Skocz do zawartości
Gmeru

Kanały z Astry na platformie n !

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='kiero' post='26095' date='02.12.2006, 18:05 ']
Wiem że te dwa kanały są na innym transponderze niż chyba pozostałe, ale na tych mam siłe sygnału ok. 70 - 80 % a jakość 100%
[/quote]
Jakość sygnału ma być ok 100%/TC/ a na pozostałych prog. z ASTRY nawet ok 40%bo to jest sygnał z zeza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może ktoś mi wyjaśni !?
mam zwykłego nboxa i zauważyłem na liście nowe kanały , tylko ze one są martwe ( wyskakuje komunikat SPRWDZ PODŁACZENIE ANTENY czy coś takiego )
posiadam jedną antene i jeden konwerter do niej ! co trzeba zrobić aby to działało ? może i już ktoś to tlumaczył tylko nie bardzo rozumiem o co w tym tak naprawde chodzi ! z góry dzięki i pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='wisio' post='26098' date='02.12.2006, 18:19 ']
Może ktoś mi wyjaśni !?
mam zwykłego nboxa i zauważyłem na liście nowe kanały , tylko ze one są martwe ( wyskakuje komunikat SPRWDZ PODŁACZENIE ANTENY czy coś takiego )
posiadam jedną antene i jeden konwerter do niej ! co trzeba zrobić aby to działało ? może i już ktoś to tlumaczył tylko nie bardzo rozumiem o co w tym tak naprawde chodzi ! z góry dzięki i pozdrawiam !
[/quote]

Musisz skierowac antene na ASTRE lub zamontowac tzw zeza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kamcyk26' post='26104' date='02.12.2006, 20:56 ']
Musisz skierowac antene na ASTRE lub zamontowac tzw zeza.
[/quote]
Jak skieruje na ASTRE to co w takim razie z programami HODBIRDA ! jestem laikiem w tej dziedzinie dlatego zawracam glowe ! wcześniejsze wypowiedzi są dość dla mnie nie zrozumiale i zaawansowane technologicznie a ja do tej pory sie tą dzisdziną nie interesowalem i dlatego jest mi ciężko załapać !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='wisio' post='26122' date='02.12.2006, 21:59 ']
Jak skieruje na ASTRE to co w takim razie z programami HODBIRDA ! jestem laikiem w tej dziedzinie dlatego zawracam glowe ! wcześniejsze wypowiedzi są dość dla mnie nie zrozumiale i zaawansowane technologicznie a ja do tej pory sie tą dzisdziną nie interesowalem i dlatego jest mi ciężko załapać !
[/quote]
to zostaw hotbird i kup drugi konwerter+ diseq+uchwyt konwertera i będziesz miał jedno i drugie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tym przekladaniem kabelkow to moze byc problem ,ja mam Monoblock Twin cala elektronika jest zintegrowana do dyspozycji sa tylko dwa wyjscia do dwoch reciewerow .na jednym chodzi humax i jest wszysko Ok
a n-box ma problem z Astra

Pytanie : jake dane trzeba wprowadzic do setup

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.
Ja jak włącze disecq to widzi astre a HB brak , po wyłączeniu disecq
jest HB .
Naszczęście mam przed n-ką pionka i wyłanczając go na kanale z astry mam astrę a na kanale HB mam HB.
Ech nie ma to jak pionek wszystko się przełancza samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam oba nboxy.
Sprawa prosta:
Nie było jeszcze nowego firmawaru dla nbox. W n-recorder widzimy w setupie dwie linie do ustawienia dajseka.
W nbox tylko jedną.
Na liście widać kanały (14 szt.) Astry. Musicie czekać na nowy FW.
Dopiero n-recorder to jest zabawa !!!

