Skocz do zawartości
Gmeru

Test nbox HDTV recorder (pierwszy test w PL)

Rekomendowane odpowiedzi

www.nhdtv.pl/forum
to jest oficjalne forum "n" i w Temacie "odpowiedzi na pytania w sprawie "n" jest napisane ze od 27 listopada jest dla nowych abonentów a wymiana starego na nwoey dopiero od 10 grudnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co mam zrobić by przez COMPONENT odbierać HD?? mam projektor CRT podłaczony do scalera, moze sa juz jakies przejsciowki. Jak dla mnie to te zabezpieczenia sa troche chore, ktos kupil sprzet przed rokiem wydal kupe kasy i nie moze ogladac w HD!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='DVDmed' post='23677' date='22.11.2006, 22:09 ']
To nas załatwili.Dziękuję
[/quote]

nie ma za co.wszyscy sa źli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[color="#FF0000"]No i jestem. Już odpowiem na to co dam radę. Ale jedna uwaga: LUDZIE CZEMU CYTUJECIE CAŁY POST LOL to przeciez NIE NORMALNE! O_o[/color]


[b][quote name='crazy-j' date='18.11.2006, 17:54 ' post='22927']
Wszystko to wyglada swietnie, super test jak zwykle, mam jednak jedno pytanko. Czekam na ocene dekodera po paru godzinach pracy, bo widze wylot wentylatora z tylu. Jesli bedzie sie grzal jak Humax, to latem moze byc glosno, mam nadzieje ze wentylator ma dobre lozyska. Zawsze unikalem kupowania sprzetu z wentylatorami, ale ten chyba bedzie ten pierwszy :)[/quote][/b]

[color="#FF0000"]Więc chodzi okej wszystko. Dekoder cały czas chodzi tak samo. Nawet jak jest w standby to i tak słychać jak dysk mruczy. Ale nie ma takiego chrobotania jak na kompie. Zobaczymy za miesiąc ; ) Może jakaś defragmentacja :lol: Ale fakt, że go słychać! Nie ma idealnej ciszy jak w zwykłych dekoderach.[/color]

[b][quote name='Mazoku' date='18.11.2006, 18:36 ' post='22946']
Ciekawa recenzja. Zapowiada nam się świetny produkt. Ale nie mogę się powstrzymać od paru pytań...
Co chyba znaczy, że n zarezerwował sobie możliwość zablokowania nagrywania niektórych pozycji, jeśli dobrze rozumiem. Czy widziałeś już jakiś program bez czerwonego kółeczka? ;)
Popraw mnie, jesli się mylę, ale nbox Recorder nie ma chyba możliwości transkodowania wideo (np. z MPEG2 do MPEG4). Więc nagrywamy wszystko w takiej jakości i z takim bitratem, jaki jest na satelicie. Toteż nagrania np. TVN w MPEG2 mogą nam szybko zapełnić te "300h". Nie wspominając już o tym, że spora częśc dysku będzie zajęta przez VOD.
Co dokładnie masz na myśli? Czy nbox Recorder nagrywa programy z jakimś buforem na początku i na końcu? Czy też zakłada, że jak w EPG napisali 12:00 to zaczyna nagrywanie o 12:00?
[/quote]
[/b]
[color="#FF0000"]Więc żle to napisałem. Czerwone kółko masz jak nic się nie nagrywa. Więc możesz kanał nagrać. A białe masz wtedy, gdy coś się nagrywa na innym kanale i wtedy Cię pyta nbox czy chcesz zatrzymac nagrywanie tamto i zacząć nagrywać aktualny kanał.

WIem, że te 300h to chyba nie możliwe. Na moje oko koło 100 zapewne. I fakt, że przecież jedno leci w MPEG4 a inne MPEG2 (TVN, LUXE HD itd)[/color]

[b][quote name='Emill' date='18.11.2006, 19:44 ' post='22959']
A co, jesli ktos nie zamowi VOD, tylko kupi recordera tylko dla nagrywania wlasnych programow, bo np. nie usmiecha mu sie doplacac dodatkowych 30 zeta? Tzn. czy wtedy caly dysk bedzie na te prywatne nagrania, czy czesc i tak bedzie przeznaczona pod VOD i przez to bedzie lezec odlogiem?
[/quote][/b]

[color="#FF0000"]Dysk jest podzielony na sztywno. [/color]


[b][quote name='czapa' date='18.11.2006, 20:06 ' post='22964']
Pytanie do Gmeru:
Czy w filmach sciaganych poprzez VOD istnieje wiecej sciezek dzwiekowych?
Interesuje mnie przede wszystkim oryginalna wersja angielska (oczywiscie w filmach angielsko-jezycznych).
[/quote][/b]

