Skocz do zawartości
Tony72

KRÓL LED'owy Panasonic 55WT50? - a jednak rozczarowanie

Rekomendowane odpowiedzi

a co w tym złego. ty masz jakiś kompleks? kupiłeś zepsuty sprzęt czy co? ja dawno temu kupiłem KD z tamtego sklepu i było akurat w super cenie. obsługa sklepu też bezproblemowa.

jak wszedzie trzeba przed zakupem myśleć i sprawdzać różne testy.

gmeru też się trafiły błędne testy - ja wg jednego z takich testów kupiłem tv i musiałem go sprzedawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu się w ogóle dzieje w tym temacie? Zaraz będzie sprzątanie.

gmeru też się trafiły błędne testy - ja wg jednego z takich testów kupiłem tv i musiałem go sprzedawać.

Jak już wspominasz w tym momencie to chociaż napisz jakieś konkretne argumenty. Bo jak ktoś nie jest w temacie to sobie pomyśli nie wiadomo co. A test był datowany na sierpień 2008 czyli mega dawno temu gdzie każdy się uczył jeszcze HD a do tego plusy i minusy nie mówią, że to jest jakiś mega dobry ekran. Mało pamiętam ale po tym co czytam to raczej nie przypadł mi do gustu... w dodatku to było porównanie do Panasonica a nie osobny test. Zwykła średnia plazma... a wtedy to w ogóle nie byłem fanem plazm. Tylko LCD dla mnie głównie istniało póki nie przyszedł król Kuro. Teraz czasy się zmieniły bo trzeba się rozwijać a testy są nie z kapelusza tylko z kolorymetrów ;p

Samsung PS50A656T1F

ZA:

+ nowoczesny design, ciekawie zaprojektowane klawisze funkcyjne na obudowie (dotyk)

+ 1080p/24p

+ bardzo dobre kąty oraz rozdzielczość ekranu

+ brak overscanu

+ bogata ilość złącz (np. 4xHDMI)

+ USB

+ brak wentylatorów = cicha praca

+ dobra jakość obrazu SD

+ skomplikowane ustawienia obrazu (jak ktoś lubi się bawić to duży plus)

+ lepiej działający tryb 100Hz w porównaniu do Panasonica

PRZECIW:

- wygląd pilota jak z bajki dla dzieci

- mimo zapewnień producenta - wcale nie najlepsza czerń

- skomplikowane ustawienia obrazu - wymaga zaawansowanej kalibracji

- wolno działające menu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok mogę napisać - bo wg porównania wyszedł nieco gorzej od Panasonica - także na wielu innych testach wyszedł nieźle (np. avforums).

a tak naprawdę dzieliła go przepasc od Panasonica - ogólnie patrząc był gorszy nawet od dwuletniego panasonica dwuletniego pv60 którego miał zastąpić.

w sumie nie mam do Ciebie o to pretensji bo w wielu testach był pozytywnie oceniany nawet przez posiadaczy kuro z tego forum (chyba arecki mi pisał że jest całkiem ok).

sam tv jeszcze porównywałem w sklepie - stał bok w bok z kuro i grał podobnie - niestety tylko w sklepie.

a co do tv - i jego wad:

1. brak bieli - coś jak ta w trybie 3d na plazmach panasonica - wg mnie jasność maksymalna na poziomie 50% tego co jest obecnie ustawiane w kalibracji na wieczór (czyli 50cd?),

2. kosmiczny falsecontouring i posteryzacja - obecne panasonici mimo ze mają też problem falsecontouringu mają go (po wyłączeniu IFC) 3-5 mniejszy niż ten samsung - tam to jest po prostu rzeźnia.

