Skocz do zawartości
Gmeru

Kanały z Astry na platformie n !

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='sportpix' post='23350' date='21.11.2006, 02:08 ']
Najsensowniejszy przy układzie recorder + zwykły nbox do odbioru hotbird+astra byłby monoblock quad - z dwóch wyjść konwertera idą dwa kable do recordera, a z jednego kabel do nboxa zwykłego, jedno wyjście zostaje wolne. taki konwerter to ok. 250 zł Do tego musi być w miarę szeroka antena 80-90 cm.
[/quote]

a nie czasem tak jak inni pisza?? 4 kable -> diseqc i ew. kabel do 2 pokoju?? lacznie odchodzilyby od anteny 3 kable...

czy taka instalacja jest dobra?? potrzebne sa dwa przelaczniki diseqc (i czy w tym wypadku na drugim TV tez bede :"lapal" astre?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ehhhh... ludzie.. czego wy wogóle chcecie... Nie było Astry w N - płacz, marudzenie, oburzenie. Jest zapowiedziana Astra - też źle płacz, marudzenie, kto to odbierze, jak podłączyć..... Właściwie ta postawa ukazuje wszystko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak podłączę, ale wiem, że startuje 27 listopada - lista kanłów z Astry na n-ce!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powtorze moje pytanko, czy w specyfikacji n-ki jest obsluga diseqa...???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='subzer0' post='23390' date='21.11.2006, 13:07 ']
Powtorze moje pytanko, czy w specyfikacji n-ki jest obsluga diseqa...???
[/quote]

Nie wiem, co rozumiesz przez "specyfikację n-ki", ale n-box oczywiście obsługuje diseq!
Zresztą po co by miała być lista z Astry gdyby nie było Diseqa ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Jarojaw' post='23349' date='21.11.2006, 00:07 ']
Piszesz 4 przewody ,które przejdą przez Diseq.A ten konwerter co wskazałem to niby co???
On już diseq ma w sobie, więc po kigo kupować 2 Twiny i kombinować z kablami.Chodzi przecież o to aby do jednego gniazda podpiąć HB i Astre i do drugiego HB i Astre.Na tym własnie polega konwerter który wskazałem.Poczytaj jak i co obsługuje.
[/quote]

Sorry. Zwracam honor. Nie doczytałem dokładnie. Istotnie konwerter o którym piszesz będzie najlepszym i najmniej skomplikowanym rozwiązaniem. Dlatego przepraszam wszystkich, których nieopacznie wprowadziłem w błąd. Nie mniej jednak rozwiązanie o którym pisałem wcześniej też jest do przyjęcia, choć nie jest najlepsze. Po prostu przeoczyłem informację o wbudowanym DiSEq'u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Whiteman1' post='23398' date='21.11.2006, 13:23 ']
Sorry. Zwracam honor. Nie doczytałem dokładnie. Istotnie konwerter o którym piszesz będzie najlepszym i najmniej skomplikowanym rozwiązaniem. Dlatego przepraszam wszystkich, których nieopacznie wprowadziłem w błąd. Nie mniej jednak rozwiązanie o którym pisałem wcześniej też jest do przyjęcia, choć nie jest najlepsze. Po prostu przeoczyłem informację o wbudowanym DiSEq'u.
[/quote]
Nic się nie stało - po to jest forum i temat związany z instalacją antenową aby sobie wzajemnie pomagać - a jak ktoś nie doczyta lub się pomyli - jest tylko człowiekiem :P

Edytowane przez Jarojaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę ze to byłoby najbardziej odpowiednie i załatwiało sprawę. :P

[url="http://www.skymedia.pl/sklep/product_info.php/cPath/21/products_id/335"]http://www.skymedia.pl/sklep/product_info....products_id/335[/url]

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='autorus' post='23407' date='21.11.2006, 17:12 ']
Ja myślę ze to byłoby najbardziej odpowiednie i załatwiało sprawę. :P

[url="http://www.skymedia.pl/sklep/product_info.php/cPath/21/products_id/335"]http://www.skymedia.pl/sklep/product_info....products_id/335[/url]

Autorus
[/quote]

Mnie tez sie tak wydaje i zostaja jeszcze dwa wyjscia (jedno na multiroom o ile bedzie potrzebne i jedno na cyfre+ czy np. tuner SAT w kompie)

