Skocz do zawartości
PeterMac

MEGA-TEST: LCD LED 3D Sony Bravia KDL-46HX850 (profesjonalna kalibracja)

Rekomendowane odpowiedzi

No i nie będzie

ZAPOMNIJ

a szkoda- swietny TV z pieknym design'em

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś tv pobrał aktualizacje co wniosła szczerze chyba nic no może poprawa szybkości interfejsu wzrosła<br /><br />Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2<br /><br />

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś TV pobrał nową wersję softu : PKG1.920EUA-0002

Narazie kłopotów nie zauważyłem.

Wie ktoś z kolegów co wnosi?

Pozdr,

Edytowane przez Payti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sie pytam w jakim pliku :) zaczekać musimy na liste zmian na stronie.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam chyba problem w zbudowanym subwooferem, wydaje mi się że od kilku dni nie działa. Zniknął bass i w ogóle telewizor dużo ciszej gra niż wcześniej - a grał naprawdę głośno - zwykle operowałem tylko na przedziale głośności 10-20, przy czym powyżej 15 wydawało mi się już głośno.

Zastanawiam się gdzie ten subwoofer jest zlokalizowany i wychodzi że chyba powinien być w obudowie telewizora. Obecnie korzystam ze srebnej podstawy (domyślne wyposażenie) i słyszę dzźwiek że wydobywa się tylko i wyłącznie z podstawy, zero dzwieku z telewizora. Jak wyjmę wtyczkę od podstawy to się przełącza na głośniki wbudowane w telewizor.

Czy ktoś mógłby sprawdzić czy użytkując podstawę, dźwięk wydobywa się także z telewizora?

Mam wrażenie że poleciał wzmacniacz a może tylko bezpiecznik od subwoofera i bez serwisu się nie obejdzie. Jak to teraz jest z serwisem, przyjeżdzają do klienta czy trzeba im wysyłać tv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgłosiłem usterkę na 0 801 382 462

w ciągu 24h ma odezewać się serwis i ustalić termin przyjazdu by obejrzeć telewizor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis przyjeżdża do klienta, jesli jest możliwość to naprawia na miejscu. Sub jest zlokalizowany z tyłu TV na górze po środku.

m3ny.jpg

Sprawdź w jakim trybie jest ustawiony dźwięk pod dane źródło wejście sygnału, może ktoś przestawił omyłkowo na jakis inny tryb typu np. Czysty głos i stąd zanik niskich tonów, przestaw najlepiej dla sprawdzenia na Dynamiczny.

http://pdf.crse.com/manuals/AE7H100511/PL/c_snd_qv.html

Próbowałeś jeszcze przywrócić ustawienia fabryczne w TV dla pewności ?

http://pdf.crse.com/manuals/AE7H100511/PL/c_gset_europeall_co_facset.html

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przywrociłem ustawienia fabryczne, kombinowałem z ustawienia: stolik, sciana, podstawa i wszedzie kicha. Regulacja niskich tonów prawie nic nie daje.

grają mi wyłącznie głosniki w podstawie, z telewizora nie wydobywa się żadny dźwięk. Z serwisu już dzwonili... i powiedzieli że w ciągu najbliższych dni oddzwonią i umowią wizytę...

szkoda że fotka bebechów nie jest większa, bo bym zauważył, skąd zasilany jest subwoofer ale pewnie z tej zielonej płytki drukowanej po prawo, choć wzmacniacze chyba są na tej jasnej po lewo z widocznymi radiatorami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale trudno zakumać o co Ci chodzi

przeczytaj co sam napisałeś:

"słyszę dzźwiek że wydobywa się tylko i wyłącznie z podstawy, zero dzwieku z telewizora. Jak wyjmę wtyczkę od podstawy to się przełącza na głośniki wbudowane w telewizor."

No to się w koncu zdecyduj czy TV jako taki gra czy nie (bez podstawy) Po drugie - głosniki w tych TV są BARDZO słabe. Nie ma fizycznej przestrzeni w telewizorach LCD na montaż mocniejszych przetworników... Efekt jest taki że jak sobie zrobisz głośniej (nie koniecznie mega głośno) - taki lichy głośnik po prostu nie wytrzyma....

Ta podstawa (soundbar) to tylko kiepski półśrodek który na niewiele się zdaje bo głos z niego jest tak samo do d...y jjak i z TV

Bez zewnetrznej aparatury jest lipa jeśli chdozi o dźwięk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"subwoofer" u mnie przy podłączonym soudbarze działa... nic to prawie nie daje ale działa.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest poprawnie napisane, telewizor zainstalowany jest na podstawce z glosnikami. Sam telewizor ma wbudowane 3 głosniki (prawy, lewy, subwoofer). Podstawa ma dwa głośniki (prawo, lewo). W normalnie działającym systemie, tak jak zielinni napisał, powinny grać głośniki w podstawie oraz subwoofer w telewizorze. U mnie gra tylko podstawa a jeśli ją odłącze to grają tylko 2 głosniki wbudowane w telewizor (lewy i prawy) nie gra subwoofer. Prościej nie potrafię napisać i proszę mi nie inputować, że źle problem opisałem, bo problem został jednoznacznie wyjaśniony i serwis również zrozumiał problem za pierwszym razem.

