Skocz do zawartości
Gmeru

Test nbox HDTV recorder (pierwszy test w PL)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Zamierzam kupić nbox recordera i zainteresował mnie ten wyświetlacz, a mianowicie chciałbym się dowiedzieć co na nim jest wyświetlane w różnych sytuacjach, gdyż z tego co widziałem jest zupełnie inny niż w nboxie (np. czy podczas oglądania programu jest na nim nazwa kanału czy tylko nr. itp), jeśli to nie byłby problem to proszę o trochę fotek. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się nudzi :angry:;)

[quote name='sxd' post='46402' date='03.05.2007, 22:33 ']Witam!
Zamierzam kupić nbox recordera i zainteresował mnie ten wyświetlacz, a mianowicie chciałbym się dowiedzieć co na nim jest wyświetlane w różnych sytuacjach, gdyż z tego co widziałem jest zupełnie inny niż w nboxie (np. czy podczas oglądania programu jest na nim nazwa kanału czy tylko nr. itp), jeśli to nie byłby problem to proszę o trochę fotek. Pozdrawiam.[/quote]

16 segmentowy wyświetlacz alfanumeryczny. Wyświetla różne komunikaty (w zależności co robisz np. kanał, VOD, EPG itd) np:

[img]http://img64.imageshack.us/img64/6685/21665839dt1.jpg[/img]
[img]http://img87.imageshack.us/img87/2791/57676669bn6.jpg[/img]
[img]http://img64.imageshack.us/img64/9741/76654048zr0.jpg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do użytkowników n-box'ów. Dlaczego teletext nie jest przekazywany do TV poprzez złącze HDMI i component? Mam Philipsa 32PFL7332 połączonego z n-box'em recorderem wszystkimi możliwymi złączami. Na ogół programy oglądam po componencie 1080i (HDMI przegrało brakiem możliwości regulacji siły głosu i częstym przerywaniem dźwięku). Niestety ani component, ani HDMI (w różnych rozdzielczościach) mimo wyraźnie lepszej jakości obrazu nie pozwala przeglądać zawartości telegazety na moim TV. Pojawia się napis "brak transmisji telegazety". Po przełączeniu na złącze SCART transmisja telegazety odbywa się już bezproblemowo. Niestety obraz w SD. :) Oczywiście mogę skorzystać z opcji TEXT na pilocie n-ki, ale nie jest to do końca praktyczne, gdyż mój TV dopasowuje automatycznie rozmiar odbieranego sygnału do wielkości ekranu (taką opcję preferuję) i często część tekstu wychodzi mi poza obrys ekranu. Poza tym LCD dysponuje pamięcią 1000 stron tekstu, co znacznie przyśpiesza przeglądanie zawartości. N-box niestety "szuka" strony tradycyjnie. Czy ktoś wie gdzie leży problem? Czy to wina LCD'ka, n-box'a, a może HDMI i component z założenia nie przenoszą sygnału telegazety?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Whiteman1' post='53712' date='18.07.2007, 22:38 ']A ja mam pytanie do użytkowników n-box'ów. Dlaczego teletext nie jest przekazywany do TV poprzez złącze HDMI i component? Mam Philipsa 32PFL7332 połączonego z n-box'em recorderem wszystkimi możliwymi złączami. Na ogół programy oglądam po componencie 1080i (HDMI przegrało brakiem możliwości regulacji siły głosu i częstym przerywaniem dźwięku). Niestety ani component, ani HDMI (w różnych rozdzielczościach) mimo wyraźnie lepszej jakości obrazu nie pozwala przeglądać zawartości telegazety na moim TV. Pojawia się napis "brak transmisji telegazety". Po przełączeniu na złącze SCART transmisja telegazety odbywa się już bezproblemowo. Niestety obraz w SD. :P Oczywiście mogę skorzystać z opcji TEXT na pilocie n-ki, ale nie jest to do końca praktyczne, gdyż mój TV dopasowuje automatycznie rozmiar odbieranego sygnału do wielkości ekranu (taką opcję preferuję) i często część tekstu wychodzi mi poza obrys ekranu. Poza tym LCD dysponuje pamięcią 1000 stron tekstu, co znacznie przyśpiesza przeglądanie zawartości. N-box niestety "szuka" strony tradycyjnie. Czy ktoś wie gdzie leży problem? Czy to wina LCD'ka, n-box'a, a może HDMI i component z założenia nie przenoszą sygnału telegazety?[/quote]

