Skocz do zawartości
Gmeru

Kanały z Astry na platformie n !

Rekomendowane odpowiedzi

[news]Dzisiaj wyszła na światło dzienne oficjalna instrukcja od nbox HDTV recordera w której znajduje się poprawiona wkładka dotycząca obsługi kanałów z Astry przez nboxa! W końcu! Nie mam skanu ale jak wrócę do Warszawy w czwartek to mam nadzieję to zamieszcze oraz odpowiem na pytania o recorderze. Piszą w instrukcji, że aby nagrywać coś z Astry potrzebne są oczywiście dwa kable zatem mamy do kolekcji 4 kable ; ) a jak do tego dojdzie jeszcze Cyfrowy Polsat oraz Cyfra+ to już sześć kabli :) Fajnie <_< Najważniejsze, że kanały z Astry będą w końcu dostępne ( w tym HD!). Czyli zapewne razem z premierą recordera czeka nas update zwykłego nboxa skoro tak jest napisane w instrukcji.[/news]

[center][img]http://www.messetreff.com/mg-bay/media/bilder/logo_astra_aa.jpg[/img][b][size=6]+[/size][/b][img]http://img463.imageshack.us/img463/1149/copyofclipimage002fh7.jpg[/img][/center]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kiego grzyba 2 kable na każdego satelitę?????? <_<
A jak bym sobie chciał obrotnicę podłączyć to co pęczek kabli??? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej, oni sa niezle walnieci z tymi kablami, mam u siebie instalacje zrobiona na dwoch konwerterach quad i multiswitschu na 4 odbiorniki. Do kazdego pomieszczenia w domu doprowadzilem koncentryk i 3 skretki i BYLEM PEWIEN ZE JESTEM COOL, ze to mi wystarczy na lata!!! Czujecie teraz moje rozczarowanie, wszystko ladnie w scianach poprowadzone... przeciez nie bede tego kul na nowo.
Jedynie do salonu dalem dwa koncentryki (szczescie) i teraz moglbym miec tam recordera bo mam dwa kable ale co z hotbirdem... i nie wspomne o cyfrze, z ktorej tez korzystam. Musi byc jakies rozwiazanie na etapie miedzy gniazdkiem a tunerami zeby dwa kable wystarczyly. Mysle tu o rozwiazaniu z jakims przelacznikiem sygnalu, podlaczamy przelacznik do gniazdka a do niego tunery nboxa i cyferki, cos na zasadzie huba, podobne rozwiazanie jest przy koncentratorach HDMI jesli kilka urzadzen podlaczamy do jednego TV. Moze ktos cos madrego wynajdzie w sieci...
A propo czy nbox obsluguje diseq bo wtedy wystarcza dwa kable?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, a więc mam pytanie poruszane na wielu innych forach, ktore powinno zostać także tutaj zadane, a więc mogę odbierać kanały z 8 satelitów, ponieważ mam anteną z szyną do zezów [inaczej multi feedem]. Do anteny mam przełacznik DiSEqC Viper 4/1, który umożliwia mi odbiór kanałów z 4 róznych satelitów. Obecnie to 1 konwerter jest dla: Hotbird - 13E lub Sirus 5E, Eutelsat 7E, bo przesuwam konwerter po szynie, drugi konwerter Eutelsat - 16E lub zaleznosci od potrzeb Astra 19E, trzeci dla Astra 3A i czwarty konwerter dla Arabsata na 26E lub Eurobird 1 i Astra 2 na 28.2E. Narazie wiem, że lista kanałów jest tworzona przez N dlatego też wstrzymuje się z jej zakupem czy więc jest przewodziana opcja skanowania kanałów z poszczególnych statelitów i ukladania listy jak się chce bez ograniczeń nakładanych przez N.
Drugie pytanie jest związane z pierwszym czy owy N tuner potrafi sterować obrotnicą. Na dniach będzie N-recorder czy on będzie miał wspomniną wyzej funkcjonalnosć czy nie. Proszę o odpowiedź osobę związaną z N najlepiej albo Gmeru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do nboxa recordera wydaje mi się ,że można zastosować ten konwerter

i opis tego jest [url="http://www.skymedia.pl/sklep/product_info.php/cPath/21/products_id/303"]TUTAJ[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='subzer0' post='23314' date='20.11.2006, 21:02 ']
A propo czy nbox obsluguje diseq bo wtedy wystarcza dwa kable?
[/quote]
Zainteresowanych w kwestii obsługi DiSEqC odsyłam do strony:
[url="http://www.satkurier.pl/?n_platforma/&kat=236&id=34479"]http://www.satkurier.pl/?n_platforma/&...36&id=34479[/url]
Posdumowując - jest nadzieja. Nowe możliwości należy dozować stopniowo.
To widać dewiza twórców "n".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko. Hurra ! To rozwiązuje moje problemy (przynajmniej w zakresie HDTV) <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do pokoju gdzie jest nbox recorder i tak wystarcza 2 kable, przeciez wiecej gniazd nie ma. tylko trzeba diseq switche na balkonie przy antenie zamontowac, a nie przy recoderze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super, zakup N sie przybliza, ale jeszcze jedno...

