Skocz do zawartości
PeterMac

MEGA-TEST: LCD LED 3D Sony Bravia KDL-46HX850 (profesjonalna kalibracja)

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Hej. Zapomniałem dodać że po włączeniu telewizor się nie włącza i czerwona dioda zaczyna migać 3 razy. Nie dało się wrócić do ustawień fabrycznych. Następnego dnia włączyłem telewizor i o dziwo jak by nic się nie stało normalnie się włączył i działa bez zarzutu do dziś. Serwis miał się ze mną wczoraj umówić ale parówki nie zadzwoniły. Tak czy owak martwi mnie to bo nie wykluczone żę może sie to powtórzyć i nadal nie wiem jaki błąd ozancza 3krotne miganie diody. Bo poza tym telewizorem jestem zachwycony.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc i pozdrawiam,

Ps. Wie ktoś jak się ma 46W905A do 46HX850. :) Pytam bo znając życie w koncu moja 850 padnie i pewnie Sony wymieni mi TV na nowy a że 850 już nie ma to padnie własnie na W905A. Szczerze jeśli chodzi o design to średnio mi się podoba (tandetna podstawa, brak gorrila glass), no i monolitic design mi bardziej odpowiada :D

Edytowane przez zielinni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej. Zapomniałem dodać że po włączeniu telewizor się nie włącza i czerwona dioda zaczyna migać 3 razy. Nie dało się wrócić do ustawień fabrycznych. Następnego dnia włączyłem telewizor i o dziwo jak by nic się nie stało normalnie się włączył i działa bez zarzutu do dziś. Serwis miał się ze mną wczoraj umówić ale parówki nie zadzwoniły. Tak czy owak martwi mnie to bo nie wykluczone żę może sie to powtórzyć i nadal nie wiem jaki błąd ozancza 3krotne miganie diody. Bo poza tym telewizorem jestem zachwycony.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc i pozdrawiam,

Ps. Wie ktoś jak się ma 46W905A do 46HX850. :) Pytam bo znając życie w koncu moja 850 padnie i pewnie Sony wymieni mi TV na nowy a że 850 już nie ma to padnie własnie na W905A. Szczerze jeśli chodzi o design to średnio mi się podoba (tandetna podstawa, brak gorrila glass), no i monolitic design mi bardziej odpowiada :D

Wiesz co ja z mija bo 4 miesięczna przygpda z hx tez raz udalo mi się go zawiesić ze na nic nie reagował tak jak u ciebie.A pamietam nawet ze z hdd po usb próbowałem odpalić jakis plik m2ts i tez tv na nic nie reagował. Pamietam ze listwą wyłączyłem prąd zalaczylem po 30 sec i wszystko ok do dzis, a incydent mial miejsc w styczniu i nie jestem pewien ale chyba tez kontrolka czerwona zamigała

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

venom200 ale chyba nie miałeś u siebie czerwonej migającej diody ? bo zawiesić to mi tez sie udało kilka razy TV ze pomogło tylko wyłączenie z sieci na chwile a głownie tego typu zwisy powodowała przeglądarka www.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PeterMac - przeglądarka powoduje czasem zawieszanie TV a ściślej mówiąc, większość problemów leży po stronie łącza. Połączenie Wi-Fi, które nie jest w 100% stabilne może czasami się zerwać i wtedy TV usilnie próbuje złapać sygnał skupiając się tylko na tej czynności z całych sił, zapominając jednocześnie o innych zadaniach jakie ma do wykonania.

W takim przypadku, jak jest taka możliwość to polecam wpiąć się kablem na próbę o sprawdzić czy wina nie leży właśnie po stronie łącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja tez tak właśnie słyszałem, nie no u mnie to moze w ciągu roku zdarzyło sie to dosłownie 2-3 razy, łącze jest stabilne router 3-4 metry od samego TV, zasięg 100%, ale wiadomo to zawsze Wi-Fi :) i jakieś anomalie na drodze w połączeniu mogły wystąpić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam mój pomysł dla tych którym okulary przeszkadzają w oglądaniu 3D ;)

201305270954051.jpg

mocowane na rzep ;)

201305271000441.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przedstawiam mój pomysł dla tych którym okulary przeszkadzają w oglądaniu 3D ;)

mocowane na rzep ;)

Fajny patent, tylko skad wziac te plastyczane okulary?

