Skocz do zawartości
Gmeru

Test nbox HDTV recorder (pierwszy test w PL)

Rekomendowane odpowiedzi

CZeść
Sorki, że wchodzę w temat ale jestem zuspełnie zielony (rejestracja 5 minut wcześniej) i przed zakupem n oraz telewizora LCD. CZy możecie mnie odesłać do strony www lub artykułów abym trochę poczytał i dobrze wybrał co kupić.

"Zielony"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAK UWAŻACIE CZY DO TEGO NOWEGO CACKA " N" BĘDZIE PASOWAŁ PHILIPS 9551..
BIORAC OCZYWIŚCIEPOD UWAGĘ JEGO WCZEŚNIEJSZĄ WADE KOMUNIKACJI Z JEGO BIAŁYM BRATEM PO KABLU HD...
PROSZE SPECJALISTÓW O ODPOWIEDZ.. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Antarktis' post='23148' date='20.11.2006, 00:16 ']
Gmeru

Dziękujemy i prosimy o więcej. Chyba, że to tajemnica, aż do następnej konferencji?

Opis ciekawy, ale nie wiele wnoszący. To wszystko to wiemy z instrukcji obsługi n-boxa. Powiedz nam coś, czego nie wiemy.

- Czy w opcji PVR zapisywane sa wszystkie ścieżki dźwiekowe?
(przykładowo pl i russia na kanale "wojna i pokój")
- Czy zapisywany jest z audycją teletekst? Wolałbym zapytać o napisy, ale tych na razie w 'n' niema
- Czy odtwarzany film VOD, można przegrać na magnetowid, albo jest zakodowany na złączu scart (macrovision) ?
- Jak wygląda lista pozycji filmowych VOD na grudzień? Czy możesz nam zdradzić jakie filmy będa wyemitowane? Czy to jest tajemnica, do następnej konferencji?
- Czy EPG działa stabilnie cały czas?
- Czy jest poprawa w szybkości przełączania kanałów?
- Jak długo filmy są w opcji VOD przechowywane na dysku? 48 godzin czy dłużej? Czy zależy to, od tego czy film był obejrzany, czy od czasu zapisania filmu na twardy dysk?
- Jak długo mogę przetrzymywać audycję nagraną w opcji PVR?
- Ile razy mogę obejrzeć audycję Vod, jest jakis limit?

Na koniec.
- Dlaczego tak mało informacji jest o produkcie, który ma wejść do sklepów za niespełna 2 tygodnie? Kolejna polityka dezinformacji? Kto kupi produkt, o którym nie ma żadnych, podkreślam [b]żadnych [/b]konkretnych informacji na stronie 'n'.

Na ostatnie pytanie, nie musisz Gmeru odpowiadać.
[/quote]
podpisuje sie pod to
bo mam zwykły TV na EURO złacze a chce wyminic zwyklego nboxa na nboxa rec i chciałbym wiedziec czy bede mogl ogldac VOD i PVR przez EURO
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie dwa tygodnie, realna data dostepnosci tego rekordera to drugi tydzien grudnia 2006 :( - i napewno nowi abonenci beda preferowani. A kto kupi? Oczywiscie polacy ...

Jak widac z screenow, to nowosci MGM typu 2005 beda lecialy najpierw w VOD a moze pozniej w MGM HD jesli wogole tam poleca.

Reklamowli VOD ze maja byc filmy wczesniej niz na DVD, to dwa seriale TVN juz tam sie kwalfikuja :D reszta nowosci 2005 pewnie cztery filmy pelnometrazowe na miesiac i tyle [ciekawe czy tez z nowosci tylko wytwornia MGM/Sony]. Do tego pasmo ' Superkino' i tyle.

PS. Zyczenie - umozliwienie sterowania tego PVR z poziomu komputera ;) bo jak mowi Gmeru jak sie zrobi sieczka to chcialbym miec mozliwosc latwego kasowania i ukladania tego materialu na HDD.

Edytowane przez Mr_Jones

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie. W jakich proporcjach podzielony jest dysk twardy na PVR, PVR-bufor i VOD? Wcześniej czytałem, że nie są to równe części, więc jak to wygląda? Czy podział jest stały, czy też dopasowuje się płynnie do aktualnych potrzeb? Myślę, że odpowiedź rozwiała by wiele wątpliwości. A co jeśli użytkownik nie aktywuje usługi VOD? Czy wówczas partycja ta mogłaby być wykorzystana na PVR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote][b]Antena[/b]

Do nboxa HDTV recordera potrzeba także anteny z konwerterem typu TWIN (dwa wejścia na kable antenowe). Antenę taką można kupić we własnym zakresie. Można też w dotychczas posiadanej antenie zmienić konwerter na TWIN albo dostać w użyczenie antenę dedykowaną dla recordera od platformy n.


Wybór zależy już od samego użytkownia. Ale TWIN jest nie zbędny gdyż recorder posiada dwa tunery (dwa wejścia na antenę). [/quote]
>
>
Czy po podłączeniu jednego przewodu nie działa wcale , czy brak tylko opcji jednoczesnego oglądania i nagrywania ??