CHociaz kiedys pytalem o to samo to polecono mi rozwiazanie z multiswitchem ale to zdecydowanie drozsze i koniecznosc ciagniecia 8 kabli z anteny do multiswitcha (2x konw quadro).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla instalacji wielotunerowych konwerter który przedstawił autorus jak najbardziej.
Ale większość pytała jaki konwerter(instalacje) zastosować do nboxa recordera aby zminimalizować ilość kabli.Bez względu czy będziemy chcieli odbierać HB i Astre czy sam HB to i tak 2 kabelki muszą się znaleźć w naszej instalacji.tego ominąc się nie da. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pooh1968' post='23381' date='21.11.2006, 12:55 ']
Ehhhh... ludzie.. czego wy wogóle chcecie... Nie było Astry w N - płacz, marudzenie, oburzenie. Jest zapowiedziana Astra - też źle płacz, marudzenie, kto to odbierze, jak podłączyć..... Właściwie ta postawa ukazuje wszystko...
[/quote]

nikt nie marudzi, ale za to kazdy chce wiedziec jak zalatwic sprawe i Ci, ktorzy posiadaja wiedze nam - laikom (np. ja :P ) wytlumacza

a wracajac do tematu, to rzeczywiscie "taniuski" konwerter a do tego podliczyc wszystko to w moim przypadku (ew. multiroom) 1000 zl. nie moj :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co jeśli mam twina.dokupuje uchwyt do zeza +diseq + konwerter solo i łącze w parę jedno wyjście z twina z konwenterem (solo)od astry.Z tych dwóch dalej pójdzie jeden kabel do gniazda Recordera(tego gniazda do oglądania)Do drugiego gniazda (tego od nagrywania)prowadzę kabel od drugiego wyjścia z twina.Czy to zadziała?(nie potrzebuje nagrywać FTA z Astry,ale obejrzeć HD to owszem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie na miłośc Boską
Dlaczego sie tak podniecacie. Nakupicie sprzętu napodciagacie po 10 kabli i po co. Kiedy wy to wszystkoo ogladniecie. Obawiam sie że przez tydzień będziecie gonić po kanałach po to żeby nacieszyć się obrazem HD a po tygodniu pies z kulawa nogą do tego nie zglądnie, chyba że mam do czynienia z poliglotami, niemiecki francuzki angielski oczywiscie obowiązkowo. No to życzę spedzania 24 h na dobę przed telewizorem i trzeba sie spieszyć bo podobno mają byc płatne od nowego roku
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='valdi 50' post='23432' date='21.11.2006, 20:41 ']
Panowie na miłośc Boską
Dlaczego sie tak podniecacie. Nakupicie sprzętu napodciagacie po 10 kabli i po co. Kiedy wy to wszystkoo ogladniecie. Obawiam sie że przez tydzień będziecie gonić po kanałach po to żeby nacieszyć się obrazem HD a po tygodniu pies z kulawa nogą do tego nie zglądnie, chyba że mam do czynienia z poliglotami, niemiecki francuzki angielski oczywiscie obowiązkowo. No to życzę spedzania 24 h na dobę przed telewizorem i trzeba sie spieszyć bo podobno mają byc płatne od nowego roku
Pozdrawiam
[/quote]

FTA?? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak hellboyek - FTA z Astry. Poszukaj w necie i się przekonasz :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='daniel76' post='23444' date='21.11.2006, 21:36 ']
Tak hellboyek - FTA z Astry. Poszukaj w necie i się przekonasz :-)
[/quote]
Satkurier
[quote] Dobrze, że abonenci n będą mieli dostęp do oferty pewnych, ale tylko wybranych niekodowanych programów z satelity Astra 19.2°E, w tym wszystkie HDTV (ProSieben HD, Sat.1 HD, Astra HD promo i Anixe HD). [/quote]

htdvpolska :D
[quote]Najważniejsze, że kanały z Astry będą w końcu dostępne ( w tym HD!). Czyli zapewne razem z premierą recordera czeka nas update zwykłego nboxa skoro tak jest napisane w instrukcji.[/quote]

skysunsat.pl
[quote] Przedstawiciele platformy n ujawnili dzisiaj, iż w momencie wprowadzenia na rynek nowego odbiornika nboxa HD recordera (poniedziałek, 27 listopada br.) abonenci zyskają dostęp do oferty wybranych niekodowanych programów dostępnych za pośrednictwem najpopularniejszej w Europie satelity Astra 19.2°E. Zapowiadane jest dołączenie niekodowanych kanałów nadawanych w jakości telewizji wysokiej rozdzielczości HD (Pro Sieben HD, Sat.1 HD i Anixe HD).[/quote]

jak masz cos, co potwierdza teze to wrzuc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='hellboyek' post='23441' date='21.11.2006, 21:21 ']
FTA?? :D
[/quote]

