Skocz do zawartości
Fantom

Mini recenzja mini komputera - MK808

Rekomendowane odpowiedzi

Jak napisałem cło wiem, do 150 euro - cło nie występuje. Pytam o Vat

Nigdy nie zapłaciłem VAT'u.

Poczekam trochę na poprawki do softu a jak nic nie zostanie poprawione to żegnaj bejbe ;). Lubię elektroniczne gadżety, ale te działające.

Softowi wiele już nie brakuje. Albo inaczej ... wiele już bym nie oczekiwał.

Właściwie najważniejszą rzeczą jest "full HD" ale coś czuję że nie zrobią tego. Obym się mylił.

Pozostałe rzeczy działają już całkiem nieźle.

Na ArmTvTech.com jeden gość wrzucił screen z działającym Androidem 4.2 ... to może być ciekawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Fantom jest moze szansa na przetestowanie MK808 z USB na RJ45 taką (lub podobną) przejściówka http://allegro.pl/za...2743786259.html ponieważ kabel to kabel, a chiałbym się dowiedzić czy jest sens w inwestowanie w taki pakiet jak mk808 + przejściówka na rj45 .

Podziękowania za dotychczasowe testy

Pozdrawiam

Edytowane przez pomor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dało by się przetestować ... gdybym miał taką kartę sieciową.

Specjalnie wydawać 20 zł to raczej mi się nie chce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kolejny news na temat linuxa na RK3066 oraz nowy Rikomagic mk802 III jest już dostępny

http://www.rikomagic.co.uk/forum/viewtopic.php?f=2&t=2723

http://www.aliexpress.com/store/product/New-arrival-Rikomagic-MK802-III-Dual-Core-Mini-Android-4-1-PC-RK3066-1-6Ghz-Cortex/810525_659384842.html

Z opisu użytkownika AndrewDB wynika, że problemy z full HD (1080p) oraz wifi to kwestia sterowników oraz odpowiednich ustawień.

Jak dobrze pójdzie to w przeciągu kilku tygodni będziemy mieli dual boot Linux - Android.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...nowy Rikomagic mk802 III jest już dostępny

http://www.aliexpres..._659384842.html ....

Czy ten Rikomagic MK802 III faktycznie ma grafikę amd " GPU: Quad- Core 2D/ 3D/ OpenGL ES2.0(AMD Z430)/ OpenVG1.1" czy źle to zinterpretowałem ?. ta sama grafika jest w smartfonie HTC HD2, ale nie wiem jak się to ma do mali 400.

"Adreno 200 (AMD Z430) inside the QSD8x50 (1 GHz) and MSM7x27 (600 MHz A11+L2 cache). It offers a programmable function pipeline and streaming textures with support for OpenGL ES 2.0, OpenGL ES 1.1, OpenVG 1.1, EGL 1.4, Direct3D Mobile, SVGT 1.2 and DirectDraw. (22M triangles/second, 133M pixels/second, clock speed up to 128MHz" - zegar do 128 ? to chyba o wiele mniej niż mali400 ( oczywiście jest jeszcze kwestia ilości rdzeni w mali ), ale odnoszę wrażenie że Chińczycy robią nas w balona i w ciskają tanie resztki magazynowe.

wiki

Edytowane przez housik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten Rikomagic MK802 III faktycznie ma grafikę amd " GPU: Quad- Core 2D/ 3D/ OpenGL ES2.0(AMD Z430)/ OpenVG1.1" czy źle to zinterpretowałem ?. ta sama grafika jest w smartfonie HTC HD2, ale nie wiem jak się to ma do mali 400.

"Adreno 200 (AMD Z430) inside the QSD8x50 (1 GHz) and MSM7x27 (600 MHz A11+L2 cache). It offers a programmable function pipeline and streaming textures with support for OpenGL ES 2.0, OpenGL ES 1.1, OpenVG 1.1, EGL 1.4, Direct3D Mobile, SVGT 1.2 and DirectDraw. (22M triangles/second, 133M pixels/second, clock speed up to 128MHz"

wiki

Na 99% maja mali 400.

AMD z430 to prawdopodobnie błąd drukarski, który teraz powielają następni sprzedawcy

Po wstępnym zapoznaniu się z AMD z430 wynika, że jest bardzo porównywalny do mali 400.

Nawet mają ustawioną tą samą rozdziałkę: Resolution: 1280 x 672.

Ale jest to dużo starsza jednostka i już nie produkowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego właśnie nie cierpię u chińczyków, zaopatrują w sprzęt cały świat ale nikt ich nie nauczył dokładności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na pierwszy rzut oka wyglada na to, ze przezucili bebechy z mk808 do nowego case'a i nazwali to mk802 III :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na pierwszy rzut oka wyglada na to, ze przezucili bebechy z mk808 do nowego case'a i nazwali to mk802 III :P

Tak na pierwszy rzut oka to widać że jesteś zielony w temacie :)

MK802 III był pierwszy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy Rikomagic mk802 III jest już dostępny

a to przepraszam - sugerowalem sie tym wpisem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie domontowałem sobie dwie zewnętrzne antenki Wi-Fi (takie przykręcane).

