Skocz do zawartości
Tony72

KRÓL LED'owy Panasonic 55WT50? - a jednak rozczarowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dołączam się do tematu jako "szczęśliwy posiadacz" 55WT50 z pytaniem do osób, które miały styczność z tym modelem. W moim egzemplarzu w górnej części ekranu przy narożnikach są ciemne plamy widoczne na jasnym tle, nie wiem czy to występuje we wszystkich czy tylko u mnie jest wada. Załączam linki ze zdjęciami.

http://imageshack.us/photo/my-images/845/dscn1081d.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/407/dscn1099v.jpg/

Dzwoniłem już z tym tematem do serwisu Panasonica, ale nie potrafią się wypowiedzieć i że muszą zabrać telewizor na warsztat.

Podświetlanie na ciemnym tle daje wrażenie telewizora mającego 2 matryce :).

http://imageshack.us/photo/my-images/560/dscn1089u.jpg/

Mam nadzieję, że da się to wyregulować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od nowości mam soft 1.624 czyli na chwilę obecną najnowszy (przynajmniej TV nie zgłasza nowych aktualizacji) więc nie wiem jak było w starszych softach. W obecnym sofcie czerń jest na poziomie 0,09 cd/m2 a kontrast to ok 1150:1 Maćku masz moje pomiary to możesz potwierdzić (a przy okazji to z jakich obrazów testowych korzystasz chodzi mi zwłaszcza o to zdjęcie z neonami (nazwa baru i kieliszki) można to gdzieś pobrać?)

Pozdrawiam ;-)

Measured in HDGuru Black level: 0.0068 cd/m2

Measured in Tweakers.net Black level: 0.14 cd/m2

Measured in fullHD.gr Black level: 0.2 cd/m2

Measured in AVForums Black level: 0,572 cd/m2

cenet podaje zaś 0,039 cd/m2 http://reviews.cnet....35118048-2.html

tak wiec co forum to inne pomiary :P

Testowany 47" w pewnych miejscach też miał ~1150:1 także nie sądzę, żeby coś nowy soft wnosił. Co do poziomu czerni to ostrzegam za każdym razem w telewizorach LCD on jest zmienny (zależy od ustawionej siły podświetlenia). Porównywać należy współczynnik kontrastu, który jest stały.

Te sceny co wstawiałem pochodzą z płyt Spears & Munsil HD Benchmark (czernie) i Panasonic Demo disc 2008 (neony). Plansze do kalibracji wyświetlam ze sprzętowego generatora.

Witam

Dołączam się do tematu jako "szczęśliwy posiadacz" 55WT50 z pytaniem do osób, które miały styczność z tym modelem. W moim egzemplarzu w górnej części ekranu przy narożnikach są ciemne plamy widoczne na jasnym tle, nie wiem czy to występuje we wszystkich czy tylko u mnie jest wada. Załączam linki ze zdjęciami.

http://imageshack.us.../dscn1081d.jpg/

http://imageshack.us.../dscn1099v.jpg/

Dzwoniłem już z tym tematem do serwisu Panasonica, ale nie potrafią się wypowiedzieć i że muszą zabrać telewizor na warsztat.

Podświetlanie na ciemnym tle daje wrażenie telewizora mającego 2 matryce :).

http://imageshack.us.../dscn1089u.jpg/

Mam nadzieję, że da się to wyregulować

To clouding i nie da się tego wyregulować. Jest też mała szansa, że uznają to na gwarancji. Najprędzej możesz wymienić TV w sklepie na inny, ale to... loteria, może zawsze trafić się gorszy.

Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, przy włączonym podświetleniu na całej matrycy tzn pełnym podświetleniu edge widać ten clouding. U mnie jest mniejszyt niż u Ciebie, ale jest. POzbyć się go możesz włączając obszar wyciemnienia w trybach dynamicznym, normalnym, kinowym. W prawdziwe kino i obu profesjonalnych tego nei zrobisz niestety.

Co do ciemnych plam na jasnym, to wydaje mi się, że u mnie jest ok pod tym względem czyli ich nie ma. Clouding wkurza, ale powiem, że machnąłem na to ręką, taka technologia, inne zalety tego tv mi rekompensują tę małą niedogodność.

