Skocz do zawartości
BoDeX

Ważne filmy których nie ma w PL, a na które czekacie ...

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.blu-rayde...ray-review.html

Polski tytuł to "W księżycową jasną noc".

Już dawno go nie oglądałem więc chętnie bym teraz sobie odświeżył. Szkoda że polski dystrybutor nie chce mi w tym pomóc...

Edytowane przez klopsik1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może są plany wydania przez Imperial Cinepix filmu "Midnight Express" w Polsce ? Mozna kupic czeskie wydanie ale jakoś nie przekonuje mnie ta okładka...Ktoś wie coś na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"how the west was won" z lektorem. Widziałem wersje zagraniczną i mimo że jest to film z 62 roku to ma obraz deklasujący większość filmów na BR, aż człowiek się zastanawia co jest nie tak z nowymi filmami, że mają gorszą ostrość od takiego starego filmu, przecież są nowsze kamery itd. NIe wiem jak oni uzyskali ale w tym filmie naprawde widać że rozdzielczość jest idealnie wysycona szczegółami bez żadnych filtrów wyostrzących a tylko przy "prometeuszu" miałem podobne wrażenie. Niestety ale większość filmów na BR wygląda jak upscalingi 720p w porównaniu do tych dwóch filmów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CD Project jak zwykle olewa pytania klientów, więc zapytam się tu - nie ma szans na ukazanie się 'Alicji w Krainie Czarów' 1951 roku, póki Disney nie wyda płyty na z m.in. polskim językiem, na co najprędzej zanosi się w przypadku wydania tej animacji już na nośniku 4K? : P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja czekam na polskie wydanie Gorączki na BR ...

ja bym sie zastanowił, miałem to wydanie na bd z canady, jakosc BD troche lepsza niz DVD, dla mnie niewarto kupowac tego na bd, dlatego sprzedalem i mam tylko na dvd, co nie zmienia faktu iz jestem fanem tego filmu.

tutaj masz screen-y http://www.blu-ray.com/movies/Heat-Blu-ray/753/#Screenshots

Edytowane przez mulec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym sie zastanowił, miałem to wydanie na bd z canady, jakosc BD troche lepsza niz DVD, dla mnie niewarto kupowac tego na bd, dlatego sprzedalem i mam tylko na dvd, co nie zmienia faktu iz jestem fanem tego filmu.

tutaj masz screen-y http://www.blu-ray.com/movies/Heat-Blu-ray/753/#Screenshots

Co prawda to prawda ,szału nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym sie zastanowił, miałem to wydanie na bd z canady, jakosc BD troche lepsza niz DVD, dla mnie niewarto kupowac tego na bd, dlatego sprzedalem i mam tylko na dvd, co nie zmienia faktu iz jestem fanem tego filmu.

tutaj masz screen-y http://www.blu-ray.com/movies/Heat-Blu-ray/753/#Screenshots

Masz rację. Mnie zastanawia dlaczego tak jest, że jak wychodzi film na blu-ray to czasami nie ma wielkich różnic od wydania DVD? I w takich momentach zadaję sobie pytanie? Jak tu się całkowicie przestawić na blu-ray? Odpowiedź jest prosta nie da się. Miałem podobną sytuację z filmem Mission: Impossible 3. Bo mam dwupłytowe wydanie DVD tego filmu i chciałem je wymienić na dwupłytowe wydanie blu-ray z polskimi napisami. I tak się złożyło że to dwupłytowe wydanie blu-ray kupił mój kolega. No zadzwonił do mnie z pytaniem czy chcę to wydanie blu-ray porównać z moim wydaniem DVD? Zgodziłem się i się zdziwiłem podczas porównania? Bo okazało się że jedyne różnice jakie są między tymi wydaniami to rozdzielczość, większy bitrate obrazu i dźwięk DOLBY DIGITAL, który ma większy bitrate 640 kbps, na DVD ma 448 kbps. No i poza tym różnic wielkich nie ma między tymi wydaniami i szału też nie ma. Więc zrezygnowałem z kupna wydania blu-ray. Kiedyś czytałem że trylogia Mission: Impossible najlepiej prezentuje się na HD-DVD, czy to prawda nie wiem? I też chciałbym filmy na blu-ray których jeszcze nie ma, ale pogodziłem się z faktem że te filmy nigdy nie wyjdą. Także my którzy kupujemy filmy na blu-ray, mamy ciężki żywot.

Edytowane przez grzegorz288

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie mieć odmienne zdanie :)

Mam Gorączkę na BD i DVD i nie ma czego porównywać, różnica jest spora, chociaż w głównej mierze dlatego, że obraz na dvd prezentuje się fatalnie. Ale to widać nie tyle na screenach, co w ruchu gdzie ziarno na dvd wygląda jak jeden wielki niekontrolowany szum z często towarzyszącymi mu makroblokami. Do tego obraz na dvd jest za bardzo rozciągnięty w pionie, na BD jest to poprawione + lepszy kontrast. Zmiana w kolorystyce kwestia gustu, mnie osobiście dużo bardziej przypadł do gustu turkus z BD, w porównaniu do różu z DVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Transfer Gorączki na Blu był nadzorowany przez Michaela Manna, więc nowy color timing to jego sprawka i dla mnie to wersja z BD jest tą jedyną słuszną, a nie ta z DVD, robionego na podstawie transferu pamiętającego dinozaury.

