Skocz do zawartości
Gmeru

VOD Video na żadanie

Rekomendowane odpowiedzi

Już wszystko jasne. VOD za 30zł miesięcznie. Startuje na początku grudnia. Wymagany nbox HDTV recorder (musi być dysk twardy). Płacimy z góry za określoną ilość filmów w HD i SD. Filmy będą ładowane na dysk (PUSH VOD) i z niego odtwarzane. Każdy film będzie posiadał swoją datę ważności. Filmy można oglądać ile razy się chce aż nie wygaśnie jego data ważności. Pierwszy przykładowy screen. Wszystko na nim może ulec zmianie w wersji finalnej więc proszę się nie sugerować nazwami itd. To tylko przykład jak to będzie wyglądać:

[url="http://img245.imageshack.us/my.php?image=vodprzykladkw7.jpg"][img]http://img245.imageshack.us/img245/2240/vodprzykladkw7.th.jpg[/img][/url]

VOD (video on demand) daje użytkownikowi możliwość korzystania z dodatkowej biblioteki filmów na życzenie. W ofercie VOD znajdzie się cały przekrój propozycji filmowych, od światowej kinematografii z najwyższej półki, poprzez niezależne kino europejskie, aż po najdroższe hollywoodzkie produkcje
i projekty polskie.

DYSTRYBUTORZY – PRODUCENCI

[img]http://img235.imageshack.us/img235/670/vodproducenciep1.jpg[/img]

WYBRANE TYTUŁY:

STATYŚCI (2006)
Do Konina przyjeżdża chińska ekipa filmowa. Chińczycy wybrali Polskę, bo – ich zdaniem – to najbardziej ponury kraj Europy, a oni zamierzają właśnie nakręcić posępny melodramat zatytułowany "Smutny wiatr w trzcinach". Azjatycka ekipa filmowa poszukuje więc w Koninie statystów o… smutnym wyrazie twarzy. W kontaktach między ekipą a przybyłymi na casting kandydatami, pośredniczy tłumaczka Bożena (Kinga Preis). Nieoczekiwanie, na zdjęciach próbnych pojawia się Romek (Bartosz Opania), który uparcie dąży do odnowienia znajomości z Bożeną…


DUBLERZY (2005)
Max (Robert Gonera) i Leon (Andrzej Grabowski) wyjeżdżają na Sycylię, gdzie trafiają na wesele, stając się – wbrew swej woli - uczestnikami wojny dwóch włoskich gangów. Nieopatrznie mieszają im szyki, za co mafiosi poprzysięgają im zemstę. Max i Leon decydują, że jedynym sposobem na uniknięcie śmierci będzie współpraca z policją i zmiana tożsamości… Dodatkowym smaczkiem są dialogi napisane przez Bartosza ‘Shreka’ Wierzbiętę.


PUŁAPKA (2005)
"Hard Candy" to w internetowym slangu określenie nieletniej dziewczyny. Taka jest właśnie bohaterka "Pułapki", Hayley (Ellen Page). Ma zaledwie 14 lat i za pośrednictwem Internetu flirtuje z obcymi mężczyznami. Jednym z nich jest Jeff (Patrick Wilson), trzydziestokilkuletni fotograf pedofil. Dość szybko dziewczyna daje się namówić na wizytę w jego domu, a on proponuje jej sesję zdjęciową…

NIEUSTRASZENI BRACIA GRIMM (2005)
Nieustraszeni bracia Grimm (Matt Damon, Heath Ledger) to oszuści, którzy wędrują od wioski do wioski przekonując mieszkańców, że w ich domach mieszkają demony. Bracia oferują, oczywiście za drobną opłatą, uwolnienie domostwa od duchów. Sęk w tym, że pojawiające się zjawy i potwory to wynajęci przez nich pomocnicy… Bracia zostają złapani przez stróży porządku, którzy dają im szansę na rehabilitację, wysyłając ich do wioski, w której naprawdę ‘straszy’. Wkrótce staną twarzą twarz
z wredną królową (Monica Bellucci), która robi wszystko, by zachować młodość…