Mam też ten telewizor i mam taki sam problem. W instrukcji telewizora jest napisane że telegazeta pod HDMI nie działa. A czego nie działa pod componentem nie wiem Myśle że to jest związane z oprogramowaniem TV. Może po aktualizacji oprogramowania ten problem zostanie wyeliminowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Whiteman1' post='53712' date='18.07.2007, 22:38 ']A ja mam pytanie do użytkowników n-box'ów. Dlaczego teletext nie jest przekazywany do TV poprzez złącze HDMI i component? Mam Philipsa 32PFL7332 połączonego z n-box'em recorderem wszystkimi możliwymi złączami. Na ogół programy oglądam po componencie 1080i (HDMI przegrało brakiem możliwości regulacji siły głosu i częstym przerywaniem dźwięku). Niestety ani component, ani HDMI (w różnych rozdzielczościach) mimo wyraźnie lepszej jakości obrazu nie pozwala przeglądać zawartości telegazety na moim TV. Pojawia się napis "brak transmisji telegazety". Po przełączeniu na złącze SCART transmisja telegazety odbywa się już bezproblemowo. Niestety obraz w SD. ;) Oczywiście mogę skorzystać z opcji TEXT na pilocie n-ki, ale nie jest to do końca praktyczne, gdyż mój TV dopasowuje automatycznie rozmiar odbieranego sygnału do wielkości ekranu (taką opcję preferuję) i często część tekstu wychodzi mi poza obrys ekranu. Poza tym LCD dysponuje pamięcią 1000 stron tekstu, co znacznie przyśpiesza przeglądanie zawartości. N-box niestety "szuka" strony tradycyjnie. Czy ktoś wie gdzie leży problem? Czy to wina LCD'ka, n-box'a, a może HDMI i component z założenia nie przenoszą sygnału telegazety?[/quote]
Specyfikacja HDMI jak i component nie przewiduje przesyłu tymi złączami teletekstu. To są standardy zza oceanu a tam teletekst nie występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Nie wiem tylko czy jakość obrazu jest już docelowa, czy gorsza, bo to co widzę to jakościowo jest bardzo cieniutkie i nie do przyjęcia"


[b][/b]To znaczy? Np. w porównaniu do Cyfry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja przed chwila mialem taki motyw:

ogladalem skolo kontaktowe na tvn24 - musialem odejsc od tv wiec wlaczylem pauze - wracam po 50 minutach - play - i po kilku minutach ogladania zaczela sie reklama i (zauwazylem to przypadkiem w sumie) przeskoczylo mi na dokladnie ten sam moment takiej samej reklamy tylko ze ...30 minut pozniej - lol - wtf?

przewinalem do tylu - ogladam drugi raz - i to samo...

zauwazyl ktos cos takiego podczas korzystania z pauzy?

