Skocz do zawartości
PeterMac

MEGA-TEST: LCD LED 3D Sony Bravia KDL-46HX850 (profesjonalna kalibracja)

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki Panowie za pomoc. Zdecyduje sie raczej na 250, gdyz nie widze sensu dokladac do 750. Jednak przed samym sfinalizowanie zakupu przymierze jedne i drugie na korekcyjne okulary ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kwestia przymierzenia ! 250 dają o sobie znać dopiero po dłuższej chwili

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynym znanym mi sposobem naprawy tego jest w sumie wymiana matrycy. Innego sposobu nie znam. Czy ten martwy piksel bardzo przeszkadza w oglądaniu ?

W oglądaniu nie przeszkadza ani trochę, dopiero przy włączaniu Sen lub opcji na czarnym tle świeci.( wyczytałem że to jest zatkany piksel a nie martwy - wyświetla czerwony, zielony i niebieski na raz dając biały) Ale nie o to chodzi. Sam fakt ze taki przypadek zaistniał jest dla mnie nie do przyjęcia.

A najgorsze jest ze na poczatku roku miałem problem z Xperią S (wadliwy wyświetlacz - pojawałały się zółte plamy po rozgrzaniu telefonu ) i udało mi się wymienić telefon na nowy i obiecałem sobie że nigdy więcej Sony. No i tak byłem zachwycony tym Tv że się skusiłem i taka "kupa" . Dziś zadzwonię do serwisu i zobaczę "whats up".

Jeśli chodzi o okulary to zdecydowanie polecam 750 tki. Szczególnie dla osób z większą głowa jak np. ja i noszących okulary. Ramiona okulatów sa elastyczne i okularów praktycznie nie czuć. Dodatkowo noszę okulary korekcyjne i 750tki super można na nie nałożyc. Dodatkowo teraz cena jest praktycznie taka sama jesli się kupi 2 pary w RTVEURO AGD (469zł). Nic tylko brać.

Edytowane przez zielinni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra ludziska polecie mi teraz jakis odtwarzacz blu z 3d i wifi taki który z twardziela czyta wszystkie pliki mkv itd no i pliki txt

Wiem że sony raczej odpada za brak odtwarzania wszystkich formatów

Pytanie SAMSUNG???

I jeszcze jedno mam filmy w m2ts w 3d i powiem szczerze ze samsung moich rodzicow w kwesti 3d rozwala mioje sony w strzepy jezeli chodzi o 3d z m2ts lub mkv.Rodzice maja model es6100 ktory w plynnosci ruchu miazdzy w 3d moje sony.

Pytanie czy obraz jak ze stroboskopu na moim soniaczu to kwestia playera jak kupie porzadny odtwarzacz , czy moj sony ma jakis problem z procesorem????

Edytowane przez venom200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno mam filmy w m2ts w 3d i powiem szczerze ze samsung moich rodzicow w kwesti 3d rozwala mioje sony w strzepy jezeli chodzi o 3d z m2ts lub mkv.Rodzice maja model es6100 ktory w plynnosci ruchu miazdzy w 3d moje sony.

Pytanie czy obraz jak ze stroboskopu na moim soniaczu to kwestia playera jak kupie porzadny odtwarzacz , czy moj sony ma jakis problem z procesorem????

W czym ten Samsung niby rozwala Sony w 3D ? :) możesz konkretniej, chętnie się dowiem.

Z tą płynnością to mało co nie spadłem z krzesła jak to przeczytałem, no chyba ze dla Ciebie płynność = teatr.

Masz włączony MotionFlow w ogóle na źródle na którym oglądasz 3D, i na czym to odtwarzasz i co konkretnie ?

Filmy w 3D są na płytach Blu-Ray 3D a nie w formie plików m2ts, tylko nie mów ze włączasz konwersje 2D do 3D w TV.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np mam avatara w mkv 15 giga wersje u rodzicow bylem z dyskiem zalaczylem i azz mnie przeraziło(zachwyciło). Na moim tv z np kompa czy innego playerka nie ma głębi o płynnosci nie wspomne jakbym w lampie stroboskopowej oglądał i bez głębi jutro przyjdzie do mnie blu ray bd e6100 i z niego coś załącze , jak bedzie to samo reklamuje tv, bo coś musi byc nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung jako player wiadomo lepiej sie sprawdza bo czyta więcej formatów w tym mkv.