Obraz nie powala i ustępuje innym produkcjom z tamtego okresu (Se7en, Braveheart, nawet Showgirls wygląda lepiej), ale to raczej kwestia ograniczeń materiału źródłowego a nie źle przygotowanego transferu.

Edytowane przez Mierzwiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierz w jakiekolwiek " nadzorowanie" - to bujda na resorach .... gdyby tak było, to Jackson za Władcę powinien, jak Azja Tuchajbejowicz

na pal zostać nadziany .... to wtopy studia, a potem mega-ściemy ..... tu nie ma standardu, tu możesz klepać dowolny syf - vide MONOSHIT.

Za takie wydania powinni odbierać licencję, której wyznacznikiem było ... BEST PICTURES & BEST SOUND ... koniec, kropka . :)

DZIADOSTWO .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.caps-a-holic.com/hd_vergleiche/index.php?art=fullℑ=10&vergleich=heat&action=1&lossless=0#vergleich

Jakość gorączki na BR jest dobra, nie referencja ale wystarczająco dobra by przepaść względem DVD była dramatyczna. Obraz jest dobrze wypełniony efektywną rozdzielczością a nie jak gdyby upsaclowany, jak to w wielu starszych filmach bywa. Swoją drogą dodam że ja kiedyś na lcdku nie widziałem wielu różnic między dvd a przeciętnym BR'em, tu i tu obraz był rozmazany, teraz jednak na plazmie vt panasa stwierdzam że nawet tak słaby transfer jak terminator 2 czy obcy 4 kosi jakością wydanie DVD, różnice w czystości obrazu i samej ostrości są wielkie a wcześniej takie nie były, przedewszystkim cieszy brak obwodówek ostrości które sa na DVD.

Edytowane przez pawel86ck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam się tutaj poniweaż w zapowiedział są tylko DVD, a monolith nie odpisuje na maila. Czy wyjdą te filmy na blu w naszym kraju

Bogowie ulicy
http://www.empik.com/bogowie-ulicy-ayer-david,p1068467356,film-p
Lotna brygada
http://www.empik.com/lotna-brygada-love-nick,p1068467374,film-p
Alex Cross
http://www.empik.com/alex-cross-cohen-rob,p1066991929,film-p

oraz 7 Psychopatów - ale to już nie monolithu

nie wspominajac że było by miło gdyby wydali w steelbookach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja czekam na "Cyborga" z Van Damme, na pierwszą część filmu "Robocop" i na film "Mroczny Anioł" z Lundgrenem. Na Blu-Ray z polskimi napisami. Ale chyba się nie doczekam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na bajkę "Zaplątani" od Disney'a w 3D w polskim wydaniu.

W ogóle 3D od Disneya a w zasadzie Pixara leży. Co prawda Merida i Nemo są ale ani trylogia Toy Story nie wyszła ani Potwory i Spółka..

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Mroczny Anioł" z Lundgrenem. Na Blu-Ray z polskimi napisami. Ale chyba się nie doczekam ?

Tak na logikę - ile osób zna ten film? A ile byłoby skłonnych na wyłożenie na niego tych kilku dych? Zresztą co to za radocha oglądać jeden z kvltów VHS w 1080? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

harvester84 znając życie to Monolith jeśli wyda te filmy na Blu, to albo w swoim dziwadle typu 1080i/25fps, albo w proporcjach obrazu 1.78:1, co ucina trochę obrazu. Chyba lepiej sobie ściągnąć filmy z zagranicy, albo zrobić swoją "kopie zapasową" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na logikę - ile osób zna ten film? A ile byłoby skłonnych na wyłożenie na niego tych kilku dych? Zresztą co to za radocha oglądać jeden z kvltów VHS w 1080? ;)

"Mroczny Anioł" z Lundgrenem, emitowany był ostatnio na kanale MGM HD i obraz jak na HD w telewizji, był dobry, widać było że obraz filmu jest odnowiony, dla mnie oglądanie tego filmu w HD, to była radocha. Ciągle się zastanawiam jak z tego N Boxa wyciągać filmy w HD ? Bo z tego kanału MGM HD można by było, wyciągać sobie do kolekcji, unikatowe filmy.

Zazdroszczę Rosyjskim Piratom ? Bo jak w Ameryce wychodzi jakiś film na Blu-Ray, to Rosyjscy Piraci, robią później "Blu-Ray Custom" z Rosyjskimi napisami i dubbingiem no i nawet Menu Ekranowe przerabiają tak że Angielskie napisy w Menu zastępują Rosyjskimi. Mój kolega ściągnął z Rosyjskiej strony taki "Blu-Ray Custom" z filmem "Cyborg" z Van Damme. Rozmiar tego filmu to niecałe 23 GB. Jak mi ten film puścił w HD to szczęka mi opadła !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągle się zastanawiam jak z tego N Boxa wyciągać filmy w HD ?

Temat dawno omówiony, więc daj na luz z tym ciągłym zastanawianiem ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...