Skocz do zawartości
PeterMac

Sony 40HX720 czy czekać na 40HX750 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Wybieram szukam i wybór padnie raczej ostatecznie na Sony KDL-40HX720, mala wielkosc z uwagi na male pomieszczenie, ~1,5m od ekranu.

Posiada Deep Black Panel, local dimming, X-Reality Pro, a cenowo jest tanszy niz np.NX720 ktory chyba jest na poziomie EX720 tylko wyglad monolit

HX750 nie posiadała local dimming a jakies frame dimming zapewne gorsze bo local ma dopiero 850, zwykły tez X-Reality ale moze nowszy i poprawiony i pomimo gorszej spec wypaść może lepiej w jakości obrazu ?, czy jechać po HX720 :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ja się też paliłem na ten model ,ale po ostatniej wizycie w sklepie straciłem wiarę w niego... z podłączonego sygnalu NTC o ile programHD wyglądał fajnie to już po przełączeniu na SD oniemiałem widząc pikselozę! dobiła mnie też słaba czerń i blady obraz z kąta! nie chcę Ci nic sugerować, ale niech odpalą CI w sklepie i sam zobacz jak to wygląda, bo ja się mocno zawiodłem... zresztą na alternatywnym forum też piszą o ziarnistości sygnał SD w tej serii, ale może ty akurat będizesz mieć dobry sygnał więc ten problem Ci odpadnie, ale przypatrz się czerni i kątom jeszcze w takim razie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No skoro w HX720 jest mówisz słaba czerń to co musi być w EX720 w takim razie hmm, niby jest to Deep Black Panel z lokalnym wygaszaniem i czerń nie powinna być taka zła jak na LED'a, procesor X-Reality Pro az tak by nie dawał rade z materiałem SD oj cos mi sie nie wydaje :) ale fakt musze go zobaczyć w akcji.

Co masz na myśli z tą ziarnistością jak to wygląda i kiedy występuje ?, moze to wystepuje jak jest dziadowskie źródło i telewizor nic nie maskuje tylko pokazuje to co otrzymuje.

To co proponowałbyś zamiast niego :) w takim razie, myślałem o Sharpie jeszcze Quattronie LE830 ale ponoc znowu ma tendencje do wpadania w żółć przez czwarty subpiksel i nawet po kalibracji nie jest specjalnie naturalnie.

Dodam ze cenie sobie naturalność nie trawie kolorów typu choinka.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie ty pisałeś, że dzielnie poczekasz na HX750? :D :D :D

Zarnistość wynika głównie z ustawień ostrości. Im mocniej tym będzie bardziej widoczna. Gmeru testował przecież EXA i tam SD w stosunku do Samsunga było lepsze ze względu na procesor (dobrze pokazał też w teście HX920 bo są fotki)

http://hdtvpolska.com/topic/25776-mega-test-lcd-sony-bravia-kdl-40ex720-40ex725-kontra-samsung-smart-tv-d6000-d6100/

A ziarnistość była widoczna nawet na sygnale HD w Samsungu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to samo miałem napisać i nawet zacytować Gmeru z testu EX720 ze ma duzo mniejsza ziarnistość od Samsunga D6100

:) o ile chodzi o tego typu ziarnistość

Tak pisałem ze dzielnie poczekam bo chyba jednak poczekam do testów od Gmeru nowej seri tak bedzie najrozsądniej, ale mnie nosi troche od czekania hehe

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No skoro w HX720 jest mówisz słaba czerń to co musi być w EX720 w takim razie hmm, niby jest to Deep Black Panel z lokalnym wygaszaniem i czerń nie powinna być taka zła jak na LED'a, procesor X-Reality Pro az tak by nie dawał rade z materiałem SD oj cos mi sie nie wydaje :) ale fakt musze go zobaczyć w akcji.

ja mówiłem o 40EX720! NXa nawet nie oglądałem bo wiem ze dużo droższy :) no właśnie niby procek x-reality, ale na SD tego nie widziałem i się zatrwożyłem, ale musisz zobaczyć sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to EX720 a HX720 to niebo a ziemia :) wystarczy zobaczyć nawet recki

http://www.trustedre...ex723_TV_review

http://www.trustedre...nx723_TV_review

http://www.trustedre...hx723_TV_review

Tak jak przypuszczałem HX bedzie zdecydowanie najlepszy z nich co w sumie nie jest żadnym zaskoczeniem w koncu seria filmowa, pytanie tylko czy HX750 przewyższy obrazem HX720.

