Skocz do zawartości
PeterMac

MEGA-TEST: LCD LED 3D Sony Bravia KDL-46HX850 (profesjonalna kalibracja)

Rekomendowane odpowiedzi

VAMET - idealna wręcz odległość z tym 55'', wzrok się szybko przyzwyczaja, ja po postawieniu 46'' na 1,5m byłem w szoku, a teraz jest jak trzeba w sam raz, w życiu bym nie zamienił na 40'' Jak przechodzę na 46'' w innym pokoju z odległości 2.3m to normalnie jakbym patrzył na 32'' :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Grunt, żebym mógł w Civilization V zagrać bez mrużenia oczu ;) ...żeby przeczytać opis jednostek ;) Co do cali, na projektorze nie przeszkadza mi 90" z tej samej odległości ;)

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązałem sprawę sieci, opiszę bo niektórym może się to przydać.

Net ciągnę z Netii i jak mi się skończy umowa to wracam do Tepsy. Zapytacie dla czego, otóż parę miesięcy temu zacząłem mieć problemy z niektórymi stronami www, jedne chodziły inne nie, na infoliniach jak trafił się jakiś w miarę kumaty gość to starał się coś pomóc w innym przypadku wszystko było spychane na starość mojego rutera. Mam leciwego Roboticsa, który pamięta jeszcze czasy, kiedy sprzęt mający w nazwie US pochodził także z US. Nie chcę go zmieniać bo radzi sobie ze stropami jak żaden inny i sygnał po wifi mam w domu na kilku piętrach.

Do rzeczy, w firmie gdzie mam tepse wszystko chodziło normalnie w domu (netia) nie, na infolinii poradzono abym używał proxy, OK ale jest to uciążliwość bo jeśli korzystasz z jednej przeglądarki to musisz zmieniać ustawienia LAN za każdym razem gdy zmieniasz lokalizację. Można używać dwóch przeglądarek ale to omijanie problemu a nie jego rozwiązanie. A co jeśli dziecko i żona też zmieniają lokalizację a potrafią klikać tylko ikonki i nic ponad to. To już jest mega problem jeśli musisz wracać do domu tylko dlatego, że nie chce się załadować strona banku, ale na infolinii tylko powiedzą - to nie nasza sprawa.

Poszperałem w necie i znalazłem rozwiązanie problemu, zmiana MTU (Maximum Transmission Unit), problem z nieotwierającymi się stronami zniknął net śmiga na każdym lapku w rodzinie, ale pozostał niedosyt, że serwis nie pomógł tylko zbywał frazesami zwalając wszystko na stary sprzęt.

O sprawie zapomniałem aż do dzisiaj, ustawiałem TV i za Chiny nie chciał się połączyć z usługami internetowymi. Zmieniałem ustawienia rutera, fire walla, dns-y, automatyczne i statyczne ip, nadaremnie, aż przypomniałem sobie o ustawieniach serwera proxy sprzed paru miesięcy, wpisałem i zadziałało (w3cache.pl port 8080). Mam w tej chwili połączenie po kablu ze statycznym ip, ręcznie wpisanymi dns-ami netii i serwerem proxy.

Zastanawiam się tylko czy w jakiś sposób można zmienić wartość MTU w telewizorze, tak aby nie trzeba było używać proxy.

Jak widać w niektórych lokalizacjach netia nie daje sobie rady z serwerami.

Edytowane przez subzer0
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Hmm, dlaczego? Ma możliwość regulacji w pionie "Tilt easily to -2°~+7º to reduce glare". Mój obecny no-name ma również możliwość regulacji, by mieć go pod kątem. Normalnie jak powiesisz na tym Multibrackets, to powinno być równo bez żadnych kątów (równolegle do ściany). Ja nie mam tego uchwytu ani TV. Jestem przed zakupem. Uważam, że powinieneś udać się raz jeszcze do Sony Center i po prostu poprosić o ustawienie uchwyty, niech Ci zademonstrują, łaski nie robią - uchwyt tani nie jest, bo prawie 800 zł. Jednak stawiam, że regulacja powinna działać, inaczej jest to dla mnie osobiście pełna dyskwalifikacja dla tego uchwytu. Jak będziesz w Sony Center, to poproś i proszę przyjdź i sam podziel się z nami swoją nową wiedzą. Jak będę szybciej od Ciebie, to napiszę, jak to wygląda.

