Skocz do zawartości
Tony72

Panasonic VT50 - REFERENCYJNY (testy w pierwszym poście)

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ja wiem?

Mam dwa tunery w drugim TV i jako bajer super sprawa. Ale ile razy z tego przez chyba 8lat jak go mam skorzystałem?

Na początku dla zabawy. Co prawda są to tunery analogowe, ale ile się nagrywa bezpośrednio z TV? Ja np. wogóle.

Sprawę załatwia u mnie N-recorder.

A mnie brakuje drugiego tunera w PHilipsie 9607.Co z tego że mam dvb- t= c= s skoro jak chcę nagrać na dysk zewnętrzny jakiś ciekawy program z tv to muszę ogladać to co się aktualnie nagrywa.Jak jestem w pracy lub śpię to ok a tak już bez sensu.Nie mogę co innego nagrywać i oglądać jednocześnie.

Ciekawe koncerty np.That That czy Queen ,Simply Red ,Roxy Music ,Scorpions ColdPlay,Freddie Mercury Adele itd.Geneza Planety Małp Bracia Kliczko ,Usain Bolt ,Sanctum - tylko takie pozycje jedne z wielu ostatnio są w N3 lub N4 premium HD warte nagrania,lub Liga mistrzów na Nsport HD jedne mecz oglądasz a drugi nagrywasz.Jakość kanałów N w HD jest oszałamiająca.Przynajmniej na Philipsie.

Nie samy blu ray człowiek żyje.

Edytowane przez play007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda.

Tylko że u mnie sprawę załatwia Turbo Recorder z N-ki. Ja już nie pamietam kiedy oglądałem jakiś film czy koncert w czasie kiedy jest emitowany.

No i jeszcze najważniejsza sprawa. Przewijanie reklam. Bezcenne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

po długich rozważaniach co kupić i niezliczonych wycieczkach do sklepów w niedzielę zawiesiłem w salonie 65vt50 dzięki promocji 50x0% w Media. Generalnie szczęka na podłodze, zachwyt i w ogóle - upgrade 40" calowego samsunga hd ready na takie cudo robi wrażenie. Obraz w nocy jest niesamowity, w dzień jest też ok mimo że w salonie mam 2 okna w tym jedno bije prawie wprost na tv. 50Hz jest widzialne ale tragedii nie ma, IR czy innych skaz w wizji w ogóle nie zaobserwowałem.

To natomiast co mnie denerwuje to buczenie. Wiedziałem, że ono będzie aczkolwiek jest troszkę jakby za głośne. Siedzę 3.3 metra od TV i o ile na ekranie jest "ciemno" to jest spoko. Natomiast przy odpaleniu np przeglądarki czy viera connect jest to irytujące. Wczoraj oglądałem wieczorem kawałek Avatara 3d - efekt 3d naprawdę przyzwoity ale buczenie przy scenach gdzie jest np pokazane morze/niebo jest denerwujące.

Doradźcie jak najlepiej jest zawalczyć z tym. Upgrade softu podejrzewam, że nic nie da (nie sprawdzałem w ogóle jeszcze jaki mam) Walka o wymianę na zasadzie gwarancji czy może niezgodności z umową? Czy po prostu one tak mają i trzeba się do tego przyzwyczaić (11k za buczący telewizor to trochę paranoja)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem niestety tak mają,choć są tacy co nie słyszą,albo udają,że nie słyszą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to jedna z przypadłości wielu plazm tanich jak i drogich.Ale podobno da się z tym żyć.Tv jest tak gorący że czasem słychać jak plastik z obudowy wydaje charakterystyczne dźwięki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do buczenia to mam 50GT50 i siedze 1,5-2,5 m od TVi buczenia kompletnie nie mam..

Nie wiem, czy ma znaczenie, ale ja kupiłem TV orginalnie zapakowany w Media Expert, ale słyszałem już kilka opnii na temat TV z Media Markt.. Głównie, że sprzedają powystawowe jako nowe i to z premedytacją.. także radze sprawdzić w menu serwisowym ile ma Twój TV godzin.. Zawalone wiatraczki.. takie opinie też już czytałem.. także "cuda" z Media Markt..

Ale dla pocieszenia dodam, że podobno po "małej burzy" wymieniają, albo zwracają pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za około dwa miesiące Panasonic przestawia linie produkcyjną z serii 50 na 60. I wtedy nawet po "małej burzy" o nową 50 może być trudno.