3. tragiczny tryb 100hz - powodował takie rozwarstwienie krawędzi że głowa boli i niestety pogłębiał falsecontouruing.

zasadniczo było to niesamowite dla mnie doświadczenie - jak testy na wielu forach nie opisują tego co można dostać.

model miałem dobry, bo po 2 tygodniach poszedł na serwis i wrócił jako całkowicie sprawny.

szkoda że nie było wtedy forumowego kalibratora bo jak widać z mojego przypadku pewnie by zjechał ten tv:

- widzi falsecontouring (a jest to prawie jak dar(lub przekleństwo) bo 90% ludzi falsecontouringu nie widzi),

- no i robi pomiary co obecnie jest dużo bardziej obiektywnym elementem oceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż taki telewizor trzeba było poużywać przez dłuższy czas by stwierdzić wiele rzeczy a nie podczas 2h testu w ówczesnym Digitalo ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym nieśmiało, zauważyć że jest to temat o WT50

Co tu się w ogóle dzieje w tym temacie? Zaraz będzie sprzątanie.

od wczoraj jestem posiadaczem 55WT50 i myślę że jakoś z panem Maćkiem dogadamy się co do kalibracji i ewentualnych testów.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
od wczoraj jestem posiadaczem 55WT50 i myślę że jakoś z panem Maćkiem dogadamy się co do kalibracji i ewentualnych testów.

Pozdro

To super. Fajnie będzie poznać pierwsze wrażenia i opinie kolejnego posiadacza WT bo jak na razie jest nas niewielu :)

POzdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

El-Maniaque też się cieszę!! wysłałem do Ciebie prośbę na PW na czarnym forum jakbyś mógł ją spełnić to byłbym bardzo bardzo wdzięczny. A wrażeniami związanymi z TV podzielę się jak tylko się z nim oswoję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie w tym TV ustawia się wielkość podświetlenia (backlight), nigdzie nie mogę tego znaleźć, a czytając zagraniczne fora ludzie gdzieś regulują ten parametr np. http://hdguru.com/pa...st-review/7619/ w komentarzach pod artykułem

Panasonic stosuje dziwny zabieg sprzęgania suwaka podświetlenia (backlight) z suwakiem kontrastu. Rezultat jest taki, że schodząc suwakiem [kontrast] do pewnego momentu (w przypadku telewizora zibi967 było to chyba 31) regulujemy siłę podświetlenia, a poniżej tego zaczynamy obcinać stopnie gradacji od najjaśniejszych zaczynając, a więc tracimy kontrast rzeczywisty (ANSI) i narażamy się na występowanie bandingu. Jednym z problemów tego TV jest to, że samym podświetleniem da się najniżej zejść do 180cd/m2, a to jest zbyt wysoka wartość do warunków kinowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tak jest we wszystkich Panasonic'ach czy tylko w tym modelu??Również w opiniach na Amazon'ie gdzie ludzie podają swoje ustawienia do wt50 jest parametr [backlight] http://www.amazon.com/Panasonic-VIERA-TC-L55WT50-55-Inch-1080p/dp/B00752RAX6. Być może:

1- w starszych softach podświetlenie można było regulować

2- parametr podświetlenia daje się odblokować w service menu lub da się go tam ustawić (jak w wt50 wchodzi się do service menu)

3- tv na rynek amerykański i UK mają odblokowany ten parametr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tak jest we wszystkich Panasonic'ach czy tylko w tym modelu??Również w opiniach na Amazon'ie gdzie ludzie podają swoje ustawienia do wt50 jest parametr [backlight] http://www.amazon.co...p/dp/B00752RAX6. Być może:

1- w starszych softach podświetlenie można było regulować

Trudno powiedzieć... W Panasonicu E30 działo to tak samo.

2- parametr podświetlenia daje się odblokować w service menu lub da się go tam ustawić (jak w wt50 wchodzi się do service menu)

Przecież napisałem, że w SM się nic nie da z tym zrobić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wejść do SM??

Naciskasz i trzymasz przycisk channel down (- / v) na telewizorze a następnie wciskasz kilka razy 0 na pilocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wejść do SM??

no i dlaczego na wszystkich zagranicznych forach da się ten parametr ustawić???? jeszcze jeden przykład http://forums.cnet.c...cture-settings/

może jest tak jak w plazmach, gdzie tv na rynek amerykański ma dużo więcej możliwości ustawień niż te z EU. Tam np można ustawić brightness na low, medium, itp (seria 30), a w naszych modelach nie ma takiej opcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba masz rację, bo na zagranicznych forach w ustawieniach wt50 jest opcja Panel brightness High/Medium/Low

a gdyby wgrać soft na rynek amerykański???