Na tym

filmiku masz pokazane, że TV wisi prosto i można go ustawić pod kątem.

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Owszem, on ma regulację i można pod wieloma kątami go powiesić ale jak chcesz maksymalnie mieć złożony najbliżej ściany to wówczas jest lekko odchylony. Może w sumie się czepiam bo te parę milimetrów nie zaszkodzi, że będzie dalej od ściany... no ale skoro slim... sprawdzę jeszcze w innym SC i potwierdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Byłbym wdzięczny za informację (może być również na PW, jeżeli nie sprawi problemu), jak sprawdzisz w Sony Center. Prosiłbym również, żebyś podpytał, jaki dokładnie model uchwytu jest wykorzystany u nich w salonie. Pobaw się nim troszkę, jeżeli jest taka możliwość i proszę zwróć jeszcze raz uwagę na rozplanowanie okablowania. Jest jeszcze jedna ważna sprawa, jeżeli mają powieszony 55" obojętnie jaki model, to jak zachowuje się ten uchwyt przy najbardziej odsuniętym od ściany punkcie. Ramie jest wtedy dłuższe, a czym dalej to czy ciężar samoch... pfu, TV (tak to jest, jak człowiek pisze o jednym, a myśli o drugim), nie powoduje, że ramie jakby się wyginało albo odginało ku dołowi, czy też na każdej długości trzyma poziom.

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich zainteresowanych podrzucam tabelkę z wielkościami TV do odległości i sygnału. Ja polecam raczej patrzeć na dolny rząd, gdzie odległości nie są przesadzone (bynajmniej dla mnie). Gmeru mam nadzieję, że nie wyłapię bana, bo już wrzucałem wcześniej ten obrazek ale jak to forma mają do siebie - zniknął w czeluściach ( ;) wchłonął go Bangkok ;) ).

odlegoscisony.jpg

Edytowane przez eM!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja ma pytanie na jakich ustawieniach oglądacie np. filmy lub tv (cyfrowy polsat lub inne)??? Według mnie obraz ustawiony na żywy czasem jest przesadzony, kinowy trochę za żółty lub blady.

Edytowane przez morfeusz747

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żywy wypala dobrze gałki oczne :P, a tak na serio używam trybu własnego z kolorem Ciepłe 1.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałbyś fotkę z ustawieniami lub podał jak masz ustawiony ten tryb? :) Ta na oko ustawiałeś czy na jakiś planszach?

Edytowane przez morfeusz747

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam nie ma co za dużo do ustawiania jesli nie dysponujesz urządzeniami do sprzętowej kalibracji bo co tam przecież nie będziesz ruszać balansu bieli bo i tak go nie ustawisz poprawnie.

Ustawiałem oczywiście na oko na na swoim materiale np. płytce High Def Reference Disc, czy AVSHD.

Ustaw Tryb Własny najlepiej i tam dokonuj sobie ustawień pod siebie, Ustaw podświetlenie na 1-2, Temp. kolorów Cieple 1, wszelkie ulepszacze obrazu w zależności od źródła np. dla Blu-Ray wszystko bym radził OFF, dla telewizji można co nie co włączyć na niższe wartości, np. warto włączyć Tworzenie realizmu i ręcznie lekko podnieść rozdzielczość, w ustawieniach Zaawansowanych wyłącz tez sobie zwiększanie kontrastu, zwiększanie czerni możesz zostawić na średnie.

Trzeba trochę poeksperymentować zobaczyć najlepiej samemu jak dana opcja wpływa na jakość obrazu co polepsza co pogarsza, ulepszacze obrazu takie jak Redukcja zakłóceń, Łagodna gradacja maja swoje zalety ale tez wady, potrafią usunąć dajmy na to przejścia pomiędzy kolorami złagodzić je ładnie ale tez przy okazji bardzo lekko rozmyć obraz, czy w przypadku redukcji zakłóceń usunąć zamierzony szum na filmie.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

trochę jak to w życiu bywa -IPLA na SONY , Sony na Ipla.

jak widać ze strony:

http://www.ipla.tv/pomoc/faq#_platnosci

firma SONY wypada najgorzej , a szkoda !

