Skocz do zawartości
Gmeru

Test nbox HDTV recorder (pierwszy test w PL)

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='kil' post='24941' date='28.11.2006, 16:27 ']
Zauważyłem, że jeżeli chcę nagrać program, który jest emitowany np o 3 wnocy używając EPG, recorder nagrywa programy bez dźwięku, a jeżeli sam włączę nagrywanie bez programowania przez epg to wszystko jest ok. Czy ktoś spotkał się z tego typu problemem?
Pozdrawiam
[/quote]

Mam to samo. To ewidentny bubel. Edytowane przez Alvaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.
Potwierdzam - u mnie również "nocne" nagranie jest bez dźwięku.
Ale to pewnie szybko zostanie naprawione w nowej wersji softu - chociaż nie rozumiem jak można wypuścić tak niedopracowany produkt.
Mnie o wiele bardziej martwi głośna praca tunera.W stanie czuwania słychać go z 3 metrów !!!W nocy tuner daje prawdziwy koncert włączającego się co kwadrans wentylatora z jednostajnie buczącym dyskiem.
Masakra!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na pocieszenie mogę powiedzieć, że jak obudziłem się rano to była zupełna cisza.... nawet dysk się nie kręcił. Wiec może jednak po jakims czasie bezczynności potrafi się sam wyłączyć?

ps: czy dzwonił ktoś na infolinię w sprawie nienagrywającego się dźwięku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
umnie nie ma problemu z dźwiękiem nagrywałem dziś w nocy discovery hd i wszystko jest w porządku. Co do wentylatora to nawet nie wiedzałem że jest bo umnie to słychać ale raczej delikatny szum oraz mały przydźwięk najprawdopodobniej od dysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

A czy hdmi działa tak jak w nboxie czy może obsługuje więcej odbiorników TV ?

Bo VOD po componencie będzie tylko SD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oprócz problemu z dźwiękiem zauważyłem także, że nagranego materiału nie można skasować zanim się go nie obejrzy do końca (albo przyspieszy x16) wtedy pojawia się zapytanie o usunięcie, ale jeżeli włączam listę nagrań to nie mogę nic ręcznie skasowań (przez naciśnięcie czerwonego przycisku "rec"). Mam nadzieję, że szybko uporają się z tym problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='roslonp' post='24986' date='28.11.2006, 19:42 ']
umnie nie ma problemu z dźwiękiem nagrywałem dziś w nocy discovery hd i wszystko jest w porządku.
[/quote]

może to jest związane z Dolby Digtal? Jak masz to ustawione w opcjach? Na Tak czy na Nie?

[quote name='kil' post='25020' date='28.11.2006, 21:17 ']
Oprócz problemu z dźwiękiem zauważyłem także, że nagranego materiału nie można skasować zanim się go nie obejrzy do końca (albo przyspieszy x16) wtedy pojawia się zapytanie o usunięcie, ale jeżeli włączam listę nagrań to nie mogę nic ręcznie skasowań (przez naciśnięcie czerwonego przycisku "rec"). Mam nadzieję, że szybko uporają się z tym problemem.
[/quote]

Z tego co tu czytam, to naciskasz nie ten przycisk co trzeba. Żeby skasowac, trzeba nacisnąć nie czerwony "rec" ale czerwony przycisk, ten obok innych kolorowych :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak się resetuje recordera?
Chyba mam zwieche nic nie moge zrobic, obrazu nie wyświetla (nie reaguje na przycisk "res"), uruchamia się zawsze na 21 kanale i nie można go zmienic, reaguje tylko na wł/wył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='k@li111' post='25079' date='28.11.2006, 23:30 ']
Jak się resetuje recordera?
Chyba mam zwieche nic nie moge zrobic, obrazu nie wyświetla (nie reaguje na przycisk "res"), uruchamia się zawsze na 21 kanale i nie można go zmienic, reaguje tylko na wł/wył
[/quote]

Trzeba wyjąć i włożyć wtyczkę od zasilacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
He, he, robiłem to i nic!
No trudno wyłącze z sieci na noc, zobacze co będzie rano. Jak to nie pomoże to tel. do BOK. Edytowane przez k@li111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Alvaro' post='25022' date='28.11.2006, 20:26 ']
może to jest związane z Dolby Digtal? Jak masz to ustawione w opcjach? Na Tak czy na Nie?
[/quote]

miałem ustawione i tak i nie w obydwu przypadkach bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OK, po wył. z sieci i włączeniu w momencie gdy wyświetla TEST nacisnołem "RES", wszystko wróciło do normy!
Prawdopodobnie problemem był zły tryb wyświetlania (którego wcześniej nie mogłem zmienic), pamiętam że chyba bawiłem się przyciskiem RES.
Mam zwykły TV Edytowane przez k@li111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='k@li111' post='25115' date='29.11.2006, 10:35 ']
OK, po wył. z sieci i włączeniu w momencie gdy wyświetla TEST nacisnołem "RES", wszystko wróciło do normy!
Prawdopodobnie problemem był zły tryb wyświetlania (którego wcześniej nie mogłem zmienic), pamiętam że chyba bawiłem się przyciskiem RES.
Mam zwykły TV
[/quote]

"RES" to nie "RESET" tylko "RESOLUTION" (rozdzielczość). :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, przeczytaj jeszcze raz, to co napisałem :)