Edytowane przez wolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny patent, tylko skad wziasc te plasticzane okulary?

U opytka znalazłem takie oprawki, szkła wprawione i można oglądać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj strzelił mi chyba głośnik w tv. Wiadomo... nie słucha się z głośnika tv ale zawsze słysze przed ściszeniem. Czy ktoś już miał taki temat ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W obecnie produkowanych TV stosuje sie bardzo kiepskie głosniki. Puszczanie VOL na wiecej niz 1/3 - 1/2 skali to jazda po bandzie /szczegolnie jesli dodatkowo podbija sie korektor graficzny w tv/

Wszystko zalezy od sygnału wejsciowego ktory bywa rozny. Wiadomo - na programach zazwyczaj jest normalny poziom ale wszystkie reklamy skur...wiele puszczaja przez expander. Nominalnie poziom ten sam ale telewizor ryczy....I to zazwyczaj zabija głośniki

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dźwięk nagle działa... Pewnie jak się skończy gwarancja to problem powróci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie ciesz sie przedwczesnie

Uszkodzenie jest cały czas. Tym trudniej je bedzie usunac ze jest okresowe. Moze to byc glosnik albo wzmacniacz....

jak znowu bedzie awaria - podlacz sluchawki. Dowiesz sie co nawala

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hej. Zapomniałem dodać że po włączeniu telewizor się nie włącza i czerwona dioda zaczyna migać 3 razy. Nie dało się wrócić do ustawień fabrycznych. Następnego dnia włączyłem telewizor i o dziwo jak by nic się nie stało normalnie się włączył i działa bez zarzutu do dziś. Serwis miał się ze mną wczoraj umówić ale parówki nie zadzwoniły. Tak czy owak martwi mnie to bo nie wykluczone żę może sie to powtórzyć i nadal nie wiem jaki błąd ozancza 3krotne miganie diody. Bo poza tym telewizorem jestem zachwycony.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc i pozdrawiam,

Ps. Wie ktoś jak się ma 46W905A do 46HX850. :) Pytam bo znając życie w koncu moja 850 padnie i pewnie Sony wymieni mi TV na nowy a że 850 już nie ma to padnie własnie na W905A. Szczerze jeśli chodzi o design to średnio mi się podoba (tandetna podstawa, brak gorrila glass), no i monolitic design mi bardziej odpowiada :D

Hej . Jak już pisałem mój telewizor działa po chwilowej niedyspozycji. (czerwona dioda migała 3 razy i tv nie chciał się włączyć). Dziś zadzwonili z serwisu i jutro przyjadą. Powiedziałem im ze Tv działa a oni i tak chcą przyjechać. Zapytałem co to oznaczało to powiedzieli ze mają juz nową płytę główną i chcą jednak sprawdzić TV skoro nowa płyta główna i tak przyszła.

I pytanie... Czy jest sens żeby rozkręcail telewizor i wymieniali płytę główną na nową skoro TV działa???

Pytam , bo generalnie jestem przeciwnikiem ingerencji w nowy sprzęt osób trzecich.....

Edytowane przez zielinni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A jaki masz okres gwarancji na niego ? Jak np. 5 lat to ja bym na razie nie ruszał z wymianą skoro wszystko działa obecnie.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

2 lata "tylko". Tak czy owak jutro przyjada - uparli się. Mam wrażenie że mają część to chcą ją wcisnąć , przecież mają z tego kasę. Nie wiem jak wygląda diagnostyka. Czy będą rozkręcać tv i sprawdzać płytę główną czy wystarczy podpiąć urządzenie diagnostyczne i gotowe.... Nie wiem co robić. Bo szczerze wolałbym żeby póki co telewizora nie dotykali.... Tak w ogóle to sewis z Wrocławia. Miał ktoś z nimi styczność?