powiedzmy, ze chce miec recordera i zwyklego boxa w drugim pokoju (multiroom)... czy to oznacza, ze musze miec 5-6 kabli?? i czemu az 4 kable do recordera skoro sa dwa wejscia??
Gmeru mozesz to wyjasnic, badz ktos kompetentny??

a jaki w tym wypadku mam miec konwereter?? a moze wiecej??

troche to bez sensu, bo przeciez ciezko przeciagnac z balkonu az tyle kabli <_<

Edytowane przez hellboyek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Jarojaw' post='23318' date='20.11.2006, 21:34 ']
Do nboxa recordera wydaje mi się ,że można zastosować ten konwerter

i opis tego jest [url="http://www.skymedia.pl/sklep/product_info.php/cPath/21/products_id/303"]TUTAJ[/url]
[/quote]

Na pewno nie! Na chwilę obecną do nboxa recordera potrzebny jest pojedyńczy konwerter typu TWIN z dwoma wyjściami na kabel antenowy. Ten o którym piszesz obsługuje dwie różne satelity (Astrę i Hot Birda), a do nboxa muszą dochodzić dwa sygnały z tej samej satelity - Hot Birda.
Ten news o którym pisze Gmeru zapowiada obsługę Astry, dlatego należy się domyślać, że w grę wchodzi instalacja DiSEq'a i będą potrzebne dwa podwójne konwertery. Czyli łącznie 4 przewody antenowe, które po przejściu przez DiSEq redukują się do dwóch. W efekcie do każdego z wejść antenowych nboxa recordera doprowadzony zostanie sygnał z Astry i Hot Birda. Dlatego przyszłościowo logicznym wydaje się zakup np [url="http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=27&id=576"]TAKIEGO[/url] konwertera.
Poprawcie mnie jeśli się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='23307' date='20.11.2006, 20:41 ']
[news] Piszą w instrukcji, że aby nagrywać coś z Astry potrzebne są oczywiście dwa kable zatem mamy do kolekcji 4 kable ; ) a jak do tego dojdzie jeszcze Cyfrowy Polsat oraz Cyfra+ to już sześć kabli <_< [/news]
[/quote]

Kompletnie tego nie kumam... jakie 4?! kable. To znaczy ze ogladac Astre bede mogl na podstawowej konfiguracji (2 kable do nbox recordera) ale gdy zachce nagrywac to nie wyda i... i co? Przeciez to bez sensu! Co wiecej zastanwiam sie jak to zrobia, a propoz nagrywania wlasnie z Astry, bo przeca w nboxie rec powiazane jest z EPG... nie ma mozliwosci nagrywania w inny sposob. A cos mnie sie nie widzi (ok moze marudze) ze tak rozbuduja EPG zeby cala Astra byla. Chyba, ze jak juz ktos zauwazyl wogole do Astry potrzebny bedzie przelacznik Diseqc na zawnatrz. Czyli cztery kab. -> przełącznik -> dwa do rooma... tak?
A jeszcze multiroom z wielka niewiadoma (kolejne kable?) Kurnnnnna, o co jakby chodzi, kaman?

Edytowane przez ein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='ein' post='23329' date='21.11.2006, 00:53 ']
Kompletnie tego nie kumam... jakie 4?! kable. To znaczy ze ogladac Astre bede mogl na podstawowej konfiguracji (2 kable do nbox recordera) ale gdy zachce nagrywac to nie wyda i... i co? Przeciez to bez sensu! Co wiecej zastanwiam sie jak to zrobia, a propoz nagrywania wlasnie z Astry, bo przeca w nboxie rec powiazane jest z EPG... nie ma mozliwosci nagrywania w inny sposob. A cos mnie sie nie widzi (ok moze marudze) ze tak rozbuduja EPG zeby cala Astra byla. Chyba, ze jak juz ktos zauwazyl wogole do Astry potrzebny bedzie przelacznik Diseqc na zawnatrz. Czyli cztery kab. -> przełącznik -> dwa do rooma... tak?
A jeszcze multiroom z wielka niewiadoma (kolejne kable?) Kurnnnnna, o co jakby chodzi, kaman?
[/quote]

w takim wypadku dwa konwertery?? ;| aaaaa zgubilem sie <_<
no ale skoro 4 kable do recordera to co z reszta boxow??

