Skocz do zawartości
PeterMac

MEGA-TEST: LCD LED 3D Sony Bravia KDL-46HX850 (profesjonalna kalibracja)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem z oglądaniem filmów na 46hx850 ,że podczas przełączania się szybkich scen następuje stop klatka na ułamek sekundy. Czym to jest spowodowane? Można to zmienić w ustawieniach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje pytanie jest bardzo ogólne. Jakich filmów? Jakie źródło? Co to znaczy: przełączania się szybkich scen????? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chodzi o szybkie ujęcia (szybka akcja w filmie) gdzie jest pokazane ujęcie z jednej kamery, a za chwilę wchodzi ciąg dalszy akcji z innego ujęcia (z innej kamery). Najprawdopodobniej trzeba będzie ustawić funkcję Motionflow na niższą wartość.

Inną przyczyną może być automatyczne ustawianie sceny do wyświetlanej zawartości:

http://pdf.crse.com/manuals/AE7H100511/PL/c_aadjust_scene.html

Przyczyn może być wiele, więc dołączam do pytania Gmeru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkową kwestią może być tu tez, skąd pochodzi obraz i na przykład:
- z satelity: złe ustawienie anteny i problemy z sygnałem.
- z anteny naziemnej - jak wyżej

- z pamięci USB - tutaj jest kilka czynników, jak na przykład prędkość odczytu danej pamięci, albo bitrate filmów.

Bez szczegółowych informacji, możemy jedynie powróżyć i szukać różnych przyczyn a nie jest pewne że trafimy. Motionflow, niezależnie na którym ustawieniu nie powinien powodować takiego działa ( ale to moje zdanie - nie spotkałem się z taką sytuacją u siebie ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej wina Playera niż tv na moje

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eM! dokładnie tak jak opisałeś. Sygnał z dekodera satelitarnego HD. Sprawdzę jeszcze czy ten sam film wyświetlany z dekodera satelitarnego i naziemnej tv ma te "stopklatki" na obu źródłach. Tv nie ma przeprowadzonej profesjonalnej kalibracji.

Dziękuję za pomoc.

Edytowane przez charlie1908

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiemy xh850 nie posiada funckji NFC, tak sobie myślę, że jego następca W9 ma coś takiego i jeśli się nie myle to chyba w pilocie....czy byłaby możliwość użycia jego pilota w HX850?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilot to jeszcze nie wszystko, musi się komunikować z danym telewizorem który to obsłuży.

btw. działa Wam opcja "Wyszukaj" w nowej wersji klienta YouTube :) ? chyba coś namieszali ze nie działa jak na razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś było nie tak w samym kliencie bo od wczoraj już normalnie działa wyszukiwanie, nie resetowałem do ustawień fabr.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy istnieje aktualizacja dla tego modelu która pozwoli nagrać program dłuższy niż 48min?(4GB)

Mój HDD jest exFAT no i co z tego jeśli TV formatuje go do FAT32?

przecież pliki exFAT mogą mieć max 2^64 bajtów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dziwne. Na forum jest mnóstwo użytkowników HX850 > może ktoś sprawdzał? Ja nie nagrywałem nic dłużej poza testami. Ustalam jeszcze czy jest na to sposób i dam znać w tym topicu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam kablówkę + moduł CAM. Nagrywa bez problemu. Sądzę że użytkownicy HX855 też powinni nie mieć problemu z nagrywaniem z SAT.(niestety to ograniczenie.....)

Swoją drogą trochę to nie fair że "..obsługa plików FAT, FAT32, exFAT.." nie dotyczy nagrywania.

Pozdr. Brack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy istnieje aktualizacja dla tego modelu która pozwoli nagrać program dłuższy niż 48min?(4GB)

Mój HDD jest exFAT no i co z tego jeśli TV formatuje go do FAT32?

przecież pliki exFAT mogą mieć max 2^64 bajtów.

