD na PV60 i naprawdę był bardzo ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są osoby które widzą że Hexa lepiej skaluje/deinterlace'uje obraz nie full hd (czyli np. z dvb-t lub tunera sat)

Jak ktoś umie coś takiego zauważyć to jest dla mnie mistrzem świata ;) Pewnie tak samo to widać jak polepszanie się obrazu po pierwszych godzinach oglądania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn. twój PV80 ma z tym problem?

ja już w PV60 nie widziałem jakiegoś problemu z tymi tematami i ostatnio spędziłem 2 tygodnie oglądając tylko obraz HD na PV60 i naprawdę był bardzo ok.

Tak, i to OGROMNY. Puszczam w tej chwili obraz przez Onkyo (procesor Qdeo) i jest lepiej, ale nadal np. linie na boisku do piłki nożnej się rozjeżdżają...

Ale skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać? Skłaniam się coraz bardziej ku ST60... Zawsze 1350 zł w kieszeni zostanie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pewnie ten system 100hz rozwala te linie, zdaje się w V10 też narzekali że następca (czyli IFC) sypie artefaktami na liniach w piłce nożnej

Jak ktoś umie coś takiego zauważyć to jest dla mnie mistrzem świata ;) Pewnie tak samo to widać jak polepszanie się obrazu po pierwszych godzinach oglądania.

ja mam ST60 i też uważam że takie różnice to może widać na stopklatce

ja wolałem dołożyć do 55cali niż kupować 50GT60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, i to OGROMNY. Puszczam w tej chwili obraz przez Onkyo (procesor Qdeo) i jest lepiej, ale nadal np. linie na boisku do piłki nożnej się rozjeżdżają...

Ale skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać? Skłaniam się coraz bardziej ku ST60... Zawsze 1350 zł w kieszeni zostanie :).

Jeśli puszczasz przez Qdeo to przecież ten procesor zdejmuje wtedy przeplot, wiec ST60 już nic więcej nie poprawi jeśli o deinterlacing chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę puścić "obok" (czyli wysyłać do do amplitunera sygnał 1080i z STB i tak wypuszczać na TV, ewentualnie "native" z STB i poprzez Qdeo robić tylko skalowanie, w którym podobno jest bardzo dobry, z usuwaniem przeplotu jest gorzej, ale w tej chwili wysłanie np. 576i z STB na amplituner i 1080p do TV skutkuje przesunięciem obrazu w prawo, a Onkyo nie poczuwa się do winy, przynajmniej tak mi napisali), ale najchętniej użyłybym złącza CI i wpakował kartę od kablówki do telewizora - wtedy obróką obrazu zająłby się TV, a na amplituner szedłby tylko dźwięk, a ja miałbym jedno pudełko i jednego pilota mniej :).

Edytowane przez radosuaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

zakupiłem gt60 i jestem lekko rozczarowany poziomem czerni. Nie wiem czy mój model nie jest wadliwy, ale czarnego nie ma. Z tych wszystkich pochwał wywnioskowałem że powinien być, natomiast jest mocno szary, co widzę zarówno na czarnym tle jak i w ciemnych/średnio ciemnych scenach. Gdy podejdę pod panel to dostrzegam lekko szare linie w miejscu czarnego(stoją w miejscu lub pzechodzą góra/dół w zależności od kąta patrzenia).

Nie wiem czy nie mam wadliwego modelu, dlatego chciałbym się od was dowiedzieć, czy czarny jest rzeczywiście czarny, czy po prostu bardzo ciemny szary?

Nie wydaje mi się że ma to znaczenie, ale tv ma przepracowane ok 10h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

w dniu dzisiejszym stałem się posiadaczem TV TX-P42GT60E. Niestety podobnie jak użytkownik @dyg jestem rozczarowany jakością wyświetlanego obrazu.

