Skocz do zawartości
Gmeru

VIDEO MEGA-TEST: Philips LCD LED 46PFL8007 czyli Seria 8000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam 46 8007 już od czerwca i jak dla mnie to bardzo udany model ,menu chodzi płynnie i szybko oczywiście na najnowszym sofcie na starszym rzeczywiście muliło .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fajnie szybal, a może pokusiłbyś się o nagranie jak teraz działa i opublikowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 20.10 wracam do kraju to chętnie coś nagram,tylko nie bardzo wiem jak na tym forum dołącza się fotki itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz wstawić na imageshack i podlinkować, a video na youtube i wstawić sam link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odświeżę temat , a konkretnie pytanko mam do Maciej Koper . Masz za sobą wiele testów i liczę na Twoją pomoc. Mianowicie chodzi mi o Twoje zdanie ;co lepiej wypadnie; Philips 8007 , czy Panasonic Wt 50 , wielkość to 55''. Chodzi o jakość obrazu szczególnie w 2D . Wszystkie pozostałe ; dodatki; nie są brane pod uwagę , jakość obrazu na pierwszym miejscu :blink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie poznałem jeszcze wt50, niestety, więc nie będę wróżył. Poczekaj jeszcze... parę dni i może coś będę w stanie powiedzieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników nowej serii . Chodzi mi o wbudowany tuner satelitarny . Czy wyszukuje wszystkie transpondery z hot birda. I jak przebiega współpraca a modułami aston i nki . Chciałbym się pozbyć kolejnego elementu pod tv. Pozdrawiam z lasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś mam ten telewizor i skupiłem się na DLNA tj. oglądanie filmów z laptopa. Na wiele sposobów próbowałem róznymi programami (serwerami multimedialnymi) plik tekstowy osobno oraz wmuxowany w film i z tego wynika, że ten tv nie wczytuje napisów po DLNA. Nie bardzo jest na ten temat w instrukcji stąd nie wiem jak to do końca jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez x_zorro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od wczoraj jestem posiadaczem 55pfl8007 i jestem jeszcze zielony w temacie ustawień dla tego telewizora.

Zauważyłem że kontury są nie ostre w filmach (crosstalk) 3d mkv sbs, jak można to poprawić bo mnie to denerwuje. Czy to wina filmów czy ustawień?

Czy jest jakaś opcja do poprawienia (zlikwidowania) tego croostalku?

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrówki

Edytowane przez chwdp1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś już odkrył kompatybilność Philipsa z modułem nCam HD TV n ?

teoretycznie tuner satelitarny na pokładzie TV spełnia wymagania odbioru sat - CI+; DVB-S2; MPEG-4 ...

napisałem zapytanie do Philipsa Polska - ich odpowiedź jest żenująca :blush:

wychodzi, że faktycznie Philips traktuje Polskę jako niszowy rynek zbytu swoich TV :o :fuck_na:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś już odkrył kompatybilność Philipsa z modułem nCam HD TV n ?

teoretycznie tuner satelitarny na pokładzie TV spełnia wymagania odbioru sat - CI+; DVB-S2; MPEG-4 ...

napisałem zapytanie do Philipsa Polska - ich odpowiedź jest żenująca :blush:

wychodzi, że faktycznie Philips traktuje Polskę jako niszowy rynek zbytu swoich TV :o :fuck_na:

Moożesz podać treść odpowiedzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje zapytanie brzmiało:

'... proszę o informację czy TV 46PFL8007/K jest kompatybilny z modułem nCAM HD ...' innymi słowy czy kupując ten zestaw będzie można oglądać programy n'ki z HotBird'a ? ...'

nie wkleję treści oryginalnej. poinformowany zostałem o DVB-S, CI+ na pokładzie TV, o który zapytywałem z zapewnieniem, że mogę oglądać TV Sat i na końcu stwierdzenie:

'... Nie posiadamy danych dotyczących modułu n-ki ...'

dla mnie jako szukającego pomocy, najzabawniejszy był końcowy zapis w odpowiedzi na pytanie:

'... Prosimy pamiętać, że w przypadku jakichkolwiek pytań lub niejasności chętnie pomożemy ...'