Edytowane przez tomek_tom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w menu serwisowym w zakładce ADJUST są poniższe opcje:

- SUB-BRT: 800

- BACKLGT: 200

- H-POS: 0

- H-AMP: 0

- V-POS: 0

- H-AMP: 0

- VCOM: 165

- CONTRAST: 000

- COLOR: 50

- TINT: 00

Więc jak widać opcja podświetlenia jest, tylko jakby nie działa (po zjechaniu do zera nie zauważylem jakieś różnicy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do p. Macieja Kopera i Gmeru: czy jest szansa na profesjonalny test tego tv czyli Panasonica WT50 ? został przez Panów bardzo krytycznie podsumowany ale myślę że są osoby które byłyby zainteresowane takimi testami jakie przeprowadzają Panowie na innych tv...jeśli chodzi o Panasoniki to niezbyt często zdarza się Panom przedstawić jakieś bardziej szczegółowe testy...zastanawiałem sie nad tym tv bo widzę w necie sporo krótkich ale pochlebnych opinii na jego temat i mam wrażenie że nie są to opinie "na zamówienie" ale oczywiście niczego nie można wykluczyć....zainteresował mnie ten model ze względu na matrycę IPS oraz brak gorilla glass jak w przypadku HX850...chciałem się pożegnac z dotychczasowym CRT Panasonica 29PX10P ale nie ukrywam że chciałbym pozostać przy tej firmie (ale nie za wszelką cenę)..plazma u mnie raczej odpada bo tv stoi na ścianie przodem do okna choć w głębi pokoju, oglądam z 3 metrów ale nie chcę większego niż 42 cale...wydaje mi się, że przydałby się taki szczegółowy test brakuje na tym portalu testów Panasoników zwłaszcza LED a nie chciałbym sie opierać jedynie na krótkich komentarzach w necie czy tez samej recenzji Kikiego...

ps. czy nowsze oprogramowanie do tcyh tv zmieniło cos w kwestii czerni?

Edytowane przez pawel_b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deko tak ale szalu specjalnego nie ma wiec jeslu komus pasowala czern przed softem to i tym bardziej po sofcie bedzie odpowiadala. Natomaist jesli kogos nie zadawalala przed softem to i po sofcie nie bedzie specjalnie zadowolony. jak dal mnie ta czern w sumie wystarczy patrzac oczywiscie na cene tego tv . Pozdrawiam

lolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deko tak ale szalu specjalnego nie ma wiec jeslu komus pasowala czern przed softem to i tym bardziej po sofcie bedzie odpowiadala.

A coś zmienił soft? Zmierzył to ktoś? Tomku może mógłbyś...?

jak dal mnie ta czern w sumie wystarczy patrzac oczywiscie na cene tego tv.

Wymagania małe lolku masz ;) Trudno o telewizor o gorszej czerni w "wyższych" półkach cenowych niż WT50. Oczywiście dopóki mówimy o czerni widzialnej podczas oglądania filmu w nocy, a nie za dnia gdy jej głębokość zależy od ilości światła odbitego od matrycy, bo w tym drugim zastosowaniu WT50 jest nienajgorszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od nowości mam soft 1.624 czyli na chwilę obecną najnowszy (przynajmniej TV nie zgłasza nowych aktualizacji) więc nie wiem jak było w starszych softach. W obecnym sofcie czerń jest na poziomie 0,09 cd/m2 a kontrast to ok 1150:1 Maćku masz moje pomiary to możesz potwierdzić (a przy okazji to z jakich obrazów testowych korzystasz chodzi mi zwłaszcza o to zdjęcie z neonami (nazwa baru i kieliszki) można to gdzieś pobrać?)

Pozdrawiam ;-)

Measured in HDGuru Black level: 0.0068 cd/m2

Measured in Tweakers.net Black level: 0.14 cd/m2

Measured in fullHD.gr Black level: 0.2 cd/m2

Measured in AVForums Black level: 0,572 cd/m2

cenet podaje zaś 0,039 cd/m2 http://reviews.cnet.com/flat-panel-tvs/panasonic-tc-l47wt50/4505-6482_7-35118048-2.html

tak wiec co forum to inne pomiary :P

Edytowane przez tomek_tom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, z tymi pomiarami, to zgubić się można już :)

Tomek, odezwij się na PW albo phone czy jesteś zadowolony z telewizora.

Ja mogę napisać tyle, że obcowanie z tym tv jest bardzo przyjemne :)

Edytowane przez El-Maniaque

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...