Skocz do zawartości
Gmeru

Test nbox HDTV recorder (pierwszy test w PL)

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='herman78' post='25357' date='30.11.2006, 01:30 ']
Bożeeeee... To co czytam to jest horror... może ja śnie i jak sie obudze bedzie juz po wszystkim... hehehe
Szczerze... bardzo byłem za N'ką - technologia, kanały, ceny... mówie w koncu ktos pokaże jak sie robi prawdziwą telewizje...
no i N'ka pokazał... jeden wielki bubel... dysk buczy... kanały z 2 konwerterów... hahahah... hdmi nie działa... transponder nowy - wejdź na dach przestaw sobie sam (a może taka wycieczka teraz bedzie co tydzień - dowiemy sie w jakim stanie jest nasza elewacja i pokrycie dachu... hahaha...) :D:D:D
tunery do [beeep]... kanały do [beeep]... wszystko do [beeep]... << kto chce niech na mnie zwymyśla...
ale... taka jest prawda...

szef opowiedział mi z czego śmieją sie z nas amerykanie... a wiecie z czego...
bo kubek polski... ucho ma w środku...

ps. a wiecie co jest najgorsze... że nie N'ka nie chodzi po forach i nie czyta na co sie narzeka... co nam nie pasuje... i beszczelnie wmawia naprzykład że to z naszymi telewizorami jest cos nie tak... :angry:
[/quote]

Masz ten dekoder czy nie, i tylko tak sobie piszesz?
"dysk buczy" - kręci się :D to niby czemu miałby nie buczec? W każdym razie robi to b. cicho i po pewnym czasie wyłacza się,
"Kanały z 2 konwerterów" - a jak Ty sobie wyobrażasz oblądanie i w tym samym czasie nagrywanie innego kanału?
"hdmi nie działa" - he he, nie wiem, naszczęście nie mam LCD ani plazmy
"transponder nowy - wejdź na dach przestaw sobie sam" - a niby kto by miał to robic? Możesz sam "za darmo" albo wziąśc instalatora "za kase". Tu Cie nie rozumiem.
"tunery do [beeep]... kanały do [beeep]" - Mam recordera, uważam że jest to NAJLEPSZY dek. aktualnie wypożyczany (dzierżawiony) w polsce.
"wszystko do [beeep]..." to wyjaśnia czemu jesteś na NIE :D tylko prosze nie wieszaj się :D

"szef opowiedział mi z czego śmieją sie z nas amerykanie... a wiecie z czego...
bo kubek polski... ucho ma w środku..." - Wiesz, ludzie śmieją się z tego czego nie znają, a podejżewam że Amerykanie nie potrafili by pokazac polski (i wielu innych państw) na mapie.

"ps. a wiecie co jest najgorsze... że nie N'ka nie chodzi po forach i nie czyta na co sie narzeka... co nam nie pasuje... i beszczelnie wmawia naprzykład że to z naszymi telewizorami jest cos nie tak... :D" - wydaje mi się że czytają, może dlatego będą kanały z Astry?

Edytowane przez k@li111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"dysk buczy" - wchodzi w rezonans... jak by miał odlecieć... to nie tylko moje spostrzeżenie...
"Kanały z 2 konwerterów" - nawet gmeru napisał że nie zobaczysz wielu kanałów bez podpiętego 2 konwertera... ( poczytaj na forum i nie chodzi tutaj o nagrywanie... ponoć to przyspiesza zmiane kanałów... :angry: )
"hdmi nie działa" - Telewizja nowej generacji sie kłania... :D
"transponder nowy - wejdź na dach przestaw sobie sam" - czy to nie jest chore abyś z czyjeś winy narażał życie... łaził w taka pogodę po dachu... a przepraszam za głupote innych nie będę płacił... :D
"wszystko do [beeep]..." - czemu...?? nie uważasz że ktoś robi z nas idiotów i beta testerów...
ja uważam że powinni zająć sie tym z rok temu... kanały... tuner... podejście do klientów...
dziś jak byś włączył power na tunerze... ryj uśmiechał by ci sie jak nigdy... a tak to zastanawiasz sie...
"czy oby dzis zadziała... uffff... działa... hahahaha"
"a ja tu widze niezły burdel..." - ktos kiedyś powiedział w pewnym klasyku filmowym... :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jacek1969r' post='25396' date='30.11.2006, 09:26 ']
U mnie nic nie wpada w rezonans, może niektóre egzemplarze są źle skręcone?
[/quote]