UWAGA :
Mam nadzieję, że to incydent ale mam przypadek złej współpracy z dyskiem twardym.
Część jednej rejestracji przeniodła sie do drugiej i to od połowy.
Znam już takie błędy z PC. Kiedy po derfagu zewnętrzyny dysk w PC w taki sam sposów mylił alokacje pakietów.
Mam nadzieję, że to się nie powtórzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam !!

Mam zamontowanego "zeza" na HB i Astrę . Nie mam diseqa i najnormalniej w świecie przekładam kabelki w pionku i wszystko świeci.
W n-boxie niestety Astra nie świeci.
Co robić ??????
Wszelkie zapisane tutaj rozwiązania próbowałem i NIC ;-(((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Donat' post='26089' date='02.12.2006, 19:51 ']
WAŻNE ! -dla tych co odbierają HB nie z centralnego konwertera a z "zeza"
Większość problemów z odbiorem Astry wynika ze złego połączenia konwertera odbierającego Astrę a diseqC-em. Konwerter odbierający HB musi być w centralnym położeniu anteny. Astra ma być na "zezie"
Wystarczy przełożyć dwa kable na disegC-u a sygnał z Astry się pojawi.
Następnie należy nacisnąć setup, Ustawienia Anteny, żółty 728, właczam diseqC. ustawiam na lnb2,i naciskam OK.
Pojawia się komunikat "Pobranie listy" i komunikat, że nie taki transponder./ obojętnie co się pokarze za napis to się tym nie przejmuję/
Tuner w stan czuwania i ponownie włączam. Astra świeci.
Świecą również wszystkie kanały z HB.

"Moja instalacja":
- zwykły n-box HDTV;
-antena 80 cm;
- dwa konwertery;
- disegC;

Przepraszam za istotną pomyłkę we wcześniejszym poście z 02.12.2006r godz 15.23
pomyłka nastąpiła w nazwie satelity Astra, ma być HB.
Z góry przepraszam.
[/quote]

Dzięki bardzo, miałem wszystko z anteną i konwerterami ok, a pani z info -n powiedziałą, że trzeba czekać aż "oni" włączą. Krótkie info od Ciebie i wszystko z Astry jest ok.

PS. Nie mogę sterować dźwiękiem z pilota n-ki. Tzn. " kreseczki" są, ale bez reakcji. Jak zjadę do zera - to dźwięk się wyłącza. Co z tym zrobić?? Edytowane przez kris50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mariupa - czekam na relację z intalacji monoblocka.
Sam chcę zastosować to samo - powiedz jak się spisuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
z moim diseq przytoczone tu dotychczas triki nie do konca dzialają, jak ktos ma podobna konfigurację to może skorzysta z mojego postu.
Mój config: n-box (zwykly) + diseqc Viper 4/2 (czyli 2 twiny na dwa tunery - przyszlosciowo pod n-rec'a pomyslane, taki jak tu : [url="http://www.dipol.com.pl/sklep/r852505.php"]klik[/url]) + 2 konwertery single Goldeny 0,2 dB + antena 90 cm Corab jedyne ustawienie na jakim da się "jednocześnie" ogladać Astre i HB to podpięcie w disequ: HB pod LNC in A position 2, Astra pod LNC B position 1, każde inne ustawienie powoduje że w setupie brak jest SS albo z Astry albo z HB albo z obu. Aby ogladac Astrę wchodzę w setup "żółty" 7-2-8 >ustawienia anteny>ustawiam lnb2 i "bez diseqc", OK, "back", pobieranie kanałów> pojawia sie info o niewlasciwym transponderze, tuner na czuwanie i ponownie wlaczam->Astra gra - ale nie gra HB! Wchodzę w setup>żółty>7>2>8>ustawienia anteny>włączam "diseqc">ustawiam na LNB1 > ok> i znowu back>pobieranie kanałów>nie taki transponder>na czuwanie>na budzenie->świeci HB a Astra nie!