Ustawienia zmieniłem na Kinowy, kontrast zwiększyłem do +75, natomiast Kolor zmniejszyłem do -45. Wszystkie "polepszacze" po wyłączane. Obraz szary, przy

zbliżeniu się do panelu pojawia się czarny czas (widoczne jest to najbardziej od dołu w górę). Kąty widzenia boczne idealne. Muszę przyznać, że z opinii w necie

spodziewałem się czegoś więcej. Ponadto producent nie dołączył do mojego egzemplarza okularów 3D (powyższe jest już przedmiotem mojej reklamacji).

Nadmieniam, że do poprzedniego TV Panasonic PV80, ten egzemplarz TV GT60 nie dorównuje. Czerń to była czerń, a nie szarość. Teraz nie wiem, czy w ogóle

dokonam wymiany TV. Przez weekend przetestuję jeszcze zakupiony egzemplarz TV GT60, jeśli nic się nie zmieni odeśle go z powrotem do sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem PV80 na ST60 w tym tygodniu i muszę napisać, że w obrazie między oboma (a szczególnie czerni) jest PRZEPAŚĆ. Oczywiście na korzyść ST60. Małe pionowe kąty widzenia spowodowane są filtrem polaryzacyjnym, który powinien odbijać mniej światła (a więc być pomocnym w dzień). Mam wrażenie, że coś musi być z ustawieniem poziomu czerni HDMI, bo w tym TV trudno odróżnić czerń od ramki.

Edytowane przez radosuaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale też teksty że czerń jest jak ramka są sporym nadużyciem - takie teksty słyszałem już przy Kuro a mimo to czerń w nim i tak dla mnie świeci (a jest bez porównania lepsza niż w ST60 - tak na oko kilka razy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia zmieniłem na Kinowy, kontrast zwiększyłem do +75, natomiast Kolor zmniejszyłem do -45.

Jak chcesz "popracować" nad czernią to nie reguluj kontrastu tylko jasność.

Sprawdź poprawność ustawienia na jakimś wzorcu (przejście pomiędzy 16 a 17 bitem),.

Dlaczego ustawiasz tryb kinowy a nie kinowyTHX??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przesiadłem się z py80, różnica w czerni również jest kolosalna, ale czerń jest dalej na tylko zadowalającym poziomie. Jeżeli film jest nagrany w 16:9 to nie jest żle, ale jeżeli ma pasy, to trochę to przeszkadza. Również bardzo duży skok jakościowy w bieli, detalach i kolorach, tylko ta nieszczęsna czerń. Może i jak na telewizor jest to wynik rewelacyjny, ale ogólnie jest średnio i nigdy w życiu nie nazwałbym tego referencją.

Czy u was po podejściu do ekranu widać szare paski grubości nitki? widoczne tylko z niewielkiej odległości. Czy w kompletnie zaciemnionym pomieszczeniu w filmie z pasami przy średnio jasnej scenie widzicie szarość czerni? Oglądam właśnie władcę pierścieni, pierwszą część i niemalże przez cały film widzę szarość. Ekran nie jest ustawiony jasno, lekko ciemniej niż tryb thx (kontrast 49, ustawienia własne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z sugestią @bankroot, w dniu dzisiejszym zmieniłem trochę ustawienia. Poglądowe zdjęcia poniżej.

http://bitshare.com/?i=fabip4jh

http://bitshare.com/?i=4bwmfu4o

http://bitshare.com/?i=ik47r7u5

http://bitshare.com/?i=uq8271q6

http://bitshare.com/?i=uczm1eth

http://bitshare.com/?i=ffpwvxw3

http://bitshare.com/?i=qseuw64i

http://bitshare.com/?i=afdan6q5

Oczywiście obraz na ekranie nie w pełni wypełnia panel. Proszę nie zwracać uwagi na folie na ramkach.

Jeszcze nie zdejmowałem z wiadomych względów.