Philips Consumer Care operujący na obszarze Polski, na którym można odbierać audycje 3'ech platform

satetlitarnych nic nie wie, czy ich produkt będzie współpracował z np., n'ką jak w moim przypadku ?!

być może jako użytkownik TV Philips mam nadmierne wymagania ... :blush:;)

jak by nie patrzeć, większą dbałość o klienta w Polsce mają Samsung, Sony, LG ... :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aby użalanie się nie dominowało w kwestii kompatybilności Philips'a 46PFL8007 z modułem nCAM, kończę tą kwestię.

po włożeniu modułu do TV, domaga się on aktualizacji > na kanale MGM. i jest to konieczne, inaczej brak wizji :

d736fde5d1cb3c97gen.jpg

4f7d3745bad2bfa8gen.jpg

97922a23311e4917gen.jpg

18618d20ecdc1d43gen.jpg

następnie dla danej karty w module nCAM, przypisany jest nr konta do przedłużania możliwości oglądania n'ki ;)

ac49d319e841b2cbgen.jpg

każde kolejne 'świeże' uruchomienie oglądania n'ki z dostępem warunkowym via CI+, wita nas :

488a0f0f1716cc1agen.jpg

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,



Cóż .. przeczytałem wszystko, może prawie wszystko co było
napisane na temat tego telewizora w internecie.., przeważne ochy i achy...



Natomiast nigdzie nie było napisane że telewizor ma bardzo
słabe kąty widzenia. Wystarczy odchyłka o kilka stopni w prawo lub w lewo i
obraz robi się bardzo mało kontrastowy i nieatrakcyjny.



Ambilight jest świetny, natomiast nie był moim kryterium
wyboru. Zdecydowanie dużo słabszy niż u konkurencji SMART TV.. mogę spokojnie
rzec ... beznadzieja. Jedyną wisienką na torcie jest dodanie VOD OnetTV... ale
nie wiadomo jak długo będzie działać w tej postaci, tzn bez reklam... IPLA to
totalna porażka, to co fajne to ekstra płatne reszta to jakieś podrzędne tytuły
- bardzo niszowych producentów itp - co niestety w tym wypadku oznacza po
prostu słabe. Wracając do TV, - dźwięk dzięki wbudowanemu subwoofer’owi w
podstawę naprawdę przyjemny, nie słyszałem co prawda SONY HX850 ze swoją
podstawka ale reszta TV nie stanowi konkurencji w tej kwestii dla tego modelu.
Niestety tv nie kupuje się dla dźwięku tylko dla obrazu, a ten pozostawia dużo
do życzenia, przede wsystkim jak już na wstępie napisałem słabe kąty widzenia,
przereklamowana czerń.. chociaż i tak lepsza niż w Samsungach serii ES800. Poza
tym efekt tzw. teatru (płynność lub nadpłynności obrazu), praktycznie nie ma
opcji osłabienia go – albo się go włącza albo nie, albo się go pokocha w takiej
postaci albo nie… albo się telewizor odda albo nie.. Żałuję, że nie wziąłem
Sony HX850… o którym przeczytałem morze bardzo dobrych profesjonalnych opinii..
ale cóż zawsze trawa po drugiej stronie płotu jest bardziej zielona. Jeżeli
chodzi o serwery DLNA, opcje multimedialne i inne wodotryski .. to działają ..
tyle należy się gwoli podsumowania, niestety nie jest to poziom dla sprzętu za
gruba kasę… więc jakikolwiek playerek za parę stówek deklasuje działanie tego
tam w tym TV. W tej kwestii niedoścignionym liderem jest Samsung, aczkolwiek
dla mnie ten aspekt też nie był kryterium wyboru.



Dlaczego kupiłem ten TV, skoro miałem tyle danych na temat
SONY HX850, Panasonica 50VT50.. hmm.. to dzisiaj chyba nie wiem. Może chciałem być
oryginalny, tak, to chyba było to. Jeśli chcesz być oryginalny/a i mieć
ambilght to bierz tego Philipsa, jeśli nie to kup sobie Sony.. albo Panasonica,
może nawet Samsunga.



A tak naprawdę to powinienem był poczekać dwa miesiące na
nowy model.. czegokolwiek…

Cóż, kiedyś spłacę ten TV i kupię sobie jakiegoś OLED’a i będę miał znowu na co
narzekać.



Pozdrawiam wszystkich w rozterkach, naprawdę ciężko jest
wybrać coś naprawdę dobrego i bezkompromisowego.



  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Cóż .. przeczytałem wszystko, może prawie wszystko co było

napisane na temat tego telewizora w internecie.., przeważne ochy i achy...

Natomiast nigdzie nie było napisane że telewizor ma bardzo

słabe kąty widzenia. Wystarczy odchyłka o kilka stopni w prawo lub w lewo i

obraz robi się bardzo mało kontrastowy i nieatrakcyjny.

