Skocz do zawartości
Tony72

KRÓL LED'owy Panasonic 55WT50? - a jednak rozczarowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie ty widzisz to WOW?

Na podstawie jednego opisu z sieci?

Trzeba na własne oczka obadać i wydać wyrok.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ty widzisz to WOW?

Na podstawie jednego opisu z sieci?

Trzeba na własne oczka obadać i wydać wyrok.

Pozdro

HDGuru to akurat warty zacytowania portal, wiarygodny. Podobnie piszą inne portale ale na zasadzie "preview". Masz racje że najpierw trzeba samemu sprawdzic co kto lubi i co ewentualnie komus przeszkadza a co nie. Napisałem "WOW" bo niezwykle rzadko o edge ledach pisza tak pozytywnie. Niestety cena tego bedzie też high end,

pozdr,

P.S Ja czekam aby zobaczyc ale tez i poczytac co iini pisza i jak oceniają VT50 oraz E8000 z nareszcie głęboką czernią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-----

Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macieju, widziałem, że w planach masz skalibrowanie kilku takich telewizorów. Warto kupić tego Panasonica ? szukam leda 55 cali i jedynie ten jakoś mnie przekonał, ale zawsze dobrze poradzić się fachowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, jak do tej pory nie mam w planach skalibrowania WT50. Widocznie te TV są takie świetne że właściciele nie potrzebują kalibracji :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar takowy model zakupić --WT50- - a co za tym idzie pewno się do macieja uśmiechnę ;) mam nadzieję że do bełchatowa podskoczy :D .

A jesli nie to myśle że sklep audiovideo.com.pl robi to profesjonalnie , ale wolał bym aby skalibrować to u mnie w domu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy jak by wyszlo ze sklepu audiowideo i od SKALIBRUJTV.PL ,moze warto dac szanse sprawdzenia ????? bysmy cos sie dowiedzieli kto kalibruje i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokaldnie jak wydac pieniadze to brac macka zaplacic 300 zl i miec wszytsko w powazaniu a nie pseudo testerow brac ktorzy kalibruja u siebei w sklepie , bzdura totalna.

Lolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za wszelkie info :) panas WT50 zakupiony ;) wpisałem się na liste oczekujących na kalibrację ( oczywiście u Maćka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wrażenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WSZYSTKIE ROZMIARY WT50 ZBUDOWANE SĄ W OPARCIU O MATRYCĘ IPS PRO PANASONIC

Dopiero co wyszedłem od p. Zbigniewa - zibi967 (pozdrawiam :) ) i jego WT50. Na napisanie testu na razie nie będę miał czasu, więc rzucam spostrzeżenia na szybko, żeby rozwiać falę wątpliwości i zasłyszanych gdzieniegdzie bzdur ;) ;)

Wrażenie jakie zrobił na mnie ten TV jest mniej więcej takie:

fuuuuuuuuuox.jpg

Uroczyście wręczam Panasonic'owi WT50 order największego rozczarowania roku 2012.

A teraz kilka faktów:

- TV oparty jest o matrycę IPS, która posiada kontrast na poziomie 600-800:1, obraz jest płaski jak kartka papieru, a czerń świeci tak, że da się przy niej czytać książkę (świeci dokładnie jak 18 w kolejności od czerni odcień szarości na VT50)

- Algorytm local dimmingu jest dramatyczny, jeżeli chodzi o wygaszanie to robi to horyzontalnymi pasami zajmującymi przynajmniej 3/4 szerokości ekranu. Funkcja daje efekt przyciemnienia (auto jasności) i dynamicznego kontrastu na raz. Z ekranu potrafią znikać detale w czerniach i bielach. Poprawa głębi czasem jest czasem nie ma, a jak już nawet jest to taka oszukana i nie wiem czy ma coś wspólnego z poprawną reprodukcją obrazu.

- Minimalna jasność TV to 180cd/m2. Na noc to dobra spawarka. Nie da się zmienić tego nawet w menu serwisowym

- Pozostają pewne przekłamania kolorów i nie da się ich zniwelować bo musimy korzystać z trybu Kino aby móc używać local dimmingu (w trybie prawdziwe kino i trybach profesjonalnych nie ma takiej opcji), w trybie Kino brakuje z kolei niektórych ustawień kalibracyjnych

- Panasonic nie pokusił się o zamontowanie polaryzatora na matrycy żeby ograniczyć denerwujące zachowania IPS'a, skutek - patrząc pod kątem najciemniejsze odcienie i czerń lecą w kolor śliwkowy.