ZAKOCHANY PARYŻ (2005)
20 historii z 20 paryskich dzielnic w reżyserii 22 najsławniejszych reżyserów. Plejada gwiazd światowego kina, po obu stronach kamery. Natalie Portman, Juliette Binoche, Willem Dafoe, Fanny Ardant, Nick Nolte i Elijah Wood w obiektywie Gusa van Santa, braci Coen, Toma Tykwera czy Wesa Cravena. Każdy z reżyserów przedstawia swoją krótką historię, które łączy – a jakże - Paryż i miłość. „Zakochany Paryż” to jednak wiele różnych obrazów miłości, nie tylko tych znanych z romansów
i telenowel...


ASTERIX I WIKINGOWIE (2006)
Najnowszy animowany film o dzielnych Gallach. Tym razem w okolicach ich wioski pojawią się Wikingowie, poszukujący… największego tchórza na świecie i nie chodzi im – bynajmniej -
o sympatycznego gryzonia. Otóż ich czarownik powiedział im, że ludzie, którzy się boją potrafią latać, a Wikingowie pragną się tej umiejętności nauczyć. Niestety trafili chyba nie do tej wioski, co trzeba…

MIASTO GRZECHU (2005)
Adaptacja komiksu Franka Millera. Film składa się z trzech opowieści: zabijaki Marvina (Mickey Rourke), prywatnego detektywa Dwighta (Clive Owen) i jedynego uczciwego gliniarza w mieście grzechu – Johna Hartwiga (Bruce Willis). Reżyserski duet Rodriguez - Tarantino wraz z autorem komiksu stworzył film, który wymyka się wszelkim standardom i zyskał sobie już miano kultowej pozycji w światowej kinematografii.


MARZYCIEL (2004)
To opowieść o dorosłych, którzy odkryli w sobie dziecięcą wrażliwość. Sir James Matthew Barrie (Johnny Depp) u szczytu literackiej kariery szuka natchnienia do pracy nad nową książką. Znajduje je w osobie uroczej Sylvii Llewelyn Davies (Kate Winslet), matki czwórki chłopców. Miłość kobiety oraz wyobraźnia jej dzieci sprawią, że Sir James stworzy „Piotrusia Pana”, który uczyni go nieśmiertelnym. Plus Oskar dla Jana A.P. Kaczmarka za muzykę.


JAK WE ŚNIE (2005)
Surrealistyczne love story, opowiadające historię ekscentrycznego grafika zawieszonego między sennymi marzeniami a rzeczywistością. Nieśmiały Stephane (Gael García Bernal) projektuje kalendarze z roznegliżowanymi dziewczynami, a w przerwach - śniąc, przenosi się do tego kolorowego świata, w którym bezbłędnie rozgrywa najlepsze momenty swojego życia. Film twórców „Zakochanego bez pamięci”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra. Teraz tylko pytanie czy będzie HD w VOD. Ani słowa nie było na ten temat. Edytowane przez arsenal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]Ani słowa nie było na ten temat. [/quote]

Ogólnie nic nie powiedzieli

Tak na marginesie - vod potem będzie kosztowało z 60 zł miesięcznie albo z 5-12 zł za tytuł - tak wynika z konferencji - najpierw dotują vod (straty ), a potem podwyżki

[quote name='janunio' post='22654' date='17.11.2006, 15:13 ']
A jaki kanał filmowy w HD będzie ?
[/quote]