Słabe kąty to domena wszystkich telewizorków z wyżyłowanymi odmianami matryc typu VA. w PFL8007 są i tak jeszcze znośne. Ciesz się, że nie kupiłeś PFL9607, tam to dopiero nie ma kątów ;) Z resztą HX850 też jest gorszy pod tym względem od PFL8007, więc nie masz co żałować. Trzeba było kupić plazmę, albo LG LM960V. Ambilight to, moim zdaniem, najbardziej przereklamowany bajer...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, o plazmie Panasonica 50VT50 tez przeczytałem naprawdę sporo...
Były chwile, że juz miałem ją na widelcu..

Ale potem znowu opinie typu .. powidoki, trzeba zmniejszac kontrast i jasnosc zeby ich nie bylo, zielona czerń w dzień..
Nie przesadzać z podłączaniem kompa....itp, itd...

To nie dla mnie, tv ma być do wszystkiego i zawsze wtedy kiedy mam ochotę cokolwiek z nim podłączyć, a nie czekać, aż się wygrzeje, potem kombinować i myśleć, jakby tu uzmysłowić wszystkim domownikiem że trzeba się z nim obchodzić jak z jajkiem.

To ma działać i tyle,... no fajnie by było żeby ta jakość za tą kasę to jednak była na przyzwoitym poziomie, a tak...
Moja pani podsumowała, że stary (dwuletni 32 calowy Samsung serii 5) wygląda lepiej, ma lepszy, naturalny obraz i katy faktycznie mu nie dolegają..
Hmm... ręce opadają. I po co wydawać tyle kasy, dla satysfakcji posiadania, że niby jakość, ale gdzie...
No, filmy w HD wyglądaja naprawdę dobrze, ale na Samsungu też i na mojej komórce też ...

Gonitwa za tą jakością jest trochę "Skazana na Shawshank" - cokolwiek by nie pisać o znakomitości tego filmu. Firmy prześcigają się w dopakowywaniu do TV super bajerów, max elektroniki itp.. a potem okazuje się że wypuszczają buble, jeden po drugim..

Nie wiem co sądzicie o matryca błyszczących, ale od kilku lat prowadzę z tym wojnę, a teraz jestem na nią skazany w moim domowym sprzęcie, zresztą przez świadomy zły wybór.

Może kiedyś kupię jeszcze jakiś TV, z którego będę równie zadowolony jak z mojego już nieobecnego kineskopowca SONY 29FX65... naprawdę kultowy rewelacyjny model !!!

Trochę myślę nad profesjonalną kalibracją, bo moja osobista chyba mnie nie zadowala... ale po zakupie muszę się trochę podnieść finansowo..

Może wtedy zobaczę coś, czego w tej chwili nie widze w tym TV......

Pozdrawiam wszystkich

SEB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, o plazmie Panasonica 50VT50 tez przeczytałem naprawdę sporo...

Były chwile, że juz miałem ją na widelcu..

Ale potem znowu opinie typu .. powidoki, trzeba zmniejszac kontrast i jasnosc zeby ich nie bylo, zielona czerń w dzień..

Nie przesadzać z podłączaniem kompa....itp, itd...

To nie dla mnie, tv ma być do wszystkiego i zawsze wtedy kiedy mam ochotę cokolwiek z nim podłączyć, a nie czekać, aż się wygrzeje, potem kombinować i myśleć, jakby tu uzmysłowić wszystkim domownikiem że trzeba się z nim obchodzić jak z jajkiem

Mój brat ma ST50 i potrafi zostawić na nim zapauzowaną grę i wyjść z domu na dwie godziny. Po takim skatowaniu ekranu nie widać prawie wcale powidoków w pierwszej chwili po zmianie obrazu. Ktokolwiek pisze że z plazmą należy się ostrożnie obchodzić bądź że nie powinno się na niej grać zwyczajnie rozpowiada nieaktualne już bzdury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój brat ma ST50 i potrafi zostawić na nim zapauzowaną grę i wyjść z domu na dwie godziny. Po takim skatowaniu ekranu nie widać prawie wcale powidoków w pierwszej chwili po zmianie obrazu. Ktokolwiek pisze że z plazmą należy się ostrożnie obchodzić bądź że nie powinno się na niej grać zwyczajnie rozpowiada nieaktualne już bzdury.