Nie pisz mi o jakości głośników w tym modelu, bo mam go od prawie roku i wiem jak gra i bije obecne produkcje konsumentów na głowę. Spokojnie daje radę do ogladania filmów i koncertów, oczywiście zachowując odpowiednie proporcje - to nie jest sprzęt do wrażen audiofilskich, tylko zwykły telewizor. Wczoraj gdy kolejny raz włączyłem ten sam koncert a potem także na zwykłych programach odczułem brak basu, który wcześniej był. Nie pomogło przywrócenie ustawień fabrycznych, nie pomogło grzebanie w ustawieniach audio w telewizorze. I potym jak zielinni napisał, że subwoofer powinien grać a ja go nie słyszę upewniłem się że jest jakaś mała usterka. Spokojnie więc czekam na serwis, oglądać się da tylko dźwięk jak z radiobudzika...i znacznie ciszej.

Sorry ale trudno zakumać o co Ci chodzi

przeczytaj co sam napisałeś:

"słyszę dzźwiek że wydobywa się tylko i wyłącznie z podstawy, zero dzwieku z telewizora. Jak wyjmę wtyczkę od podstawy to się przełącza na głośniki wbudowane w telewizor."

No to się w koncu zdecyduj czy TV jako taki gra czy nie (bez podstawy) Po drugie - głosniki w tych TV są BARDZO słabe. Nie ma fizycznej przestrzeni w telewizorach LCD na montaż mocniejszych przetworników... Efekt jest taki że jak sobie zrobisz głośniej (nie koniecznie mega głośno) - taki lichy głośnik po prostu nie wytrzyma....

Ta podstawa (soundbar) to tylko kiepski półśrodek który na niewiele się zdaje bo głos z niego jest tak samo do d...y jjak i z TV

Bez zewnetrznej aparatury jest lipa jeśli chdozi o dźwięk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro oglądasz na tym TV koncerty to sie nie dzwie ze sub /lub amp/ mógł wyzionąć ducha. Te głosniki mają raptem po parę Watt..

Ja tez mam ten TV od pół roku i też wiem jak ... żałosnie gra na głośnikach. Szczególnie w niskich rejestrach

Bez podbicia na 10 w basach i sopranach, dźwięk jest jak z kuchennego radyjka. Można obejrzeć coś w TV ale powyzej 10 na skali bym się bał wychylać Grać to oczywiscie będzie grało, nawet na 25 czy 30..ale skutki mogą być jak widać opłakane

Dzisiaj z ciekawosci potestowałem toto na rózncyh ustawieniach i ...gdybym nie miał amplitunera to bym sie załamał. Góra jeszcze jakaś jest ale dołu nie ma prawie żadnego /bo co tam ma zagrać?/ Na zdjeciu powyżej widac wyraźnie że głośnik SUB ma kilka cm srednicy - reszta to jakaś forma plastikowego tunelu akustycznego który ma w cudowny sposób wzmocnić dźwięk

Jeżeli uwazasz ze ten TV dobrze gra to znaczy ze nie słyszałeś starszego np KDLW4500 a o leciwym CRT 36" Sony (modelu nie pamiętam - 100 kg żywej wagi) już nie wspomnę. Tam po obu stronach ekranu były głośniki DWUDROŻNE a od góry 50cmx5cm grill od PRAWDZIWEGO subwoofera. Dźwięk poezja w porównaniu do HX....

Tego TV nie kupuje się do tego by go słuchać lecz oglądać. To jest typowy panel w którym głośniki dołożone są wyraźnie na siłę

Przykra i bolesna prawda

...

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z moborem ja na początku nie mogłem się odnaleźć z dźwiękiem w tym tv to była dla mnie jakaś trauma Ustawiłem tym dźwiękiem ile się da i po ustawiłem najlepiej jak można i najlepszy uważam tryb dynamiczny i tak jakoś dalej. Ale taka prawda że bez amplitunera i audio byłaby PADAKA. <br />A jeżeli chodzi o dźwięk samego tv to najlepszy jaki słyszałem z tv jak kiedyś miałem niemieckiego schneidera coś około 30 cali tak koncerty grały ja porządny system audio bass mega sopran i najwazniejsze głębia dźwięku a w ja cóż napisałem wyżej<br />

Edytowane przez venom200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale Ty uparty jesteś. Zaznaczyłem wyraźnie że na tle tego co teraz sprzedają to dźwięk jest niezły. Mi wystarcza do zwykłego oglądania TV, telewizory CRT były głebokie i było gdzie upchnąć odpowiednio duży głośnik. Basy podobnie jak wiekszość ustawień audio miałem standardowe. I to mnie zupełnie zadowala a słuch mam niezły. Wiem że nie można tego porównywać nawet do przeciętnego zestawu audio ale przecież zaznaczyłem wyraźnie że nie oto chodzi...

Telewizor ma usterke i tylko to chcę usunąć. Mi wystarczy, wiele osób które telewizor ogladało również było zaskoczone dźwiękiem więc nie jest tak źle jak to opisujesz.