Edytowane przez El-Maniaque

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam pytanie, obecnie posiadam tv lg 42", zamierzam kupić Panasonica 55" wt50 lub dt50, czy oglądając z odległości 2,1m. nie będzie taki tv za duży?

proszę o pomoc, może lepiej kupić tv 47"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien być w sam raz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

ok, czyli lepiej wziąść 55" :-) tak? a może Panie Macieju lepiej coś innego niż Panasonic, myślałem też o Samsung es6800...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uniwersalny i fajny TV to np. Sony HX750, a najlepszą alternatywą dla WT50 (matryca IPS, szeroki kąt widzenia) jest LG LM960.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, myślę też nad hx750, lg odpada- nie chcę pasywnego 3d, będę tv używał do filmów blu-ray 3d i gry ps3 także wolę 3d full hd czyli aktywne, z tego co wiem pasywne ma połowę rozdzielczości, a co Pan sądzi o samsungu 50es6710, mało tych tv i opinii, wydaję mi się jakoś słaby kontrast, tzn. potrzebuję tv który będę używał w dzień w dość jasnym pokoju (strona południowa) i wieczorami oczywiście:-) ale wydaję mi się, że w dzień musi być duży kontrast...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego philipsa nie znam, a Samsungi są bardzo słabe. Nawet ES8000 nie ma co się mierzyć z HX750. Na stronie głównej jest ciekawy test 4TV, przeczytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, oglądałem w Sony Centre tego hx750 i obraz jakoś mi się wydawał, że ma słaby kontrast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, przeczytałem test, kurde teraz to mnie zainteresował hx850 :-)

tylko chyba u mnie on odpada, mam tv naprzeciw okna w odległości 4-5 metrów, co prawda nie w linii prostej, tylko okno jest tak bardziej po boku tv, światło pada pod kątem bardziej, a ten Sony hx850 ma ekran szklany jak zauważyłem, czy nie odbija się w nim światło? oczywiście mogę zasłonić roletę ale i tak światło przenika, w słoneczny dzień czy ten hx850 ze szklanym ekranem będzie ok? ... co sądzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, przeczytałem test, kurde teraz to mnie zainteresował hx850 :-)

tylko chyba u mnie on odpada, mam tv naprzeciw okna w odległości 4-5 metrów, co prawda nie w linii prostej, tylko okno jest tak bardziej po boku tv, światło pada pod kątem bardziej, a ten Sony hx850 ma ekran szklany jak zauważyłem, czy nie odbija się w nim światło? oczywiście mogę zasłonić roletę ale i tak światło przenika, w słoneczny dzień czy ten hx850 ze szklanym ekranem będzie ok? ... co sądzisz?

no właśnie, oglądałem w Sony Centre tego hx750 i obraz jakoś mi się wydawał, że ma słaby kontrast

Jeżeli przyrównujesz do innych LCD typu samsung, sharp to masz rację - wydawało Ci się ;) One wszystkie mają porównywalny kontrast (ANSI) na poziomie 2000:1 (+/- 500 w zależności od cloudingu). Sądzę, że po prostu oglądałeś go w jasnych warunkach salonowych, gdzie złudzenie czerni telewizora jest w rzeczywistości ilością odbijającego się światła otoczenia. W takiej sytuacji matryce matowe wypadają ogólnie gorzej od błyszczących. Te drugie nie rozpraszają światła i odbija się ono jak w lustrze, a wrażenie głębokiej czerni jest zachowane. Z drugiej strony to odbijające się światło, może rozpraszać. Jak zwykle coś za coś. Osobiście preferuję powłoki "szklane", za wyjątkiem tej z Philipsa PFL9607, która jest bliska ideału - matowa, ale tak mocno absorbująca światło, że wygląda na czarną przez cały czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez wątpienia HX850. Jest to jeden z tańszych TV posiadających prawdziwy system lokalnego wygaszania. Dzięki czemu czerń i kontrast są znacznie lepsze niż w konkurencyjnych modelach.

Chociaż paradoksalnie ma też gorsze kąty widzenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daro a widzisz roznice pomiedzy 3d pasywnym a aktywnym ??? bo jak piszesz ze czytales ze pasywne ma polowe tej rozdzielczosci co aktywne to tak jakbys nigdy nie porownywal tych dwoch technologii... tylko tyle co wyczytales i roznica mogłabybyć dla ciebie malo zauwazalna....

lolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po dwóch latach przerwy. Po tym okresie mogę stwierdzić, że WT50 jak dla mnie jest świetny. Co jakiś czas nadal się łapię na tym, że siedzę z rozdziawioną japą i zachwycam się obrazem z tego TV, kolory, przejścia tonalne, krystaliczność obrazu są rewelacyjne. Oglądanie programów przyrodniczych w jakości HD to poezja.

Zazwyczaj po 2 latach nudzę się sprzętem i szukam czegoś nowego jednak w wypadku tego tv jest inaczej, cały czas cieszę się z jego oglądania i na pewno zostaniu u mnie jeszcze na długo.

Pozdrawiam.

P.S. testy poziomów czerni czy kontrastu to nie wszystko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, Tomek, że jesteś zadowolony z TV.

Ja również cały czas go posiadam i zgadzam się z przedmówcą.

Jedno mnie tylko wkurza - rzadkie aktualizacje softu.

Chodzi mi przede wszystkim o dodanie tych funkcji smart TV z nowszych serii 2013/2014. MIałem nadzieję, że tak się stanie, ale albo nie ma technicznej możliwości aby ulepszyć smart TV w WT50 albo marketingowo się to im się to nie kalkuluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...