N' ka jest do [beeep], polsat zreszta też. I cyfra też. W ogóle to forum jest tendencyjne. Wszyscy jesteście tendencyjni . I Ja też. :angry:

A poważnie admin jest zbyt liberalny, stawiać bany za głupoty. Wiem że na innych forach przeginają z banami ale tu to jest przechył w drugą stronę.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 nocka, a u mnie dysk się nie wyłącza, chodzi non stop. Głośno nie jest, ale po co ma chodzić w nocy lub jak nic nie zaplanowałem do nagrania. Szkoda prądu. U każdego się wyłącza po godzinie tak jak pisze Zdzis_ek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak nawiasem mówiąc, to mam pytanie do expertów, czy w nboxie huczy tylko dysk, czy jest tam też jakiś inny wiatrak? Bo czasami idzie mi to głosniej, czasami ciszej, ale zawsze coś szumi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest wiatraczek, łatwo dojżec, "troszkę wewnątrz". W momencie jak zaglądałem stał. Edytowane przez k@li111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam z twardym dyskiem od wczoraj , nie moglem spac od tego szumu twaredego dysku , nad ranem wylaczylem go z sieci. Po prostu bubel , po cholere chodzi jesli nie mam zamiaru nic nagrywac , moja nagrywarka pioneera zaprogramowana na nagrywanie wlancza dysk przed nagraniemi i jest ok. a mam ja juz 2 lata , a tu wielka nowo generacja"N" i bubel ktory nie daje spac . Kompromitacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='k@li111' post='25424' date='30.11.2006, 11:12 ']
Jest wiatraczek, łatwo dojżec, "troszkę wewnątrz".
[/quote]
To juz sobie wyobrażam jak ten wiatrak będzie wył po kilku miesiącach użytkowania. Nie raz zdarza mi się sciągać obudowę z kompa i wpuścić kroplę smaru do wiatraków, żeby chodziły cicho. No ale niestety w nboxie jest plomba... Edytowane przez jankxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam recordera od 27.11.2006 i w moim przypadku jest tylko jedno zastrzeźenie: [b]oprogramowanie nie jest zgodne z dołączoną instrukcją[/b] ale podobno ma się to zmienić 01.12.2006 i wtedy zobaczymy.
Co do głośnej pracy dysku to w moim przypadku to nie występuje - porównanie z dyskami w komputerach wg mnie stawia go na poziomie dysków Seagate Baracuda. Wiatrak włącza się sporadycznie i też do głośnych nie należy. Przy odchyleniu recordera od poziomu głośność wyraźnie wzrasta. Na częstotliwość włączania się wentylatora na pewno ma wpływ temperatura otoczenia oraz utrudniona wentylacja w przypadku ustawienia recordera w meblościankach itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Jurek_Z' post='25446' date='30.11.2006, 12:23 ']
Wiatrak włącza się sporadycznie i też do głośnych nie należy.
[/quote]

Wiatrak sie włacza sporadycznie??? Aż nie wierzę... u mnie chodzi non stop. Tylko dysk czasem sie wyłącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam n recorder od 27.11, dysk i wiatrak słychać ale na rozsądnym poziomie (tak - głośniej od wiatraków plazmy 42PV60), podczas bezczynności wyłącza się zarówno dysk jak i wiatrak w obudowie i mamy full silent - ale czas wyłączenia jest niepowtarzalny - myślę że jeszcze troche pracy muszą włożyć programiści w dopracowanie tego. Moja sugestia - czas recordera jest pobierany z satelity więc po 22.00 przejście do stanu "uśpienia" powinno być dużo szybsze niż podczas dnia - to są drobnostki a dla użytkownika bardzo istotne.

