Skocz do zawartości
Gmeru

VIDEO MEGA-TEST: Philips LCD LED 46PFL8007 czyli Seria 8000

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynamy nowy cykl czyli VIDEO MEGA-TEST. Mamy nadzieję, że nowy sposób prezentacji produktów przypadnie Wam drodzy czytelnicy do gustu. Zauważyliśmy, że nie każdy ma ochotę czytać. Wielu czytelników lubi posłuchać oraz obejrzeć. Wychodzimy więc naprzeciw tym oczekiwaniom. Jako pierwszy VIDEO MEGA-TEST proponujemy test oczekiwanego Philipsa serii 8000: LCD LED 46PFL8007. Jak wypadł? Czy jest warty swojej ceny? Wszystkiego dowiecie się oglądając naszą recenzję (oczywiście 1080p).

Kliknij tutaj aby zobaczyć artykuł

  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test rewelka.Świetny sposób przekazu.

Natomiast seria 8007 Philipsa znacznie droższa niż seria HX850 Sony a do tego trudno dostępna.O serii 9 nie wspominam - już we wrześniu miała być w sklepach.

Edytowane przez play007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy zamierzacie zrobić test nowej serii 7000. Ciekawi mnie porównanie z serią 8000 czy jest jakaś różnica w jakości obrazu czy tylko w dwustronnym ambilight

(7000) . Na dniach zamierzam dokonać zakupu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40PFL8007-LCD LTA400HL (Samsung)

46PFL8007-LCD LTA460HQ (Samsung)

55PFL8007-LCD LTA550HQ (Samsung)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super pomysł i super recka jak zawsze!, taka forma jest znacznie przyjemniejsza, miałem nawet proponować Wam taką formę wideorecenzji :) ale wyprzedziliście mnie.

Ale to menu w nim muli, no i ten pilot radiowy, niby bardzo dobry pomysł jak ktos uzywa pilota od TV, ale jak ktoś chce uzywać np. Harmony to juz mamy problem, chyba ze z Harmony 900 o ile sie dogadają.

Edytowane przez PeterMac
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mozecie potwierdzic czy to menu jest tak wolne jak to wyglada na filmie, czy tez tak jest w rzeczywistosci bo dosyc wolno tam wszytsko przeskakuje ? A druga sprawa chodzi o ruch ze faktycznie nie ma jakiegos srodka ze przy wlaczonym ulepszaczu to jest nadplynnosc a przy wylaczonym jest rwanie. Wiec wniosek z tego taki ze tzreba sie przyzwyczaic kupujac ten model do tego ze obraz ma nadoplynnosc ruchu bo to chyba jednak mneij denerwuje jak obraz ktory co chwile sie rwie...? Pozdrawiam.

Lolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mozecie potwierdzic czy to menu jest tak wolne jak to wyglada na filmie, czy tez tak jest w rzeczywistosci bo dosyc wolno tam wszytsko przeskakuje ? A druga sprawa chodzi o ruch ze faktycznie nie ma jakiegos srodka ze przy wlaczonym ulepszaczu

Niestety tak, szybkość menu jest dramatyczna, ale może być to spowodowane wczesnym oprogramowaniem. Z ruchem jest też trochę zagadkowo, bo w zeszłorocznym modelu PFL9706k włączenie funkcji Clear LCD dawało właśnie taki optymalny kompromis, co opisałem szerzej w teście http://blog.skalibrujtv.pl/2012/08/philips-pfl-9706k-test-czy-tv-zasluzyl-na-nagrode-eis/ W PFL8007 też jest funkcja Clear LCD, ale nie daje żadnych efektów dopóki nie włączymy dodatkowo Perfect Natural Motion, a to już daje straszny teatr. Pozostaje wobec tego zagadka, czy Clear LCD w tym roku nie działa samodzielnie, czy jeszcze nie dopracowali oprogramowania pod tym kątem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak się zastanawiam czy aby nie musimy zacząć przyzwyczajać się do "efektu teatru", bo jak by nie patrzeć, jest to obraz bardziej rzeczywisty, niż jakieś stare standardy, do których od dziecka jesteśmy przyzwyczajeni. Mam nadzieję, że mnie nie zlińczujecie :-) za takie herezje, w końcu najwięksi na świecie producenci filmów chcą iść w tym kierunku, to chyba coś w tym musi być. Pozdrawiam. Leszcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz prawda jest taka, że komu nie pokażę obrazu z Philipsa albo np. dam na maxa efekt teatru np. na Sony czy innym TV to to się PODOBA! Wielu, wielu osobom taki obraz odpowiada i robi to na nich wrażenie no bo rzeczywiście doznania są ciekawe. Ja tego nie cierpię ale jestem to w stanie zrozumieć. Na Philu to wyjątkowo ciekawe doznanie. np Batman wygląda MEGA O_O.