Edytowane przez zielinni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A odpowiedzieli Ci co te 3 mignięcia diody oznaczały konkretnie, jak siedzą w temacie to powinni dokładnie wiedzieć, wtedy byś wiedział w czym był tak na prawdę problem i czy jest w ogóle sens rozkręcać i wymieniać akurat płyte główną tym bardziej ze wszystko działa obecnie jak należy.

Ja bym im chyba podziękował z tą wymianą na ten moment.

Zobacz to

http://www.avforums.com/forums/12892574-post2.html

3 flashes is 'Power Supply Protection Error', but it appears to refer to the low voltage regulators on the BC board, and not the main power supply board.

Tylko tez nie wiadomo na 100% czy to jest wspólne dla wszystkich modeli w tym najnowszych, ale raczej tak. Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pytanie co to oznacza Pani z serwisu powiedziała że "ma w komputerze że została zamówiona płyta główna" , Zadzwonie jutro rano do serwisu i porozmawiam z technikiem bo Pani która dzwoniła nie bardzo była w tematach technicznych i raczej odmówię wizytę. Zobaczymy co powie technik. Podejrzewam że będzie mnie coś sciemniał i próbował namówić na wymianę płyty....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wynika z tego ze coś z napięciem.... Wielkie dzięki! :)

Edytowane przez zielinni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy, daj znać co ustalił serwis i na czym się skończyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po rozmowie z technikiem.

3 razy migająca dioda to błąd sterownika dzwięku i zazwyczaj w takim przypadku wymienia się płytę główną. Technik był spoko i od razu się zorientował że należę do grona ludzi która ma "schizę" na punkcie ingerencji w sprzęt elektroniczny i doszliśmy do wniosku że skoro TV działa to nie bedzie wymiany płyty a jak się zepsuje to dopiero wtedy wymienią i mam bezposrednio do nich dzwonić.

Dodatkowo Pan powiedział mi ze po każdej aktualizacji TV powinno się przywrócic ustawienia fabryczne. Tak też zrobiłem i TV jak by lepiej hulał.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, trochę banalne. Czy jak włączacie telewizor (jest w stanie standby - czerwona dioda się swieci) jest takie pyknięcie w okolicach zasilania? A później po wyłączeniu (w stan stanby) po kilku minutach znowu pyknięcie. I jeszcze jedno . Czy telewizor po włączeniu od razu się włącza i jest obraz czy trwa to chwilę (używając tunera wbudowanego telewizji kablowej)?

Z góry dzięki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, trochę banalne. Czy jak włączacie telewizor (jest w stanie standby - czerwona dioda się swieci) jest takie pyknięcie w okolicach zasilania?

Jest to normalne zjawisko. Przez zasilacz zaczął przepływać prąd (skrót myślowy).

A później po wyłączeniu (w stan stanby) po kilku minutach znowu pyknięcie. I jeszcze jedno .

Zgadza się - nie masz powodów do niepokoju.

Czy telewizor po włączeniu od razu się włącza i jest obraz czy trwa to chwilę (używając tunera wbudowanego telewizji kablowej)?

U mnie obraz pojawia się z małym opóźnieniem. Chwilę wcześniej jest czarny obraz. Opóźnienie to nie jest duże i dla mnie nie stanowi problemu. Dopiero po przeczytaniu Twojego postu przyjrzałem się sprawie, bo wcześniej nawet nie zdawałem sobie z tego sprawy - tak znikome opóźnienie to jest.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w SEN zniknęły wszystkie zakładki z polskimi aplikacjami (tvp, tvn itd.), zmienił się układ graficzny i w ogóle jest sporo mnie aplikacji niż było (są dwa youtube, www ireszta same angielskie). Nikt w tv nie grzebał, co może być przyczyną? Czy to jakaś chwilowa awaria "u nich"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam macie namiary na ten model w rozmiarach 55 cali ? ,szukam i szukam i nie ma go juz nigdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...