Skocz do zawartości
PeterMac

MEGA-TEST: LCD LED 3D Sony Bravia KDL-46HX850 (profesjonalna kalibracja)

Rekomendowane odpowiedzi

Może być coś z siecią może akurat teraz... może ktoś inny da znać :) Nie mam Soniacza pod ręką...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem u mnie wszystko działa ok. Nie pojawiają się żadne komunikaty tego typu.Tak jak napisał Gmeru może masz chwilowy problem z siecią.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

mam pytanie z innej beczki(dla znajacych temat.)

mam u siebie 55HX850 po podłaczeniu do kompa przez HDMI na ekranie TV wystepuje judder.

Pas poziomy przesuwa się wolniej od reszty

Ustawienia ekranów na PC odświeżanie standard 60Hz

Martwi mnie ten fakt nie mogę oglądać filmów z PC.

Gry za to działaja dobrze(wyświetlają)

Po podłączeniu i puszczeniu na TV pojawia się 1080 24p 10 bit.

W opcjach karty graf mam klonowanie.

Czy coś można z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą rzeczą jaka mi przychodzi do głowy to ustawić tak, aby obraz był tylko na telewizorze, a potem coś pokombinować z trybami obrazu w TV, tak aby móc korzystać z Motionflow'a. Ale to tylko do oglądania filmów - w przypadku gier to tylko tryb Gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

mam pytanie z innej beczki(dla znajacych temat.)

mam u siebie 55HX850 po podłaczeniu do kompa przez HDMI na ekranie TV wystepuje judder.

Pas poziomy przesuwa się wolniej od reszty

Ustawienia ekranów na PC odświeżanie standard 60Hz

Martwi mnie ten fakt nie mogę oglądać filmów z PC.

Gry za to działaja dobrze(wyświetlają)

Po podłączeniu i puszczeniu na TV pojawia się 1080 24p 10 bit.

W opcjach karty graf mam klonowanie.

Czy coś można z tym zrobić?

Witam.

mam pytanie z innej beczki(dla znajacych temat.)

mam u siebie 55HX850 po podłaczeniu do kompa przez HDMI na ekranie TV wystepuje judder.

Pas poziomy przesuwa się wolniej od reszty

Ustawienia ekranów na PC odświeżanie standard 60Hz

Martwi mnie ten fakt nie mogę oglądać filmów z PC.

Gry za to działaja dobrze(wyświetlają)

Po podłączeniu i puszczeniu na TV pojawia się 1080 24p 10 bit.

W opcjach karty graf mam klonowanie.

Czy coś można z tym zrobić?

Tez tak mialem o ile na 2 dało sie ogladac to filmy 3d SBS az oczy bolaly i rozwiazalem ten problem se kupiłem odtwarzacz blu ray ktory wszystko czyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci sprawdzić, czy kabel HDMI jest w 100% sprawny. Miałem podobny efekt z kablem no-name za 30zł. Do tego czasami przeciął mi ekran na pół w poziomie i przestawił górną część o kilka pikseli w bok.

Przy 60Hz nie powinno nic takiego się dziać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej a ja mam inny problem jak mam tryb sceny automat badz automat 24p to tv sam mi nie zmienia sceny .Tv ogladam z nboxa przez ampka to tv , ale czy nke podlacze bezpośrednio czy przez ampka tv nie zmienia mi automatycznie sceny.Jedyna zmiana automatyczna nastepuje w momencie sygnaly 24p z blu ray.Wtedy tylko wskakuje z automatu tryb kinowy inaczej nie ma szans.Czy wy tez tak macie? I gdzie ookega blad.

P.S Dlaczego nbox nie obsluguje typu 24p

Edytowane przez venom200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej a ja mam inny problem jak mam tryb sceny automat badz automat 24p to tv sam mi nie zmienia sceny .Tv ogladam z nboxa przez ampka to tv , ale czy nke podlacze bezpośrednio czy przez ampka tv nie zmienia mi automatycznie sceny.Jedyna zmiana automatyczna nastepuje w momencie sygnaly 24p z blu ray.Wtedy tylko wskakuje z automatu tryb kinowy inaczej nie ma szans.Czy wy tez tak macie? I gdzie ookega blad.

P.S Dlaczego nbox nie obsluguje typu 24p

NBOX nie obsługuje 24p, bo w 24p nikt nie nadaje. Content w telewizji satelitarnej jest nadawany w 50i, więc scena się automatycznie nie zmieni (tryb automat 24p przełącza na film tylko gdy rozpozna sygnał 24p). Nie rozumiem tylko po co w ogóle scena miałaby się zmieniać automatycznie. Dlaczego nie ustawić jej "na sztywno"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci sprawdzić, czy kabel HDMI jest w 100% sprawny. Miałem podobny efekt z kablem no-name za 30zł. Do tego czasami przeciął mi ekran na pół w poziomie i przestawił górną część o kilka pikseli w bok.

Przy 60Hz nie powinno nic takiego się dziać.

Thanx za info.

Faktycznie kabel.Po założeniu nowego ten problem nie wystepuje.

Moje ustawienia:

na karcie graficznej ATI mam ustawine rozszerzenie ekranu.