Problem z siecią przestał istnieć. Żadnych zerwać. Sieć stabilna jak skała :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Fantom jest moze szansa na przetestowanie MK808 z USB na RJ45 taką (lub podobną) przejściówka http://allegro.pl/za...2743786259.html ponieważ kabel to kabel, a chiałbym się dowiedzić czy jest sens w inwestowanie w taki pakiet jak mk808 + przejściówka na rj45 .

Podziękowania za dotychczasowe testy

Pozdrawiam

Witam

Mam taka http://allegro.pl/karta-sieciowa-ethernet-na-usb-sterowniki-i2748652390.html karte sieciową i MK808 dziala z nią bezproblemowo. MK808 podlaczony kablem usb do TV samsung b650 i wstaje ze kazdym razem bez problemu. Jutro dostane tez klawiaturke Mele F10 to sprawdze jak dziala z mysza zyroskopowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]klawiaturke Mele F10 to sprawdze jak dziala z mysza zyroskopowa

Ja mam taką (Air Mouse T2) myszkę radiową. Działa bardzo fajnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantom, masz doświadczenie w robieniu zakupów u chińskich dostawców. Czy wg Ciebie ta oferta jest wiarygodna?

http://www.aliexpress.com/item/New-NEO-G4-MINIX-Dual-Core-Android-Mini-PC-RK3066-A9-Dual-Core-Stick-TV-Dongle/692610966.html

Cena jest wyraźnie niższa niż u innych oferentów, można zamówić 1 sztukę, ale obok wartości "US $62.78 / piece" podano adnotację "(12 pieces or more)". Ja to rozumiem tak, że te niecałe 63 dolary obowiązują jeżeli klient zamierza kupić co najmniej 12 sztuk, a fakt, iż całą procedurę nabycia tego gadżetu przechodzę bezproblemowo aż do momentu podania numeru karty kredytowej (tu się na razie postanowiłem zatrzymać) wskazywać może na jakąś pomyłkę na tej stronie. Jak myślisz?

Śledzę uważnie od kilku tygodni wszelkie możliwe wpisy poświęcone MK808 i podobnym androidowym minikomputerkom, gdyż zaplanowałem cosik takiego nabyć jako gwiazdkowy prezent. Najwyższa pora podjąć ostateczną decyzję i niemal w pełni skłaniam się ku Minix'owi Neo G4, o którym właśnie najlepsze opinie udało mi się znaleźć na anglojęzycznych stronach. Nie zamierzam póki co brać w zestawie żadnej żyroskopowej myszko-klawiatury, bo do Minix'a producent dokłada prosty pilot IR, za pomocą którego można chociażby włączać i wyłączać zdalnie Androida. Poza tym, do obsługi może być też stosowany program DroidMote zainstalowany jako serwer na minikomputerku oraz jako klient na tablecie/smartfonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantom, masz doświadczenie w robieniu zakupów u chińskich dostawców. Czy wg Ciebie ta oferta jest wiarygodna?

http://www.aliexpres.../692610966.html

Cena jest wyraźnie niższa niż u innych oferentów, można zamówić 1 sztukę, ale obok wartości "US $62.78 / piece" podano adnotację "(12 pieces or more)". Ja to rozumiem tak, że te niecałe 63 dolary obowiązują jeżeli klient zamierza kupić co najmniej 12 sztuk, a fakt, iż całą procedurę nabycia tego gadżetu przechodzę bezproblemowo aż do momentu podania numeru karty kredytowej (tu się na razie postanowiłem zatrzymać) wskazywać może na jakąś pomyłkę na tej stronie. Jak myślisz? ...ciach...

Zanim wypowie się Fantom, pozwolę sobie Ci odpowiedzieć.

Ja widzę to tak: na tej stronie masz podane dwie ceny:

Price: US $62.78 / piece

Bulk Price:US $61.52 / piece (12 pieces or more)

Gdy zamawiasz mniej niż 12 sztuk, to płacisz 62.78$ za sztukę, a gdy 12 i więcej to wtedy 61.52$ od sztuki.

Edytowane przez tv12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obydwaj się mylicie. To (12 pieces or more) oznacza że sprzedawca ma na stanie "12 sztuk lub więcej". Czyli że od ręki 12 a jak będzie potrzeba to załatwi więcej.

Cena jest podana i obowiązująca za jedną sztukę: 62,78 $.

Za tyle można kupić.

Hmm ... a może jednak tv12 masz rację. Sorry sam już nie wiem :)

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem zapytanie do sprzedawcy. Zobaczymy co odpowie. Szkoda Fantom, że robiąc ostatnie zamówienie nie zdecydowałeś się na jednego Minixa. Kilka słów na jego temat od kompetentnej w tych sprawach osoby pewno każdy by chciał przeczytać. Podobno wśród zalet Neo G4 jest chociażby dwukrotnie szybsze startowanie systemu niż u konkurencji i lepsza jakość wykonania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda Fantom, że robiąc ostatnie zamówienie nie zdecydowałeś się na jednego Minixa. Kilka słów na jego temat od kompetentnej w tych sprawach osoby pewno każdy by chciał przeczytać. Podobno wśród zalet Neo G4 jest chociażby dwukrotnie szybsze startowanie systemu niż u konkurencji i lepsza jakość wykonania.