Super pomysł i super recka jak zawsze!, taka forma jest znacznie przyjemniejsza, miałem nawet proponować Wam taką formę wideorecenzji :) ale wyprzedziliście mnie.

Ale to menu w nim muli, no i ten pilot radiowy, niby bardzo dobry pomysł jak ktos uzywa pilota od TV, ale jak ktoś chce uzywać np. Harmony to juz mamy problem, chyba ze z Harmony 900 o ile sie dogadają.

Zapomniałem dodać a raczej już nie było czasu na takie szczegóły ale są posty więc: pilot ma też IR : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak tekst pisany bardziej przemawia niż Video.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba iść z duchem czasu ; ) najlepiej to i to > do tego będzie dążyć. Będziemy pracować aby było jak najlepiej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać a raczej już nie było czasu na takie szczegóły ale są posty więc: pilot ma też IR : )

Dzięki za info dobrze wiedzieć na przyszłość :), bo jestem bardzo ciekawy co pokaże Philips PFL9707, jak będzie tak fajnie podświetlony jak 9706 z praktycznie brakiem efektu halo czernią jak smoła to jest o czym myśleć :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak się zastanawiam czy aby nie musimy zacząć przyzwyczajać się do "efektu teatru", bo jak by nie patrzeć, jest to obraz bardziej rzeczywisty, niż jakieś stare standardy, do których od dziecka jesteśmy przyzwyczajeni. Mam nadzieję, że mnie nie zlińczujecie :-) za takie herezje, w końcu najwięksi na świecie producenci filmów chcą iść w tym kierunku, to chyba coś w tym musi być. Pozdrawiam. Leszcom

Jeżeli nabywca pierwszego płaskiego telewizora w życiu ma od początku włączoną maksymalną płynność to zazwyczaj mu to nie przeszkadza, a gdy się już przyzwyczai to nie chce już widzieć nawet minimalnego juddera, do którego przyzwyczaiło nas kino i wyświetlacze bez poprawiaczy płynności. Coś w tym musi być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc o "efekcie teatru" w nowych produkcjach (filmy, seriale) dla mnie do przyjęcia. Widowiska sportowe, koncerty, realizacje studyjne, itp. tylko z pełną płynnością :D Trochę dziwnie wyglądają jak dla mnie stare filmy, np. widziałem ostatnio kawałek Stawki większej niż życie, masakra. Bardzo źle również wyglądają filmy zwłaszcza w kiepskiej jakości. Jednak po krótkim zastanowieniu się, materiał w bardzo dobrej jakości HD jest do przyjęcia z "efektem teatru". Coś w tym musi być. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziękuje Panie Macku za od odpowiedz i mam pytanko jeszcze jedno a wlasciwie dwa: pierwsze to rozumiem ze oprogramowanie to mieliscie w tym tv najnowsze jakie jest na stronie philipsa ? a drugie jednym zdaniem jakby mial Pan napisac ktory z tych modeli wymienionych nizej wg Pana czern i szybkosc jest najlepsza; philips 8007, soniak hx 850 , samsung es 8000 ? Bo rozumiem ze panasonic wt 50 jeszcze nie testowaliscie a jesli juz Pan widzial to rowneiz ten model prosze podsumowac jesli chodzi o te dwa parametry. Dziękuję.

Lolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna forma przedstawienia Tv (testowanego), ale fajnie jak by były dwie formy prezentacji, zarówno wizualna (video), jak i tekstowa.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziękuje Panie Macku za od odpowiedz i mam pytanko jeszcze jedno a wlasciwie dwa: pierwsze to rozumiem ze oprogramowanie to mieliscie w tym tv najnowsze jakie jest na stronie philipsa ? a drugie jednym zdaniem jakby mial Pan napisac ktory z tych modeli wymienionych nizej wg Pana czern i szybkosc jest najlepsza; philips 8007, soniak hx 850 , samsung es 8000 ? Bo rozumiem ze panasonic wt 50 jeszcze nie testowaliscie a jesli juz Pan widzial to rowneiz ten model prosze podsumowac jesli chodzi o te dwa parametry. Dziękuję.

