Skocz do zawartości
pmcomp

TEST: Mede8er MED800x3D / MED600x3D - player odtwarzający 3D BD ISO z zewnętrznymi napisami

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie odpowie ktos. Interesuje mnie jedna z podstawowych funkcji odtwarzacza - wyswietlanie napisow. Czy napisy zewnetrzne do pliku mkv mozna przesunac na czarny pas na dole. Kurcze dyskutujecie o dyskach, sambach, itp a o takich podstawowych funkcjach nikt nic nie pisze. Jedni pisza ze mozna inni ze nie. Jak to w koncu jest ? Tylko ten aspekt wstrzymuje mnie od zakupu tej maszynki.

Mam nadzieję, że to pomoże

http://infa-przemek.cba.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=65:windows-7-udostpnianie-plikow-w-sieci-bez-hasa&catid=51:windows-xp&Itemid=75

Ja we właściwościach folderu lub dysku, dalej w zabezpieczeniach zaznaczam, żeby dostęp mieli wszyscy.

U mnie zawsze pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie odpowie ktos. Interesuje mnie jedna z podstawowych funkcji odtwarzacza - wyswietlanie napisow. Czy napisy zewnetrzne do pliku mkv mozna przesunac na czarny pas na dole. Kurcze dyskutujecie o dyskach, sambach, itp a o takich podstawowych funkcjach nikt nic nie pisze. Jedni pisza ze mozna inni ze nie. Jak to w koncu jest ? Tylko ten aspekt wstrzymuje mnie od zakupu tej maszynki.

Przy ustawionej trzcionce w rozmiarze 14,napisy idealnie mieszczą się na czarnym pasku.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam


Kodek którego Mede8r nie czyta (pisałem o tym w punkcie 3 mojej mini recenzji kilka postów wyżej) to MPEG -4 Video (DX50).

Z tego co doczytałem to problem nie samego odtwarzacza a chipsetu Realteka, którego producent nie dogadał się z właścicielem licencji na Divx.

czy to prawda, że ten player nie odczyta filmów kodowanych zwykłym dvix-em? Przecież to był kiedyś jeden z najpopularniejszych kodeków. To początkowo z Xvid-em były problemy, a divx czytało wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki miłośnik

Pomogło dodanie wszystkich we właściwościach udostępniania

Kurde tylko nawet filmy BR 2D mi przycina po kablu (komp - livebox- med600) :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Dario, dzięki Maciek :D . To na tym forum dowiedziałem sie co kupić, godziny czytania i porównywania. Wiem że to teoria ale "wy" byliście moimi praktykami. Maciej a kiedy wybierasz sie w świetokrzyskie bo widziałem Ostrowiec Świetokrzyski w planach? Aha i pytanie jeszcze jedno co wybrać Dune 303D czy Mede8er MED800X3D??

Ja bym kupił Mede8er. Zapisz się przez formularz na stronie. Być może już w styczniu będę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił Mede8er. Zapisz się przez formularz na stronie. Być może już w styczniu będę.

W czym lepszy jest Mede8er MED800X3D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dosyć szczegółowe testy obu tych urządzeń na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dosyć szczegółowe testy obu tych urządzeń na forum.

Tak ale porównać nie umiem. chodzi o jak najlepsza funkcjonalnosc odtwarzania MKV obrazów BD i 3D, a porównan nie znalazłem nigdzie. Nie jestem takim znawcą żeby z tych testów wybrać lepszy. Do tej pory skłaniałem sie przy Diune a teraz widze ze bardzo dobry jest Meder i cięzko sie zdecydować bo najtansza opcia to z kompa ale to musi cały czas komputer chodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Med bedzie ok. Spełni twoje wymagania i ma dobrą cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Med bedzie ok. Spełni twoje wymagania i ma dobrą cenę.

To po świetach zamawiam Meda a własciwie dwa bo ziomek tez chętny :D

A co myslicie o MED1000X3D??

Edytowane przez GeorgePL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtam serdecznie forumowiczów.

Mam problem Med8er 800 przestał widzieć napisy srt zewnętrzene na iso bd jak i mkv , ma ktośjakiś pomysł jak to rozwiązać, dodam że wcześniej były widoczne str jak i te pobrane przez odtwarzacz a teraz nie widać.

