Skocz do zawartości
Gmeru

Test nbox HDTV recorder (pierwszy test w PL)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam już NBOX recordera, ale jeszcze nie mam TWINA, czy da się narazie tak odbierac, nawet bez usług typu PVR?

Aktualnie mam podłączony 1 konwerter, po włączeniu i po chwilowym pokazaniu "Trwa pobieranie listy kanałów" pokazuje "prosze upewnic się czy dekoder jest prawidłowo podłączony".

Twina kupie dopiero jutro lub po jutrze i... kucie w ścianach. Edytowane przez k@li111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gmeru pisałeś, że masz podłączonego N-recordera przez componet (abo coś źle zrozumiałem) i działa ci VOD. Powiem szczerze, że trochę jestem tym zaskoczony bo w rozmowie z dziennikarzami po konferencji (zapis na forum hdtv.com.pl) prezes Sojka mówił, że VOD będzie ze względu na wymogi ochrony praw autorskich dostępny tylko po HDMI.
Może tylko testowo jest dostępny po componecie, a wersja ostateczna już będzie po HDMI. Wiesz coś więcej na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='k@li111' post='24632' date='27.11.2006, 14:19 ']
Mam już NBOX recordera, ale jeszcze nie mam TWINA, czy da się narazie tak odbierac, nawet bez usług typu PVR?

Aktualnie mam podłączony 1 konwerter, po włączeniu i po chwilowym pokazaniu "Trwa pobieranie listy kanałów" pokazuje "prosze upewnic się czy dekoder jest prawidłowo podłączony".

Twina kupie dopiero jutro lub po jutrze i... kucie w ścianach.
[/quote]

Czy n-recorder na jednym kablu wogóle nie działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
k@li111 - jaką masz wersje oprogramowania w nbox recorderze, i jak wygląda sprawa menu, czy ustawienia diseq czy anteny są nadal ukryte zółty,7,2,8 Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"jak wygląda sprawa menu, czy ustawienia diseq czy anteny są nadal ukryte zółty,7,2,8" - ta kombinacja też jest, ale "normalnie" też nie wiem czy można wejśc, bo aktualnie wogule nie mogę wejśc do MENU.
Dzięki że podałeś ten kod bo wychodzi mi że sygnał mam na 50% a jakoś na 0% przy antenie 120, teraz wychodze do pracy tak że antene dopiero jutro ustawie.
A byłem pewien że mam dobrze ustawioną....
Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem recordera :rolleyes: czekam jeszcze na instalatora i będę mógł napisać coś więcej. Mam nadzieję, że dzisiaj. Recorder wygląda super, w zwykłym ta biała obudowa jakoś do mnie nie przemawiała, ale ten błyszczący czarny jest ok. Pasuje do wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam już recordera (mam również standardowego nboxa więc mam porównanie) i oto pierwsze wrażenia :

- instrukcja obsługi jest zrobiona według nowego oprogramowania którego jeszcze nie ma w nboxie (aktualnie jest jeszcze oprogramowanie nie różniące się wiele od tego co jest w standardowym nboxie)

- nadal brak astry w aktualnym oprogramowaniu (w instrukcji obsługi jest)

- diseqC obsługiwany dla obydwu anten (aktualnie brak menu ustawienie anteny - trzeba nadal wchodzić przez kombinację żółty 728)

- jeszcze nie ma Vod (aktualnie przycisk Vod nieaktywny)

- nagrywanie działa bardzo szybko i bez problemu

- dysk trochę głośno pracuje nawet w trybie standby go słychać

- bardzo szybkie przeżucanie programów w porównaniu ze standardowym nboxem

- nie trzeba już za każdym razem wchodzić do EPG aby uruchomić własne listy ulubionych programów. Ustawiamy raz i jest już zapamiętana.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pabloss - thx za info, czyli nowe oprogramowanie powinno być na dniach oby też dla zwyklego nboxa :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę o pomoc! Kupiłem dzis recordera, podlączyłem - jednak tylko do jednego konwertera, bo instalator jeszcze nie przyszedł, żeby podlaczyć drugi kabel. Menu nboxa działa super, EPG też się pojawia na poszczególnych kanałach, jednak nie ma obrazu - "brak sygnału". Próbowałem przepiąc antenę do gniazda nr 2 ale też nie ma żadnego obrazu. A jak wejde w menu to pojawia się siła sygnału 75, jakość mniej więcej tyle samo. Wygląda na to, że za pomocą tylko jednego konwertera nie da się złapać obrazu n. Czy ktoś to może potwierdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z innego forum
"NaCzy nbox recorder "pracuje" z jednym kablem czy musi mieć oba? (narazie nie mam podwójnego konwertera)
Na jednym oczywiście bez VOD i PVR."
Ostatnio edytowane przez demis : Dzisiaj o 16:32.