Oczywisce za każdym razem po przejsciu w ten sposób z HB na Astrę i odwrotnie tracę EPG. Nie mam już pomysłow na ustawienie tego bez bawienia się w powyzszy sposób- chyba poczekam na zmiane softu albo do przesiadki na n'rec, jeśli okaże się że będzie warto. Powyzsze wpisy dot. vipera 4/1 i że przełaczanie kanałów z z Astry na HB i odwrotnie funkcjonuje z pilota dopóki nie wyłączy się n-boxa u mnie się nie sprawdzają.
Jakby ktoś miał jakiś genialny pomysł proszę o wpis.

[b]EDIT 15.12.2006: [/b] Nie dawało mi to spokoju i postanowiłem podejść do problemu jeszcze raz. Z sukcesem. W powyższej konfiguracji nalezy zamienic ze sobą w disequ (przynajmniej tym konkretnym) kabel od Astry z kablem od HB (czyli Astra pod LNC in A position 2, a HB pod LNC B position 1), nastepnie setup, żółty7-2-8, ustawienia anteny, diseqc, LNB2, OK, "back", pobranie kanałów i wszystko swieci bez koniecznosci upierdliwego przestawiania z pilota konfiguracji.

pozdrawiam
Airmike Edytowane przez Airmike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='MaBri' post='26218' date='03.12.2006, 11:47 ']
Mariupa - czekam na relację z intalacji monoblocka.
Sam chcę zastosować to samo - powiedz jak się spisuje?
[/quote]

Tez chcialbym miec juz to zglowy. :)
Niestety nie wszystko jest tak jak bysmy chcieli.
Praca, praca, duzo pracy :)
Jak tylko bede mial gotowe, zrobie pare fotek i dam znac jak furczy :)

Ps
Pamietaj ze przy tym rozwiazaniu zalecana jest antena min. 80cm lub 90 cm
Ja mam cale 120 cm :)

Edytowane przez Mariupa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Mariupa' post='26255' date='03.12.2006, 17:47 ']
Tez chcialbym miec juz to zglowy. :)
Niestety nie wszystko jest tak jak bysmy chcieli.
Praca, praca, duzo pracy :)
Jak tylko bede mial gotowe, zrobie pare fotek i dam znac jak furczy :)

Ps
Pamietaj ze przy tym rozwiazaniu zalecana jest antena min. 80cm lub 90 cm
Ja mam cale 120 cm :)
[/quote]

Ja chcę zakupić monoblock quad i antenę 80cm. Już w piątek pojechałem po sprzęt do sklepu, ale sprzedawca poinformował mnie, żeby lepiej kupić oddzielne konwertery na każdego satelitę - podobno niekiedy przydaje się możliwość oddzielnej manipulacji każdym konwerterem. Nie wiem ile w tym prawdy, ale odłożyłem jeszcze decyzję zakupu.
Zastanawiam się jeszcze na samym konwerterem - w sklepie mają firmę maximum - nie znam tej firmy i nie wiem, czy nie lepiej poszukać inverto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='MaBri' post='26262' date='03.12.2006, 16:12 ']
Ja chcę zakupić monoblock quad i antenę 80cm. Już w piątek pojechałem po sprzęt do sklepu, ale sprzedawca poinformował mnie, żeby lepiej kupić oddzielne konwertery na każdego satelitę - podobno niekiedy przydaje się możliwość oddzielnej manipulacji każdym konwerterem. Nie wiem ile w tym prawdy, ale odłożyłem jeszcze decyzję zakupu.
Zastanawiam się jeszcze na samym konwerterem - w sklepie mają firmę maximum - nie znam tej firmy i nie wiem, czy nie lepiej poszukać inverto.
[/quote]

Kupno odzielonych konwerterow lub monobloku ma swoje wady i zalety.
Glownym atutem oddzielonych oczywiscie jest mozliwosc ustawienia przy malych antenach.
Rowniez w razie awari wymieniasz tylko jeden conwerter a nie caly monoblock.
Oczywiscie kazdy ma swoje zdanie w kazdej dziedzinie.
Ja osobiscie w przyszlosci chce zamontowac dwa osobne Maximum 0.2 dB, tutaj w Hiszpani sa uwazane za jedne z najleprzych.
[url="http://imageshack.us"][img]http://img396.imageshack.us/img396/641/aku9.png[/img][/url]
Jak bede mial N-ke z recorderem, napewno zmienie wlasnie na te Maximum.