KSW 21 się zbliża i nie którzy maja możliwość obejrzenia tylko przez serwis IPLA (odpłatnie).

Serwis Ipla jest świetny, jakość powalająca -kompletnie nie rozumiem, firmy SONY ceny tego TV są dobre , choć namiesza teraz Philips

Gdyby cena model 7007 zbliżył się do HX 850 , problem miałbym z głowy !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ale w czym problem? Wykup na kompa i podłącz do tv - wyjdzie na jedno. Ty chcesz dobry telewizor czy platformę Smart??? Jeśli to drugie, kupuj lg i po sprawie. A tak na marginesie to KSW21 nie będzie już PPV, tylko na żywo w Polsacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj ogladalem w 3d tymi nowymi okularami i powiem tak , plus to ze sa lekkie ale minus jest taki ze jednak to swiatlo ktore z boku wpada jest bardzo denerwujace i wielu ludzi to m,owilo ogladajac a nawet sami pracownicy w CS.... Wiec naprawde warto sie zastanowic zanim sie wyda dobre ponad 400 zl a tym bardziej ze teraz jest promocja na 3 szt. 250 gdzies okolo wlasnie deko ponad 400 zl.

Lolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i mi czesto sie wylaczaly te okulary musialem na nowo je wlaczac ale to zapewne slaby juz akumulator byl..... albo egz. juz byl deko z uzyty :-) i co tez zauwazylem padajace swiatlo przy okularach pasywnych w wogole nei przeszkadza w ogladaniu a tutaj strasznie denerwuje ale wiadomo pasywna technologia to zupelnie inna bajka. Ja generalnie jakbym mial tv sonego to kupilbym okularki model 250.

Lolek

Edytowane przez lolek126

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lolek126 - nie wiem co niby tam ma przeszkadzać, jak patrzysz przez normalne okulary tez przecież wpada światło, tutaj małe wpadanie światła w niczym nie przeszkadza przynajmniej mnie ani nie pogarsza efektu 3D, także nie wiem o co Ci chodzi.

Miałem BR250 i z wielką chęcią przesiadłem się na BR750 i ani chwili nie żałuje o niebo lepsze okulary zarówno w komforcie czy w wykonaniu, jedynie do czego bym sie mógł przyczepić to mogli zrobić trochę większe szkła bo lubię duży okular :) i przycisk włączający przenieść wyżej nad nakładką na nos.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

od dłuzszego czasu poszukuję TV. Najbliżej było mi do plazm (kuszą ceną, czernią, kolorami), ale zbyt wiele rzeczy okazało się nieakcpetowalnych. Przede wszystkim flickering - dla mnie porażka zwłacza, gdy 3D wymusiło użycie szybszych matryc, które zarazem bardziej "mrugają". Z innych wad to np: 50Hz bug dla panasa, brak funkcji poprawiania płynności dla Samsunga (24p) czy powszechny defekt buczenia (sic!).

Jeśli chodzi o Led Lcd to pod uwagę brałem Samsunga E7000 (wygląd, mulimedia), ale jak się okazuje tegoroczna seria ma zbyt wiele wad (głównie z obrazem a i cena do zalet nie należy...).

Pozstaje Sony 55HX850, według większości opini, całkiem udana seria i do tego w ludzkiej cenie.

No ale jak to bywa nie ma TV bez kolców, więc prośba o rozwianie kilku wątpliwości:

a/ czy różnice miedzy zachwalanym 46" a 55" są znaczące - podobno 55" to już trochę inna konstrukcja i np: często występuje zjawisko

banding'u?

b/ po czym poznam, że TV nie był używany? czy przy pierwszym uruchomieniu pojawia się menu konfiguracyjne?

c/ jak z szybkoścą menu i obsługą multimediów - ten TV chyba nie ma dualcore, jak wypada na tle np: Samsunga E7000?

d/ brak mkv - niestety będzie trzeba zakupić odtwarzacz zewnętrzny - czy w ofercie Sonego znajdę kino domowe z rozsądną obsługą mkv i

polskich czcionek?

e/ youtube (dla mnie szczególnie istotny) - podobno Sony blokuje część treści i nie udostępnia materiałów HD?

f/ na koniec trochę prozaicznie - zielona dioda sygnalizująca włączenie TV - można ją deaktywować?