Odpowiedź
Oczywiście nbox rekorder może pracować z pojedynczym kablem ale nie można wówczas oglądać innego kanału niż się nagrywa."

Więc można na jednym kablu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Alvaro' post='24716' date='27.11.2006, 19:43 ']
Proszę o pomoc! Kupiłem dzis recordera, podlączyłem - jednak tylko do jednego konwertera, bo instalator jeszcze nie przyszedł, żeby podlaczyć drugi kabel. Menu nboxa działa super, EPG też się pojawia na poszczególnych kanałach, jednak nie ma obrazu - "brak sygnału". Próbowałem przepiąc antenę do gniazda nr 2 ale też nie ma żadnego obrazu. A jak wejde w menu to pojawia się siła sygnału 75, jakość mniej więcej tyle samo. Wygląda na to, że za pomocą tylko jednego konwertera nie da się złapać obrazu n. Czy ktoś to może potwierdzić?
[/quote]
Witam.
Musisz poczekac cierpliwie. Ja dziś rano miałem to samo. Dzwoniłem do BOK i miły pan przyspieszył moją aktywację. Obraz i dzwięk pokazał sie dopiero po 1,5 godzinie. wcześniej był obraz na kanałach FTA a na płatnych tylko EPG.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można na jednym kablu bo sprawdzałem (zresztą już gdzieś o tym było w tym poście). Działa jak biały wtedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Ed73' post='24733' date='27.11.2006, 21:19 ']
Witam.
Musisz poczekac cierpliwie. Ja dziś rano miałem to samo. Dzwoniłem do BOK i miły pan przyspieszył moją aktywację. Obraz i dzwięk pokazał sie dopiero po 1,5 godzinie. wcześniej był obraz na kanałach FTA a na płatnych tylko EPG.

Pozdrawiam.
[/quote]

Zgadza się, wreszcie sie pojawił obraz, po około 2 godzinach. Na jednym kablu mam Discovery i jemu podobne, a na drugim kablu całą resztę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy jednym konwerterze najlepiej jest podlaczyc do ANT 2 bo tam są prawie wszystkie kanały. U mnie na ANT 1 jest tylko kilka Discovery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='roslonp' post='24784' date='27.11.2006, 23:57 ']
Witam czy działa wam funkcja timeshiftingu bo umnie nie działa
[/quote]

u mnie też nie działa (chociaż nie wiem czy to wina nboxa czy tego, że mam na razie 1 kabel)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='roslonp' post='24797' date='27.11.2006, 23:32 ']
pod 2 gniazdo wegług mnie jest błąd w opisie
[/quote]
U mnie też nie działa a mam 2 kable :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie dziala u nikogo. To jest juz powazne przegiecie! Dobrze zyczylem N na poczatku ale obawiam sie ze jednak pojda z torbami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a po co wam ta funkcja. może spróbujecie czegoś takiego:
włączcie nagrywanie danego kanału i następnie wybierzcie podgląd tego co się aktualnie nagrywa. czy to jest możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie działa timeshifting? Nie no przegięcie
Może Gmeru coś powie na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kuba2222

Pewnie poprawia wkrotce (czyt. blizej nieokreslonym czasie) . Mysle ze nie nalezy to do tych 80% wylaczanych funkcji, bo jest to jedna z podstawowych opcji wszystkich tunerow pvr i do tego bardzo uzyteczna - jak sie np wychyla browarki podczas filmu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zauważyłem, że jeżeli chcę nagrać program, który jest emitowany np o 3 wnocy używając EPG, recorder nagrywa programy bez dźwięku, a jeżeli sam włączę nagrywanie bez programowania przez epg to wszystko jest ok. Czy ktoś spotkał się z tego typu problemem?
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...