... smieszne 2 godziny, a dlaczego nie 4, 8 albo 24 godziny i dodatkowo na dużej jasności i maksymalnym kontraście... powiadasz że rozpowiadam bzdury kolego, zasugeruj taki test swojemu bratu, to zobaczymy jaki bedzie przychylny zeby "uczynic takie katusze" swojemu cacku... ech...

Plazma była, jest i będzie technologią dużo bardziej wrażliwą na tego typu przypadłości i koniec. Pomóć mogą jedynie oszczędne użytkowanie TV, sprzętowe przesunięcia fazowe obrazu, nie zawsze implementowane w TV, choć do tego ostatniego nie mam wiedzy .

Oczywiśće nowe lepsze plazmy są nowsze i lepsze niż te sprzed kilku lat... ale ciągle zostają plazmami, mój TV ma stać w salonie i nadawać się do oglądania w pełnym słońcu a nie w bunkrze i ciągłym stresie żeby nie włączać tego czy tamtego programu, nie dodawać jasności za dużo, kontrastu i generalnie bać sie jak się dorwią dzieci ze swoimi konsolami itp ... szkoda gadać.

Telewizor ma być UNIWERSALNY !!!, ale to jak tak uważam, wszyscy którze są w stanie przłknąć niedogodności powyżej, powinni wybierać plazmy :)

Pozdrawiam

S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... smieszne 2 godziny, a dlaczego nie 4, 8 albo 24 godziny i dodatkowo na dużej jasności i maksymalnym kontraście... powiadasz że rozpowiadam bzdury kolego, zasugeruj taki test swojemu bratu, to zobaczymy jaki bedzie przychylny zeby "uczynic takie katusze" swojemu cacku... ech...

Plazma była, jest i będzie technologią dużo bardziej wrażliwą na tego typu przypadłości i koniec. Pomóć mogą jedynie oszczędne użytkowanie TV, sprzętowe przesunięcia fazowe obrazu, nie zawsze implementowane w TV, choć do tego ostatniego nie mam wiedzy .

Oczywiśće nowe lepsze plazmy są nowsze i lepsze niż te sprzed kilku lat... ale ciągle zostają plazmami, mój TV ma stać w salonie i nadawać się do oglądania w pełnym słońcu a nie w bunkrze i ciągłym stresie żeby nie włączać tego czy tamtego programu, nie dodawać jasności za dużo, kontrastu i generalnie bać sie jak się dorwią dzieci ze swoimi konsolami itp ... szkoda gadać.

Telewizor ma być UNIWERSALNY !!!, ale to jak tak uważam, wszyscy którze są w stanie przłknąć niedogodności powyżej, powinni wybierać plazmy :)

Pozdrawiam

S.

Nie 24, 48, ani 96 bo telewizor używany jest do oglądania, a nie do prowadzenia eksperymentów jak u niektórych forumowiczów-masochistów. 4 i więcej godzin na pewno się zdarzyło nie raz. Kontrast jest ustawiony na 59 przy czym matryca uzyskuje aż 143cd/m2 szczytowej luminancji na białym kwadracie o 10.8% wypełnienia. To jest jasność znacznie przewyższająca to co zastaję zazwyczaj u użytkowników i powidoków u niego nie widzę, dopóki nie wywołam jakiejś jednolitej planszy. Jeżeli u kogoś większą ilość czasu ogląda się kolorowe kwadraty to fakt należy odradzić plazmę, bo wtedy będzie widać duszki. Pozostałym proponuję ograniczyć czytanie forum, bo można się wpędzić w fanaberię i gorączkę, a nie ma ku temu powodów. Przynajmniej ja nie widzę powodu by na telewizorze plazmowym nie wyświetlać statycznych obrazów czy czegoś nie podłączać.

Powidoki i słaba czerń absorpcyjna to najczęstsze argumenty na odradzenie telewizora plazmowego i wszyscy o nich ciągle pieją, a dlaczego nikt nie pisze o dramatycznych kątach widzenia w telewizorach LCD? Mój laptop oparty o matrycę TN ma mniej degradujące kąty poziome niż 90% modeli LCD z wyższej półki. Jak nie jesteś wyśrodkowany względem matrycy z chirurgiczną precyzją to masz sino buraczany obraz. Rozwiązanie to plazma, telewizory z matrycą IPS, albo tanie modele z niewyżyłowanymi, smużącymi ekranami MVA. Te trzecie odpadają z oczywistych powodów, matryce IPS mają słaby kontrast i jak zgasimy światło to przy ich "czerni" będzie można czytać książkę. Więc gdzie ta uniwersalność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...