Każdy z tych dongli ma wady i zalety. Potencjalnie to jest wszystko to samo. Różnią się drobnymi szczegółami.

Co do szybszego startu systemu. MK8080 startuje w 30 sekund. Jeśli było by to 15 sek niewiele to zmieni.

Poza tym nie bardzo wierzę w to dwa razy szybciej. Bebechy te same. Chyba że zastosowali dużo szybszą pamięć Flash. Jednak to większe koszty dla producenta.

Z tego co pamiętam to w testach AnTuTu Neo jest z tyłu do MK808.

Co do jakości wykonania to naprawdę trudno się do MK808 przyczepić (solidny dobrze spasowany i miły w dotyku plastik).

Jedynie te nieszczęśnie źle przylutowane antenki.

Np. Neo ma tylko jeden port USB (drugi to zasilanie), więc po włożeniu klawiaturo.myszki nie zostaje nic. Hub USB niezbędny.

W MK masz dwa wolne porty.

Za to w Neo jest pilocik. Czyli od biedy można się obyć bez klawiatury. Chociaż jakość tego pilocika woła o pomstę do nieba.

Jak już decydować się na Minix'a to raczej Neo X5 (16GB flasha, RJ45, wyjście optyczne audio, wejście na słuchawki i mikrofon, 3xUSB).

Fakt jest większy i droższy. Jednak oszczędzamy na peryferiach (hub USB, karta muzyczna, karta sieciowa, dodatkowa karta SD 8GB).

Można by się tak licytować co lepsze. Jest tego coraz więcej.

PS. Po wgraniu do MK808 rooted_JB_beta_4.img i podkręceniu na maksimum procesora uzyskałem w AnTuTu 7440 pkt !

Zresztą i tak wszyscy czekamy na Hi-802 (czy też K802).

Ale do tego czasu trzeba się czymś bawić :)

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na filmikach youtube z Neo x5 widać ten sam motyw co na wszystkich mali. rodzielczość włączona w 1080p, a Antutu pokazuje 1280 x 672

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już wcześniej napisałem (a wręcz opisywałem) jest to sprawka sterowników karty graficznej.

Chwilowo wszystkie urządzenia oparte na RK3066 mają ten problem.

Nawet tablety z tym procesorem i ekranem "Retina" o rozdzielczości 2048x1536 renderują obraz tylko 1600x1200.

W kilku już miejscach znalazłem informację że nad tym pracują i pod koniec tego miesiąca mają się ukazać poprawione sterowniki. Zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź od tego sklepu handlującego Minixami Neo G4, o którym wczoraj pisałem. Posiadają sprzęt na stanie i faktycznie w cenie US $62.78 mogą mi go wysłać "very soon". Zaryzykuję i dokonam dzisiaj finalizacji zakupu. Mam nadzieję, że jeszcze przed Świętami będę się mógł z Wami podzielić pierwszymi opiniami o funkcjonalności tego bliskiego konkurenta MK808. Oby tylko producent wywiązał się z zobowiązania dotyczącego upgrade'u systemu do Jelly Bean i wprowadzenia , jako pierwszy na rynku, faktycznego video output'u w pełnym HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź od tego sklepu handlującego Minixami Neo G4, o którym wczoraj pisałem. Posiadają sprzęt na stanie i faktycznie w cenie US $62.78 mogą mi go wysłać "very soon". Zaryzykuję i dokonam dzisiaj finalizacji zakupu. Mam nadzieję, że jeszcze przed Świętami będę się mógł z Wami podzielić pierwszymi opiniami o funkcjonalności tego bliskiego konkurenta MK808. Oby tylko producent wywiązał się z zobowiązania dotyczącego upgrade'u systemu do Jelly Bean i wprowadzenia , jako pierwszy na rynku, faktycznego video output'u w pełnym HD.

Poczytałem sobie opinie na temat Neo G4.

Super szybkie ładowanie systemu to .... poniżej 30 sekund. To znaczy zapewne o 5 sekund mniej od MK ;) Neo ma wciąż tylko Andka 4.0.

Update do 1080p ... pracuje nad tym Rikomagic. Jeśli oni to wypuszczą to wszystkie dongle z tym układem dostaną to ad hoc.

Jedyną przewagą w Neo jest Wi-Fi. Podobno od początku pracuje bez problemów ... ale znalazłem też inne skrajne opnie że kiepska czułość.

Dopóki testu nie przeprowadzi jakaś wiarygodna osoba to nic wciąż nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantom

Wcześniej pisałeś o przeróbkach swojej anteny wifi. Pochwaliłbyś się jakimiś zdjęciami tej przeróbki. Może pokazałbyś łopatologicznie co zmieniałeś, przelutowałeś itp. itd. . Sądzę, że paroma fotkami ułatwiłbyś ewentualnym naśladowcom poprawę funkcjonalności.

Edytowane przez jakis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...