A co do instrukcji to albo masz inny telewizor albo instrukcję obługi niż ja... bo ja tutaj za wiele informacji nie widzę, pozatym przestudiowałem już całe menu w telewizorze i opcji nie widzę, więć jeśli byłbyś tak łaskawy to podaj zatem jak z poziomu pilota można wybierać czy dźwięk ma iść na podstawę czy też ma grać sam telewizor.

Myślę że wiele osób przyda się taka informacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra - Ty masz właną opnię o dźwięku i ja. I niech tak zostanie. Przyznajesz jednak mi rację że kiedyś było lepiej - co oznaczać musi jedno- dzisiaj JEST gorzej

Wracając do tematu

Prosty test na to czy subwoofer gra

Włączyć cos gdzie wyraźnie słychać np perkusję akustyczną. Podbić bas na +10, zrobic głosnosc na 10-12 i przyłożyć rękę z tyłu odbiornika w miejscu gdzie jest grill subwoofera na obudowie. Powinno dać się wyczuć pod palcami wibracje odpowiadające dźwiękom niskotonowym

Ja to wyraźnie wyczuwam w każdym razie

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego, przecież napisałem wyraźnie w pierwszym poście ze sprawdzałem, z telewizora nie wydobywa się żaden dźwięk nie czuć też drgań. Jak odłącze podstawę i przyłoże rękę z tyłu to drgania czuję bo wtedy grają głośniki w telewizorze. Wniosek jest taki że subwoofer nie działa, skoro z podłączoną podstawą ani nie słychać dźwięku z głośników telewizora ani nie czuć na nim drgań.

Miałeś napisać jak wybrać głośniki z poziomu pilota, skoro napisałeś że można, zarzuciłeś mi nie przeczytanie instrukcji to teraz skoro powiedziało się A, należy powiedzieć B. Inaczej stracisz zaufanie do siebie na tym forum.

Edytowane przez MKLODZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drgania czuć WYRAŹNIE tylko w miejscu gdzie jest Sub czyli na grillu ! Obok są zdecydowanie słabsze

Sprawdzałem !!!

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś TV pobrał nową wersję softu : PKG1.920EUA-0002

Narazie kłopotów nie zauważyłem.

Wie ktoś z kolegów co wnosi?

Pozdr,

Wszelkie info do aktualizacja HX85 jest na stronie Sony: http://www.sony.pl/support/pl/product/KDL-46HX850/downloads/AZ3EUA_1920

Ulepszenia:

Fixes the issue where the satellite signal gets lost after using the Setedit software to transfer the list of services from the computer to the TV

Wcześniej nie miałem z tym problemu ale widać coś musiało nie grać w 100% tak jak chcieli i poprawili :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam tunera DVB-S2 w modelu 855. Mam pytanie odnośnie przycisku GUIDE. Jak go naciskasz to masz podgląd kanału obecnie oglądanego (w lewym górnym rogu)? Ja niestety mam tylko datę i godzinę i mnie to wkurza, a widzę na pierwszej stronie opisu/testu, że widać podgląd kanału akurat oglądanego. Przeleciałem ustawienia, ale jakoś nie znalazłem tej "funkcji".

Udalo mi sie przypadkiem dojsc do tego. Otoz jak korzystalem z listy cyfry wbudowanej w tuner sat to po nacisnieciu GUIDE zamiast podgladu mialem date, godzine. Dzisiaj postanowilem zrobic nieco porzadek w kanalach i zeskanowalem calego satelite nie korzystajac z wymuszonych ustawien cyfry plus. Teraz po nacisnieciu przycisku GUIDE w okienku mam podglad na kanal, ktory akurat byl ogladany. Moze sie komus przyda taka informacja. Przepraszam, za brak ogonkow ... jakos nie dzialaja:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do głośników, W9 wygląda dobrze pod tym względem w porównaniu do innych modeli z tego roku. Zgadzam się, że starsze modele grały lepiej, ale też były wykonane w innej technologii i przy tak smukłych kształtach nie da się wstawić potężnych głośników. Chociaż wszystko idzie w dobrym kierunku, wystarczy spojrzeć na X9 i głośniki z cieczą magnetoreologiczną. Alternatywą jest soundbar, który potrafi nadrobić dźwięk, a zajmuje mało miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie dlaczego jak odpalam w power DVD film w 3d i dam obraz na 3d to tv nie rozpoznaje mi automatycznie sygnału 3d. DO przedwczoraj wszystko ładnie działało a wczoraj nie działa zmieniałem kable hd mi i dalej nie działa z stacjonarnego 3d film blu ray automatycznie rozpoznaje sygnał 3d a z kompa nie działa funkcja pomimo iż działała. Na próbę zainstalowałem tez tmt 5 i tez obraz się zmienia na ekranie ale tv nie odpala okularów i nie widzi auto 3d pomimo i opcja jest uruchomiona

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i TV wrócił z naprawy, basik wrócił. Wymieniony "Speaker box" czyli chyba subwoofer ze zdjecia

PeterMac w czerwonej ramce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...