Uważam jednak że generalnie n wprowadziło na rynek rzeczywiście nowoczesne rowiązania, trochę nad nimi jeszcze nie panują - ale to normalne nauczą się mimo że chwilę to musi potrwać. Sam jestem informatykiem i uważam to obecnie za stan normalny przy takim pośpiechu uruchomienia platformy. Co do krytykowanych możliwości i szybkości działania n-boxa to uważam że jeszcze sporo tutaj zobaczymy, wcześniej korzystałem z d-boxa na Linuxie -> dopiero dopracowane i przetestowane oprogramowanie wydusi z tego sprzętu wiele użytecznych funkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jankxx' post='25437' date='30.11.2006, 12:47 ']
To juz sobie wyobrażam jak ten wiatrak będzie wył po kilku miesiącach użytkowania. Nie raz zdarza mi się sciągać obudowę z kompa i wpuścić kroplę smaru do wiatraków, żeby chodziły cicho. No ale niestety w nboxie jest plomba...
[/quote]Tandetne wiatraki, u mnie w kilkuletnim kompie bez zmian, ale to PAPSTy no i jeden BOX od proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co ?? tak teudno wejść na www.n.pl i sobie ściągąć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Jurek_Z' post='25446' date='30.11.2006, 12:23 ']Mam recordera od 27.11.2006 i w moim przypadku jest tylko jedno zastrzeźenie: [b]oprogramowanie nie jest zgodne z dołączoną instrukcją[/b] ale podobno ma się to zmienić 01.12.2006 i wtedy zobaczymy.
Co do głośnej pracy dysku to w moim przypadku to nie występuje - porównanie z dyskami w komputerach wg mnie stawia go na poziomie dysków Seagate Baracuda. Wiatrak włącza się sporadycznie i też do głośnych nie należy. Przy odchyleniu recordera od poziomu głośność wyraźnie wzrasta. Na częstotliwość włączania się wentylatora na pewno ma wpływ temperatura otoczenia oraz utrudniona wentylacja w przypadku ustawienia recordera w meblościankach itp.[/quote]

To zależy od egzemplarza. Mój poprzedni wyłączył się raz w ciągu 8 dni...
Dysk plus wiatrak powodowały taki rezonans, że na 2 podkładkach musiałem trzymać to badziewie.
Drugi egzemplarz (z wymiany reklamacyjnej) działa ciut ciszej, ale i tak z odległości 3m słychać lekkie buczenie, dość wnerwiające, bo inny sprzęt - a mam go sporo - jest cichuteńki.
Obecny n-box wyłącza się samoczynnie dość często, niestety górna obudowa ma tendencję do wpadania w rezonans (jest chyba źle skręcona), ale z tym da się żyć, coś tam trzeba po prostu na górę położyć.
Nie wiem, czy jest sens wymieniać go na kolejny egzemplarz, bo w sklepie to jest totolotek, co dostaniesz.
Jakość sprzętu oceniam na jedno wielkie g, sorki za dwuznacznik.
Mam zamiar zgłosić pisemną reklamacje do ITI na ten temat, bo 15 m-cy z buczącym sprzętem to nie na moje nerwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początkowo miałem nabyć recordera, ale ze względu na różne niespodzianki zdecydowałem się na zwykłego.
Po miesiącu użytkowania zmieniłem na recorder.
Miałem sporo obaw. Szczególnie z tym buczeniem i w ogóle z poprawnością działania wszystkich funkcji nagrywających, EPG itd.
Nbox zwykły to tylko 99 zł i mała strata w przypadku rezygnacji z N. Jednak 449 zł w przypadku recordera to już spory wydatek i wiąże na dłużej z N.

W miniony piątek po wymianie musiałem ponownie aktywować nboxa.
I tutaj trochę problemów. Po dwóch godzinach od aktywacji dalej to samo - ekran mówiący o potrzebie aktywacji. Dzwonię ponownie i znowu procedura aktywacji.
Czekam dalej dwie godziny i nic. W diagnostyce było napisane, że mam uprawnienia, ale dalej miałem do wyboru tylko ekran aktywacyjny i Setup.
Chciałem ponownie dzwonić, ale pomyślałem, że może spróbować wykonać aktualizację oprogramowania.
Nbox odrazu pobrał nowy soft i po zresetowaniu się miałem już wszystko.
Szkoda, że konsultanci nie powiedzieli, że najpierw trzeba przeprowadzić aktualizację oprogramowania.