Nie FTA tylko kanały HD które obecnie są jako FTA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='hellboyek' post='23445' date='21.11.2006, 19:50 ']
jak masz cos, co potwierdza teze to wrzuc :)
[/quote]

hellboyek- ty wiesz co to jest fta ? Mam wątpliwości :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hellboyek poszukaj w necie hasła - Entavio. Wszystko Ci sie rozjasni. Pozdrawiam :D

Dodam link żeby Ci ułatwic : [url="http://www.sat-4-all.com/portal/index.php?option=com_content&task=view&id=496"]http://www.sat-4-all.com/portal/index.php?...view&id=496[/url]

Edytowane przez daniel76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='seneka' post='23455' date='21.11.2006, 22:27 ']
hellboyek- ty wiesz co to jest fta ? Mam wątpliwości :)
[/quote]

FTA - free to air... moze Ty nie wiesz co to oznacza??
jakies watpliwosci?? zreszta co sie bede tlumaczyl =] :D

maja zmaiar zakodowac kanaly RTL i MTV, tyle wiadomo na chwile obecna... aha no i DSF

edytuje, bo doczytalem ze wiekszosc z niemiekcich kanalow, wejdzie w sklad platformy... aaaa, kurde liczylem ze bede mial do nich dostep :/


edyta mowi, ze wg info zamieszczonych na SK, platforma ma rozpoczac kodowanie dopiero w 2008 roku ;] i z dobrych newsow: Pro Sieben Group narazie nie podpisalo umowy z entavio

Edytowane przez hellboyek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O matko ale namieszaliście.

Podam wam linka do strony gdzie można poczytać sobie o nowych konwerterach unicable.
Jest to super rozwiązanie ale niestety nie działa ze wszystkimi urządzeniami.

[url="http://www.dipol.com.pl/sklep/a98259.php?sid=184da9780a05a7f"]http://www.dipol.com.pl/sklep/a98259.php?sid=184da9780a05a7f[/url]

Dla rozluźnienia atmosfety proponuję każdemu odwiedzenie strony www.dipol.com.pl gdzie podane są gotowe odpowiedzi na wasze pytania.

Na SAT KRAK 2006 była konferencja poświęcona instalacji satelitarnej.

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że będzie najprawdopodobniej :) taka możliwość, chciałbym móc oglądać i nagrywać na n-box recorderze (PVR) programy zarówno z HotBirda jak i z Astry ;) i w związku z tym mam do Was pytanie.
Otóż czy dobry będzie do tego taki oto zestaw
(i ewent. czy czegoś w nim brakuje lub czy macie inne propozycje o niższej cenie, ale o porównywalnej jakości, ale to już na PM ;) )?

[url="http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=20&id=110"]ANTENA[/url]
[url="http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=24&id=568"]2 x KONWERTER[/url]
[url="http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=39&id=318"]2 x DiSEqC[/url] lub [url="http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=39&id=131"]Switch 5-2[/url]
[url="http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=43&id=134"]ZEZ[/url]


Jestem laikiem w kwestii instalacji satelitarnych, dlatego bardzo proszę o pomoc :D .
Z góry dziękuję za odpowiedź :lol: .

Edytowane przez klorel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden diseqc a nie dwa (ma dwa wejscia na kable z konwerterow i jedno wyjscie do nboxa).
W kwestii nboxa kazdy jest lajkonikiem :D

Edytowane przez lemonpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie lemonpl tak do konca nie wiadomo bo iewiadomo czy nagrywanie jest realizowane przez drugi tuner czyli drugie wejscie antenowe czy przez pierwszy a drugi sluzy wylacznie VOD. Jezeli jest tak ze drugi sluzy tez nagrywaiu wiec otrzebujesz dwa konwertery twin dwa diseq dwa kable. WYnik takiej zabawy jest taki ze ogladasz powiedzmy TVN Turbo z Hotbirda a nagrywasz rownoczesnie jaks paskudna bawarska sieczke z PRO7 z ASTRY :D))) Ja sobie tak to wyobrazam aczkolwiek nie jestem kurcze pewny bo jak zwykle nic nie wiadomo.

P.S. Oczywiscie moze byc jeden DISEQ jako urzadzenie ale 4 wejscia i dwa wyjscia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja przyznam sie szczerze że takiego przełącznika DISCqC nie widziałem. Muszą być dwa jak wybrał klorel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...