Nie wiem do końca co z tymi kątami (góra - dół). Czy filtr polaryzacyjny jest aż tak zauważalny w innych

tego typu modelach plazm? Miałem nadzieję, że obraz z nowego telewizora powali mnie na kolana,

Jednak stało się całkiem odwrotnie, jestem niemile zaskoczony jakością obrazu. Nadmieniam, że mam

porównanie do plazmy PV80.

Edit: @bankroot - wieczorem przeprowadzę korekcję ustawień przy użyciu dostępnych szablonów.

Nie wiem tylko co z tym filtrem polaryzacyjnym. Czy modele plazm już tak mają?

Edytowane przez GameKeeper71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekran nie jest ustawiony jasno, lekko ciemniej niż tryb thx (kontrast 49, ustawienia własne)

Niestety kłania się znajomość tematu, czyli za co odpowiada CONTRAST a za co BRIGHTNESS ....

@GameKeeper71: dlaczego się upierasz i nie zastosujesz wzorca do ustawienia poziomu czerni (BRIGHTNESS) ?

Edytowane przez bankroot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety kłania się znajomość tematu, czyli za co odpowiada CONTRAST a za co BRIGHTNESS ....

@GameKeeper71: dlaczego się upierasz i nie zastosujesz wzorca do ustawienia poziomu czerni (BRIGHTNESS) ?

W tym przypadku kłania się umiejętność rozumienia tekstu czytanego. To jest odniesienie. Oryginalny tryb thx jest nieco jaśniejszy od moich ustawień. Zmieniając kontrast jest zauważalna różnica w jasności. Zmieniając parametr "jasność" ogólna jasność ekranu zmienia się w ciemnych scenach. Podczas pisania tego postu różnice są marginalne.

Chodziło mi o podanie porównania, a nie o prezentowanie moich znajomości nt. ustawień obrazu.

Czy ktokolwiek potrafi odpowiedzieć mi czy widać u was na czarnym tle z bardzo niewielkiej odległości (ok 20cm) szare paski na ekranie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wieczorem przy filmie z blu nie widze gdzie konczy sie ramka a zaczyna sie czarny pas z fimu. Czarno jak w d.... Kontrast 70 , jasnosc -2. Odleglosc 2.5m od 50st60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wydaje mi się że mam wadliwy egzemplarz, ponieważ u mnie bardzo wyraźnie to widać. Wielkość ekranu ta sama, odległość 2 lub 3-3,5m. Jasność jest ustawiona tak, że na czarnym nie powoduje artefaktów.

Jeszcze jedno pytanie, ale wydaje mi się że nie ma to wypływu. Czy czas pracy może mieć wpływ na poziom czerni? Po np 70-100h może ulec ona znacznej poprawie? Na razie mam przepracowane 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólna jasność ekranu zmienia się w ciemnych scenach.

niezłe ...podoba mi się.

Raczej nie mam problemów ze zrozumieniem tekstu, chyba że tekst nie trzyma się kupy.

Narzekasz na czerń a regulujesz kontrast ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie reguluję, nie ma to żadnego znaczenia. Chodzi mi o czarny czarny, którego nie można zmienić regulacją kontrastu czy jasności (no chyba że jest zbyt wysoka i widzimy artefakty). Zmieniając te parametry obraz ulega zmianie, ale czerń pozostaje na tym samym poziomie. Chodzi mi o np czarny panel, lub czarne pasy podczas oglądania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo ma wyższe wymagania niż inni - jak ktoś przechodzi z LCD to czerń panasonica łatwo robi super wrażenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bankroot - dokonałem korekcji jasności w moim TV przy wykorzystaniu wzorca. Pomogło, dzięki za radę.

Teraz czarny jest czarny. użyłem szablonów Burosch. Obraz przepiękny (po prostu bajka). Myślę jednak,

że gdy pozostawię ten egzemplarz TV to skorzystam z profesjonalnej kalibracji z uwagi na duże możliwości

konfiguracyjne drzemiące w tym modelu. Przekłamania w kolorach też trochę poprawiłem. Pozostało kilka

parametrów, które wymagają poprawy, jednak na chwile obecną jest całkiem nieźle.

