Skocz do zawartości
Gmeru

VIDEO MEGA-TEST: Philips LCD LED 46PFL8007 czyli Seria 8000

Rekomendowane odpowiedzi

Lolek126 jesteś pewny na 100%, że można TV Sonego 55HX850 powiesić ... na ścianie?

A są jakieś przeszkody co by utrudniały to zadanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lolek126 jesteś pewny na 100%, że można TV Sonego 55HX850 powiesić ... na ścianie?

Co jest przeszkodą zawiesić ten model bo nie rozumie skąd w ogóle u kolegi takie wątpliwości ?

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to wyjaśnie w takim razie moje wątpliwości. Po pierwsze podstawa połączona jest z ekranem elektrycznie, czyli aby zachować połączenie, to trzeba coś zrobić z podstawą, gdy TV będzie wisiał na ścianie, lub pozbyć się głośnika. Nie jest to rozwiązanie takie jak w Philipsie, że podstawka służy za wieszak. (?) Po drugie na stronie Sony nie mogę znaleźć instrukcji obsługi w jednym z powszechnie znanych języków (przynajmniej mi znanych). Po trzecie w specyfikacji TV nie znalazłem informacji o standardzie VESA do uchwytów ściennych. Po cztwarte nie spotkałem testu tego TV, w którym testujący wspominali, aby można było go powiesić. Myślę, że przy takich wątpliwościach można zadać pytanie na forum. Hmmm....

EDIT:

OK znalazlem instrukcję w języku niemieckim. Rzeczywiście TV można powiesić na ścianie, ale jak dobrze zrozumiałem to będzie bez dodatkowego głośnika. Tak? Poza tym sorry za zamieszanie :-)

Edytowane przez Leszcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam TV ma również wbudowane głośniki dwa od spodu, jeden niskotonowy z tyłu, pomyśl kto by teraz wypuszczał cienki ekran TV bez możliwości powieszenia :) byłby to strzał w stopę samego producenta.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory kolego ale naprawde nigdy bym nie przypuszczal ze mozna miec watpliwosci tego typu do tego modelu odnosnie zawieszenia tv...

Lolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciszę się, że mogłem moją ignorancją ;) zainspirować kogoś do zastanowienia się, że w dzisiejszych czasach trzeba mieć wątpliwości do wszystkiego, gdyż producenci mają naprawdę różne "genialne" pomysły. Dla przykładu z rynku TV, w tym roku, Philips 5507 - brak możliwości odczytu polskich znaków diakrytycznych lub wspomniany powyżej Sony - brak obsługi plików mkv. Jest jeszcze wiele, bardzo wiele różnych dziwnych rzeczy, które wydawałoby się powinny być oczywiste, ale nie są. Nie raz już będąc przekonany o właściwościach pewnych produktów dokonałem ich zakupu aby się rozczarować. Teraz wolę się upewnić 2 razy niż się zdziwić po zakupie. Ale nie o tym jest temat. W takim razie pozdrawiam i życzę udanych zakupów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie ja coś napiszę :D Od jakiegoś czasu (dłuższego) śledzę rynek TV. Zakupiłem dla teściów i rodziców polecane TV, ale jak dla mnie ani jeden ani drugi mnie nie przekonują. Teraz dla siebie chciałbym coś kupić ale za Boga nie wiem co. Podoba mi się Sony HX850, ale nie czyta mkv - dla mnie priorytet, podoba mi się Panasonic VT50 ale juder, plazma i 50Hz, podoba mi się Sharp LE830 ale jest u teściów :( No to teraz przyszedł czas na Philipsa 8007, ale czy warto go będzie kupić? Może coś innego? Ma ktoś jakieś pomysły? :D No to tak aby dyskusja trwała. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz też patrzeć w kierunku panasa wt50 led. Do tego porównania hx850.-vt50.-le830. to będzie on pasował bo też telewizor z najwyżjeszej serii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie ja coś napiszę :D Od jakiegoś czasu (dłuższego) śledzę rynek TV. Zakupiłem dla teściów i rodziców polecane TV, ale jak dla mnie ani jeden ani drugi mnie nie przekonują. Teraz dla siebie chciałbym coś kupić ale za Boga nie wiem co. Podoba mi się Sony HX850, ale nie czyta mkv - dla mnie priorytet, podoba mi się Panasonic VT50 ale juder, plazma i 50Hz, podoba mi się Sharp LE830 ale jest u teściów :( No to teraz przyszedł czas na Philipsa 8007, ale czy warto go będzie kupić? Może coś innego? Ma ktoś jakieś pomysły? :D No to tak aby dyskusja trwała. :D