[quote]
Istotne jest to, że filmy w HD można oglądać tylko przez HDMI (HDCP). Na componencie idzie tylko SD. Są to zabezpieczenia przeciw zgrywaniu na nośniki zewnętrzne. Oczywiście na dysk też tego nie nagramy.
[/quote]
>
>
Czy na N-box recorderze jest inna wersja oprogramowania niż na zwykłych N-boxach.Chodzi mi o połączenie HDMI (Obecnie mam problem z połączeniem kablem HDMI poprzez amplituner Denon AVR-4306 - mam do amplitunera podłączone trzy urządzenia i z niego wyprowadzenie jednym kablem HDMI do TV.Przy połączeniu component i optical N-box działa.Po podłączeniu poprzez HDMI wyskakuje czerwony trójkąt i ...."widzę ciemność").Jest szansa że na tym sprzęcie problem zniknie?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Mr_Jones' post='23157' date='19.11.2006, 22:55 ']
Jakie dwa tygodnie, realna data dostepnosci tego rekordera to drugi tydzien grudnia 2006 :( - i napewno nowi abonenci beda preferowani. A kto kupi? Oczywiscie polacy ...

Jak widac z screenow, to nowosci MGM typu 2005 beda lecialy najpierw w VOD a moze pozniej w MGM HD jesli wogole tam poleca.

Reklamowli VOD ze maja byc filmy wczesniej niz na DVD, to dwa seriale TVN juz tam sie kwalfikuja :D reszta nowosci 2005 pewnie cztery filmy pelnometrazowe na miesiac i tyle [ciekawe czy tez z nowosci tylko wytwornia MGM/Sony]. Do tego pasmo ' Superkino' i tyle.

PS. Zyczenie - umozliwienie sterowania tego PVR z poziomu komputera ;) bo jak mowi Gmeru jak sie zrobi sieczka to chcialbym miec mozliwosc latwego kasowania i ukladania tego materialu na HDD.
[/quote]

A skad ty to wszystko wiesz co bedzie i kiedy bedzie - jestes kolejnym nowym nawiedzonym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciekawe skąd się wzięła różnica w sile sygnału między tunerami ?
mam nadzieję, że tylko przez kable+złącza, a nie przez same tunery...

--
pozdr
janku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciekawe skąd się wzięła różnica w sile sygnału między tunerami ?
mam nadzieję, że tylko przez kable+złącza, a nie przez same tunery...


A skąd wiesz, czy tuner podłączono do konwertera typu TWIN? Może podłączono go do dwóch różnych konwerterów na dwóch różnych antenach (czaszach). I stąd różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ja nic nie wiem, dlatego się pytam testującego, on chyba wie jak to było podłączone

--
pozdr
janku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
Chcialbym dowiedziec sie jak wyglada obraz na wszytkich kanalach poprzez nbox ?
Mam dekoder CP i LG-37 ustawienie 16:9 obraz jest rozciagniety i automatycznie wszyscy sa grubasami
Jak wyglada to w nbox HDTV ?

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Roman-1' post='23222' date='20.11.2006, 14:46 ']
Witam
Chcialbym dowiedziec sie jak wyglada obraz na wszytkich kanalach poprzez nbox ?
Mam dekoder CP i LG-37 ustawienie 16:9 obraz jest rozciagniety i automatycznie wszyscy sa grubasami
Jak wyglada to w nbox HDTV ?

Dzieki
[/quote]

Na enbox bedziesz mial taki format jaki sobie ustawisz !! wszystkie programy w HD automatycznie są przekazywane w formacie 16:9 a pozostałe nie w HD jak sobie kto życzy !! ja akurat te poza HD mam ustawione zwyczajnie w 4:3 pomimo tego ze telewizor mam panoramiczny !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='wisio' post='23228' date='20.11.2006, 15:17 ']
Na enbox bedziesz mial taki format jaki sobie ustawisz !! wszystkie programy w HD automatycznie są przekazywane w formacie 16:9 a pozostałe nie w HD jak sobie kto życzy !! ja akurat te poza HD mam ustawione zwyczajnie w 4:3 pomimo tego ze telewizor mam panoramiczny !!
[/quote]


Dizeki za odpowiedz,
ale przy ustawieniu 4:3 jest obciety obraz z obu stron ,na to nie moge patrzec,
zostane przy wypasionych

jeszcze raz dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
n box recorder od.27.11.06 , możliwa wymiana nbox -a wraz z zakupioną anteną na n box recorder + antena za 140 zł lub 170 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą informację znajdziesz nawet w najstarszych materiałach prasowych <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i juz sie okaloz ze wymiana zwyklego nboxa na nboxa rec bedze mozliwa dopiero od 10 grudnia.Mogli by przynjamniej zrobic od 6 grudnia albo od 1 grudnia a nie dopiero od 10 ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak widzę jesteś otrzaskany gmeru !! Może mi powiesz jak podłączyć nagrywarkę do białego n-boxa ???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gostek sie chwali to jego 3 post najgorszy to chyba ten jego tekst w tym :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacusmars czy to pewna informacja o zamianie boxa t.j 10.12.2006,podaj żródło.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...