Skocz do zawartości
Gmeru

VOD Video na żadanie

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='sponn' date='05.12.2006, 13:40 ' post='26678']
Ja bym sie nie zgodzil. Nie mam ani N-ki ani C+ wiec jestem obiektywny.

Napisałem, że ta oferta jest idealna dla ludzi takich jak ja(ciągły brak czasu-shit!).
Poza tym nie zapominajmy,że aby mieć Canal+ musimy płacić minimum osiemdziesiąt pare złotych miesięcznie. Ja mam VOD i płacę 56(a można 50!). Trochę inny przedział cenowy. Nie wspominając o technologicznej przepaści(od choćby PVR).

krog napisał "A na filmach trzeba się jeszcze znać." - hehe,starajmy się o gustach nie dyskutować to do niczego nie prowadzi-a jeśli wyznacznikiem jest liczba przyznanych OSCARÓW to w VOD też ich sporo można odnaleźć(np. Chicago). Poza tym HD i DD5.1. Będę obstawał przy swoim! Sporo taniej, ciekawiej i o niebo wygodniej. Ot, taka moja opinia! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, napisalem ze oferta Canal+ i HBO nie jest porażająco lepsza co nie znaczy że nie jest lepsza ale za swoja cene za pełny pakiet 140PLN. No i nie czarujcie ze jest taniej. bo kiedy obetniecie kanały premium i doplacicie za AXN Ale KIno Cinemax i Discovery to robi sie ponad 80 PLN i nie widze bynajmniej roznicy programowej w takim przypadku. Yakze minimum obiketywizmu prosze. I do tego poki co dla mnie gorsza jakosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a gdzie hity MGM? Miramax?
Asterix i Galowie?
Nieustraszeni bracia Grimm?
statysci?
Przeceirz na kartce z konferencji jak i na konferencji byla mowa o 9 dystrybutorach a jak narazie widze tylko 3 dystrybutorów

a przez SCART działa VOD?

Pozdrawiam Edytowane przez Jacusmars

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Jacusmars' post='26691' date='05.12.2006, 14:29 ']
a gdzie hity MGM? Miramax?
Asterix i Galowie?
Nieustraszeni bracia Grimm?
statysci?
Przeceirz na kartce z konferencji jak i na konferencji byla mowa o 9 dystrybutorach a jak narazie widze tylko 3 dystrybutorów

a przez SCART działa VOD?

Pozdrawiam
[/quote]

To nie jest jeszcze pelna lista. Start 7 12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mjasinsk' post='26653' date='05.12.2006, 14:01 ']
Wlasnie przejrzałem oferte programowa Canal+ i HBO na najblizsze 2 tygodnie. Jedynym duzym hitem sa Gwiezzdzne Wojny. Reszta to półka z VOD N ki wiec prosze o jakies konkretne przykłady miażżącej przewagi CYFRY+ nad N
[/quote]


Nie mogę się z Tobą zgodzić.. Filmy w VOD nki to "hity" które nie tylko dawno leciały na Canalu i HBO lecz na dodatek to fimy, które były dodawne do gazet.. niektóre z nich niejednokrotnie... a Tesco możesz je za 9.99 kupić...
A na grudzień w HBO masz: Ekspress Polarny, Wykolejony, Nieustraszeni Bracia Grimm, Święta Las minute..
Na Canalu: Hotel Ruanda, Madagaskar, Tylko mnie kochaj, Klucz do koszmaru...

Tak więc porównując obie propozycje widać "gołym okiem" co jest ciakwasze...
Ja oczywiście jak najbardziej popieram rozwój VOD, ale sądzę że będzie napotykać na duże problemy, m in ze strony destrybutorów, którzy mają podpisane umowy nie tylko z Canalem i HBO ale i ze względu na sprzedaż DVD.. Sytuacja wyglądać będzie więc tak, że na początek fim trafia do kina, potem premiera DVD, potem Canal (HBO) a na końcu do VOD....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taka nadzieje ze to tylko pocztek i w 100% bedzie wszytko co mowili 17 listopada.
Pozdrawiam

Juz niedlugo 10 grudnia i wymiana dekoderków ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie dopisałem jeszcze że nie zauważacie roznicy pomiedzy VOD a oferta premium. To jest video na zadanie ogldasz kiedy chcesz i w jakim fragmencie chcesz itd itd. oferta premium to filmy moze i lepsze ale do obejrzenia w danym lub nastepnym dniu w roznych porach. Nie łudźmy sie, że w momencie kiedy C+ wystartuje z oferta VOD bedzie mialo rozwiazanie inne nic TP SA (zreszta to TP SA chyba jest robione przy wspolpracy z C+ ale pewny nie jestem) a tam juz kiedys w jakims poście wyliczylem ze za 30 PLN mozesz dostac 5 filmow z czego 2 w miare nowe aczkolwiek niczym nie wyrozniajace sie od ooferty VOD podanej dotychczas przez N.
Jezeli mamy sie licytowac to prosze bardzo Pakiet Premiere wymiata oferta sprzetowa i programowa Cyfry i na dodatek wcale nie jest wiele drozszy i ma HD sport wysokiej klasy itd itd. No ale takie argumentowanie nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poza tym nie zapominajmy,że aby mieć Canal+ musimy płacić minimum osiemdziesiąt pare złotych miesięcznie. Ja mam VOD i płacę 56(a można 50!). Trochę inny przedział cenowy. Nie wspominając o technologicznej przepaści(od choćby PVR).