Edytowane przez k@li111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie zakończyłem zabawę z nboxem i zauważyłem, że [b]jak na danym kanale leci Dolby Digital, to przy nagrywaniu poprzez EPG nie nagrywa się dźwięk[/b]. Jeśli dany kanał nie nadaje Dolby Digital to tego problemu nie ma i nagrywanie idzie dobrze. Dźwięk idzie mi przez TV więc w opcjach nboxa mam ustawione na brak DD.
Ktos to potwierdza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Alvaro' post='25298' date='29.11.2006, 20:34 ']
Właśnie zakończyłem zabawę z nboxem i zauważyłem, że [b]jak na danym kanale leci Dolby Digital, to przy nagrywaniu poprzez EPG nie nagrywa się dźwięk[/b]. Jeśli dany kanał nie nadaje Dolby Digital to tego problemu nie ma i nagrywanie idzie dobrze. Dźwięk idzie mi przez TV więc w opcjach nboxa mam ustawione na brak DD.
Ktos to potwierdza?
[/quote]


Potwierdzam. Nagrałem Discovery HD DD i nie ma dźwięku <_<:unsure: czyli coś nie halo z nagrywaniem dźwięku przestrzennego.

[b]Aha ważna informacja:[/b]

[b]Na jednym kablu (ant1) recorder nie odbierze wszystkich kanałów. Potrzebne są dwa kable. Czyli opcja, że recorder zadziała jak biały na jednym kablu jest nie realna[/b] więc teraz już wiem czemu na jednym kablu nie miałem kanałów HD. Chociaż TVP1 miałem. (czyli pakiet podstawowy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' post='25305' date='29.11.2006, 22:43 ']
[b]Na jednym kablu (ant1) recorder nie odbierze wszystkich kanałów. Potrzebne są dwa kable. Czyli opcja, że recorder zadziała jak biały na jednym kablu jest nie realna[/b] więc teraz już wiem czemu na jednym kablu nie miałem kanałów HD. Chociaż TVP1 miałem. (czyli pakiet podstawowy).
[/quote]

a aktywowac mozna dekoder na jednym kablu?

i czemu kanaly hd nie dzialaja na jednym kablu, skoro ten drugi wykorzystywany jest teoretyznie do nagrywania i VOD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru czy chcesz powiedzieć, że aby oglądać kanały z jednego satelity trzeba mieć podłączone 2 konwertery odbierające sygnał z tego satelity?????? <_<

Jeśli tak to faktycznie to jest platforma nowej generacji. :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja również chcę się podzielić spostrzeżeniami z dwóch dni użytkowania nbox-a recorder-a.
Moim zdaniem dysk pracuje za głośno, pomijając fakt, że od czasu do czasu obudowa wpada w rezonans i odnosi się wrażenie jakby miał za chwilę "odlecieć", bądź się "rozsypać".
To buczenie jest dla mnie tak nieznośne, że na pierwszą noc wyłączyłem go z sieci.
Dopiero na drugi dzień testów sprawdziłem, że twardziel wyłącza się idealnie godzinę po właczeniu go w stan czuwania.
Po co czekać godzinę, nie można minutę.
Wogóle powinna być opcja aby można było "twardziela wyłączyć", nie każdy przecież co dzień nagrywa.
W nagrywaniu po EPG system przecież sam może rozpędzić dysk minutę przed dokonaniem nagrania i po nagraniu go wyłączyć.
Jestem za wprowadzeniem opcji "wyłaczenia dysku" z poziomu użytkownika i to w wielu -powiedzmy "wariantach".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='alexan' post='25307' date='29.11.2006, 22:54 ']
czemu kanaly hd nie dzialaja na jednym kablu, skoro ten drugi wykorzystywany jest teoretyznie do nagrywania i VOD?
[/quote]

Ponieważ jedne kanały nadawane są w poziomie H , inne zaś w pionie V - dlatego tak szybko
działa zmiana kanałów .

Pzdr. Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='alexan' post='25307' date='29.11.2006, 21:54 ']
a aktywowac mozna dekoder na jednym kablu?

i czemu kanaly hd nie dzialaja na jednym kablu, skoro ten drugi wykorzystywany jest teoretyznie do nagrywania i VOD?
[/quote]

Mozna aktywować na jednym kablu, bo samemu udało mi się to zrobić. Jednak nie ma reguły do którego wejścia podpiąć. Niektóre kanały są na jednym wejściu, inne na drugim, a po wyłączeniu/włączenie nboxa to sie może zmienić. Zdarzyło mi się nawet tak, że wszystkie kanały były na jednym wejściu, a na drugim zczytywało się tylko EPG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bożeeeee... To co czytam to jest horror... może ja śnie i jak sie obudze bedzie juz po wszystkim... hehehe
Szczerze... bardzo byłem za N'ką - technologia, kanały, ceny... mówie w koncu ktos pokaże jak sie robi prawdziwą telewizje...
no i N'ka pokazał... jeden wielki bubel... dysk buczy... kanały z 2 konwerterów... hahahah... hdmi nie działa... transponder nowy - wejdź na dach przestaw sobie sam (a może taka wycieczka teraz bedzie co tydzień - dowiemy sie w jakim stanie jest nasza elewacja i pokrycie dachu... hahaha...) :D:D:D
tunery do [beeep]... kanały do [beeep]... wszystko do [beeep]... << kto chce niech na mnie zwymyśla...
ale... taka jest prawda...

szef opowiedział mi z czego śmieją sie z nas amerykanie... a wiecie z czego...
bo kubek polski... ucho ma w środku...

ps. a wiecie co jest najgorsze... że nie N'ka nie chodzi po forach i nie czyta na co sie narzeka... co nam nie pasuje... i beszczelnie wmawia naprzykład że to z naszymi telewizorami jest cos nie tak... :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam problem..... jak zmienie kanał albo nacisne info mam napisane od ktorej do ktorej jest program ale niema paska postępu...troche mnie to irytuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...