Witam.Też od jakiegos czasu śledzę rynek TV.Zakup planuję w listopadzie jakiegos górnopółkowca w rozmiarze 46".mam podobne typy.Już przestałem patrzeć na to czy tv będzie odtwarzał mkv po usb bo można dobry odtwarzacz wyrwać z dts za 250-300zł i podłączyc go po hdmi i kłopot z głowy.A Sony hx850 jest naprawdę w dobrej cenie porównując do konkurencji.Jedyny minus tego tv to jak jest wyłączony -powstaje wielka tafla lustra.Reszta w tym tv to górna półka.Jeszcze chciałbym zobaczyć Philipsa 8007-co on potrafi.Jak będzie w nim ,,charakterystyczny teatr"na filmach to wtedy go skreślę z mojej listy.Jeszcze interesuje mnie skalowanie i płynność SD-czy w starciu z Sony HX850 ten Philips 8007 ma jakieś szanse.Testy,które powinny sie już pojawiać powinny to ujawnić.Także sądzę ,że odtwarzanie mkv po usb to jest raczej drugorzędna sprawa,to da się przeżyć.Ale,,charakterystycznego teatru"już nie. Pozdrawiam.

Edytowane przez andrju75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg testu na tym forum wynika ze 8007 ma typowy teatr ( przynajmniej ja tak to zrozumialem, ze ni ema takiej wyposrodkowanego obrazu ) i albo komus to pasuje albo nie ... kwestia gustu...

lolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andrju75 - widzisz u mnie znowu odpada zewnętrzny odtwarzacz/dekoder/tuner, gdyż tak mam skonstruowany salon, że TV ma wisieć i nic nie ma dookoła, nawet najmniejszego kabla :D, tak więc HX850 odpada. Powiem szczerze, że też liczę na Philipsa. Muszę się przyjrzeć jeszcze Panasonicowi. Jak Philips będzie do kitu to chyba przyjdze czekać do przyszłego roku. :(

lolek126 - jak pewnie zauważyłeś po moich poprzednich postach, mam trochę inne podejście do efektu nadpłynności/płynności lub jak kto woli "efektu teatru", mi to nie przeszkadza, a w ruchu bez "skakania" można zauważyć więcej szczegółów. Zresztą nie tylko ja uważam, że płynność powinna być, patrz James Cameron. Wg mnie wszystko jest kwestią przyzwyczajenia i marketingu. :) Kiedyś też fotografom ciężko było przejść ze zdjęć czarno- białych na kolor. :D;)

Pozdrawiam

Leszcom

Edytowane przez Leszcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andrju75 - widzisz u mnie znowu odpada zewnętrzny odtwarzacz/dekoder/tuner, gdyż tak mam skonstruowany salon, że TV ma wisieć i nic nie ma dookoła, nawet najmniejszego kabla :D, tak więc HX850 odpada. Powiem szczerze, że też liczę na Philipsa. Muszę się przyjrzeć jeszcze Panasonicowi. Jak Philips będzie do kitu to chyba przyjdze czekać do przyszłego roku. :(

lolek126 - jak pewnie zauważyłeś po moich poprzednich postach, mam trochę inne podejście do efektu nadpłynności/płynności lub jak kto woli "efektu teatru", mi to nie przeszkadza, a w ruchu bez "skakania" można zauważyć więcej szczegółów. Zresztą nie tylko ja uważam, że płynność powinna być, patrz James Cameron. Wg mnie wszystko jest kwestią przyzwyczajenia i marketingu. :) Kiedyś też fotografom ciężko było przejść ze zdjęć czarno- białych na kolor. :D;)

Pozdrawiam

Leszcom

No to- lolek126-jeżeli w Philipsie 8007 występuje ,,charakterystyczny teatr" to u mnie ten model jest skreślony z listy.