Zrobiłem odświeżanie na monitorze 60Hz , na TV 24Hz. Na TV obraz się zacinał.

Zmieniłem na 60Hz dla obu, na filmach avi, mkv(rip z BR) brak zacięć,

jedyna rzecz jaka pozostała to delikatne przycięcia na TV(55') przy oryginalnym BR w formie katalogu.( na monitorze 24' bez problemu)

Można jeszcze coś z tym zrobić?

Na TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, piszę z loginu kolegi. Czy z dysku emtec który czyta pliki mkv , ma również wyjście hdmi ten telewizor odtworzy obraz mkv. Rozumiem że dysk to odtworzy a obraz wyświetli obraz na tv przez kabel hdmi bo rozumiem że nie czyta tylko przez usb (mkv).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozumiesz. Jak odtwarzacz czyta to TV wyświetli ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi sie szukac calego wątku bo za dużo pytanie kto z wqs ma skalibrowanego profesjonalnie hx850-tke.

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może zadaj te pytania po prostu ; ) bo takich osób jest wiele na forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym zeby ktos podzielil sie swoimi danymi kalibracji, bo to co znalazłem w necie to sie nie da ogladac na moim tv.

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak. Skoro interesuje Cię lepszy obraz to wiedz, że jest ona oddzielna dla każdego egzemplarza i kopiując ustawienia nie będziesz miał wiernego obrazu.

Trudno też powiedzieć jaki lubisz obraz. Obraz po kalibracji to kinowe ustawienia. Ustaw sobie ciepłe2 albo 1. Zobacz co się stanie z obrazem.

Poczytaj też odnośnie kopiowania ustawień: http://blog.skalibrujtv.pl/2012/05/ustawienia-kalibracyjne-do-skopiowania/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła sie nowa wersja aplikacji YouTube dedykowana telewizorom Sony, bardzo zbliżona do wersji tej na PS3, co ważne odtwarza bez problemów juz kanały VEVO.

Do jej działania wymagana jest aktualizacja softu w HX850 do wersji PKG1.902EUA

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziś zaciągnął mi się nowy sofcik do 55HX850: PKG1.910EUA-0002.

Póki co narazie nigdzie nie znalazłem co wnosi nowego, na pierwszy rzut oka wygląda na żwawszy.

Pozdrawiam,

Edytowane przez Payti
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez niczego nie zauważyłem nowego ntfs nie działa caly czas.Ale menu i jego wszystkie funcje sie znacznie ożywiły

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzieki za cynk Payti, moze poprawili nową wersje aplikacji YouTube problem z małą ilością pamięci kto wie, później potestuje.

Edit:

Pobawiłem sie dłuższy czas aplikacją YouTube w nowej wersji na tym nowym firmware 910 i teraz nie zauważyłem wcześniejszego problemu z brakiem pamięci.

I to by sie zgadzało, oto lista poprawek:

- This software improves the performance of internet services.

http://www.sony.pl/support/pl/product/KDL-46HX850/downloads/AZ3EUA_1910

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam.

A ja mam pytanie z innej beczki.

Czy można podłączyć mysz/klawiaturę bezprzewodową?

Edytowane przez Bracket

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mozna w zależności od źródła sygnału np. przy HDMI nie włączysz, przy sygnale z tunerów wbudowanych w TV już tak.

Edit:

Mozna skorzystać z aplikacji na Androida

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sony.seconddisplay.view&hl=pl

lub

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sony.tvsideview.phone&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5zb255LnR2c2lkZXZpZXcucGhvbmUiXQ..

Aplikacja klawiatury na PC

http://www.sony.pl/support/pl/product/KDL-55HX920/downloads/Remote_Keyboard_Lite

Tradycyjnej klawiatury/myszki USB nie obsłuży sam TV z tego co wiem.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry Peter, że zmiemiłem pytanie. Funkcja działa na module CAM tylko trzeba mieć wpietego pendrive'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mam pytanie. Czy ktoś wie co oznacza mrugająca czerwona dioda 3 razy? Jak groźna to jest usterka Dzwoniłem już do Sony i czekam na serwis.

Powiem tak: SŁABO! Telewizor kupiłem pod koniec stycznia. Po tygodniu oddałem do serwisu bo wyskoczyły 4 złe piksele. Wymienili na nowy telewizor. OK. Minęły zaledwie 4 miesiące i nowy telewizor się z[beeep]ał. Ehh. to Sony. Nigdy więćej tej firmy. Z telefonem (Xperia S ) też miałem problemy. Na bank już nic od nich nie kupię(a miało byc Playstation 4)

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Próbowałeś resetu do ustawień fabrycznych ? Przytrzymaj na pilocie strzałkę w górę trzymając przycisk skierowany w TV naciśnij włącznik zasilania z boku w TV.

Spróbuj tez wypiąć wszystkie urządzenia podpięte pod TV przed tym restartem.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie odłącz wszystkie urządzenia od Bravii i następnie sam TV od prądu na kilka minut. Później wszystko składasz w całość i załączasz do prądu.

Innym rozwiązaniem jest wezwanie serwisu, który stwierdzi w 100% co jest nie tak z Twoim TV. To wyjście jest bardziej rozsądne :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...