[color="#FF0000"]Ma być. VODa narazie nie ma. To są tylko testy. VOD rusza na początku grudnia więc nie mam pojęcia jak to działa na filmach. Ale raczej musi tak być bo inaczej by było trochę dziwnie :) [/color]

[b][quote name='maciek_f' date='18.11.2006, 22:51 ' post='23005']
Jedno pytanie:
Czy dźwięk przez hdmi zrywa jak w "białym" czy nie?
pozdrowienia
[/quote][/b]

[color="#FF0000"]U mnie nigdy nic nie zrywało więc niewiem. I tak ma podłączone po component bo tam jest lepsza jakość obrazu. Ale HDMI sprawdzałem też i u mnie jest okej ale biały też gra okej. Może i zrywać jeżeli zrywa Ci na białym.
[/color]

[[b]quote name='Bajlif' date='18.11.2006, 22:55 ' post='23008']
Witam,

Mam nadzieje, ze programowanie nagran odbywa sie nie tylko przez EPG, czyli ze moge po prostu recznie wpisac date i czas rozpoczecia i zakonczenia nagrania?
Czy przy programowaniu nagrywania mozna sobie zaznaczyc nagrania cykliczne (np. w kazdy czwartek od 17:00 do 18:00)?

Pozdrawiam,
Tomek
[/quote][/b]

[color="#FF0000"]Nie możesz :D Tylko z EPG bądź naciskamy REC i idzie nagrywanie. Nie ma programowania. Jak nie ma EPG to nie da się zaprogramować O_o[/color]


[b][quote name='boo' date='18.11.2006, 23:12 ' post='23010']
A JA mam takie pytanie:
Jak np: nie ma na danym kanale EPG, to jak mam ustawić na nim nagrywanie ?
[/quote][/b]

[color="#FF0000"]Nie[/color]


[b][quote name='Yuiren' date='19.11.2006, 01:13 ' post='23025']
Hm, widze troche niedomowien, mimo to test swietny.

Co do PVR. Zgrywa HD ? czy HD downscaluje do SD ? A dzwiek ? Zostawia AC3 czy robi stereo ?

VOD ma gdzies zaznaczone w jakiej rozdzielczosci jest material ?
[/quote][/b]

[color="#FF0000"]Na VOD nie ma narazie nic oprócz testów. Można nagrywać w HD. Właśnie oglądam zaprogramowane nagrania z Discovery HD podczas mojej nie obecności i śmiga okej.

W testach na VOD jest podana rozdzielczość materiału.[/color]


[b][quote name='amstrad' date='19.11.2006, 08:57 ' post='23042']
gmeru - co jest w katalogu hity mgm ? podaj tytuły :)

czy usługa vod jest obowiązkowa ?
[/quote][/b]

[color="#FF0000"]Nie jest obowiązkowa. Mówiłem, że te katalogi to tylko przykład.[/color]

[b][quote name='Jacusmars' date='19.11.2006, 17:08 ' post='23100']
ja mam zwykly TV i mam tylko wejscie EURO i Composi(na cinch).Mam pytanko czy bede mogł spokojnie ogldać filmy na VOD i PVR?Bo w tescie nie ma mowy o tym.Pozdrawiam
[/quote][/b]

[color="#FF0000"]Tak będziesz mógł.[/color]

[b][quote name='Jacques La Fey' date='19.11.2006, 18:20 ' post='23109']
czy możliwe jest nagrywanie dwóch audycji w tym samym czasie ?
[/quote][/b]

[color="#FF0000"]Nie[/color]

[b][quote name='ziomek' date='19.11.2006, 19:28 ' post='23120']
Jak to mozliwe, ze przy vod w rogu masz okienko ze screene mz bajki na kanale Fox Kids? Przeciez ten kanal nie nadaje od dawna.
[/quote][/b]

[color="#FF0000"]To był test i takie coś było wgrane.[/color]

[b][quote name='Antarktis' date='19.11.2006, 22:16 ' post='23148']
Gmeru

Dziękujemy i prosimy o więcej. Chyba, że to tajemnica, aż do następnej konferencji?

Opis ciekawy, ale nie wiele wnoszący. To wszystko to wiemy z instrukcji obsługi n-boxa. Powiedz nam coś, czego nie wiemy.