hehe teraz poki nie bedzie jakiejs oficjalnej informacji zyc nie damy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gmeru, ale żeś namieszał z tymi czterema kablami. Wystarczą dwa i:

- konwerter typu monoblock twin (są nawet monoblocki quady, jakby ktoś potrzebował)
- dwa konwertery typu twin i dwa przełączniki DiSEqC (w tym przypadku faktycznie mamy cztery kable, ale tylko do przełączników, od których do nboxa idą już tylko dwa) Edytowane przez Mazoku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Whiteman1' post='23328' date='20.11.2006, 22:47 ']
Na pewno nie! Na chwilę obecną do nboxa recordera potrzebny jest pojedyńczy konwerter typu TWIN z dwoma wyjściami na kabel antenowy. Ten o którym piszesz obsługuje dwie różne satelity (Astrę i Hot Birda), a do nboxa muszą dochodzić dwa sygnały z tej samej satelity - Hot Birda.
Ten news o którym pisze Gmeru zapowiada obsługę Astry, dlatego należy się domyślać, że w grę wchodzi instalacja DiSEq'a i będą potrzebne dwa podwójne konwertery. Czyli łącznie 4 przewody antenowe, które po przejściu przez DiSEq redukują się do dwóch. W efekcie do każdego z wejść antenowych nboxa recordera doprowadzony zostanie sygnał z Astry i Hot Birda. Dlatego przyszłościowo logicznym wydaje się zakup np [url="http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=27&id=576"]TAKIEGO[/url] konwertera.
Poprawcie mnie jeśli się mylę.
[/quote]
witam niestety się mylisz kolega wyżej miał racje ten konwerter to twin monoblock który całkowicie wystarcza na jeden recorder na dwie satelity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Mazoku' post='23335' date='20.11.2006, 23:20 ']
Gmeru, ale żeś namieszał z tymi czterema kablami. Wystarczą dwa i:

- konwerter typu monoblock twin (są nawet monoblocki quady, jakby ktoś potrzebował)
- dwa konwertery typu twin i dwa przełączniki DiSEqC (w tym przypadku faktycznie mamy cztery kable, ale tylko do przełączników, od których do nboxa idą już tylko dwa)
[/quote]

Czyli dobrze kombinuje - dla zwyklego nboxa, by liznac Astre trzeba bedzie Monoblocka z pojedynczym kablem, si?
Kurde, troche szkoda ze nie wrzucili na transponder, ktorego uzywaja, Astry. Pamietam, ze ktos tu pisal o takiej ewentualnosci (no tak ale pewnie miejsca by nie starczylo, w koncu chcemy HD @ FTA). No troszku to komplikuje nam instalacje.
Ciekawe jak do tego podejdzie n-ka - przeciez oni nie maja z tego co sie orientuje odpowiedniego jw sprzetu w dystrybucji (monoblocki, przelaczniki zew. etc) Edytowane przez ein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Mazoku' post='23335' date='21.11.2006, 01:20 ']
Gmeru, ale żeś namieszał z tymi czterema kablami. Wystarczą dwa i:

- konwerter typu monoblock twin (są nawet monoblocki quady, jakby ktoś potrzebował)
- dwa konwertery typu twin i dwa przełączniki DiSEqC (w tym przypadku faktycznie mamy cztery kable, ale tylko do przełączników, od których do nboxa idą już tylko dwa)
[/quote]

moglbys podac konkretny przyklad jak moglaby wygladac instalacja wliczajac recordera i zwylego nboxa (np. biorac pod uwage jakis sklep czy allegro), tylko przyklady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Whiteman1' post='23328' date='20.11.2006, 22:47 ']
Na pewno nie! Na chwilę obecną do nboxa recordera potrzebny jest pojedyńczy konwerter typu TWIN z dwoma wyjściami na kabel antenowy. Ten o którym piszesz obsługuje dwie różne satelity (Astrę i Hot Birda), a do nboxa muszą dochodzić dwa sygnały z tej samej satelity - Hot Birda.
Ten news o którym pisze Gmeru zapowiada obsługę Astry, dlatego należy się domyślać, że w grę wchodzi instalacja DiSEq'a i będą potrzebne dwa podwójne konwertery. Czyli łącznie 4 przewody antenowe, które po przejściu przez DiSEq redukują się do dwóch. W efekcie do każdego z wejść antenowych nboxa recordera doprowadzony zostanie sygnał z Astry i Hot Birda. Dlatego przyszłościowo logicznym wydaje się zakup np [url="http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=27&id=576"]TAKIEGO[/url] konwertera.
Poprawcie mnie jeśli się mylę.
[/quote]
Piszesz 4 przewody ,które przejdą przez Diseq.A ten konwerter co wskazałem to niby co???
On już diseq ma w sobie, więc po kigo kupować 2 Twiny i kombinować z kablami.Chodzi przecież o to aby do jednego gniazda podpiąć HB i Astre i do drugiego HB i Astre.Na tym własnie polega konwerter który wskazałem.Poczytaj jak i co obsługuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='hellboyek' post='23341' date='21.11.2006, 00:35 ']
moglbys podac konkretny przyklad jak moglaby wygladac instalacja wliczajac recordera i zwylego nboxa (np. biorac pod uwage jakis sklep czy allegro), tylko przyklady :)
[/quote]