Jak odpalasz z kompa to płynność zależy od komputera, programu, ustawień karty i wielu innych rzeczy.

Dostaniesz odtwarzacz BD to zobaczysz :) jakby Sony był taki zły w 3D to nie dostałby nagrody EISA za najlepszy TV 3D roku 2012 ;)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung jako player wiadomo lepiej sie sprawdza bo czyta więcej formatów w tym mkv.

Jak odpalasz z kompa to płynność zależy od kompa, programu, ustawień karty i wielu innych rzeczy.

Dostaniesz odtwarzacz BD to zobaczysz :) jakby Sony był taki zły w 3D to nie dostałby nagrody EISA za najlepszy TV 3D roku 2012 ;)

No wlasnie wiem widzialem w sklepach i wiem ze sony dziala wysmienicie, ale nie moj naprawde az oczy bola a motionplus mam na standardzie bo wiecej nie mogę.

Jak wyłącze motionplus to po 2 h filmu tylko okulista by został.

Ale czy lepszy player poprawi też głębie obrazu, np na poczatku avatara jak sie koles budzi z krio latają mu przed nosem bąbelki i zaraz głębia sali krio, na samsungu rodziców efekt 2 scen przepiekny, a na moim sony cóż szkoda gadać prawie zero efektu.

Lepszy efekt juz uzyskuje jak np na meczu teraz irl vs PL załacze konwersje do 3d ta działa lepiej niż avatar

Edytowane przez venom200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównuj na filmie na Blu-Ray 3D, a nie porównujesz odtwarzanie mkv w TV Samsungu który zupełnie inaczej odpala ten plik niż puszczony z komputera na TV Sony.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównuj na filmie na Blu-Ray 3D, a nie porównujesz odtwarzanie mkv w TV Samsungu który zupełnie inaczej odpala ten plik niż puszczony z komputera na TV Sony.

sam mam nadzieje ze bedzie lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mały edit , a mianowicie

Mam Samsung BD E6100 3d Blu ray na poczatek włożyłem płyte z Avengersami 3d,mając na uwadze moje wcześniejsze problemy z obrazem 3d zapodałem z grubej rury bluray 3d.

Efekt

Spodnie mi spadły z wrażenia, jednak wina leżała po stronie kiepawego odtwarzacza.

Zapodałem z hdd mkv i to samo mega głębia mega kontrast i mega płynnośc nawet z wył. motionflow wygląda to bardzo ładnie, teraz nawet crosstalk zniknął w scenach których miałem predzej.

jestem MEGA zadowolony ,a wszystkie wątpliwości związane z HX 850 odeszły w niepamięć.

A tak nawiasem BD E6100 samsunga naprawde ciekawy player za niedużą kasę, wifi , smart hub i inne, a zapłaciłem 450 zeta , wiec chyba nienajgorzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciało by się rzec... a nie mówiłem :) dobrze ze wszystko już gra jak potrzeba.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciało by się rzec... a nie mówiłem :) dobrze ze wszystko już gra jak potrzeba.