///
no i juz raz zapytalem - ale to moze bedzie bardziej wlasciwe miejsce - za kazdym razem jak wlaczam recorder (po wylaczeniu od pradu) - wyskakuje pusta plansza podpisana "wiadomosc od nadawcy" - i mozna wtedy tylko nacisnac 'back' - to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ;) czy warto kupic ten dekoder :P niektorzy narzekaja na niego :( a niektorzy chwala go sobie :P wiec moje zapytanie jest takie"czy warto kupic ten dekoder ^_^" ;):P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='galaretka007' post='68837' date='20.11.2007, 17:15 ']heh ;) czy warto kupic ten dekoder :P niektorzy narzekaja na niego :( a niektorzy chwala go sobie :P wiec moje zapytanie jest takie"czy warto kupic ten dekoder ^_^" ;):P[/quote]


Box swoje wady na pewno ma (właściwie jedną-problemy z dźwiękiem na niektórych TV przy złączu HDMI, na szczęście można przełączyć na tryb DVI i dźwięk puścić osobno), ale zalet jest o wiele więcej!
Czy warto kupić? Oczywiście! Szczególnie, że nic lepszego nie ma i szybko chyba nie będzie. A dzisiejsze opinie o nowym "cudzie" Cyfry(Philips z PVR) pokazują, że N-BOX recorder to prawdziwy szczyt techniki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
napisze tak, bez funkcji PVR to trudno byloby mi sie obejsc. Do tego time shift VoD.
Wady - no pewnie, ze sa to prawda, ale zalety przyslaniaja wady, a wady sa poprawiane.
I widac, ze ciagle oprogramowanie jest udoskonalane. A konkurencja dala ciala, rok po premierze nBox'ow wypuscila urzadzenie 100lat za....nBox'ami ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[url="http://pl.youtube.com/watch?v=vcPurFCRsR8"]http://pl.youtube.com/watch?v=vcPurFCRsR8[/url] - kawałek testu <_< .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Capcom' post='91392' date='16.03.2008, 01:49 '][url="http://pl.youtube.com/watch?v=vcPurFCRsR8"]http://pl.youtube.com/watch?v=vcPurFCRsR8[/url] - kawałek testu <_< .[/quote]

Całkiem fajny :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam, ale nie znalazłem tego nigdzie i mam już dość szukania... mam pytanie do posiadaczy recorderów i vod... dziś mi włączyli ten sprzęt i w czasie jak się bawiłem ściągnęły się zapowiedzi i 1 serial na dysk, a jak wyłączyłem nboxa do stanu czuwania nie przybyło nic... to przypadek czy żeby ściągnąć wszystko na dysk powinienem włączyć nboxa? wydaje mi się, że nie, ale wolę się upewnić ;-)
pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli podłączony jest dwoma kablami antenowymi i włączony do prądu (tryb standby) to ściąga filmy i seriale. Jeśli nie będzie chciał ściągnąć wszystkiego w ciągu tygodnia, to zrób restart nbox'a:

naciskaj i przytrzymuj po kolei przyciski "EPG" "RES" i "strzałka w prawo" a trzy wciśnięte trzymaj przez 5 sekund

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki bardzo.
Dziwi mnie tylko to, że w ciągu 2 godzin od aktywacji ściągnął 1 odcinek Dextera i wszystkie dostępne filmy/seriale, które ściągnie, a przez całą noc ściągnął tylko 2 odcinki jakiś seriali...
I jeszcze jedna prośba o radę. Mam LCD Samsunga 23'' z HD Ready i na razie recorder podłączony jest przez SCART, miałem w planach kupno kabla HDMI, ale monterzy mi powiedzieli, że lepszy dla mnie będzie YPbPr - może ktoś to jakoś skomentować? Co faktycznie będzie lepiej odbierało HD?
Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Tinek' post='122521' date='26.09.2008, 11:38 ']OK, dzięki bardzo.
Dziwi mnie tylko to, że w ciągu 2 godzin od aktywacji ściągnął 1 odcinek Dextera i wszystkie dostępne filmy/seriale, które ściągnie, a przez całą noc ściągnął tylko 2 odcinki jakiś seriali...
I jeszcze jedna prośba o radę. Mam LCD Samsunga 23'' z HD Ready i na razie recorder podłączony jest przez SCART, miałem w planach kupno kabla HDMI, ale monterzy mi powiedzieli, że lepszy dla mnie będzie YPbPr - może ktoś to jakoś skomentować? Co faktycznie będzie lepiej odbierało HD?
Z góry dziękuję i pozdrawiam :)[/quote]