Są też dobre strony np. dobra ostrość w ruchu co rzadko spotyka się na IPS'ach, ale w świetle tych wad bardzo bledną..

Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i skąd biorą się takie różnice w opiniach? Jak tu wybrać dobry TV na lata...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tu zawierzyć takiej stronie ;/ pozwole sobie dołączyć link z opisem tego niby super TV ;/ http://www.hdtv.com....kiego-rodu.html

ps. szczegulne podziękowania kiki za pomoc w wyborze TV jeśli wszystkim tak doradzasz to współczuje.

Edytowane przez Gmeru
Błąd ortograficzny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem przed chwilą recenzje na CNET i AVForums, nasze opinie mniej wiecej pokrywaja sie z reszta zgodnie z przewidywaniami, ale jak sie nawiazuje do testów sponsorowanych to nie dziwne że opinia jest skrajnie różna ;)

Z resztą może się wypowiedzieć sam właściciel, w końcu wszystkie te rzeczy oglądał razem ze mną.

Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile miał cali kalibrowany tv bo ja mam 47 i oglądam go 10 dni i katastrofy takiej nie widzę. W nocy bez oświetlenia czerń jest gorsza ale bez przesady zamiast robić syntetyczne testy proponuję zobaczyć np. reklamę samsunga SIII(czerń) albo

(link z testu CNET) czy inne dobre materiały najlepiej porównując je na kilku tv obok siebie. Może i mam laickie podejście ale wydaje mi się że czasami warto samemu coś ocenić niż zdawać się na opinie moim zdaniem dwóch skłóconych forum. Dodam jeszcze że również cena odgrywa ważną rolę w ocenie jakości( w moim przypadku 4877)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile miał cali kalibrowany tv bo ja mam 47 i oglądam go 10 dni i katastrofy takiej nie widzę. W nocy bez oświetlenia czerń jest gorsza ale bez przesady zamiast robić syntetyczne testy proponuję zobaczyć np. reklamę samsunga SIII(czerń) albo (link z testu CNET) czy inne dobre materiały najlepiej porównując je na kilku tv obok siebie. Może i mam laickie podejście ale wydaje mi się że czasami warto samemu coś ocenić niż zdawać się na opinie moim zdaniem dwóch skłóconych forum. Dodam jeszcze że również cena odgrywa ważną rolę w ocenie jakości( w moim przypadku 4877)

Testowany telewizor miał 42" (na 47" pewnie jeszcze bardziej wychodzą niedoskonałości) i najnowsze oprogramowanie 1.624. Co do reszty to powiem tak: Ja nie mam nic do panasonica, ani do czarnego forum. Mogę kalibrować dowolne telewizory, więc tak na prawdę nie ciekawi mnie co się sprzedaje. Poza tym nie jestem żadnym reprezentantem tego forum jak mnie chyba postrzegasz, więc twój argument że chce komuś dogryźć jest śmieszny. To co czytasz to wyłącznie moja opinia i nie mam interesu w fałszowaniu jej.

Katastrofy pewnie nie zauważasz, bo nie widziałeś nic lepszego (i nie chodzi mi tu o oglądanie w sklepie w którym światło tuszuje wady). Twój wpis już to sugeruje - w zdaniu "W nocy bez oświetlenia czerń jest gorsza", gorsza od czego? Gorsza niż w dzień? To chyba oczywiste. Jest też duuużo gorsza od czerni w wielu innych telewizorach nierzadko znacznie tańszych. Nie chcę Ci odbierać przyjemności z zakupu TV, ale tak to jest, że wystarczy, że ten telewizor jest lepszy od Twojego poprzedniego i Ty już będziesz zadowolony i później wychodzi na to, że wszystko jest dobre w oczach posiadaczy, no i ekstra, bo inaczej byli byśmy skazani na bycie ciągle niezadowolonym, ale jeżeli mamy wybór to możemy dostać lepszy TV!