Edytowane przez raflik82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie modele są takie same. Różnią się wyglądam/dodatkami. Soft ten sam. 1000 najdziwniej wygląda ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie modele są takie same. Różnią się wyglądam/dodatkami. Soft ten sam. 1000 najdziwniej wygląda ;p

Dziwny wygląd ma to fakt. To doradzasz Gmeru tego Medera?? bo ja na pewno go wezmę bo próbowałem na swojej plazmie 1080p odpalić i nie idzie, chociaż 720p czyta pięknie. Ale ziomek zastanawia się wciąż nad tą Diuna 303d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie maiał ktoś podobny problem, niz gruszki ni z pietruszki nie działa pobieranie napisów ani napisy srt wogóle nie widzi a są nazwane tak samo jak film.

Zmiana firmware nie pomaga ani reset ustawień, wie ktoś czy jest reset ustawień taki twardy co wraca do pierwotnego firmware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest grane,ale u mnie pobiera bez problemu.Dodatkowo jak wgrałem nowe firmware (z 14 grudnia)to pobrane napisy mają pełny opis a nie jakieś "oss1".Mam wersję 600.

Edytowane przez angola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że u mnie do soboty działało a tu nagl

e przestało.

Edytowane przez raflik82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GeorgePL weź Medera nie pożałujesz. Narazie każdy plik mkv mi otworzył. ostatnio odpalałem avatara 3D z iso. Poszło bez problemu. Jak chcesz bez opcji z dyskiem twardym to weź MED600X3D. Bardzo dobrą cenę ma. Z pena też odpalałem filmy fullHD 3D i każdy poszedł bez najmniejszego oporu

Edytowane przez Dario23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz maila do humanmedia, może pomogą.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GeorgePL weź Medera nie pożałujesz. Narazie każdy plik mkv mi otworzył. ostatnio odpalałem avatara 3D z iso. Poszło bez problemu. Jak chcesz bez opcji z dyskiem twardym to weź MED600X3D. Bardzo dobrą cenę ma. Z pena też odpalałem filmy fullHD 3D i każdy poszedł bez najmniejszego oporu

Właśnie ja chce Medera, a ziomek zastanawia się nad Diuną. A jak jest z BD ISO?? Dario23 a jak jest z grzaniem się dysku w MED800X3D czy lepiej wziąć MED600x3D i zewnętrzny dysk??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ja chce Medera, a ziomek zastanawia się nad Diuną. A jak jest z BD ISO?? Dario23 a jak jest z grzaniem się dysku w MED800X3D czy lepiej wziąć MED600x3D i zewnętrzny dysk??

Przecież wszystko zostało już napisane w recenzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nagrałem filmy na dysk podłączony w Mede8er. Tylko zapomniałem użyć programu USB Disk Ejector by bezpiecznie odłączyć dysk i na odtwarzaczu nagranych plików tylko foldery.

Po przeskanowaniu chdksk pokazuje mi takie błędy ale za nic tego nie może naprawić.


The type of the file system is NTFS.

Volume label is Mede8er.

Stage 1: Examining basic file system structure ...

Progress: 0 of 2176 done; Stage: 0%; Total: 0%; ETA: 529:55:45

Progress: 513 of 2176 done; Stage: 23%; Total: 0%; ETA: 529:55:45 .

Progress: 2176 of 2176 done; Stage: 100%; Total: 0%; ETA: 529:55:43 ..

2176 file records processed.

File verification completed.

Progress: 0 of 0 done; Stage: 99%; Total: 0%; ETA: 529:55:36 ...

0 large file records processed.

Progress: 0 of 0 done; Stage: 99%; Total: 0%; ETA: 529:55:28

0 bad file records processed.

Stage 2: Examining file name linkage ...

Correcting error in index $I30 for file 16.

An unspecified error occurred (766f6c756d652e63 461).


Checkdisk of I: (Fix and recovery mode) started !


Zawsze to skanowanie naprawiało błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

czy mógłby ktoś sprawdzić czy iso 3d bd ( planes-samoloty, wreck it ralph- ralf demolka lub inny ) są odtwarzane płynnie bez przycięć na odtwarzaczach med600 lub med800 lub med1000 ? chodzi mi o sprawdzenie iso płyty na której nie ma jednego głównego m2ts lecz jest ich kilkadziesiąt tworzących jeden film

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzą płynnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzą płynnie.

To bardzo dobra wiadomość i chyba czas na zmianę playon'a hd2, który kompletnie nie radzi sobie z "pociętymi" plikami i szrpie lub obcina część sceny, a w Fast 6, gubi nawet synchronizację audio podczas przeskoku do kolejnego kawałka filmu.

Jeszcze jedno pytanie: Jak wygląda obługa lite menu, działa to z każdym obrazem, czy tylko z niektórymi, jak w hd2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...