- Czy w opcji PVR zapisywane sa wszystkie ścieżki dźwiekowe?
(przykładowo pl i russia na kanale "wojna i pokój")
- Czy zapisywany jest z audycją teletekst? Wolałbym zapytać o napisy, ale tych na razie w 'n' niema
- Czy odtwarzany film VOD, można przegrać na magnetowid, albo jest zakodowany na złączu scart (macrovision) ?
- Jak wygląda lista pozycji filmowych VOD na grudzień? Czy możesz nam zdradzić jakie filmy będa wyemitowane? Czy to jest tajemnica, do następnej konferencji?
- Czy EPG działa stabilnie cały czas?
- Czy jest poprawa w szybkości przełączania kanałów?
- Jak długo filmy są w opcji VOD przechowywane na dysku? 48 godzin czy dłużej? Czy zależy to, od tego czy film był obejrzany, czy od czasu zapisania filmu na twardy dysk?
- Jak długo mogę przetrzymywać audycję nagraną w opcji PVR?
- Ile razy mogę obejrzeć audycję Vod, jest jakis limit?

Na koniec.
- Dlaczego tak mało informacji jest o produkcie, który ma wejść do sklepów za niespełna 2 tygodnie? Kolejna polityka dezinformacji? Kto kupi produkt, o którym nie ma żadnych, podkreślam [b]żadnych [/b]konkretnych informacji na stronie 'n'.

Na ostatnie pytanie, nie musisz Gmeru odpowiadać.
[/quote][/b]

[color="#FF0000"]- w PVR jest zapisana ta ścieżka, która leci (tak jest u mnie)

- teletekst? Nie

-Film VOD można przegrać na VHS

-Filmy były podane na konfie. Poszukaj.

-EPG działa różnie. Nie ma różnicy do białego.

-Nadal idą wolno O_o (przełączanie kanałów)

-Filmy w VOD mają być miesiąc czasu na dysku. Można oglądać ile razy się chce.

-Audycję na PVR możesz przetrzymać do końca życia;p


Niewiem czemu jest tak mało informacji. Ale chyba lepsze to niż nic (ten test hehe)
[/color]


[b][quote name='Mr_Jones' date='19.11.2006, 22:55 ' post='23157']
Jakie dwa tygodnie, realna data dostepnosci tego rekordera to drugi tydzien grudnia 2006 ;) - i napewno nowi abonenci beda preferowani. A kto kupi? Oczywiscie polacy ...

Jak widac z screenow, to nowosci MGM typu 2005 beda lecialy najpierw w VOD a moze pozniej w MGM HD jesli wogole tam poleca.

Reklamowli VOD ze maja byc filmy wczesniej niz na DVD, to dwa seriale TVN juz tam sie kwalfikuja ;) reszta nowosci 2005 pewnie cztery filmy pelnometrazowe na miesiac i tyle [ciekawe czy tez z nowosci tylko wytwornia MGM/Sony]. Do tego pasmo ' Superkino' i tyle.

PS. Zyczenie - umozliwienie sterowania tego PVR z poziomu komputera ;) bo jak mowi Gmeru jak sie zrobi sieczka to chcialbym miec mozliwosc latwego kasowania i ukladania tego materialu na HDD.
[/quote][/b]

[color="#FF0000"]No zobaczymy. Ale nie zapowiada się na start żeby były nowości DVD. Ale to z MGM to nie masz racji bo to tylko przykład jak mówiłem. MGM to MGM i będzie miał swój kanał. Tu nic takiego ma nie być.

Dekoder będzie do kupna od 27. Wiem, że już są w MM na magazynach. Demem też będzie można się pobawić w sklepie.[/color]

[b][quote name='Whiteman1' date='19.11.2006, 23:03 ' post='23159']
Mam pytanie. W jakich proporcjach podzielony jest dysk twardy na PVR, PVR-bufor i VOD? Wcześniej czytałem, że nie są to równe części, więc jak to wygląda? Czy podział jest stały, czy też dopasowuje się płynnie do aktualnych potrzeb? Myślę, że odpowiedź rozwiała by wiele wątpliwości. A co jeśli użytkownik nie aktywuje usługi VOD? Czy wówczas partycja ta mogłaby być wykorzystana na PVR?
[/quote][/b]

[color="#FF0000"]Szczerze? Nie wiem ; / A raczej z tego co wiem na VOD miało być 170GB. Muszę się dowiedzieć. To napiszę dokładnie ale na 90% 170GB na VOD.
[/color]

[b][quote name='Adamelab' date='19.11.2006, 23:13 ' post='23162']
>
>
Czy po podłączeniu jednego przewodu nie działa wcale , czy brak tylko opcji jednoczesnego oglądania i nagrywania ??
>
>
Czy na N-box recorderze jest inna wersja oprogramowania niż na zwykłych N-boxach.Chodzi mi o połączenie HDMI (Obecnie mam problem z połączeniem kablem HDMI poprzez amplituner Denon AVR-4306 - mam do amplitunera podłączone trzy urządzenia i z niego wyprowadzenie jednym kablem HDMI do TV.Przy połączeniu component i optical N-box działa.Po podłączeniu poprzez HDMI wyskakuje czerwony trójkąt i ...."widzę ciemność").Jest szansa że na tym sprzęcie problem zniknie?