No nic jutro jade dobrze obadać HX720

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w piątek się dowiem dokładnie kiedy dostanę HX750.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HX720 na pewno gra lepiej niż EX i ma o wiele lepszą czerń. Poczekaj, aż Gmeru dostanie nowe HX750 i go przetestuje, to moim zdaniem najlepsze rozwiązanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w piątek się dowiem dokładnie kiedy dostanę HX750.

Dzieki bardzo za info, cieszę się :) Twoje recki zawsze ułatwiają niesamowicie wybór.

Racja tak tez zrobię i zaczekam.

Dzieki Panowie za odpowiedzi.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem zrobimy ten test mam nadzieję z kolegą Maćkiem więc będzie pro kalibracja itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miodzio :D a bedziesz miał może do dyspozycji starszy model HX720 żeby zestawić je obok siebie po kalibracji ?

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tydzień w piątek odbieram, najpóźniej w pn bo już zamowiony. Więc testy bedą na 100%. Nie wiem jednak czy będę kolowal hx720 bo trochę logistyczne cieżko. Ale spoko, damy radę zrobić test rzeczowo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, ja właśnie wróciłem z Sony Centre w Pasażu Grunwaldzkim :) wpatrywałem sie na dwa obok siebie powieszone niestety dość wysoko HX720 i NX720, na pierwszy rzut oka jakość zbliżona np w czerni ale to zapewne za dnia i w świetle sklepowym złudzenie bo raczej Deep Black Panel wieczorem pokazał by różnice na jego korzyść, za to od razu zauważyłem ze HX żywiej świecił (może kwestia ustawień hmm)

Powiedziałem sprzedawcy ze czekam na testy jeszcze HX750 na HDTVPolska autorstwa Gmeru :) chyba wiedzial o kim mówię :) i wtedy podejmę ostateczną decyzje.

Badając jeszcze NX720 w Saturn jednak pod kątem fiolecik na czerni sie pokazał co bylo do przewidzenia, ale wygląd NX miazga.

Pozdrawiam.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj prawda. NX wygląda świetnie. Alternatywą byłby HX820 - też Monolithic Design, ale z elektroniką serii HX, tylko cena... no cóż czekamy na nową modele, aż się nie mogę doczekać co sobą zaprezentują :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe spoko. No ja się zastanawiam jak to z tym ledem będzie.... Trzeba pamiętać ze w tym roku stawiają na hx850. No nic spokojnie się zobaczy. Jeszcze trochę cierpliwości. Specjalnie zamowilem większy. One w ogóle do sprzedaży wchodzą na dniach. Więc wkrótce powinny być pierwsze egzemplarze w sc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle czemu nie hx850? Podobno ma być dobra cena na niego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie ale kiedy ma sie pojawić w PL ?

Cena 40'' HX750 to obecnie 4,4k :/ co jest zupełnie nie opłacalne, to jak wejdzie 850 to ponad 5k murowane.

Płacić ponad 5k za 40'' hmm :) jest sens?

Z drugiej strony chce tylko 40'' bo pokój nie duży i będzie oglądany z kanapy ok 1,8m max od TV.

Jak tam testy 750 :) już się nim bawisz ?

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie w PN :( Spokojnie. W najbliższym tygodniu test na 101%. Oczywiście tym razem test będzie z pro kalibracją itd. : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjeciec.jpg

Ok, przyszedł : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...