Pozdro

Ps
Apropo cen. Ile chcieli cie skasowac za konwertery Maximum?
W Hiszpani ten ze zdjecia kosztuje 20€ czyli mniej wiecej 75 zl Edytowane przez Mariupa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam
Astra 19.2E

Od 20.00 na PRO7 leci film Wzgórze nadziei w HD
również na SAT1 film w HD
:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A w jakiej wersji językowej ? Jest możliwość zmiany ściezki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem może się czepiam ale chciałbym zwrócić uwagę na jeden szczegół: według mnie teoretycznie astry nie ma. Jeśli odłącze konwenter z astry to programy które nadaja z astry nadal sa. Wniosek taki ze te pogramy sa tylko retransmitowane z hotbirda. Astry nie ma..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='rafal700' post='26375' date='04.12.2006, 07:59 ']
nie wiem może się czepiam ale chciałbym zwrócić uwagę na jeden szczegół: według mnie teoretycznie astry nie ma. Jeśli odłącze konwenter z astry to programy które nadaja z astry nadal sa. Wniosek taki ze te pogramy sa tylko retransmitowane z hotbirda. Astry nie ma..........
[/quote]

Chyba cos nie tak !
Jeśli w ustawieniach boxa mam włączony tylko jeden konwerter np.LNB1 to nie ma odbioru żadnego programu z Astry, tylko HB
(antena 90, zez, Astra HB, disq)
Działa bez problemowo
Nbox bez HDD
Pozdr. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Greeg2' post='26315' date='03.12.2006, 21:03 ']
Witam
Astra 19.2E

Od 20.00 na PRO7 leci film Wzgórze nadziei w HD
również na SAT1 film w HD
:(
[/quote]
działają te programy tagrze przez componnent Yuv ?

Edytowane przez HDTVPOLSKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='HDTVPOLSKA' post='26404' date='04.12.2006, 10:33 ']
lecom te programy tagrze przez component Yuv?
[/quote]
Nie sprawdzałem po komponencie .
Mam przez HDMI.
Jak będzie coś leciało jeszcze raz to sprawdzę i dam znać.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='rafal700' post='26375' date='04.12.2006, 07:59 ']
nie wiem może się czepiam ale chciałbym zwrócić uwagę na jeden szczegół: według mnie teoretycznie astry nie ma. Jeśli odłącze konwenter z astry to programy które nadaja z astry nadal sa. Wniosek taki ze te pogramy sa tylko retransmitowane z hotbirda. Astry nie ma..........
[/quote]

Nie wiem, moze sie czepiam, ale chcialbym zwrocic uwage na jeden szczegol: opowiadasz glupoty...
Wyobrazasz sobie moze, ze N retransmituje 15 kanalow z Astry przez HB? A moze niedlugo zabiora sie za retransmisje 200 kanalow? Bo czemu tylko 15?
Jednak, zeby w pelni zaspokoic Twoja ciekawosc, odpialem na chwile kabel z Astry (mam osobna antene do Astry) no i nbox pokazal brak sygnalu na kanalach 500+.

PS. Po co takie glupoty opowiadac? Zeby zamieszanie zrobic? Edytowane przez lemonpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy kanały 500 i 501 (pro7 i sat1) to są właśnie kanały HD?
bo najczęściej na nich leci chyba sygnał SD.
czy może są jeszcze ich wersje na astrze które non stop lecą HD?

btw. przydałby się jakiś klawisz "info" by zobaczyć z jakiej częstotliwości leci kanał Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...