Oprogramowanie mieliśmy najnowsze, ściągaliśmy tuż przed testem. Chyba miało "14" albo "24" w nazwie, może Gmeru pamięta. Czerń w Sony HX850 jest przez większość czasu lepsza ponieważ TV posiada dobre lokalne wygaszanie = większy kontrast. Philips tego nie posiada, on ma jedynie wygaszanie ramkowe, ale też bardzo dopracowane dlatego są momenty gdzie czernie są na podobnym poziomie w obu telewizorach, w szczególności na ciemnych ujęciach a właśnie tam najbardziej ich potrzebujemy. Szybkość? Rozumiem, że o odwzorowanie ruchu chodzi - to powiedziałem na video przecież:

Philips jako prekursor systemów poprawy płynności ruchu pamiętany jest już od czasów telewizorów kineskopowych. Obecne rozwiązania zdecydowanie przypadną do gustu miłośnikom idealnie płynnego i ostrego obrazu. Taka nadpłynność zdaniem wielu nie oddaje jednak oryginalnego, kinowego charakteru obrazu. Można to oczywiście zmienić wyłączając systemy, ale skutkuje to judderem, czyli pooszarpywaniem obrazu spowodowanym niewystarczającą ilością klatek w obecnych standardach video aby oddać zjawisko ruchu naturalnie. W moim odczuciu zabrakło jakiegoś wypośrodkowanego ustawienia, które oddało by kinowy charakter jednocześnie poprawiając płynność i ostrość.

Niektórym judder nie przeszkadza, ale mi tak. Pewnie dlatego, że przywykłem już do czegoś lepszego. Ten brak optymalnego ustawienia w Philipsie jest zastanawiający, bo posiada takie same funkcje jak PFL9706k, a nie działają one w ten sam sposób (ściśle mówiąc funkcja Clear LCD nie działa samodzielnie), więc może to też kwestia firmware? PFL9706 był bardzo dobry pod względem płynności http://blog.skalibru...na-nagrode-eis/

Sony jak dla mnie jest tak samo dobry (w ruchu) jak PFL9706, ale ma dużo więcej kombinacji ustawień więc więcej osób go polubi, clear lcd philipsa ma tylko on/off, a druga funkcja perfect natural motion to już czysty teatr. Motionflow ma aż 7 trybów.

Panasonic'a WT50 nie miałem jeszcze okazji testować, a Samsung? Zapalę znicz i przemilczę to ;)

Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki i napisze Pan jeszcze czy bedziecie testowac wlasnie panasonica wt 50? I jesli tak to kiedy mozna sie spodziewac testu?

lolek

Edytowane przez lolek126

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki i napisze Pan jeszcze czy bedziecie testowac wlasnie panasonica wt 50? I jesli tak to kiedy mozna sie spodziewac testu?

lolek

Również jestem zainteresowany

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Z powyższych odpowiedzi można wywnioskować ,że w 46" lepiej się jednak spisuje Sony HX850 niż Philips 46PFL8007.Funkcja perfect natural motion w Philipsie to już czysty teatr-jak napisał p.Maciej ,a to już mi na pewno nie odpowiada.Może jednak ten model Sony HX850 jest jakąś alternatywą dla powyższego Philipsa?Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam nad wyborem pomiędzy modelami HX850 i PFL8007 w 55", jednak do mnie bardziej przemawia Philips ze względu na Ambilight i możliwość zawieszenia na ścianie. Jednak co do ostatecznego wyboru to chciałbym najpierw zobaczyć jak świeci Philips, a z tym może być różnie. Dostępność jaka jest wiemy :(

Pozdrawiam

Leszcom

PS. To jeszcze dodam, że do nadpłynności, tak jak pisałem wcześniej, chyba trzeba będzie się przyzwyczaić.

Edytowane przez Leszcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sonego tez mozna powiesic ....na scianie, a druga sprawa jak tak dalej pojdzie to i tak nie bedziesz mial problemu bo philipsa nie zobaczysz w zadnym sklepie stacjonarnym, chyba ze jestes kamikadze i kupisz w ciemno gdzies ze sklepu internetowego.

Lolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...