Gwoli scislosci mam i N-ke i ponownie Cyfre.80% tych filmow widzialem w Cyfrze.Wlasnie ta nieszczesna pilka nozna mnie interesuje i tego niemal w N-ce nie ma.Cena Cyfry wynosi mnie 72 zl za pakiet komfortowy z 3 canalami i Hbo..(przez caly rok)..Do tego mam N-ke za 48 zl i jestem b. zadowolony.Za 120 zl mam wszystko co mi potrzeba

Czy widzisz ile sie placi?Skad masz te ponad 80 zl?Owszem to promocja,ale ona nie trwa tydzien,wiec jest dostepna szeroko.

Sorry zle zrobilem edycje....To sie tyczy wypowiedzi masiaha z poprzedniej podstrony.... Edytowane przez michal218

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem tak jakbyście placili w cyfrze 140 zł i to dyche za wypożyczanie dekodera philios spprzed 10 lat co miesiąc to w nce mam wszystkioe pakiety i z VODem jest taniocha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sorry ale obecnie pakiet z c+ można dostać za 56zł w promocji.Przez cały rok taka opłata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='amstrad' post='26727' date='05.12.2006, 16:13 ']
sorry ale obecnie pakiet z c+ można dostać za 56zł w promocji.Przez cały rok taka opłata.
[/quote]

Obecnie tzn po stracie N. Dziwne ale wczesniej jakos takich promocji nie robili... (max bylo 3 miesiace C+ za 50%)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='faust' post='26679' date='05.12.2006, 13:46 ']
tak, ale zauwazcie ze to filmy HD nie SD ! i DD5.1 nie stereo :)
[/quote]

właśnie, jak to jest, czy jest jakieś oficjalnie info N'ki odnośnie filmów w VOD, czy one wszystkie będą w HD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ustalmy fakty .. n-ka jest bogiem.
Dla niektórych bezsprzeczne i tych pozdrawiam ;-)


mjasinsk nie pisz o czymś o czym nie masz pojęcia. Cena canal+ to w ponad 50% własnie sport który całkowicie chcesz pomijać. A n-sport to n-śmiech z dwoma wydarzeniami co dwa tygodnie i zero wydarzeń przez najbliższe trzy miesiace jak skończy się Liga Mistrzów. Nie wiem co za fanatyk HDTV bedzie chciał oglądac WYŁĄCZNIE studio n-ki w rozdzielczości hdtv. No tak, ale n-ka (hd) dla niektórych jest bogiem.

To, ze Cyfra+ nie ma co się równac do Premiere jest prawie równie bezsprzeczne jak to, że n-ka nie ma się równac do cyfry+ czy rzeczona Premiere do Canal Digital + czy brytyjskiej Sky.

W sumie znam gościa który potrafił udowodnić, że trabant jest lepszym samochodem od audi ;-) Edytowane przez krog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kacper' post='26730' date='05.12.2006, 16:26 ']
właśnie, jak to jest, czy jest jakieś oficjalnie info N'ki odnośnie filmów w VOD, czy one wszystkie będą w HD?
[/quote]
chyba żart :):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedzie bedzie (może za miesiąć a może za 10 lat ale bedzie :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ta dyskusja czy n-ka jest lepsza czy cyfra jest besensu, Każdy chwali to co ma. Traktujecie to jak przynależność do jakiejś sekty.
Ja na razie mam n-kę. Jeżeli skończy mi się umowa i cyfra zaproponuje coś lepszego - wezmę cyfrę. A przecież posiadanie jednej platformy nie wyklucza posiadania innej.
Mówmy lepiej o usłudze vod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja rozumiem ze Ci co nabyli Recordera i zapisali sie na VOD beda to chwalic pod niebiosa bo przeciez nie mozna powiedziec ze "spodziewalem sie czegos innego, to chyba jednak nie byl dobry pomysl".

Ale wracajac do VOD.

Mam nadzieje ze pojawi sie 10 zapowiadanych PREMIER bo ja jak narazie nie widze zadnej.

Porownania do kanalow premium (C+ i HBO) sa nieuniknione, tym bardziej ze cena jest taka sama bo w C+ w tej chwili placi sie dokladnie 30 PLN za C+ i HBO.