Połączenie YPbPr (czyli component) to połączenie analogowe. Przy bardzo dobrych jakościowo kablach może być takie samo jak połączenie przez kabel HDMI (cyfrowe).
Różnica dla ciebie jest taka. Kabel HDMI możesz kupić za 20 zł i będzie chodził. Jeśli kupisz kabel component za 20 zł to możesz go sobie użyć do wieszania prania bo do oglądania w dobrej jakości się raczej nie nada :(
No chyba że twój telewizor nie ma wejście HDMI ..... wtedy nie masz wyjścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Fantom' post='122529' date='26.09.2008, 13:39 ']..... Jeśli kupisz kabel component za 20 zł to możesz go sobie użyć do wieszania prania ....[/quote]


O przepraszam, marny kabel componentowy nie nada się do wieszania prania, bo izolacja może farbować :).

A tak poważnie to zdecydowanie HDMI. A to z tego prostego powodu, że kolega Tinek deklaruje chęć korzystania z VOD, skoro napisał że ściągnął mu się już odcinek Dextera.

A VOD po componencie, to z automatu przełącza się na rozdzielczość 576, co jest dość wkurzającym zjawiskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś poszedłem do Saturna i jak zobaczyłem ceny tych kabli componentowych (o ile można je tak nazwać) to mi szczęka opadła :] wejścia HDMI mam 2, ale monterzy mi mówili, że dla tego telewizora będzie lepiej właśnie ten drugi kupić... jakkolwiek, kolega załatwi mi oba kable i wypróbuje :(
a pytałem o HDMI, bo jak tak chodze po forach to czasami ludzie pisali, że jest problem z kompatybilnością dźwięku z obrazem czasami...
co do VOD po 28 godzinach od włączenia mam 6 seriali na dysku, więc chyba jest OK :)
dzięki bardzo za pomoc panowie :)
pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odkopałeś uśpione "wojenne" expertów tego forum tematy;
[1] - 720 p lepsze od 1080i
[2] - TV z 768 linii nie gorszy od 1080 linii
[3] - commponent lepszy od HDMI

Jesteśmy o trzy - dwa lata rozwoju technologii mądrzejsi.
Wyjdzie jask zawsze:
CRT jest "the best".
Tylko ten rozmiar maz 29" martwi. Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Tinek' post='122611' date='26.09.2008, 22:13 ']a pytałem o HDMI, bo jak tak chodze po forach to czasami ludzie pisali, że jest problem z kompatybilnością dźwięku z obrazem czasami...[/quote]

jest jeszcze jeden problem z HDMI, nie da się słuchać radia bez włączonego TV. Niektórzy mówią, że się da ale mi się nie udało, pojawia się "problem HDCP" i kicha. Dlatego ja włączam HDMI tylko do oglądania VOD a normalnie jadę na componencie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='staszek_s' post='122693' date='27.09.2008, 15:37 ']jest jeszcze jeden problem z HDMI, nie da się słuchać radia bez włączonego TV. Niektórzy mówią, że się da ale mi się nie udało, pojawia się "problem HDCP" i kicha. Dlatego ja włączam HDMI tylko do oglądania VOD a normalnie jadę na componencie.[/quote]
Niektórzy (czyli np. ja) mają w TV magiczny przycisk (screen off) który wyłącza obraz w telewizorze. Tym sposobem mogę słuchać radia bez włączonego tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem sobie i componentowe kable i HDMI i powiem Wam, że przez HDMI jest chyba minimalnie lepszy obraz, ale mam podłączyłem już componentowe i niech tak będzie... chwała i cześć mojemu koledze, który mi załatwił kable bez marży sklepowej... zamiast 130 zapłaciłem... 40 :))
i rozumiem, że mówicie o słuchaniu radia po podłączeniu recordera do Internetu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...