Najsensowniejszy przy układzie recorder + zwykły nbox do odbioru hotbird+astra byłby monoblock quad - z dwóch wyjść konwertera idą dwa kable do recordera, a z jednego kabel do nboxa zwykłego, jedno wyjście zostaje wolne. taki konwerter to ok. 250 zł Do tego musi być w miarę szeroka antena 80-90 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten konwerter który wskazał Jarojaw spokojnie wystarczy na nboxa z wbudowanym recorderem na astre i hot birda [url="http://www.skymedia.pl/sklep/product_info.php/cPath/21/products_id/303"]http://www.skymedia.pl/sklep/product_info....products_id/303[/url]

Jednak sporo jest osób które mają już 1 konwerter Twin i zastanawiają się co zrobić żeby odbierać dodatkowo astrę. Dla tych osób dobrym rozwiązaniem będzie dokupienie drugiego twina + diseq. Wtedy z anteny do diseq będą szły 4 przewody a następnie z diseq do tunera dwa przewody. Diseq może być umieszczony blisko anteny więc to nie problem.
Poza tym trzeba pamietać że w monoblocku jeśli uszkodzony zostanie choćby jeden element to całość idzie do kosza. Jeśli mamy dwa oddzielne twiny to osobno możemy wymienić jeden z uszkodzonych konwerterów lub diseq.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nadal wystarczą 2 kable.
Przy antenie potrzebne są :
2 konwertery twin ustawione na A i HB za pomocą zeza dla wszystkich rozmiarów anten lub
konwerter monoblock – twin dla anten do 90 cm średnicy

W obu przypadkach mamy 4 wyjścia.
W celu połączenia ich do dwu wejść nbox potrzebne są 2 przełączniki DISEqC które zamontujemy przy antenie. Dla niewtajemniczonych jest to takie ustrojstwo co ma dwa wejścia i jedno wyjście i w zależności od sygnału z nbox aktywny jest odbiór z Astry lub HB.


Pozwoli to nam na:

Oglądanie z HB – nagrywanie z HB
Oglądanie z Astry – nagrywanie z Astry
Oglądanie z HB – nagrywanie z Astry
Oglądanie z Astry – nagrywanie z HB

Gdzieś tu jeszcze musi się zmieścić VOD z HB. Powinien być aktywny gdy jednocześnie nie wykonujemy 2 czynności – oglądania i PVR

Jak rozumie z wyprzedzeniem będzie tylko można nagrywać programy posiadające aktywne EPG. Reszta tylko programy bieżące.
Myślę że będzie też dostępny Timeshifting – oglądanie z przesunięciem czasowym. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szczyt kretynizmu!!!
6 kabli, 20 konqwerteróqw i co jescze ????? a może zaraz się okaże że będę musiła dac ich 10 co??
Powinno być tak:
1 konwerter podwójny z pojedynczym wyjściem i jeden kabel do odbiornika tv sat.
Odbiornik sobie przełącza tylko sygnały Astra /HB.
Wszystko na ten temat.
Pełen exclusiv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie pisz jak chciałbyś by było tylko poczytaj jak MUSI być. Takie są zasady odbioru sat i dopóki konwertery Unicable się nie rozpowszechnią wśród producentów boxów nic się nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myslalem ze troche sie na tym znam ale chyba jestem [beeep]. W takim razie czy ktos mi moze pomoc.
W chili obecnej mam dwa konwertery twin z zezem i z dwoma diseq z czego jeden kabel na wyjsciu podaje sygnal do CP a drugi do SKY STARA W kompie. Jezeli rozlącze Sky Stara i podlacze drugi kabel do N-BOX recorder to teoretycznie od razu powinien odpalic ze wszystkim funkcjami czyli PVR i VOD ???? TAK czy dla VOD musi iśc całkowicie niezależny kabel (bo takie mam wrażenie) nie przechodzacy przez DISEQ a tym samym nie majacy sygnału z ASTRY???????????

I drugie pytanie. Zakladajac ze dotychczasowa instalacja wystarczy do N-BOX to zeby nadal korzystac ze SKY STAR to co jeszcz epotrzebuje KOnwerter triple i dodatkowy trzeci już DISEQ?????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie można podglądnąć listę kanałów na astrze? najpierw chciałbym zobaczyć czy jest sens się w to bawić. Może HB mi wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...