no jest naprawde ok, ale naprawde próbowałem różnych opcji i zawsze było to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie jestem po dwu miesięcznej walce ze serwisem Sony i sklepem SC. Jak opisywałem miałem problem z KDL-46HX855. Świecące mocno lataki od dołu i jaśniejsza łuna nad diodą czuwania. Zgłoszone od początku do sklepu. Sklep odesłał mnie do serwisu. Serwis wymienił panel. Trochę było lepiej ale to nie to co powinno być tzn. narożniki świeciły mniej, a łuna nad diodą mniejsza ale nadal była. Później ponowna wizyta seriwsu i stwierdzenie, że te TV tak mają i zaproponował, że przyniesie inny TV aby pokazać, że tak już jest. Przynieśli KDL-46HX850. Narożniki świeciły ale mninmalnie, ale łuny na diodą nie było. Stwierdzili, że oni coś tam widzą i powiedzieli, że kolejnego panela mi nie dadzą, bo nie gwarantują, że nie będzie tak samo. Skierowali mnie do sklepu, że mam zgłosić TV niezgodny z umową kupna. Pismo do działu reklamacji SC, że jeśli nie dostanę nowego TV to zwrócę go w ramach niezgodności towaru z umową kupna. Potem telefon od SC, że Sony Poland rozmawiało z serwisem i nie przysługuje mi wymiana TV. Pani z SC podzieliła na szczęście moje zdanie, że to dziwne i problem zgłaszałem od razu i wysyłała ponownie pismo do Sony Poland. W końcu dostałem nowy TV. Bez łuny nad diodą, a narożniki świecą minimalnie. Długa drogę przebyłem, żeby dostać TV wolny od wad fabrycznych za który zapłaciłem ponad 5000PLN. Piszę to abyście pamiętali o swoich prawach i walczyli o swoje.

Przy okazji przeglądałem wątek i nie natrafiłem nigdzie na temat jakie uchwyty TV z regulacją pionową do 15 stponi używacie. Jakieś propozycje?

Druga sprawa to po przerobieniu pliku mkv na H264 MPEG lub Xvid za pomocą programu Pazera konwerter, TV nie wyświetla "Odtwarzanie nemozliwe". Jakieś sugestie? Jakich programów używacie?

Ktoś pisał niedawno o darmowym nie pamiętam nazwy ale on już darmowy nie jest :/

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dobry i darmowy program do przerabiania plików mkv Freemake Video Converter

Proponował bym jedak kupić odwarzacz Blu-Ray ,zdecydowanie lepsze rozwiązanie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy spreżają sie na drogi TV ale szczędzą 200 czy 300zł na player - można i tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w dziale Obsługa i Instalacja piszecie ze model HX855 ma wbudowany tuner DVB-S2, co to konkretnie oznacza ? czy tv ma gniazdo na np kartę C+? podpinamy talerz do TV i nie potrzebujemy już zadnego dekodera ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DVB-S2 - Digital Video Broadcasting - Satellite....w tym standarcie nadają nasze platformy satelitarne. Do odbioru cyfry+ na modelu HX855,sama karta nie wystarczy potrzebny jest jeszcze moduł dostępu na kartę najlepiej AstonCrypt v.2.26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy spreżają sie na drogi TV ale szczędzą 200 czy 300zł na player - można i tak :)

Sorry, ale odtwarzacz już mam Sony BDP-S5000ES lepszego mi nie trzeba. I kosztował nie 200-300zł ale tyle co ten TV :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrym programem do konwersji jest też Total Video Converter, jednak bezpłatna jest tylko wersja trial ( bodajże 30-dniowa).

Jeśli chodzi o DVB-S2 dzikiraj i jeśli dobrze pamiętam, bez problemów współpracuje karta od n i cyfry+, z Polsatem są jakieś problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób które maja Sony Bravia HX850 i robiły profesionalną kalibracje.

Czy jest duża róznica w jakości odbioru po kalibracji ?

Czy warto wydać trochę kasy i ją zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim prywatnym zdaniem, profesjonalna kalibracja (nie tylko z nazwy ale przeprowadzona przez osobę pro) jest warta wydania tych kilku stów. Wszystko zależy od tego jaki masz obraz teraz a na jaki liczysz po kalibracji. Każdy TV pomimo starań firm jest trochę inny, inaczej oddaje kolory etc ...

Dużym plusem takiej kalibracji z prawdziwego zdarzenia jest to, że robiona jest ona na Twoim konkretnym TV, w Twoim domu gdzie TV stoi w konkretnym miejscu. Ja jestem za profesjonalną kalibracją ale jeśli uważasz, że obraz podoba Ci się na takich ustawieniach jakie masz fabrycznie lub jakie sobie sam wykombinowałeś to chyba nie będziesz w 100% zadowolony z takiego zabiegu. Wszystko zależy od konkretnej osoby (jak bardzo denerwują Cię tyci niedoskonałości) i od konkretnego TV (jakie ma on tyci niedoskonałości).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...