Pozdrawiam.
[/quote][/b]

[color="#FF0000"]Jak podłączymy jeden kabel to działa jak zwykły nbox HDTV. Problemy z HDMI pewno będą takie same. Ale to się okaże. Nie wiem, nie sprawdzałem. Ludzie powiedzą.
[/color]

[b][quote name='janku' date='20.11.2006, 08:31 ' post='23185']
ciekawe skąd się wzięła różnica w sile sygnału między tunerami ?
mam nadzieję, że tylko przez kable+złącza, a nie przez same tunery...

--
pozdr
janku
[/quote][/b]

[color="#FF0000"]Dwie anteny.[/color]


[b][quote name='DVDmed' date='20.11.2006, 20:40 ' post='23306']
n box recorder od.27.11.06 , możliwa wymiana nbox -a wraz z zakupioną anteną na n box recorder + antena za 140 zł lub 170 zł.
[/quote][/b]

[color="#FF0000"]Wymiana dopiero po 10 grudnia.[/color]

[b][quote name='kulas' date='20.11.2006, 22:40 ' post='23327']
Czyli nagrywając dany program można w tym czasie oglądać inny ?
[/quote][/b]

[color="#FF0000"]Tak można[/color]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Gmeru za odpowiedz.Jestem szczesliwy ze bede mogł ogladać filmy na VOD jak i PVR przez EURO.Moge juz spac spokojnie i czekac do 10 grudnia na wymiane i aktywacje VOD.
Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gmeru thx.
A kiedy dołączysz to uzupełnienie do instrukcji dotyczące DISqC i Astry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kmac' post='23762' date='23.11.2006, 00:51 ']
Gmeru thx.
A kiedy dołączysz to uzupełnienie do instrukcji dotyczące DISqC i Astry?
[/quote]

[img]http://img96.imageshack.us/img96/992/gearcopyrw5.jpg[/img]

Prosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru powiedz czy pakować się w coś takiego?

[url="http://www.skymedia.pl/sklep/product_info....products_id/335"]http://www.skymedia.pl/sklep/product_info....products_id/335[/url]

Koszty nie są istotne, antena 90. Jak powiesz ze będzie ok to zamawiam :)
Kurczę Gmeru Wyrocznia jak na matrix :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='autorus' post='23785' date='23.11.2006, 10:55 ']
Gmeru powiedz czy pakować się w coś takiego?
[/quote]
Chyba Gmeru Ci nie pomoże, bo jest błąd w linku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi o to : KONWERTER QUAD + MONOBLOCK INVERTO - 2 sat. na 4 tunery

[url="http://www.skymedia.pl/sklep/product_info.php/cPath/21/products_id/335"]http://www.skymedia.pl/sklep/product_info....products_id/335[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To oznacza że na VOD będą też filmy w HD ???? i widze że na VOD jest pozycja przeboje MGM ! czy to oznacza że te które bedą na kanale filmowym MGM bedą i na VOD ? bo teraz jestem w kropce którą pozycje opłaca sie aktywować !! Edytowane przez wisio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widze w tym sprzęcie kompletny brak mozliwości edycji nagranego materiału (wycinanie reklam) co jest wielką wadą nadającą sie szybko do poprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='z12' post='23826' date='23.11.2006, 15:19 ']
Widze w tym sprzęcie kompletny brak mozliwości edycji nagranego materiału (wycinanie reklam) co jest wielką wadą nadającą sie szybko do poprawy.
[/quote]
na VOD reklam chyba nie bedzie ! a jak bedą to przed rozpoczenciem filmu !! tak mi sie wydaje !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście chodziło mi o ten konwerter. Na allegro są po 244zł.

Autorus


[quote name='sponn' post='23805' date='23.11.2006, 12:36 ']
Chodzi o to : KONWERTER QUAD + MONOBLOCK INVERTO - 2 sat. na 4 tunery

[url="http://www.skymedia.pl/sklep/product_info.php/cPath/21/products_id/335"]http://www.skymedia.pl/sklep/product_info....products_id/335[/url]
[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='autorus' post='23836' date='23.11.2006, 13:55 ']
Oczywiście chodziło mi o ten konwerter. Na allegro są po 244zł.

