Skocz do zawartości
PeterMac

MEGA-TEST: LCD LED 3D Sony Bravia KDL-46HX850 (profesjonalna kalibracja)

Rekomendowane odpowiedzi

Brawo, kolejny porzadny test. Kalibracja wyszla bardzo fajnie, ten tv ma 10 stopniowa skale regulacji szarosci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem na myśli PS3 serwer. Trzeba będzie dopisać.

Czyli z komputera też nie odczyta po sieci z DLNA? Potrzebny PS3 Server?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie: Czy zmiana wyjscia sygnalu z nbox recordera n-ki na 720p rozwiaze problem 1080i?

Unikał bym określenia problem 1080i. Problem rozpoznawania pulldownu oznacza, że TV nie jest w stanie całkowicie poskładać 50 klatek obrazu z przeplotem (1920 x 540) w 25 klatek progresywnych (1920x1080), co w przypadku telewizji często jest możliwe (bo przeplot nie powstaje podczas rejestrowania materiału, tylko jest generowany programowo, aby spełnić normy transmisji). W zaistniałej sytuacji procesor obrazu obrabia go jak obraz z "prawdziwym" przeplotem, co skutkuje spadkiem rozdzielczości obiektów w ruchu o połowę. Najczęściej objawia się to jako efekt mory zaprezentowany w mega teście HX750.

Wobec powyższego gdy przestawisz swój dekoder w tryb 720p, to niewykluczone, że będzie on w stanie rozpoznać i zrekonstruować pulldown, ale korzyści z tego nie będziesz miał żadnej, bo rozdzielczość zostanie fizycznie zmniejszona do 1280x720.

Brawo, kolejny porzadny test. Kalibracja wyszla bardzo fajnie, ten tv ma 10 stopniowa skale regulacji szarosci?

Nie ma, ale jest na tyle dobrze zlinearyzowany, że kalibracja 2p przynosi świetny rezultat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma, ale jest na tyle dobrze zlinearyzowany, że kalibracja 2p przynosi świetny rezultat.

Dlatego wlasnie ze tak swietnie wyszla pytalem :) Niezle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponowię swoje pytanie dotyczące porównania z HX920. Czy HX850 jest modelem lepszym / bardziej udanym? Czy w bezpośrednim porówaniu osiągnie lepszą czy gorszą jakość obrazu? Pytanie istotne ponieważ cena dosyć podobna (po zakupie dwóch par okularów) i oba modele są na rynku. Jeden z kolegów napisał coś o lepszej ogólnej jakości obrazu na HX920 ale porównania dokonywał w sklepie więc sporo mogło być w tym przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV sa bardzo podobne. HX920 wygrywa iloscia stref, a HX850 bardziej dopracowanym 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
HX920 wygrywa iloscia stref

Czytając test można odnieść właściwie inne wrażenie - tzn. efekt halo jest mniejszy przy małej ilości stref. "Wygrywa" może zatem dotyczyć np. czerni, czy dobrze rozumiem? Czy wiadomo jakiego producenta matrycę stosuje Sony w HX850 i czy jest to ten sam producent co w HX920?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Oczywistą konsekwencją mniejszej ilości stref jest mniejsza poprawa czerni telewizora. "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając test można odnieść właściwie inne wrażenie - tzn. efekt halo jest mniejszy przy małej ilości stref. "Wygrywa" może zatem dotyczyć np. czerni, czy dobrze rozumiem? Czy wiadomo jakiego producenta matrycę stosuje Sony w HX850 i czy jest to ten sam producent co w HX920?

Moze AUO, albo inaczej "Tajwanskie badziewie", ktorym gdzieniegdzie straszy sie niegrzeczne dzieci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Binary... co ma wnosić Twoja wypowiedź bo nie załapałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xelos.

AUO to prawdopodobna odpowiedz na Twoje pytanie. Reszta jest komentarzem do innego watku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sorry za dubel. Telefon mi sie jaka.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Moje pytanie skierowane było raczej do tych, którzy wiedzą nie przypuszczają - ja też wiem, ze może być to AUO, Samsung, Sharp itd ale chcę wiedzieć jak jest. Co do "reszty" to AUO jest takim samym tajwańskim badziewiem jak chińskim są panele pdp Panasonica (ubiegłoroczna przeprowadzka największej fabryki). Niestety nie ma już "świętości"...

Edytowane przez Xelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie Wiem czy jest badziewiem, skoro wkladaja go do najlepszych ,Waszym zdaniem, TV LCD. To była ironia, jeśli jeszcze masz jakieś wątpliwości.

Co do "reszty" , to z niej właśnie ma wynikać jedno - Boże broń nas przed tymi co "wiedza na pewno". Zreszta za pól roku czy rok możemy rozwinąć resztę, w poświęconym temu wątku. A jak bardzo chcesz wiedzieć co jest w srodku to zapytaj na flatpanels. Oni bedą wiedzieć. Tutaj raczej bedą tacy, co zgaduja albo powtarzają. Powtórzyć Ci co przeczytałem jeszcze raz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj binary chyba masz słabszy dzień - za dużo w tym "polityki" a za mało treści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze sie poprawic. Na flatpanels nie wiedza, a zgaduja, ze tym razem Sharp. (przy okazji hx920- tez rozni zgadywali ze Sharp a wyszlo , ze AUO), gdzies kiedys czytalem ze AUO ( da sie wygrzebac)

A moje "uszczypliwosci" wogole nie dotycza tego watku, wiec sie nie ma co napinac. Przepraszam za spoilowanie, ale nie moglem sie powstrzymac, Czekanie do przyszlego sezonu, aby podsumowac te "badziewne" i "najtansze panele" w tv Sony, ktore Ktos oglosil, przychodzi mi z wielkim trudem,

A dzien juz oficjalnie zakonczylem i nie byl slaby, tylko dlugi i zakonczony mocnym Torresem :), dlatego wszystkim grzecznie mowie Dobranoc, dopuki jeszcze klawiatura nie odmawia wspolpracy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Czy wiadomo jakiego producenta matrycę stosuje Sony w HX850 i czy jest to ten sam producent co w HX920?

40HX855 - FQLR400LT0101 - VA panel with PSA from S-LCD/Samsung Display

46HX920 - FQLF460DT01 - VA, Sony/Samsung with PSA

Edytowane przez sprzegielnik
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@binary

Toshiba tez korzysta z usług AUO . O ile sie nie mylę. Czy Polska jest bardziej rozwinietym krajem niż Tajwan? Zejdź na ziemie. Produkuje się tam gdzie jest najtaniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj widziałem w Euro RTV AGD 55'' za 7500zł. Cena naprawdę niezła. Efekt troszkę mi popsuł tv, który stał obok - Sharp Aquos LC-70LE835E - przy tej przekątnej obrazu ( 70'' ) HX 850 był naprawdę mały... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...