Chciałem poczekać z publikowaniem czegoś do testu na blogu, ale wstawię co nieco teraz. Tak wygląda wspomniany shift czerni i ciemnych detali w kolor śliwowy pod kątem (na ekranie jest wyświetlona czerń):

img16222.jpg

Funkcja lokalnego wygaszania jak już wspomniałem robi więcej niż powinna, bo oprócz wygaszania stref przyciemnia podświetlenie globalnie, a następnie podnosi wartość kontrastu ponad optymalną żeby skompensować przyciemnienie. W efekcie jasne elementy zlewają się do kupy:

img16032.jpg

img16042y.jpg

Jest napis i nie ma napisu, hehehe :) No ale może czego oczy nie widza tego sercu nie żal ;)

Oprócz tego funkcja pompuje gammę w dolnych skrajach dynamiki, czyli prostym językiem przyciemnia bardzo mocno detale w cieniach. To absurdalne działanie, bo na telewizorach o niskim kontraście szczegółowość w cieniach jest bardzo słaba. Jaki jest tego efekt?

img15882.jpg

img15872.jpg

Były liście, a po aktywowaniu funkcji zrobił się z nich czarny placek. A więc tak lekko złośliwie zapytam - ile procent filmu oglądamy gdy mamy WT50? :D

Tego typu sztuczki podchodzą pod pojęcie frame dimmingu, wygaszania ramkowego itp. używa ich wielu producentów na przykład Philips 8007, Sony HX750 tylko że tam działają racjonalnie, a tu wichrują cały obraz! No i tam można je wyłączyć, są oddzielone od "prawdziwego" lokalnego wygaszania, a tu mamy sprzęgnięte jedno i drugie. No można też wyłączyć wygaszanie w ogóle w WT50, ale wtedy mamy kontrast na poziomie 600-800:1 co jest porażką dla telewizora,czernie są wtedy jak na pierwszych telewizorach LCD HD Ready.

Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii wątpliwości:

1. Czy mógł się trafić wadliwy egzemplarz? - Raczej nie, zmierzone parametry TV są typowe dla matryc IPS LG, większość problemów tkwi w sterowaniu matrycą, oprogramowaniu itd. a to gdyby było "walnięte" to objawiało by się zupełnie inaczej.

2. Czy TV w innym rozmiarze może być lepszy? -Raczej nie, rozmiar działa na niekorzyść wyświetlaczy LCD a testowany był w najmniejszym możliwym wydaniu czyli 42". Możliwe, większe rozmiary WT50 zbudowane są w oparciu o inną matrycę.

Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniałem jestem laikiem ale podobno 42" to matryca LG(dodaję sobie otuchy po tym kuble zimnej wody :closedeyes:)

Panasonic 2012

WT50

55" - VVX55F130A20 Pro - Panasonic Liquid Crystal Display

47" - VVX47F130A20 IPS Pro - Panasonic Liquid Crystal Display

42" - LC420WUD- S-IPS - LG Display

8 Block Scan with Local Dimming

Combination of 50 frames in PAL, with 4 frames of motion compensation and 8 phases of the scanning backlight. 50x4x8 = 1600Ηz!!!

Pozdrawiam

Edytowane przez bombola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, to ciekawe, jak widać znowu mamy do czynienia z sytuacją gdy jeden TV nie jest równy drugiemu. No to teraz muszę czekać na zaproszenie od kogoś z 47" lub 55" ;) Niektóre wady na pewno pozostaną np. konieczność używania trybu kinowego, ale cosik może być lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może... bazując na pomiarach avforums, które jak do tej pory zawsze były zgodne z moimi czerń i kontrast są bardzo przybliżone. Pytanie jak działa elektronika nadganiająca te wady. Jak będę miał możliwość przetestowania 47" albo 55" to wydam ostateczny werdykt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tu zawierzyć takiej stronie ;/ pozwole sobie dołączyć link z opisem tego niby super TV ;/ http://www.hdtv.com....kiego-rodu.html

ps. szczegulne podziękowania kiki za pomoc w wyborze TV jeśli wszystkim tak doradzasz to współczuje.

nie ty pierwszy i nie ty ostatni

kiedyś byłem tam forumowiczem,ale stałem się bardzo niewygodny-widocznie sprzedaż spadała w tym sklepie ( LOCO )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...