Skocz do zawartości
PeterMac

MEGA-TEST: LCD LED 3D Sony Bravia KDL-46HX850 (profesjonalna kalibracja)

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwna sprawa ja mam clouding naprawdę minimalny w lewym dolnym rogu reszta ekranu ok.

3d bardzo dobrze dziala pod warunkiem dobrego źródła dekodowania .Od siebie mogę z czystym sumieniem polevic ten tv

Mam taki sam. Lewy dolny rog. Dla ciebie minimalny, dla mnie widoczny kilka, kilkanascie razy podczas jednego filmu jest zenujacy. Chwalcie dalej ze jest super bo tylko minimalny lub widoczny czasami a sie nigdy nie doczekamy porzadnego egzemplarza!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie również cloudingu nie ma - tylko, że PeterMac i ja mamy 46 calowe a Jack ma chyba 55.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 55hx855 i nie mam cloudingu i żadnych latarek których szczerze mówiąc bardzo się obawiałem przed zakupem tego tv.Zależy od egzemplarza,ustawień. Jedyne co było to mała jaśniejsza plamka nad diodą ale widoczna tylko przy zmianie na inny kanał na którym nic się nie wyświetla ale w takim wypadku też prawdopodobnie jest wyłączany system odpowiedzialny za sterowanie podświetlaniem.Po aktualizacji softu nawet ta przypadłość zmniejszyła się u mnie do minimum.Na samych filmach,programach itp.(nawet na czarnej planszy wyświetlonej z laptopa) Żadna przypadłość typu clouding,latarki,jak również plamka o której pisałem nie występują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja mam 55hx855 i nie mam cloudingu i żadnych latarek których szczerze mówiąc bardzo się obawiałem przed zakupem tego tv.Zależy od egzemplarza,ustawień. Jedyne co było to mała jaśniejsza plamka nad diodą ale widoczna tylko przy zmianie na inny kanał na którym nic się nie wyświetla ale w takim wypadku też prawdopodobnie jest wyłączany system odpowiedzialny za sterowanie podświetlaniem.Po aktualizacji softu nawet ta przypadłość zmniejszyła się u mnie do minimum.Na samych filmach,programach itp.(nawet na czarnej planszy wyświetlonej z laptopa) Żadna przypadłość typu clouding,latarki,jak również plamka o której pisałem nie występują.

Tak, mam 55'. A jak chcesz miec clouding na czarnej planszy skoro cale podswietlenie jest wtedy wylaczone?! Nad dioda czyli lewy dolny rog jak u wszystkich. Jesli widzisz przy przelaczaniu tzn ze JEST! A podczas ogladania poprostu jestes mniej wyczulony ode mnie i nie chcesz widziec. I OK, tez bym tak chcial... A samymi ustawieniami cloudingu sie nie pozbedziesz. Litosci!

Edytowane przez jack24bauer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Po to jest wygaszanie strefowe zeby ew. clouding zniwelować do minimum, nie ma LED'a ktory by nie miał jakiegoś tam cloudingu przy wył. wygaszaniu strefowym czy to EdgeLED czy FullLED. Oglądając wieczorem przy zgaszonym świetle zawsze coś sie wynajdzie.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam 55'. A jak chcesz miec clouding na czarnej planszy skoro cale podswietlenie jest wtedy wylaczone?! Nad dioda czyli lewy dolny rog jak u wszystkich. Jesli widzisz przy przelaczaniu tzn ze JEST! A podczas ogladania poprostu jestes mniej wyczulony ode mnie i nie chcesz widziec. I OK, tez bym tak chcial... A samymi ustawieniami cloudingu sie nie pozbedziesz. Litosci!

Tak masz rację na samej czarnej nie zobaczysz ze względu na podświetlanie dla tego sprawdziłem włączając przeglądarkę chrom na której motyw jest cały czarny oprócz paska i ośmiu okien.Na tym plama nad diodą nie występuje jest po prostu czarno.Pojawia się tylko gdy przełączę na pusty kanał.

Jestem osobą czepiającą się szczegółów i zaraz po kupnie zamiast oglądać zacząłem od wyszukiwania wszystkich wad, anomalij opisanych na tym forum. Wygaszanie strefowe mam cały czas włączone bo w końcu po to ono jest aby niwelować clouding do minimum a to minimum jak wielokrotnie napisano zależne jest od egzemplarza niestety :( . W czasie kontroli jakości samych układów podświetlania bierze się( a właściwie dostaje się ją odgórnie) za dużą tolerancję :( i często jest tak że jedna lub dwie świecą mocniej reszta słabiej a sparowanie idealne jest za bardzo kosztowne więc jest jak jest :( .Teraz żyjemy w świecie cięcia kosztów a jakość zostawia się na drugim miejscu :angry2: .Za dwa, trzy tygodnie postaram się wrzucić zdjęcia i mam nadzieję że za kilka tygodni uda mi się zaprosić pana Maćka na kalibrację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko odnosnie okularow a mianowicie jaka jest max licza osob ogladajacych material 3d.Mam aktualnie 4 okulary ale ze 2 by sie jeszcze nieraz przydaly.