Leszcom-To pozostaje model,którym sam jestem zainteresowany Panasonic 47WT50 (może to będzie alternatywa dla Philipsa 8007).Pomimo ,że ten TV nie posiada ambilight to jego wygląd to zrekompensuje,bo wg mnie jest reprezentacyjny.Podobno b.dobry model,który posiada dobre skalowanie i płynność SD.Wg jednego pana z konkurencyjnego forum,który go testował ten tv ma świetną obsługę programów,filmów po USB z PL czcionką.Sam chciałbym sprawdzić jak kulaja na nim filmy mkv z dts po usb z dysku twardego 2.5"-ciekawe.Gorzej z dostępnością tego modelu,żeby go osobiście zobaczyć to trzeba się sporo nakąbinować-ja nie miałem tej przyjemności.

Edytowane przez andrju75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to ta ekstra obsługa plików multimedialnych jest trochę ściemą. Żaden TV i tak nie odtworzy wszystkiego, np. plików wielostrumieniowych, będzie miał problemy z przewijaniem itd. Ważniejsza jest jakość obrazu, tego się nie nadgoni, a do plików wystarczy kupić odtwarzacz typu xtreamer, egreat. Za 500zł jest na prawdę spory wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszcom - jak chcesz na prawdę dobry odtwarzacz plików i nieograniczone możliwości to kupujesz komputer typu mini HTPC np. Zotac ZBOX wieszasz za TV, stawiasz na tym XBMC jako OS, i masz full wypas :D wiem tanie to rozwiązanie nie jest, albo znacznie tańsza opcja playery sieciowe jak pisze Maciej tez dobre i mające o niebo lepsze możliwości niz każdy najlepszy odtwarzacz plików w TV.

Nie oczekiwałbym po żadnym TV aby odtwarzał nie wiadomo co bo i tak żaden sobie nie poradzi ze skomplikowanymi plikami nowymi wersjami profili kodeków itd. zawsze cos będzie nie grać.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że mocno polecacie mi Sony? Nie chciałbym być źle zrozumiany, ale na tą chwilę nie mam faworyta lecz próbuję, między innymi dzięki Waszej pomocy, wybrać coś z czego będę zadowolony, no powiedzmy tak na 95% :) Oczywiście jak każdy chciałbym mieć super obraz, milion regulacji, obsługę plików i internetu, a jeszcze żeby TV czytał w myślach. :D Wiem, że to wszytko nie realne i oczywiście Maciej Koper i PeterMac macie rację, bo pewnie komp w jakiś sposób będzie podłączony do TV, jak nie bezpośrednio po HDMI to napewno po DLNA. Jednak jako standardowy "Kowalski", no może z trochę większą wiedzą, chciałbym coś takiego z czego będę zadowolony, a żona nie powie, że wydałeś 10k zł, a to nawet mkv nie czyta. :( Chciałbym usłyszeć szczerą opinię, czy jestem w stanie zobaczyć/odczuć różnicę w obrazie pomiędzy rozpatrywanymi modelami, zakładając, że w domu będzie stał tylko jeden? Mam wrażenie, że jak TV stanie w domu to skończą się tego typu dywagacje i będzie oglądanie. :) Czasami się zastanawiam, czy nie mają lepiej ci ludzie, którzy wchodzą do sklepu "nie dla idiotów" i mówią: poproszę duży TV, a sprzedawca mówi: ten może być i po 20 min TV jest w domu. No ale chyba się już za dużo rozpisałem, jednak mam nadzieję, że rozumiecie moje rozterki i może jednak jakiś TV uda mi się wybrać.