P.S. Jednak w dalszym ciągu niepokoją mnie te kąty widzenia (góra - dół), zdjęcia poglądowe zawarłem powyżej.

Znajdzie się osoba, która mi wytłumaczy mi ten efekt. Będę wdzięczny.

Pozdrawiam

P.S. Temperatura barwowa - Normalny, Gama kolorów - Natywny. Ustawienia luminacji panelu - Pośrednie, Adaptacja kor. gamma - 6, Korekcja czerni - 6, Gamma - 2.2.

Ustawienia na ekranie: 16:9 Overscan - Wyłączony, Wymiar poziomy - H- Wymiar1, Panel boczny - Pośrednie, Przesuw pixela - Auto.

Wszystkie "polepszacze" maja status - Wyłączony.

Edytowane przez GameKeeper71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale też teksty że czerń jest jak ramka są sporym nadużyciem - takie teksty słyszałem już przy Kuro a mimo to czerń w nim i tak dla mnie świeci (a jest bez porównania lepsza niż w ST60 - tak na oko kilka razy)

Taaaaaaaak, ST60 ma zmierzony poziom 0.005 cd/m2, a LX5090 0.003 cd/m2. Przepaść.

"How does 0.005 cd/m2 sound? Yep, this £900 plasma television can produce a shade of black so deep that it’s only second to the reigning champion, the (we’re sorry to keep talking about these) discontinued Pioneer KURO plasma displays which were many times more expensive. Keep in mind that such a deep shade of black is actually unmeasurably low and confuses most calibration instruments: the blacks on the TX-P42ST60B are so dark that most devices can’t even register them."

"That number again: 0.005 cd/m2 – getting close to pure black. In a pitch black room with your eyes acclimatised to the darkness, you’ll still be able to tell the difference between the darkness and the panel (you can blame the evolution process for that, not Panasonic!), but even with just a little bit of ambient light in the room, such as bias lighting behind the HDTV or a few bright elements on screen, your eyes will struggle to tell the difference."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie 0.005 tylko raczej 0.011 bo ja czarnej planszy nie oglądam

http://hdtvpolska.com/topic/30412-panasonic-st60-model-2013-tx-p50st60-co-za-moc/

poza tym w 2009 Pionier montował matryce z czernią w okolicach 0.0017 - no to jest 6 razy gorzej

i przede wszystkim ja nie porównuję pomiarów tylko to co widzę u siebie

GameKeeper71

to jakie masz teraz ustawienia że tak ci się poprawiła ta czerń

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem czarny ekran do czarnego ekranu. W teście HDTVtest jest podany poziom 0.007 w teście ANSI (model 42"), a Kuro podejrzewam 0.003 też nie utrzymało, więc nie powiedziałbym, że jest to "kilka razy", chociaż niestety nie miałem okazji porównać ekranów obok siebie.

Nie wiem, skąd pochodzi liczba 0.0017 - może z serii KRP, ale tutaj mówimy o grubych pieniądzach. Trochę jakby porównywać Fiata Pandę z Jaguarem i oburzać się, że wolniej jedzie...

Moje ustawienia: tryb Prawdziwe Kino bez żadnych modyfikacji, tylko ostrość ustawiona na "0" i wyłączony overscan.

EDIT: Właśnie leci u mnie "Atlas chmur" na CANAL+ Family 2 HD - czerń jest bladoszara (format 2.35:1, więc "czarne" pasy są przez cały czas), w przeciwieństwie do jakiegoś filmu z Miley Cyrus, który leciał wcześniej, gdzie czarny był jak smoła. Wniosek jest taki, że wszystko zależy od sygnału podanego na telewizor.

Edytowane przez radosuaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...