2 pytanie czy ogladajac ns mkv z sbs zalaczony 3d macie mozliwosc ustawienia motion flow wiecej jak standardowy?

3 pytansie czy w trybie ogolnym I materiale 2d jak zmienie motion flow ze standardu na wyrazny obraz jakby ciemnial tzn chyba maleje podswietlenie czy wy tez tak macie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

1 - Dobre pytanie :) bo sam jestem ciekawy czy jest jakieś ograniczenie.

2 - Nie, przy 3D MotionFlow Standard to najwyższe ustawienie.

3 - Tak to normalne, u każdego tak jest.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma zadnych ograniczen

moze na raz ogladac nawet 100 osob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma zadnych ograniczen

moze na raz ogladac nawet 100 osob

Pytalem bo czujnik okularow jest w prawym dolnym rogu a tam sa 4 diody pewnie odpowiedzialne za okulary u myslalem ze 4 okulary wtedy to max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam!

Posiadam powyższy telewizor od około tygodnia. Jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o nowe technologie. Szczerze mówiąc czytając nawet cały ten wątek przed zakupem telewizora nie dowiedziałem się jasno jak wygląda sprawa z czytaniem plików mkv. Teraz po użytkowaniu od paru dni tego telewizora wnioskuje, że plików mkv tv nie czyta z USB, co więcej plików mkv dużej pojemności (czyli np filmów 3D) nie obejżymy przez DLNA gdyż będą się one cieły całkowicie uniemożliwiając oglądanie.

Teraz chciałbym się dowiedzieć od ludzi znających się w temacie. Czy jeżeli otwieramy film 3D na zewn. urządzeniu podpiętym do TV (np na PC) to uzyskujemy dokładnie taki sam efekt 3d jak podczas oglądania filmu odtwarzanego bezpośrednio przez TV.

PS

Chciałbym jeszcze napisać, gdyż również nie znalazłem o tym informacji w tym wątku, że istnieje możliwość sortowania kanałów na komputerze poprzez przesłanie (eksport) listy kanałów na usb i następnie otworzenie tego pliku w programie "Sony Editor". Osobiście bardzo mi to ułatwiło spawę gdyż byłem przerażony koniecznością sortowania kanałów na TV.

Chciałbym sprostować swoją wypowiedź. Wszystkie pliki odczytywane przez PS3 Media Server chodzą płynnie (nawet te 3D), przepraszam za wprowadzenie w bład choć prawdą jest, że inne programy mają z tym problem. Korzystając z okazji może ktoś byłby w stanie mi wytłumaczyć dlaczego nie mogę uruchomić napisów w filmach oglądanych prze PS3 MS . W innych programach takich jak np. Mezzmo nie mam z tym najmniejszych problemów, gdzie należałoby szukać przyczyny??

Edytowane przez blady2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie.

Więć wracam do sprawy złych pixeli w moim 46hx850. Dziś dostałem informację że dostanę nowy telewizor. Więć bardzo fajnie zachowało się Sony. Nastawiałem się na wymianę matrycy a tu taka niespodzianka!

Pozdrawiam,

W sobotę odebrałem telewizor po wymianie na nowy. Zauważyłem że w tym egzemplarzu dolne rogi świecą mniej niż w poprzednim. :)

Mam takie pytanie.

Czy jest możliwość ustawienia tak aby jednocześnie działały głośniki w podstawie i w telewizorze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie mam samsunga bd e6100 bi w opcjach hdmi mam typy kolorów auto, RGB rozszerzony i YCbCr 4:4:4 i który najlepiej wybrać???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw YCbCr 4:4:4, przynajmniej tak samo zalecało sie jako ustawienia dla PS3 dla odtwarzania Blu-Ray.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie .

Jaką wybrać dobrą klawiature bezprzewodową do tego tv?