Pozdrawiam serdecznie

Leszcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz to jest tak odtwarzacz sieciowy zawsze dokupisz, obrazu lepszego juz nie, nie mówię ze inne modele TV to zły wybór, każdy ma swoje jakieś mocniejsze słabsze strony, ale osobiście nie patrzyłbym w ogóle na możliwości multimedialne telewizora od tego są odtwarzacze z prawdziwego zdarzenia, tylko szukałbym możliwie najlepszego obrazu.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Leszcom tak na prawdę będziesz zadowolny z czegokolwiek co kupisz, o ile nie będziesz miał możliwości porównać do lepszego :) Przeczytaj jeszcze raz testy i zadecyduj na jakich cechach Ci zależy. Oglądać będzie się przecież dało nawet na najtańszych modelach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszelkie uwagi. W związku z tym, że mam jeszcze chwilę do zakupu, także trzeba teraz wszystko poskładać razem, przeanalizować, oblookać i coś wybrać. :)

Pozdrawiam

Leszcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sie zgadzam z poprzednikami zaden tv nie bedzie sobie radzil ze skomplikowanymi plikami nawet jak w chili obecnej da rade w jakims znaczeniu to za rok najpozniej za dwa lata wyjda nowe kodeki i tylek. Wiec trzeba zrobic jak komus na tym zalezy tak jak mowia poprzednicy. A panasonic daje ladny obraz bo troche sie nim bawilem , tylko nie wiem jak sobie radzi z kanalami sd bo nie mialem tej przyjemnosci, ale z konkurencyjnego forum widac ze calkiem calkiem sobie z tym poradzil, wiec na pewno wart jest rozwazenia.

Lolek

Edytowane przez lolek126

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Philips 46PFL8007 można rezerwować zakup w dowolnym sklepie EURO RTV obecnie za 6699zł. Rozmawiałem ze sprzedawcą i powiedział że po sprowadzeniu na sklep można ze swoimi materiałami potestować sprzęt i ewentualnie zrezygnować z zakupu.

"Dostępność: na zamówienie

Zamówiony sprzęt jest sprowadzany na indywidualne zamówienie od producenta. Na ogół realizacja tego typu zamówień zajmuje około 28 dni roboczych. Dołożymy wszelkich starań, aby produkt dotarł do Ciebie jak najszybciej. Sporadycznie może się okazać, że sprowadzenie tego produktu nie będzie możliwe.

Z uwagi na nieokreślony czas oczekiwania na produkt sprowadzany na zamówienie, sugerujemy nie łączyć go w jednym zamówieniu z innymi produktami."

Pozdrawiam

poniżej ranking od 43" w górę (ewentualnie pomocny w podjęciu decyzji wyboru TV) :unsure:

http://www.chip.de/b.../index/id/1025/

Edytowane przez bombola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny test. Wersja video bardziej przystepna choc tekst lepszy do analizy.

Ja bym chciał zobaczyc test ( lub porownanie ) modeli ciut niższej półki tj, philipsa serii 6007 i panasa dt50 ( najlepiej w rozmiarze 55" )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 55 calach nie zobaczysz testu bo z regoly sa wlasnie robione w 46-47 calach z prostej przyczyny ze lepiej wychodza takie testy na tych przekatnych. Ale 55 cali byl test 8007 bodajze w jez. francuskim i link jest podany na konkurencyjnym forum jak sie nie myle. W kazdym razie test wypadl gorzej jak w 46 calach ale to wiadomo wiekszy rozmiar wiec i troszke gorzej to wychodzi. Ale na cos czlowiek sie musi zdecydowac chcac ogladac na 55 calach.

Lolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i link jest podany na konkurencyjnym forum jak sie nie myle.

Lolek a podlinkować od razu nie mogłeś? Po co odsyłać do forum blokad szumów? ;)

http://translate.google.pl/translate?sl=auto&tl=pl&js=n&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fwww.lesnumeriques.com%2Ftv-televiseur%2Fphilips-55pfl8007k-p12910%2Ftest.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...