Edytowane przez slimak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kolego drummer, jeśli to buczenie Ci bardzo przeszkadza, tv kupiłeś w MM, to do 14 dni możesz oddać,wymienić, (jeśli tv nie jest uszkodzony mechanicznie), podchodzą to tego indywidualnie (dzwoniłem do servisu MM). Zadzwoń i upewnij się. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,od czterech lat posiadam plazmę Pioneer kuro lx6080,ale chciałbym coś nowego,i większego,myślę na zamianie jej na panasonica TX-P65VT50.Czy warto?Ma ktoś jakieś porównanie,moja plazma ma już pięć lat i wtamtym czasie była najlepszą na rynku,ale technika idzie naprzód,może warto poczekać na VT60?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poczekał. Wymienić warto chociaż nie spodziewaj się, że będzie jakaś druzgocąca różnica jeżeli chodzi o sam obraz. Ba... może wydać się podobny. Na pewno cena teraz na 65" jest dobra...ale jeżeli masz $$$ to ja bym poczekał i zobaczył co pokażą plazmy Panasonica i Samsunga. To już zaraz... Z sieci wynika, że są naprawdę dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

65VT50 można już trafić za 10 000pln, i teraz pytanie ile na starcie będzie kosztować 65VT60 i jak się wtedy zachowa cena poprzedniczki ... więc czekam, ale kupić zamirzeam dopiero do po wakacjach lub bliżej świąt bożego :), i jednak wybiorę największy format, przekonały mnie wasze sugestie.

p.s ... troche mnie dziwi to mazianie palcem po VT60, jestem kurde uczulony na odbite paluchy ... jak to będzie wyglądać w praniu? czy ekran będzie posiadać auto czyszczenie matrycy? ;P .. albo zestaw szmatek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na konkurencyjnym forum pan Kiki znowu preparuje testy. Dodatkowo banuje kolesi którzy w jednym z wątków wytykali mu mało wiarygodne testy. Oczywiście większość ich wpisów zostało usuniętych.

Zdjęcia przedstawiające zeszłoroczny test 55VT50 z czernią jak smoła i aktualne zdjęcia porównujące VT50 z ST60 gdzie pięćdziesiątka świeci jak LCD.


Cyt:
"Patrzę na ten temat i oczom nie wierze.

Nie chciałbym myśleć, ze użytkownik KIKI wali ściemę i robi nas w ciula, raczej nie byłby taki głupi. Może się pomylił, albo ja się mylę. Co jest dziwne?

To zdjęcie z tego tematu, osławione porównanie czerni VT50 z ST60:
001_P1500928.JPG

Z lewej VT50 z prawej ST60.

1A teraz zobaczcie na zdjęcie zrobione przez Pana Kikiego, w jego własnym teście VT50:
002_P1390358.JPG

Z prawej to oczywiście VT50 z lewej VT30.

Czy to nie jest dziwne, co nagle czerń w VT50 doznała pogorszenia?

Panie KIKI proszę to wytłumaczyć, bo inaczej zacznę podejrzewać szwindel."


__________________



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, te jego testy, szkoda gadać nawet. On jeszcze chce kasę za możliwość czytania tych "testów". Jedyny taki portal na świecie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

skoro zdjęcie ma pokazać różnicę czerni między dwoma panelami to chyba jest oczywiste że trzeba zwiększyć czas naświetlania by jaśniejszy panel zaczął świecić.

to samo można zrobić z kuro i wtedy pewnie ten st60 zacznie być przy nim szary (no chyba że już st60 doszedł kuro) - bo żaden panel plazmowy nie ma czerni o jasności 0 tylko trochę świeci.

manipulacją jest nie podawanie poziomu tej czerni przez co można pomyśleś że st60 jest jakims cudem techniki z nieskończoną czernią a ma być może czerń o 20% tylko lepszą.

ale tak było tam w każdym teście - Kuro vs full led okazywało się że świeci jak lcd z biedronki.

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że duża rzesza ludzi ślepo i bezkrytycznie ufa testom pana kikiego. Jak widać ze zdjęć testy są mało rzetelne i co więcej mam wrażenie że celowo zmanipulowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wlasnie dotarl do mnie 55vt50 i nawet w dzien obraz jest super porównujac do mojego starego samsunga 50b650 ale potestuje go dopiero w weekend ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Szkoda tylko, że duża rzesza ludzi ślepo i bezkrytycznie ufa testom pana kikiego. Jak widać ze zdjęć testy są mało rzetelne i co więcej mam wrażenie że celowo zmanipulowane.