Ten tv nie obsługuje klawiatur z tego co wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sprostować swoją wypowiedź. Wszystkie pliki odczytywane przez PS3 Media Server chodzą płynnie (nawet te 3D), przepraszam za wprowadzenie w bład choć prawdą jest, że inne programy mają z tym problem. Korzystając z okazji może ktoś byłby w stanie mi wytłumaczyć dlaczego nie mogę uruchomić napisów w filmach oglądanych prze PS3 MS . W innych programach takich jak np. Mezzmo nie mam z tym najmniejszych problemów, gdzie należałoby szukać przyczyny??

Z tego co mi wiadomo nie da się włączyć czy wyłączyć napisów z poziomu pilota tv a szkoda. Masz odznaczone "Definitywnie wyłącz napisy" w zakładce wspólne ustawienia transkodowania? Spróbuj też w zakładce MEncoder odznaczyć ASS/SSA ja tu miałem problem z wielkością liter, były ogromne, format napisów .srt z tą samą nazwą lub wmuxowane w pliki i powinno grać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z szanownych użytkowników tego tv używa wbudowanego tunera do tv kablowej.? czy dziala to plynnie, jak sie sprawuje EPG, Mam homecast hc5101 czy warto by bylo przejsc na wbudowany tuner? pozdrawiam. :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam właśnie tunera wbudowanego dvb-c, więc tak:

- jakość obrazu kanałów HD jak i SD bez zastrzeżeń, chyba nawet lepsza niż na Arivie

- przełączanie kanałów nie jest zbyt szybkie choć nie ma tragedii (czasowo chyba to samo co Ariva)

- funkcja przycisku "guide/EPG" również troszkę wolno się załącza, jest to chyba najlepszy sposób na przeglądanie kanałów. Jeśli chodzi o przewijanie kanałów w tej funkcji to początkowe bodajże pierwszych pięć pozycji powolutku przeskakuje natomiast kolejne kanały dla których nie zdąży załadować się ich zawartość przewijają się ekspresowo, z tym że nie mamy pełnego podglądu co właśnie leci na danym kanale.

Istnieje jeszcze możliwość przewijania kanałów poprzez wciśniecie dwóch guzików "home" i potwierdzenie "środkowym" (no właśnie dlaczego sony nie wpadło na to, że mógłby to uruchamiać jeden przycisk) wtedy wchodzimy w listę, która bardzo szybko przewija kanały lecz nie ma podglądu co leci na danym kanale.


- fajną opcją poprzez funkcje "guide" jest wyszukanie pozycji tematycznej która nas właśnie interesuje, np. jeżeli chcemy sprawdzić jakie są przewidziane filmy na dzisiaj to telewizor pokaże nam same filmy które właśnie lecą i te które dopiero się rozpoczną do paru godzi w przód (oczywiście mówimy tutaj o filmach z wszystkich kanałów jakie posiadamy na swojej liście, TV poukłada je kolejno wg. czasu rozpoczęcia)

Dla mnie osobiście przełączanie kanałów nie jest zbytnio problemowe, lecz porównując do kolegi samsunga tam to jest lepiej rozwiązane.

Na poprzednim zewnętrznym tunerze kanały po instalacji sortowały się automatycznie (tematycznie) tak jak ustalił dostawca kablówki, na tym TV tak się nie stało, nie mam pojęcia dlaczego, lecz łatwo sobie ustawić kanały wg. własnego uznania poprzez program "Sony Editor"
Po za tym irytuje mnie pasek informacyjny przy przełączaniu kanałów który znajduje się na górze, uważam że zdecydowanie lepiej by to wyglądało gdyby ten pasek był na dole ekranu. Jeszcze dziwną rzeczą jest, że wciskając przycisk "informacja" podczas oglądania danego materiału uzyskujemy mniej informacji niż wciskalibyśmy ten guzik z poziomu "guide", ale to w sumie szczegół.

Pozdrawiam

Edytowane przez blady2000
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy zna ktoś z kolegów jakieś oprogramowanie na PC do sterowania serią HX jako zdalny pilot, coś na wzór aplikacji androidowych?

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem nic takiego niestety, ale najlepsza byłaby chyba oficjalna aplikacja na Androida, i np. jakiś emulator Androida na PC, tylko pytanie czy to zadziała poprawnie to juz inna kwesta :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam w tej chwili LCD Sony 40Z5500.
Zdecydowałem się na kupno telewizora 55'' bo mój już się skurczył. :)
Jedyne czego się obawiam to, czy zmieniając na np. HX850 nie będę zawiedziony jakością obrazu, czerni...
Jeśli ktoś ma porównanie to prosiłbym o opinię bo już mam mętlik w głowie.

PS. Dodam, że jestem niestety jednym z tych co widzą wszelkie pierdoły typu clouding, banding i szarą czerń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozczarujesz się kątami widzenia i przypadłościami telewizorów LED. Niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...