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a - różnice jakieś tam mogą występować jednak to te same konstrukcje, trzeba najlepiej sprawdzić daną sztukę na miejscu.

b - można wejść tez w menu serwisowe - włącz telewizor w trybie telewizji analogowej,

następnie wciśnij (i+) (5) (vol-) (power) - tylko z tym musisz ostrożnie żeby coś nie nabroić i czy sklep Ci w ogóle na to pozwoli.

c - menu jest szybkie, jest oczywiście procesor obrazu X-Reality Pro jest 2 rdzeniowy, menu tylko jest wolne podczas oglądaniu materiału 3D.

d - nie powiem Ci bo nie siedzę w temacie zbytnio tych zestawów

e - blokuje niektóre serwisy np. Vevo i moze jeszcze jakies, ale tak poza tym materiały YT oglądasz w HD.

f - nie można, po co ? jest bardzo delikatna i absolutnie nie razi jesli o to Ci chodzi, btw. spotkales jakieś urządzenie w którym by można było ;)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak ci podstawa nie przeszkadza lub bedzie wisial u Ciebie tv, to w tej chwili jest to najlepszy zakup biorac pod uwage stosunek jakosc - cena.

Lolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peterc mac odnosnie okularow to chodzi o swiatlo ktore mi wpada z boku ( przy 250 sa zakryte z boku i jakos dla mnie lepsze rozwiazanie ) Zreszta byli dwaj panowie ktorzy przyszli kupic te okulary i po zalozeniu ich te zrezygnowali bo stwierdzili podobnie ze jakos dziwnie jak to swiatlo jest z boku i podobnie odczuwali ze przy starych okularach lepiej im sie oglada. I co najgorsze jeden z tych panow mial dosyc pokazne dlonie przycisk umieszczony w tym miejscu to niestety nie jest najlepszym pomyslem dla takich osob. Obaj zrezygnowali z zakupu zostali przy tym co maja. Ale wiadomo to kwestia gustu dla jednego beda gorsze a dla innego lepsze. Tobie to odpowiada i ok innym moze nie pasowac. Wg mnei nie sa warte tej ceny. Bo sama waga nie jest dla mnei istotnym czynnikiem bo 3d nie oglada sie codzien.

Pamietam tez jakis test okularow samsunga ktore byly podobne do tych z soniakow i testujacy tez wlasnie mowil ze lepiej mu sie oglada w ciemnosci z tymi okularami jak przy wlaczonym swietle.

Lolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest nowy update softu - PKG1.504EUA-0002 i jak zwykle na razie nie wiadomo nic o zmianach.

Edytowane przez wolf
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak tez czasem bywa jak napisales. Czsem cos wnosza a tez jest i tak ze to tylko wlasnie jakas kosmetyka nic nie wnoszaca do tv.

Lolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nowym softem zauważyłem ze wszystkie filmy na YouTube są teraz odtwarzane, bo niektórych przedtem nie chciał odpalać na wersji 302, np. pamiętam te z kanału RockAlone2k i nie tylko, choc pewności nie mam czy to zasluga nowego softu czy może samej konfiguracji strony YT.

na wersji 302 występował drobny problem z TV podpiętym do komputera pod HDMI, mianowicie, telewizor sam z siebie co kilkanascie godzin potrafił sie wybudzać, słychać to było po charakterystycznym cyknięciu zasilacza, oczywiście sie nie włączał z obrazem, tak jakby komputer wysyłał mu jakies informacje albo go sprawdzał, jak na razie cisza nie ma tego problemu w 504, konfiguracja komputera soft sterowniki niezmienione takze zobaczymy z czasem jak będzie.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na portalu wsparcia Sony widnieje ciągle poprzednia wersja softu. Tym razej jeszcze dłużej niż zwykle. A może ten 1.504 to jakiś nieoficjalny?:-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...