Do jakiego formatu formatuje HX850 ten dysk to tylko wiedzą producenci. Nie jesteś w stanie tego sprawdzić. Pod PC dysk jest niewidoczny. Co się dzieje po 48min? Przerywa nagrywanie?

Edytowane przez MarcinC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie wiem? Skoro nagrywa do 4GB to może być to tylko FAT32.Jeśli formatuje do exFAT to można zapisać 2^64 bajtów - NTFS i tak nie obługuje.

Co do pytania - tak poi 48min przerywa nagrywanie i nie wznawia już go.

Żeby nagrać 3godzinny program muszę ustawić 4nagrania po 45min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z SEW w moim sony. Niedawno zmienilem dostawcę internetu na Czeskiego ( mieszkam koło granicy i net jest duzo lepszy niz polski z TP ). I tu pojawił się problem w SEW. Po dodaniu nowej sieci telewizor pobrał treści internetowe i w tym momencie znikły mi TVP player i inne apki i dodatkowo SEW jest po angielsku.

Czy jest możliwość ustawienia - który kraj jest domyślny czy to działa jedynie na podstawie rozpoznania IP?

Co mogę zrobić w tej sytuacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś chyba na myśli SEN? Niektóre widgety mogą być niedostępne dla Klientów z zagranicy a w tej chwili jesteś tak identyfikowany. Może pomogłaby zmiana proxy w ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak miałem na myśli SEN. A możesz podpowiedzieć jak / gdzie / na jaki zmienić proxy w ustawieniach ?

Nie bardzo się orientuje w tych tematach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście: musisz wejść w menu, dalej ustawienia --> sieć --> konfiguruj połączenie sieciowe. Tam możesz wpisac serwer proxy. Znajdź jakieś polskie proxy, spróbuj czy zadziała. W razie dalszych problemów napisz na PW.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie... proszę podpowiedzcie gdzie jest w ustawieniach redukcja powłoki celofanowej na kanałach hd osób w ruchu (piłka nożna). Ta otoczka jest dość irytująca...nie mogę nigdzie znaleść..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powłoki celofanowej

yyy jaka powłoka ? możesz jaśniej :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam również nie wiem o co może chodzi. Otoczka w ruchu - do głowy mi przychodzi co najwyżej zmniejszenie ustawień Motionflow na słabsze. Wnioskuje to po tym, że piszesz o czymś co występuje w ruchu, a to ten procesor właśnie na to oddziałuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam



Dwa tematy. Czy ktoś z Was używa w HX850 wyjścia "Digital Audio Out (Optical)"? Mam na myśli połączenie z amplitunerem kina domowego lub zewnętrznym przetwornikiem DAC? Jeśli tak jak to działa? Czy tam jest złącze typu Toslink? Myślę o takim połączeniu ponieważ przy podpięciu odtwarzacza BD przez HDMI do TV i analogowym wyjściem audio do wzmacniacza stereo, czasami pojawia się rozsynchronizowanie dźwięku z obrazem. Połączenie przez cyfrowe wyjście z TV zlikwidowałoby ten problem.



Drugie pytanie. Czy z Waszych obserwacji wynika może, że połączenie z siecią przez wifi jest bardziej kłopotliwe w użytkowaniu od połączenia przewodem LAN? Chodzi mi o zachowanie SEN. Siła sygnału wifi maksymalna, same filmy ładują się szybko i odtwarzają płynnie ale samo załadowanie widgetów trwa czasami wieki. Myślałem, że pomoże aktualizacja firmware na najnowszy ale nie pomogła. Z tego co pamiętam, kiedy miałem telewizor podłączony przewodem LAN działało to znacznie szybciej. No ale być może w samym SEN ostatnio popsuła się jakość, dlatego pytam:-))


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się do 2 pytania. Tak przyznam, że przez WiFi cały SEN i nie tylko działa bardzo wolno. Przez LAN jest zdecydowanie szybciej, ale też jakoś super to nie lata. Mam neta 10Mb/s. Największą zamułę TV ma zaraz po jego włączeniu. Za taką kasę mogli to trochę poprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...