Skoro w C+ mamy 4 dobre ligi + niezle filmy a w VOD mamy (przynajmniej na dzis) same "stare filmy" (gdzie Sin City, Bracia Grimm i jeszcze kilka innych z konferencji ? - moze to bedzie w ofercie ale do czerwca 2006) to moim zdaniem oferta N-ki jest naprawde bardzo slaba. Ja rozumiem ze za 30 PLN nie bedzie filmow ktore tydzien temu byly w kinie ale pasowaloby zeby byly to filmy ktorych nie bylo jeszcze w kanalach premium, a nawet na DVD.

Wydaje mi sie ze wiele osob myslalo podobnie - a wiec ze w VOD beda filmy jeszcze przed DVD, ew. tuz po DVD. Edytowane przez sponn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oj OJ OJ. Nikt nie doczytuje postow do konca. NIe krytykuje C+ tylko wykazuje że ma równie dużo błedów uchybień braków itd jak N. TYyle że N jest nowa i ma jeszcze prawo do błędów. Ja naprawdę odsyłam kolege do czasów kiedy C+ startował. Ja je dobrze pamiętam bo moi znajomi mieli C+ dla mnie to było po pierwsze drogie po drugie miałem "szczescie w nieszczesciu" miec okna na strone nuniemozliwiajaca montazu anteny. Promocja jest super ale ceny w N nie sa promocyjne. Jezeli odliczysz Cinemax od N i od C+ to (matematyka nie kłamie) Cena jest identyczna z maleńka przewagą C+ ale jak DOWALISZ chec posiadania jakiegokolwiek kanalu filmowego nie wspomne o HD to chyba (matematyka znowu nie kłamie) nie mamy o czym rozmawiać.

Napisałem również że jezeli C+ obniży cenę za całośc do 100-120PLN za całośc i bedzie miało zdecydowanie lepsza jakosc obrazu to nie wykluczam nabycia . Konkurencja rządzi na rynku i bardzo dobrze.

Nie da sie okreslic platformy która jest zdecydowanie lepsza bo kazda jak wyzej ma braki ale jezeli twierdzisz ze C+ ma lepszy obraz od N to znaczy ze ogladales jes w dwoch roznych miekscach na dwoch roznych sprzetach i Toja wypowiedz niema sensu. Ja porownałem CP i N w domu na CRT i C+ i N na LCD i nie mam najmniejszych watpliwosci.

Tak naprawde kanaly SD w N sa na LCD Full HD ledwo do ogladania a na C+ wcale nie do ogladania.


Ja poprostu staram sie o szczypte obiektywizmu w wypowiedziach. Aha nie promuje N dlatego ze ja mam bo nie jestem maniakiem TV korzystam z TVN24 i CNN i DIscovery wiec moge miec kazda platforme ale moja zona biadollila ze nie ma nagrywarki zeby nie przegapic kjakiegos bzdurnego odcinka bzdurnego serialu wiec skorzystalem z taniej oferty gdzie akurat jest PVR i kanaly ktore ogladam a do tego milo jest miec nowoczesny sprzet.

Tyle w temacie. Pieniactwa nie lubie i sam nie jestem. ALe skoro ktos sie wypowiada to ja zakladajac jakis tam obiektywizm i logike tez sie lubie przylaczyc i jeze;li mowie o czyms to staram sie poprzec faktami lub sprawdzeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mam n-ki, ale wydaje mi sie niemożliwe, aby filmy w usłudze VOD były nadawane w HD. Przy tej wielkości dysku nie sposób przecież umieścić wielu filmów w rozdzielczości 720 x 576 (około czterdziestu), a co dopiero mówić o rozdzielczości HD. Z prostej matematyki wynika, że 2-krotny wzrost rozdzielczości, to plik wynikowy większy 4-krotnie! A dysk służy też do nagrywania bieżącego programu - musi być więc jakoś podzielony na VOD i resztę. Sam mam nagrywarkę stacjonarną DVD z doprawdy małym dyskiem, bo 80 GB i sam wiem jak mało materiału można nagrać o w miarę znosnej jakości. Może ktoś znający sprawę lub mający n-kę z rekorderem się wypowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
coś chyba nie umiesz liczyc bo filmy beda w HD !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='rufi121' post='26796' date='05.12.2006, 20:05 ']
Nie mam n-ki, ale wydaje mi sie niemożliwe, aby filmy w usłudze VOD były nadawane w HD. Przy tej wielkości dysku nie sposób przecież umieścić wielu filmów w rozdzielczości 720 x 576 (około czterdziestu), a co dopiero mówić o rozdzielczości HD. Z prostej matematyki wynika, że 2-krotny wzrost rozdzielczości, to plik wynikowy większy 4-krotnie! A dysk służy też do nagrywania bieżącego programu - musi być więc jakoś podzielony na VOD i resztę. Sam mam nagrywarkę stacjonarną DVD z doprawdy małym dyskiem, bo 80 GB i sam wiem jak mało materiału można nagrać o w miarę znosnej jakości. Może ktoś znający sprawę lub mający n-kę z rekorderem się wypowie.
[/quote]

Lepiej poczytaj forum a nie mamy pisać o tym co już było 1000razy. Zmieści się. Przykład to VOD na X360. MPEG4 itd eh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...