MGM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie za ile bedzie VOD po 5-miesiącach,na ten temat cisza,drugie pytanie czy to jest oferta z umową czy można sobie dobierac VOd do innych pakietów np co drugi miesiąc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 premier za 30 zeta miesięcznie hm... tanio to nie jest, a jeśli w to będą jeszcze wliczać przedpremierowe odcinki seriali z TVN do już dramat.
Cóż zobaczymy w praniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='arsenal' post='22651' date='17.11.2006, 14:07 ']
Dobra. Teraz tylko pytanie czy będzie HD w VOD. Ani słowa nie było na ten temat.
[/quote]

dobre pytanie
czy Gmeru coś odpowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='arsenal' post='22651' date='17.11.2006, 15:07 ']
Dobra. Teraz tylko pytanie czy będzie HD w VOD. Ani słowa nie było na ten temat.
[/quote]

wydaje mi sie ze nie bedzie zadnego filmu HD w VOD.... wszystko DVD quality

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No jesli docelowo za 60zl ma byc tylko 10 filmow, to moznaby sie spodziwac najswiezszych hitow , jakie na zachodzie leca tylko w PPV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[url="http://slimak.onet.pl/_m/specjalne/n/PRESS_17_11.pdf"]http://slimak.onet.pl/_m/specjalne/n/PRESS_17_11.pdf[/url]

informacje dla prasy z konferencji, m. in. spis filmow VOD, pewnie te ktore beda na poczatku, nie ma wzmianki o tym czy beda w HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SAm lubie czasem ponarzekac ale to co sie dzieje na forum na temat n-ki to jest absolutny dramat. Wiec zeby uswiadomic paru osbom jaka jest alternatywa w VOD wszedlem na strone VOD tpSA i sprawdzilem co mozna dostac za 30 PLN

I tak żeby nie byc nieobiektywnym skonstruowałem pakiet rodzinny i nie wylacznie nowosci:

Dla Panów:13 dzielnica 12 zł
Pan Życia i Śmierci 6 zł


Dla Pań: Dziewczyna z Perłą 7 zł

Dla Dzieci: Zebra z Klasą 6 zł

Podsumowując: 31 zł

TO TAK DLA MALKONTENTÓW. TYLE MOŻNA ZOBACZYĆ Z OFERTY VOD KONKURENCJI. I WCALE NIE WIDZE SUPERNOWOSCI I SUPER HITOW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niestety większość ludzi potrafi tylko narzekać i narzekać, uważam, że wcale nie jest tak źle, oczywiście najlepiej żeby wszystko było w HD ale to przecież dopiero początki "n", ITI jest świetną firmą i tandety raczej nie odstawi, jeżeli ktoś uważa inaczej to niech zostanie przy C+ lub lokalnej kablówce - na tym na pewno wyjdzie najlepiej. 30PLN to raptem 3-5 filmów z wypożyczalni DVD więc nie jest tak źle - niestety nie wiadomo czy i ile w HD ale myslę, że z czasem będzie lepiej.

Pozdrawiam
optymistów oraz pesymistów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Z tego co zrozumiałem z blogu Pana Tomasza G. (tego od ITI) to filmy będą w HD ale trzeba jakoś tam mieć podłączony TV. Jak ktoś wie to odsyłam do www.telewizjanowejgeneracji.pl niech przeczyta i wyjaśni. Pozdrawiam
Ps.Ja na to za ciemny jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='nikodem_2' post='22706' date='17.11.2006, 16:44 ']
[url="http://slimak.onet.pl/_m/specjalne/n/PRESS_17_11.pdf"]http://slimak.onet.pl/_m/specjalne/n/PRESS_17_11.pdf[/url]

informacje dla prasy z konferencji, m. in. spis filmow VOD, pewnie te ktore beda na poczatku, nie ma wzmianki o tym czy beda w HD
[/quote]

patrząc w spis nie jest źle... na Zakochanym Paryżu byłem w kinie we wrześniu. Nawet go nie ma na DVD, a już jest na N w VOD :-) nie wspomnę że nie było go jeszcze w Canal+ albo HBO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to ja zamieszcze tylko link do oferty w swiecie:

[url="http://www.optimum.com/io/on_demand/movies/movies.jsp"]http://www.optimum.com/io/on_demand/movies/movies.jsp[/url] Edytowane przez MADRAFi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5USD za film to mniej wiecej jak 5PLN za film czyli za 30 PLN nadal mamy tylko 6 filmow. Wiec caly czas uwazam ze oferta jest w miare OK. A co do podwyzki po 6 miesiacach to podejrzewam ze jej poprostu nie bedzie a na konferencji styczen/luty wprowadza uslugi bankingu itd i dzieki temu bedzie musial byc kanal zwrotny a co za tym idzie do oferty VOD zza 30 PLN dojdzie zapewne mozliwosc kupowania filmow premium na sztuki. Wlsciwie to jestem tego prawie pewny. Po konsekwencji w dzialaniu i obecnych cenach widze ze tych chlopakow w koszyczku nie przynieli i dobrze wiedza co robia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeszcze nikt nie powiedzial ile tych filmow bedzie w tej "petli na satelicie"

Moim zdaniem tylko kilka i nie wiecej niz 20

Caly problem polega w tym ze chlopaki za 30 zl dadza ci 15 filmow miesiecznie z ktorych wybierzesz moze 2 :lol:

Ale to tylko gdybanie Mam nadzieje ze sytuacja sie wyklaruje, a sobie i wszystkim zycze by VOD stal sie taka wypozyczalnia filmow DVD :( i oby HD-DVD gdzie z listy kilkuset moge wybrac zawsze cos do obejrzenia na wieczor :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wiadomo cos o parametrach filmow w HD... znaczy jaki bitrate, czy 1080 [color="#FF0000"]i[/color] a moze (tak wiem - malo prawdopodobne) [color="#FF0000"]p[/color], filmowe 25hz (no ale wtedy konieczne p) czy 50hz???
Widze to nastepujaco (domysly rzecz jasna):
- jakosc HD jak z satki (niestety :) ) czyli 1080i50
- dzwiek dd5.1 (wole DTS na marginesie)
- brak menusow, rozbudowanych mozliwosci projekcyjnych (no to juz wiemy - pauza, przewijanie i to tyle w tym temacie)

Nie, nie jestem chory - rozumiem, ze nie mozna miec wszystkiego i to za 30zl, ale... jak to ma byc "n"aj to mam nadzieje, ze takze w tej materii bedzie orginalnie - znaczy lepiej niz u konkurencji (cyfra u nas, sky, premiere etc). :)

Obawiam sie takoz, ze duza czesc VOD-a to bedzie MGM aka powtorka z rozrywki (chodzi mi tu o powtorki wzgledem pakietowego MGM-HD), filmy z oferty TVN-u takoz (ok w HD ale dokladnie to co leci/alo w piatkowy wieczor), reszta to np seriale (bynajmniej niekoniecznie w HD) oraz kino w jakosci DVD. Obym sie mylil. Jezeli bedzie to (z zapowiedzi przynajmniej pare pozycji wyglada na premiery) calkiem nowe, przewidzane EKSKLUZYWNIE tylko VOD-owi, to kto wie? Moze dadza material w jakosci porownywalny do testowanych niedawno plyt HD-DVD (tak, tak chcemy TAKIEJ jakosci wlasnie :) ) Oczywiscie problemem moze byc tu wielkosc pliczku, ale tez filmy nie zapelniaja calych 15 giga plytki, menusy mozna cutnac etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja w kwestii formalnej
czy ja jestem jakis dziwny czy co ale dla mnie VOD w 48 godzin po wybraniu filmu to sztuka dla sztuki
jak mam ochote na komedie to czy po sciagnieciu na HDD jeszcze bede mial na to ochote czy moze bede juz w pracy i raczej horror bym sobie obejrzal ?
po co to komu ??? sa fajniejsze gadzety (zreszta tez zbedne) na rynku !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...