Autorus
[/quote]
Jeśli mogę się wtrącić - polecam jednak takie coś - [url="http://www.dipol.com.pl/sklep/a9831.php?sid=980b48245cc62fc"]http://www.dipol.com.pl/sklep/a9831.php?sid=980b48245cc62fc[/url]
Dwie sztuki - ok 220 zł + cena uchwytu, no i jeśli któryś z nich zepsuje się zawsze zostanie drugi, jeśli padnie monoblock jesteś pozamiatany całkowicie. Wbrew pozorom łatwiej ustawić optymalny sygnał na dwóch konwerterach niż na monoblocku. Te konwertery są dedykowane do anten 75 - 85 cm. Dwa osobne i na zezie pozwalają na większą swobodę. Niestety nie wiem czy obsługują DISEQC tego nie znalazłem B) jeśli tak to będą znakomite, jeśli nie pozostaje konwerter monoblock.

Edytowane przez zigreg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem dzis pod n-recordera TWIN ZEZ za 170 zł na Wolumenie oczywiście.
Szumy 0,2 dB.
Inverto
Twin Monoblock 23 mm
model:
IDLP-231 TWMONO
5 lat gwarancji.
Zadziałał dopiero po "żółty-7-2-8" z poziomu setup.
konfiguracja: DISEQC
wejście: LNB 1 ( lub LNB 3) dla Hotbirda.
Czekam na poranny upgrade z nadzieją, że zobaczy kanały FTA z ASTR-y w tym HD x 5.
No i Superstację, oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie od wczoraj recorder szaleje: aktualizuje się co parę godzin O_o. Cisza przed burzą...to już jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='airjack' post='24525' date='26.11.2006, 21:16 ']
Gmeru, coś się zmienia po tych szaleństwach? Zauważyłeś coś dodatkowego?
[/quote]

-strasznie szybko przerzuca się kanały (poniżej 1s)
-można sprawdzić ile wolnego miejsca na dysku zostało (100%=231GB)

Chyba tyle. Aha nie podoba mi się, że nie mogę wyłączyć dekodera z przycisku - dysk ciągle mruczy. Szkoda, że nie ma twardego wyłączenia tylko standby (wtedy też dochodzą odgłosy pracy dekodera). Jak spię to go słyszę :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='24531' date='26.11.2006, 22:45 ']
Szkoda, że nie ma twardego wyłączenia tylko standby (wtedy też dochodzą odgłosy pracy dekodera). Jak spię to go słyszę :(
[/quote]

czyli pozostaje wyciągnięcie wtyczki z gniazdka.... ;( Ciekawe czy wtedy traci z pamięci zaplanowane nagrania w PVR, itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='24531' date='26.11.2006, 21:45 ']
Aha nie podoba mi się, że nie mogę wyłączyć dekodera z przycisku - dysk ciągle mruczy. Szkoda, że nie ma twardego wyłączenia tylko standby (wtedy też dochodzą odgłosy pracy dekodera). Jak spię to go słyszę :)
[/quote]
To oznaczać może tylko tyle, że ciągle ściąga coś z satelity (uaktualnia VOD). A już myślałem, że takie uaktualnianie listy VOD będzie się odbywać tylko w czasie normalnej pracy recordera i to pod warunkem, że nic akurat w danym momencie nie nagrywamy na PVR. To dlatego w instrukcji napisano, że po załadowaniu pełnej listy programów VOD (przy starcie usługi) użytkownik nigdy nie odczuje braku jakiejkolwiek pozycji. Po prostu każda nowość załaduje się w nocy, kiedy sobie spokojnie śpimy.
A propos. Ze względu na minimalny hałas proponuję ustawiać recordery w pokojach nie przeznaczonych na sypialnię :D No cóż, nie zawsze jest to wykonalne. :)
Pozostaje mieć nadzieję, że po załadowaniu całej listy dostępnych pozycji, recorder sam wygasi swój twardy dysk. Mówię tu o trybie Stanby. Choćby ze względu na oszczędność energii i żywotność twardziela. Przeciętny Kowalski ogląda TV kilka godzin dziennie - musi jeszcze spać i pracować :D Po co więc bezczynnie ma się kręcić twardziel przez kilkanaście godzin dziennie? Wystarczy chyba, że co jakiś czas "sprawdzi" czy jest coś nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
Mam pytanie. Dopóki nie zamontuje twina mam zamiar podłaczyć kabel do wejścia dla VoD
aby ściągnąć bibliotekę.Czy po ściagnięciu można ogladać filmy bez anteny na tym wejściu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...