Cały Pan Kiki. Jedna wielka manipulacja. Polemizuje sam ze sobą pod różnymi nickami na forum, a niewygodne wpisy wykasowywuje. Rozumiem że trzeba sobie jakos nakręcać interes, ale trzeba robić to z głową. Można oszukać ludzi nie mających żadnego pojęcia ani styku z danym sprzętem, ale nie da się oszukać ludzi którzy ten sprzęt użytkują na codzień. Szczytem inteligencji z jego strony jest wyłożenie się na własnych zdjęciach z testów.

Edytowane przez airon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 co się rzuca w oczy to czerń bajka. A dzisiaj kawałek szeregowca rayana na tvn7 Hd super kinowo klimatyczne i plastycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na konkurencyjnym forum pan Kiki znowu preparuje testy. Dodatkowo banuje kolesi którzy w jednym z wątków wytykali mu mało wiarygodne testy. Oczywiście większość ich wpisów zostało usuniętych.

Zdjęcia przedstawiające zeszłoroczny test 55VT50 z czernią jak smoła i aktualne zdjęcia porównujące VT50 z ST60 gdzie pięćdziesiątka świeci jak LCD.

Cyt:

"Patrzę na ten temat i oczom nie wierze.

Nie chciałbym myśleć, ze użytkownik KIKI wali ściemę i robi nas w ciula, raczej nie byłby taki głupi. Może się pomylił, albo ja się mylę. Co jest dziwne?

To zdjęcie z tego tematu, osławione porównanie czerni VT50 z ST60:

001_P1500928.JPG

Z lewej VT50 z prawej ST60.

1A teraz zobaczcie na zdjęcie zrobione przez Pana Kikiego, w jego własnym teście VT50:

002_P1390358.JPG

Z prawej to oczywiście VT50 z lewej VT30.

Czy to nie jest dziwne, co nagle czerń w VT50 doznała pogorszenia?

Panie KIKI proszę to wytłumaczyć, bo inaczej zacznę podejrzewać szwindel."

__________________

To akurat mój post, który niestety został już usunięty:)

Pan KIKI odpowiedział na moje pytanie, zebym takie zagłostki kierował do Panasonica, nie do niego.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

skoro zdjęcie ma pokazać różnicę czerni między dwoma panelami to chyba jest oczywiste że trzeba zwiększyć czas naświetlania by jaśniejszy panel zaczął świecić.

to samo można zrobić z kuro i wtedy pewnie ten st60 zacznie być przy nim szary .....

Dokładnie.

Ale różnica w jasności w VT50 i ST60 na pewno nie jest taka jak na zdjęciach. Gdyby tak było to na CES 2013 były by porównywane te modele, a nie VT50 i ZT60.

Na hdtvtest.co.uk pojawił się test LCD TX-L47ET60B, który ma taki sam procesor i wyposażenie co ST60.

http://www.hdtvtest.co.uk/news/panasonic-tx-l47et60b-201302272699.htm

Z testu wynika ze zauważalnie poprawiło się skalowanie w SD.

Edytowane przez slimak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Danielosik.

Nie przejmuj się. Jestem jednym z tych którzy polemizowali z panem Kikim i moje posty zostały wykasowane a ja zbanowany.

Szkoda tylko, że Kiki robi te beznadziejne testy a ludzie nie do końca znający się na temacie nie są świadomi jego niecnego procederu. Jego jedynym argumentem jest wykasowywanie postów swoich adwersarzy bo najzwyczajniej w świecie brakuje mu argumentów. Wstawione przez Kikiego zdjęcia ewidentnie podważające jego poprzedni test wskazują jednoznacznie, że nie tylko argumentów mu brakuje.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie posty z opisanego wątku zostały wycięte aż do lutego

sam też miałem bany na tamtym forum i nie po żadnej kłótni tylko po przestawieniu innej opinii, która tak samo została wycięta a po paru dniach zniknęła cała dyskusja

pan kiki vel locoloco jest słynny nie od dziś

http://www.audiostereo.pl/zagrywki_20787.html

http://www.hi-fi.com.pl/phpbb_2_0_6/viewtopic.php?p=55823

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan Kiki kasuje wszystkie opinie i wypowiedzi niezgodne z jego tokiem rozumowania, a te które nie daj boże piętnują jego mijanie się z prawdą i podkręcanie testów nie wytrzymują nawet godziny na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat mój post, który niestety został już usunięty:)

Pan KIKI odpowiedział na moje pytanie, zebym takie zagłostki kierował do Panasonica, nie do niego. :)

He he, a ostrzegałem że Twoje posty się wykasuje zanim wykasowano moje :) A może należało by zapytać Panasonica co jest grane, bo według Kikiego i tych jego przedstawianych zdjęć, wielu ludzi nabito w butelkę za pomocą jego " wiarygodnych " testów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...