Nbox recorder to fantastyczne urządzenie, nie zdawałem sobie sprawy jak bardzo wszystko jest przemyślane (a to dopiero początek).
Funkcja Pausa na właśnie oglądanym filmie działa idealnie. Naciskam, wychodzę, wracam ponownie naciskam i dalej oglądam film. Na boxie widać czas opóźnienia w stosunku do oryginalnej transmisji. Wpada reklama, przyspieszam oglądanie i znowu mam film.
Do tego wszystkiego okazuje się, że powyższa funkcja działa także wtedy kiedy nagrywam w tym samym czasie inny film na innym kanale.
Z tego wynika, że to urządzenie potrafi nagrywać w tym samym czasie dwie pozycje! :P
Dla nagranych pozycji mamy pełny opis zawartości - bardzo wygodne.
Po przerwaniu oglądania nagranej pozycji i po ponownym wejściu do oglądania możemy wybrać czy chcemy oglądać od początku czy od ostatnio oglądanego fragmentu.
Wcześniej wiele osób pisało, że można nagrywać tylko to co jest w EPG, myślałem, że to oznacza, że nie można nagrać oglądanej pozycji. Nie wiem o co chodziło, ale każdy wyświetlany film można nagrać w każdej chwili naciskając klawisz Rec.
Mało tego, jeśli nacisnę Rec w trakcie oglądania, np po 10 minutach to w pozycjach nagranych mam nagraną pozycję nie od dziesiątej minuty tylko od początku. :)

Jestem mile zaskoczony, że jakość nagrywanych filmów w rozdzielczości HD jest identyczna z przekazem. Najłatwiej to sprawdzić metodą pauzowania. Naciskam w trakcie oglądania i po chwili znowu uruchamiam, brak jakichkolwiek różnic.

Po nagraniu 2 filmów w SD (łacznie pięć godzin) nbox pokazał, że jest jeszcze 95% wolnego miejsca. Po nagraniu dwóch kolejnych filmów, ale w HD (łacznie 3 godziny 20 minut) zostało 75% procent wolnego miejsca.

Wentylatorka zupełnie nie słychać, no chyba, że przyłoży się ucho do samego wylotu to wtedy delikatnie szumi.
Jednak dysk twardy lekko buczy i przenosi wibracje na obudowę.
W PC mam 5 twardych dysków i tylko jeden z nich drżał, wymieniłem go na inny i jest spokój. Wszystkie są Seagate, wysokoobrotowe i nie ma z nimi problemów.
Tutaj jednak jest mały problem, w całkowitej ciszy słychać delikatne buczenie. Jest to poziom do zaakceptowania dla lubiących spać w całkowitej ciszy, ale jednak występuje.

Pilot tym razem dostałem lekko zmieniony, np. przycisk Back jest teraz poniżej przycisków lewo, prawo, dół, góra. Jest to dla mnie dużo wygodniejsze.
Po naciśnięciu Info mogę zobaczyć do czterech pozycji programowych następujących po sobie. Wydawało mi się, że w zwykłym n-box były tylko dwie.
Poprzednio EPG było dość dziurawe a teraz mam pełne i to na wiele dni do przodu (powinno być do siedmiu).

Nie aktywowałem usługi VOD, poczekam aż będą pozycje w HD.
Na dysku zapisały mi się zwiastuny filmów z opisem. Są filmu na styczeń i pokazują się te, które będą w lutym. Kawałek każdego filmu mogę zobaczyć na pełnym ekranie z wyborem dźwięku, jeśli taki jest.
Nie wiem tylko czy jakość obrazu jest już docelowa, czy gorsza, bo to co widzę to jakościowo jest bardzo cieniutkie i nie do przyjęcia.

Podsumowując jest znakomite ustrojstwo i niema jak tego porównać do zwykłego boxa.

Edytowane przez s2k2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz napisać jakie masz filmy na luty i marzec... jeśli chodzi o zapowiedzi...??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='herman78' post='33396' date='07.01.2007, 12:34 ']Możesz napisać jakie masz filmy na luty i marzec... jeśli chodzi o zapowiedzi...??[/quote]Przepraszam za pomyłkę - w VOD są zapowiedzi na styczeń i luty. Źle odczytałem - było napisane "do" a nie "od".
Lista się dopiero uzupełnia, więc jeśli to istotne to podam to jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesli mas zna luty... to poprosze... bo jak narazie nikt nie ma... a ciekaw jestem co wrzuca...
z góry dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zadam takie pytanie o mały detal. Czy gdy nbox recorder jest wyłączony(stand by) to czy jest na nim wyświetlana godzina, czy ich motto "włącz ciekawość". Wyświetlacz jest szeroki, więc zmieściła by się jeszcze data.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dav4' post='37004' date='29.01.2007, 21:29 ']Ja zadam takie pytanie o mały detal. Czy gdy nbox recorder jest wyłączony(stand by) to czy jest na nim wyświetlana godzina, czy ich motto "włącz ciekawość". Wyświetlacz jest szeroki, więc zmieściła by się jeszcze data.[/quote]

Wyświetlana jest tylko godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...